Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

[Sabit] Elder Scrolls Evreni - Soru/Cevap Başlığı

Sayfa 94 / 94
 
(@aethel)
Yetkili

Bildiğim kadarıyla orayı yaşama uygun hâle getiriyorlar. Irk yaratılmıyor zaten, ırk yaratmak gibi bir olay için bayağı güçlü olman gerek. Şimdi TES evreninde denge denen bir olay var. Bu adamlar düzenci olduğu için, düzenlerinden bir pay veriyorlar Nirn'e. Sonra Lorkhan da, Sithis'i dinlemeyerek o da kendinden, değişimden bir parça veriyor, öyle yaşama uygun hâle geliyor. Güçsüz Aedra, Magna-Ge de, Ehlnofey'e dönüşüp orada yaşıyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Haziran 2019 15:27
(@nelothinear)
Üye

Oblivion'da Savlian Matius "Kvatch küllerinden yeniden doğacaktır, daha öncede bunu yapmıştı." tarzında bir şey söylüyor. Daha önceden kastı ne ve tam olarak ne oldu daha önce?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Haziran 2019 11:10
(@nelothinear)
Üye

Çok merak ettiğim bir konu daha var Alduin'e Akatosh'un oğlu diyenler vesaire var. Tamam bunun olmadığını biliyorum peki neden o zaman alduin kendine "First-Born of Akatosh" diyor?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Haziran 2019 11:25
(@nelothinear)
Üye

"Tarihçiler genelde Tamriel’deki insan yerleşim bölgelerinin oluşumunu, Skyrim’li Kuzeylilerin askeri genişleme politikasının bir sonucu olarak görürler. Aslında, o zamanın insan yerleşimcileri Tamriel’in her köşesini Skyrim kurulmadan çok zaman önce zaten ellerinde bulunduruyorlardı. Bu, ilk Cyrodiillileri, Breton’ların atalarını, Balyozyurt yerlilerini ve belki de şimdi ortadan kaybolmuş Morrowind’in insan sakinlerini, diğer bir deyişle “Nedictopluluklar”ı kapsar. " -Cyrodiil'in Sosyal Tarihi

Neden balyozyurt'lu insanları yani redguardları Nedic Topluluk olarak değerlendirmiş. Nedic olması için Atmora'dan gelmesi gerekmiyor mu? Redguardlar Yokuda'dan gelmiyor mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Haziran 2019 17:09
(@aethel)
Yetkili

1- Skyrim'in basitleştirme politikası yüzünden kendine öyle sesleniyor. Belki de lore'un yüzeysel tarafında cidden öyledir ama deep lore'da öyle bir şey yok.

2- Aslında orada bir yanlış var. Çünkü 1. Çağ 800'lü yıllarda Kızılmuhafızlar, Yokuda'dan geldi. Daha önce oralarda insan yoktu diye biliyorum. Varsa da bunlar büyük ihtimalle bahsedildiği gibi Nedic topluluklardır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Haziran 2019 18:34
Sayfa 94 / 94