Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

İndoril Nerevar'ın sınıfı neydi?

 
(@enverefe)
Üye

İndoril Nerevar'ın sınıfı neydi?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 27 Ocak 2019 15:20
(@altug)
Yetkili

36 Lessons of Vivec'in beşinci bölümünde (Sermon Five) kendisi "Chimeri warrior" şeklinde anılıyor, kitapta bir tüccarın karavanını koruyan bir asker olarak tasvir edilmekte. Bu kitap her ne kadar muğlak ifadelerle dolu olsa da Nerevar'ın bir savaşçı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sonuçta kendisi bir general (aynı zamanda Kral) ve Kızıl Dağ Savaşı'nda bizzat savaşmış birisi. Ama oyun içi sınıflardan tam olarak hangisine denk düştüğünü söylemek zor, çünkü mesela büyü kullanan bir savaşçı olup olmadığı ya da hangi silahlarla savaştığı gibi detayları bilmiyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Ocak 2019 18:16
(@enverefe)
Üye

Peki Dunmerların Akavirilerle yani Dragonknightlarla lore olarak bi bağlantısı var mı? Yani Dragonknight Dunmer lore için saçma olur mu?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 27 Ocak 2019 18:50
(@altug)
Yetkili

Dragonknight sınıfı ESO'da Akaviri dövüş stilini kullanan bir sınıf. Eğer Dragonknight ve Akaviri isimlerini aynı anlamda kullanıyorsan bu pek doğru olmaz kanımca. Bir karakterin Dragonknight sınıfından olması -ki sadece ESO'da var- o karakterin illaki Akavirilerle bağlantısı olduğu anlamına gelmez. Ayrıca her Akaviri'nin Dragonknight olması da gerekmez.

Açıkçası sorunu tam anlayamadım. Sormak istediğin Nerevar'ın Dragonknight sınıfından olup olamayacağı ise bilmiyorum ve sanmıyorum, öyle bir şeye hiç rastlamadım. Dragonknight sınıfının Dunmer kültüründe yeri var mıdır dersen de ESO dışında bu sınıftan bir Dunmer'in bahsinin geçtiğini hatırlamıyorum. Fakat Dunmer (ve diğer ırklar) ile Akaviriler arasında cereyan etmiş savaşlar var, yani Akavirilerin bu savaşlar sebebiyle Dunmer üzerinde bir etki bıraktığı (İmparatorluk kültüründe olduğu gibi) varsayılabilir ama bu varsayımı doğrulama imkanımız yok çünkü TES: Morrowind'de böylesi bir etkinin herhangi bir izine rastlamak imkansız. Dunmer halkı yabancılara pek sıcak bakmadığından kültürlerinin saflığını korumuş olması muhtemel.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Ocak 2019 16:29
(@enverefe)
Üye

Teşekkürler

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 31 Ocak 2019 17:55