Saarthal da ne oldu ? (Spoiler içerir)  

 
Skyrim dilencisi
(@skyrim-dilencisi)
Üye
Üyelik: 2 sene önce
Gönderiler: 72

Bildiğiniz gibi snow elf'ler Saarthal şehrinde çoluk çocuk demeden tüm Kuzeylileri öldürüyor ve bazı meşhur kişiler dışında oradan kaçan olmuyor, kısaca şehir snow elflerin eline geçiyor,

Kaynak : http://wiki.elderscrollsturk.com/gozyasi-gecesi/

Bu savaşın sebebini kolejin ilk görevlerinden anlamış oluyoruz zaten, Magnus abimizin maviş gözü.

Madem savaşın amacı Magsun'un gözünü ele geçirmekti, neden snow elf'ler bu nesneyi başka yere taşımadı ve kendi amaçları için kullanmadı ?

Kendimce düşündüğüm sebepler şunlar :

  1. Olay yerinde nesne üzerinde çalıştılar.
  2. Gözü bulamadılar.
  3. Lore yazarları bu kısmı dolduramadı.

Ve tekrar başka bir mantık bozukluğu yaratan nokta, snow elf'ler diyardan sürülüp, Skyrim nordların hakimiyetini tanıdıktan sonra, nordlar buraya neden tekrar önem vermedi ? Objenin yerini değiştirmedi ?

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Kasım 2018 16:28
kryssig
(@borgarne)
Kadim Konsey
Üyelik: 4 sene önce
Gönderiler: 5730

Şimdi şöyle bir olay oluyor:

Zamanında insan ve elfler bir savaşa tutuştuğu için, bu olaylardan çok önce, binlerce yıl önce yani, Falmerler de diyor ki bu adamlar tekrardan bize karşı çıkıp bizimle savaşmasın, biz önlem yerine saldıralım diyorlar. Şimdi tabii ellerinde de böyle bir güç var Kuzeylilerin, ama bunu çözecek adamın olacağını sanmıyorum ben. O yüzden dokunmamışlardır diye düşünüyorum. Falmerler niye dokunmadı dersen, Nerevar'ın olayını inceleyelim. O nasıl tanrıların işine karışılmaz diye Lorkhan'ın Kalbi'ne dokunmadıysa, Falmerler de bu sebepten ötürü dokunmamış olabilirler. Zaten bu adamlar daha barışçıl canlılar diye biliyorum. Yani güçleri vardı, gelişmiş bir medeniyetlerdi, sağa sola genişleyebilirlerdi o zamanın politik durumunu ele alırsak. Çünkü Resdayn, Ulu Kaya, Skyrim ve Balyozyurt'taki milletlerde birlik, beraberlik yoktu. Yine de bunu yapmadılar. İşte böyle şeylere çıkıyor bu soruların.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Kasım 2018 17:33 Skyrim dilencisi beğendi
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol