Vanus Galerion'un sınıfı nedir?  

 
(@enverefe)
Üye

Oyunda gördüğüm kadarıyla sorcererlar daedric templarla aedric güçleri kullanıyo. Bu durumda Vanus Galerion sorcerer değilde templar diyebilir miyiz? Sonuçta Mannimarcoyla kavgasını temeli onun daedric güçleri kullanmasıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Alıntı
Gönderildi : 1 Ağustos 2018 11:48
(@suleyman-maik)
Üye

Mannimarco bir necromancer'dır, Vanus Galerion bir Storm Mage'dir(kendisini ustalık alanı şok büyüleri ve bunun üzerine yazdığı bir kitap bile var.)
aedric olsun deadric olsun bütün büyü sistemlerinin kaynağı magickadır ya magnus ve magne ge'lerdir yani güneş ve yıldızlardır. Deadric büyü diye birşey olsa da aedric büyü diye birşey yok.Çünkü evet, bazı milletlerin kendilerine has büyü yetenekleri ve sistemleri var ve deadra milletinin kullanıldığı sisteme de deadra büyüleri deniyor. Ama aedric büyü diye birşey yok çünkü aedra çağırmıyorsun ya da direk aedralardan aldığın bir büyü gücü yok.Üstelik Nirn'de deadralara tapmak yasak olsa da büyüleri yasak değil. yasak olan tek bir büyü tarzı var o da nekromansi türkçesiyle ölü çağırma büyüleri.Vanus Galerion ile Mannimarco'yu birbirine düşürende bu büyü türü zaten.
eso üzerinden de konuşacak olursak classlar şöyle düşünülmüş
dragonknight: ejderha ve ateş üzerine büyüler var.antik akaviri okulundan büyüler yapıyorlar
nightblade: ilizyon ve shadow mage üzerine skilleri var. Yokudan stili büyüler
sorcerer: nekromansi haricinde bütün büyü türlerinin karışımı gibiler.
templar: adı üstünde tapınakçılar. büyüleri daha bir aetheriustan alındığı belli. Bundan çok emin değilim ama ayleid tarzı büyü diyebilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Ağustos 2018 14:09
(@enverefe)
Üye

Güzel açıklamışsın sağol aedric büyü yok diyosun ama templar skillerinde aedric spear falan yazıyo bunlar aedric büyüler olmuyo mu? Yani gücünü aedralardan alan?

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Ağustos 2018 15:43
 Blue
(@bluestorm02)
Üye

Burada bir yanlış anlaşılma mevcut. Aedra veya daedranın gücünü kullanman seni onların büyüsünü yapıyor anlamına gelmez. Aedrik ve daedrik ilimleri bilip öyle büyü kullanırsan olur. Conjuration tarzı büyüler daedrik büyük sayılıyor çünkü onların ilimi ile ilgisi var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Ağustos 2018 01:21