Elder Scrolls 6 çıktığında yaması ne kadar sürer  

Sayfa 3 / 3 Önceki
 
Red
 Red
(@red)
Üye

Bir İngilice öğretmeni adayı olarak insanımızdaki bu herşeyin kolayına kaçma tavrını algılayamıyorum. Ben İngilizce'yi öğrenecem dediğim oyun Morrowind idi ki Morrowind'de marker bile yoktu, journal okuyarak görev yerini bulmaya çalışıyordum şimdi adam üşengeçliğinden çıkmamış oyunun yamasını soruyor...

Arkadaşlar Elder Scrolls oyunlarında Intermadiate seviye bir İngilizce kullanılıyor bu da şu demek: Kelimeler sözlükteki ilk anlamıyla kullanılıyor yani 12 yaşında bir İngiliz bu dili çok rahatlıkla anlayabilir yukarıda Yöneticimizin de belirttiği gibi irdeleyerek oyunu oynarsan TES 6'ya kadar zaten anlamaya başlarsın ingilizce dilindeki oyunları.

Milleti İngilizce öğrenmek istemediğinden dolayı laf etme,Türkçe öğren.Herşey değil her şey.Adam istediğini yapar,sorar.Kimse İngilizce öğrenmek zorunda değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Temmuz 2018 11:24
mitralioz
(@mitralioz)
Üye

Bana kalırsa artık Türkçenin artık bir oynayıcı dili olarak tanınması gerek. Polonya dili bile bizden iyi durumda. Oyun sonrasını beklemek berbat bir konu açıkçası. Oyun yapan firmalar Türkçe için de bir ekip kursa ne güzel olurdu. Tes basit bir oyun değil dil çevirisi için çok bekleriz yani.

Belki dil için talep falan yapabiliriz change.org falan.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Kasım 2018 12:10
skyrimsever
(@skyrimsever)
Üye

cd projecti bu konuda tebrik ediyorum türkçe dilini oyunlarda kullanan nadir şirketlerden

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Kasım 2018 15:02
Drake
(@draggur22)
Üye

cd projecti bu konuda tebrik ediyorum türkçe dilini oyunlarda kullanan nadir şirketlerden

Sadece 3. desteği vardı. O da uzun bir süre sonra çıktı ve pek düzgün değildi. 2. oyunu oyunçeviri desteğiyle resmi oldu. 1. oyunun zaten gönüllü. 3. oyunun gönüllü çevirisi orjinal tr çevirisinden kat kat iyi bu arada. CD project kabul ediyorum oldukça makul bir şirket oyunlarının fiyatlari olsun falan ve ne olursa olsun alabilen orjinal almalı. Değer çünkü. Bu kadar derin bir evreni iyi bir kurguyla oyun dünyasına kazandırdıklarından.

Ancak tes serisi için aynısını söylemek mümkün değil. 7 senedir aynı eksik, sorunlu oyunu ısrarla piyasaya sürüp suyunu çıkartmaları olsun ve tr kitlesini hiç sallamamaları olsun. EST ve diğer gönüllü çeviri ekipleri sağolsunlar yoksa biz çok beklerdik tes oyunlarının türkçe olmalarını. 6. oyun ise ne çıkış belli ne de başka birşeyi. Çevirisine ise herkes kolay kolay giremez. Ne kadar uzun süreceğini tahmin bile edemiyorum.

Tabii bunda biz Türklerin hiç suçu yok mu? Vardır elbette. Fakat benim gibi durumu pek düzgün olmayanların korsana yönelmeleri suçta değil. Şimdi birileri çıkar yok steam yaz indirimleri kampanyalarıyla ilgili atıp tutacaktır ama hiç kimse başkasının yaşantısının şartlarını bilemez.

Çözüm nedir? İngilizce öğrenmek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Kasım 2018 15:44
Strkey
(@strkey)
Üye

Skyrim'in civarlarında bir içerik tahmin ederek, eğer işini ciddiye alıp yapacak kişiler düzenli bir şekilde çalışırlarsa bir yılda tamamlanır diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Kasım 2018 16:28
Sayfa 3 / 3 Önceki