Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

[Sabit] Elder Scrolls VI Genel Sohbet

Sayfa 80 / 84
 
(@locke)
Üye

Bence kule uydurmazlar ama bu kuleler böyle geri getirilebiliyor falan diye bu oyunun sonunda uydururlar 7. Oyunda bütün Tamriel’i yapıp salarlar bizi hadi kuleleri geri açın diye  zaten ikisi beraber dlcler falan derken 30 sene para kazanırlar. Todd o zamana yaşlı amca olur zaten.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Ağustos 2018 07:56
(@goktugkoseli)
Üye

Ak Altın kule Akatosh tarafından tekrar etkinleştirilebilir.

Snow Throat ve GreenSapın tam olarak etkin olup olmadığı bilinmemekte.

Kaynak: https://elderscrollsturk.com/konu-thalmor-yaratilis-ve-kuleler.html

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Ağustos 2018 08:46
(@cepni61)
Üye

Konu, para konusuna gelince batan Yokuda kıtasını bile tekrardan yerinden çıkarır bu yapımcılar 😀

@mertusta  Deniz Elfleri (Maormer) yaşadığı Pyandonea'da başka bir kule daha var mı acaba ? Reddit de böyle bir yazı görmüştüm vakti zamanında  

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Ağustos 2018 09:21
(@lordofthethunder)
Üye

thor un çekiçi mjolnir kratosun baltası leviathan vs thes 6 da artık bizimde sihirli bir silahımız olsun şöyle atınca geri gelen vs hani element taşları felan olsun görevle bulalım ayrı bir ugras olur bizim içinde demi skyrimdeki silahlar güzeldi  deadra artifactslardan bahsediyorum ama eşşiz bişey olsun mjolnir gibi

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Ağustos 2018 19:14
(@skyrimsever)
Üye

artifactlar olur yine ama o kadar fantastik olacagini sanmiyorum zaten skyrimdeki artifactlarin cogu diger silahlarla ayni sadece tilsimi degisik o yonden zayif kalmis bana gore skyrim

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Ağustos 2018 03:15
(@greybeard)
Üye

Eğer oyun teaser'deki gibi bir yerde geçiyorsa, Skyrim ve diğer oyunlardaki Nirn'deki şehirlerin coğrafyasıyla ilgili kitaplara bir göz atmak lazım. Elbet küçük, küçük bilgiler mevcuttur. Sadece düz bakmakla bile kuzeyde geçmeyeceğini tahmin etmek mümkün. Dağların, tepelerin bol olduğu, sıcak bir ülkede geçiyor. Elswyr veya Valenwood arasında kaldım, gönül isterki Elswyr olsun. İnanılmaz boş bir arazi, canlı yerleşkesi olarak sadece kaleler var. Skyrim bile daha doluydu. Ya oyunun en sakin arazisini göstermişler, yada bölgenin geneli böyle.

Hikaye hakkında net konuşulmaz ancak Elflerle alakalı olabilir. Aldmeri'yi çok dillendirdiler Skyrimde, bütün elfleri teferruatıyla görebiliriz yeni oyunda. Cücelere dair pek çok şeyde görebiliriz, Skyrimde şu ikisi kapalı kutuydu. Son Dragonborn bizdik, yani yeni oyunda Ejderdoğan ve Ejderler meselesi kapanacak gibi. Beni asıl meraklandıran şey, baş düşman kim olacak? Aldmeri İmparatorluğu olabilir mi? Veya hiç görmediğimiz bir topluluk? Daha önceki oyunlarda gözükmeyip yeni oyunda düşman olarak karşımıza çıkan kaç düşmanımız oldu?

Neyse, oyun çıkana kadar pek çok teori üretiriz, yeni bilgiler çıktıkça heyecanımıza heyecan katarız. Oyunun çıkacağı bilgisi bile pek çoklarımızı heyecanlandırmaya yetti de arttı bile, umarım Skyrimde yapılan hataları yeni oyunda görmeyiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Ağustos 2018 08:21
(@hero-of-kvatch)
Üye

@Goldendarkness

Tes Serisinin Biteceği İhtimali İçin Korkma.Asıl Bethesda'nın Seriyi 31.Oyuna Kadar Uzatıp Lore'un İçine Etme İhtimalinden Kork.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Ağustos 2018 09:31
(@dovakhen)
Üye

Fırtınapelerinler ve imparatorluğun savaşında kim kazandı olarak geçecek ben imparatorlukla bitirdim Yan görev gibi olduğu için Onunla ilgili bir şey olmaz herhalde Sunset mi öyle bir adada geçecek diye söylentiler var ben Ana karamızda olsun isterim. Keşke bir gün çıkaracakları oyun Tüm Tamrielde geçse güzel olmaz mıydı Bir yandan Ejderhalar püskürüyor bir yandan geçit açılıyor bir yandan mehrunes dagon giriyor Eğlenceli olurdu bence.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Eylül 2018 18:11
(@skyrimsever)
Üye

yeni oyunun adi tes 6 redfall olacak diye bir sizinti olmus sanki cok fazla ingilizcem olmadigi icin anlayamadim aydinlaticak biri var mi

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Eylül 2018 14:45
(@mertusta)
İmparator

yeni oyunun adi tes 6 redfall olacak diye bir sizinti olmus sanki cok fazla ingilizcem olmadigi icin anlayamadim aydinlaticak biri var mi

Zenimax firması redfall isminin isim haklarını satın almış. Millet de elder 6 diye çıldırdı. Ama elde doğrulanmış bilgi yok. Trollüyor de olabilir firma 😀 Veya elder scrolls online, legends ile de ilgili olabilir. Elder scrolls olmayıp başka zenimax oyunu da olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Eylül 2018 15:04
(@dovakhen)
Üye

Tüm tamrieli verin herkez rahatlasın 😛

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Eylül 2018 15:51
(@whiteman)
Üye

Keşke yeni oyunda İmparator olup tüm insanları birleştirip Aldmeri Dominion karşısında büyük bir zafer elde etsek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Kasım 2018 12:51
(@dovakhen)
Üye

high rock falanda geçer tahminen trailerda dağlar falan vardı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Kasım 2018 14:25
(@mundaryus)
Üye

TESVI Morrowind motoru üzerinden geliştiriliyor diye dedikodular duyuyorum doğruluk payı nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Kasım 2018 22:20
(@darkdeep)
Yetkili
Gönderen: mundaryus

TESVI Morrowind motoru üzerinden geliştiriliyor diye dedikodular duyuyorum doğruluk payı nedir?

Todd Howard, Starfield ve Tes 6 için tamamen yeni bir motor hazırlanmayacağını, her zamanki gibi var olanın geliştirilerek kullanılacağını söyledi.

Tabi NetImmerse=Gamebryo=Creation olarak düşünülüyorsa, aynı motoru kullanılyorlar. Fakat bu üç motora tamamen aynı motor dersek de Unreal Engine 1=Unreal Engine 4 dememiz lazım ki bu da pek mantıklı olmaz. Kısacası bir oyun motorunun temelinin eskiye dayanması çok bir şey ifade etmiyor, çünkü oyun motorları genelde ihtiyaca yönelik olarak şekillendirilebiliyor. Mesela Titanfall 2, 2004 yılında Half-Life 2 ile ortaya çıkan Source motorunu kullanıyor, Red Dead Redemption 2 de 2008 yılında GTA 4 ile ortaya çıkan Rage motorunu kullanıyor.

Biraz daha ayrıntılı bilgi için bu yazıya da göz atabilirsiniz: https://kotaku.com/the-controversy-over-bethesdas-game-engine-is-misguided-1830435351

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Kasım 2018 22:53
Sayfa 80 / 84