Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Elder Scrolls VI Son Oyun Olabilir Mi ?

 
(@numinex)
Üye

Elder Scrolls VI bence son oyun olacak çünkü Hikaye'nin sonu ve baya geniş oyun olacağı için merak ettiğimiz çoğu şeyi tek bir oyunda gösterecekler

MCU  ve Game of Thrones serilerinde hep arkada gizli bir detay var o detay finalde daha açıklayıcı oluyor Elder Scrolls serisinde ise her oyunda kule yok oluyor ve kulelerin çevresinde geçiyor Her kule yok olduğunda Thalmor'un büyük amacı gerçekleşmiş oluyor ama kendilerine yararımı olur zararı mı olur bilinmez çünkü Daedra Lordlarının Tamriel'e müdahelesini engelleyen kulelerdi ve o kuleler olmazsa Tamriel yok olabilir. Ak-Altın kuleyi koruyan Akatosh kuleyi istediği an işleve getirebilir peki Daedra Lordları Akatosha kafa tutarsa nolcak sonuçta Daedra Lordlarının en büyük sorunları kuleler.

 Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz serinin son oyunu olabilir mi ?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25 Mayıs 2019 09:48
(@dovakrah)
Üye

daha 2 3 oyun çıkar firma batmassa tabi... batıp batmamasıda onlara bağlı.bide surekli yeni tes oyunlarini bukadar bekliyceksek tes7 8 i felan torunlarimiz oynar artik

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Mayıs 2019 04:20
(@mertusta)
İmparator

Yıllardır ekmeğini yedikleri oyunu bu kadar kolay bitirmezler diye tahmin ediyorum. Ha belki AAA olarak son oyun olur ama mobil vs ile para sıyırmaya devam ederler. 

Zaten halihazırda Elder Scrolls Online, Legends ve Blades'e gelen paralı içeriklerle sürekli gelir elde ediyorlar. Elder 6'yı duyurmaları bile şaşırtıcı bir durum bence.

Anlamadığım nokta da bu benim. Ivır zıvır işlerle para kazanma derdinde büyük firmalar. "Üç beş kurt, troll koyalım, millet bunlara kılıçla vursun. Baltayla vurmak isteyen ek para ödesin. Hiç zahmete girmeden biz de kasamızı şişirelim. Millet eleştirse nolur, kerizler alıyor, para akıyor nasıl olsa" kafasında çoğu. Yapın şöyle adam gibi hikayesi, dünyası olan bi oyun. Herkes senelerce severek oynasın, ucuz da yapın fiyatını korsan almak yerine orijinalini alsınlar rahatça. Milyar dolara yakın para kaldırdılar sadece Skyrim'den. Kefenin cebi yok hocam ne yapacaksınız o kadar parayı. Bi yerde gözü doymalı insanın diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Mayıs 2019 05:02
(@muro1478)
Üye

morrowind ve oblivion için grafikleri düzeltseler yine çok satar.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Mayıs 2019 05:08
(@penetrator-god)
Üye

Firmada niyet yok ki iyi bir final yapacak. Sadece para derdine düşmüşler.  Ubisoft'ta benzediler. Ama bence final yapmalarına gerek yok. TES evreninde yapılacak şeylerin bir sınırı yok neredeyse. Tek beklentim kadim tomarlarla ilgili wiki yazılarını ya da oyun içerisindeki kitapları okurken hissettiğim duyguyu oynarken bana yaşatabilecek bir rol oyunu.  Gene witcher'dan örnek verecem.

Bu ileti 4 sene önce 4 defa tarafından Penetrator God tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Mayıs 2019 13:00
mertusta beğendi
(@dovakrah)
Üye

şu tes6 yı bekledigim kadar hicbiseyi beklemedim umut etmedim umarim hayal kirikligina ugratmazlar skyrim cikali 8 yıl olcak ustune cok sey koymalari lazim

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mayıs 2019 03:57
(@skyrim-dilencisi)
Üye

Bel bağladıkları en büyük argüman, oyun motorunun hızdan aman vermemesinden olacak ki, araya her şeyi sıkıştıralım demişler.

Madem seri kısmen mobil ve mmo'ya devşirildi, oradan biriken deneyimlerini Tes6 ile birleştirsinler.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mayıs 2019 14:42
(@hero-of-kvatch)
Üye

Keşke bozmadan bitsede seri aklımızda iyi kalsa. Zaten Skyrim'in TES Lore'una zarar verdigini sağır sultan bile duydu. Bethesda'da durumlar mağlum adamlar gittikçe bozuyorlar. 1 yıl önce dalga geçmek için "Tes 6 Battle Royale" diye başlık açmışım. Bethesda'nın gidişata bakılırsa bu gerçek olabilir. Neyse umarım 6. Oyun son oyun olur. Ve seri aklımızda iyi kalır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Temmuz 2019 21:11