Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

[Kapalı] Tes VI ile ilgili fikirleriniz

 
(@hero-of-kwatch)
Üye

Bu başlığı açma sebebim kendimi çoğu zaman çıkmamış bir oyun üzerine hayal kurarken bulduğumu fark etmem. Gözümde grafikleri süper bir tes oyunu canlandırıp düşünüyorum oyunun tutorial'ı şöyle olsa, thalmordan kaçarak başlasak oyuna, şöyle combat sistemi olsa gibi gibi...

Yani bu konu altına tes oyunu ile ilgili kurduğumuz herhangi ana görev, guild questline ya da yan görev fikirlerimizi yazıyoruz. Ben başlıyorum.

Kafamdaki ana görev başlangıcı(Tutorial)

Oyuna Summerset Isles, Aldmeri Dominion zindanı da başlarız. Burda herkes bir nedenden dolayı işkence görmektedir. Sonra sorgu sırası bize gelir. Klasik bir thalmor başı bizi biraz elektrikle çarpıp sorular sorar.Tam bir şey bilmediğimize ikna olmuşken asklerler ve thalmor yavaşlar ve olayları kavrayamaz hale gelirler, biz hariç herkes tuhaflaşır çünkü bir ejder kırılması olmaktadır. Bi yandan zindanı ama aynı zamanda Imperialler ile kontrolden çıkmış numidium arasindaki savaşın ortasındıyız. Burda klasik kacış hikayemiz başlar. Biz kaçtıkça bütün insanların Numidium'a ölüşünü görürüz. Numidium son Imperial'ide yere serer ve bizi umursamadan uzaklaşır. Geriye kalan son Imperial ölmek uzereyken boynundan kralların madalyonunu çıkarıp bize verir. Bu kişi Tiber Septim'den başkası değildir. Biris çok güçlü bir ejder kırılması ile Tiber Septim'i Numidium'a öldürtür ve Talos'un asla var olmadığı bir gerçekliğe gecilir. Ama biz kırılma sonucu ile Tiber Septim'den kralların tılsımını aliriz. Kırılma sona erer ve zindandan kaçarız. Fakat önceki gerçeklikten kalan en önemli sey yani Tiber Septim'in kralların madalyonu bizde olduğu için gerçeklik tam olarak değişmemiştir. Summerset Isles'da maceramız başlar.

 

Konu başlatıcı Gönderildi : 17 Nisan 2019 20:19
J'Zargo beğendi
(@aethel)
Üye

Fikirlerinizi alttaki konudan paylaşabilirsiniz: 

https://www.elderscrollsturk.com/forum/elder-scrolls-vi/elder-scrolls-vi-genel-sohbet/

Bu konu kilitlenmiştir.

Gönderildi : 17 Nisan 2019 20:58