Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Stam DK PvP One Hand Shield/Two handed (HoTR)

 
(@adosrc25)
Üye

Selam arkadaşlar.Bu aralar PvPde sıkça oynadığım stamina dragonknight karakteri ile ilgili sizlerle bir build paylaşmak istedim. Buildi cyrodilde kullanmanızı tavsiye ederim.1v1 içinde kullanabilirsiniz ama onun için bi kaç ayarlama yapmanızı tavsiye ediceğim.Memnun kalacağınızı düşünüyorum, umarım begenirsiniz...
   

    Irk:
  Irk olarak aslında çok takılmamak gerekiyor.Şimdi soracaksınız ki nasıl yani ırk önemli değil mi?Irk önemli arkadaşlar fakat herşey ırkla bitmiyor.Irk sadece karaktere ek özellik katan bir etmen.Diğer özelliklerinizi arttıran şeyleri düşünecek olursak ırk aslında o kadar da oynanışı etkilemez.Ben şu an redguard olarak oynuyorum.Irksal pasiflerinin hemen hemen hepsi stamina üzerine oldugu için oynanışı daha kolay oluyor.Fakat bunun yanında da Imperial, Aragonyan :), Nord karakterleri de bu classa uygun olur.Tercihen oynayabilceğiniz en iyi ırklar Imperial ve ya Redguard olur kanımca.
    

   Mundus:
  Serpent(stam regen).Builde göre almanız gereken en uygun mundus budur.Fakat eger 1v1 yapıcaksanız mundusunuzu Warrior(weapon damage) ile değiştirmeniz daha iyi olur.

   FOOD/Drink:
  Max stamina+Max health+Stam regen.Namı  değer kamuran(Dubious Camoran Throne).Çoğu stamina buildde olduğu gibi kullanmamız gereken drink budur.Bone pirate kullanacağımız içinde aynı zamanda setin son bonusunu almamızı sağlar.

   Potions:
  1-Essence of Immovability (Restore health+Restore stamina+16 sec knockback)
  2-Essence of Immovability (Restore stamina+16sec knockback+Speed bonus)
  3-Essence of Weapon crit (Restore health+Restore stamina+ 2191 weap crit)

       Build için kullanmanız gereken en uygun potlar bunlardır.Benim en çok kullandığım pot 2 numaralı olan.Hız bonusu sizi cyrodil de çok rahatlatıyor.Bunun yanında arkadaşlar 1v1 için 3 numaralı potu tercih edin.Immovability potlarını kullanırsanız küfür yeme şansınız yüksek ;).

   Setler, Statlar ve Champion Points:

   Setlerle ilgili de konuşmak gerekirse ben 5x heavy+2x medium kullanıyorum.Fakat isterseniz 6x medium 1x heavy de kullanabilirsiniz.Nasıl olacak diyorsanız 1 chesti heavy Seventh legion giyersiniz kalan 4 zırh parçalarınıda bone pirate giyersiniz.Kafalık ve omuzlukta medium takarsınız.Setleri tamamlamak içinde takılara 1x bone pirate, 2x Sevent legion takarsınız böylelikle setler tamamlanmış olur.Fakat medium tercih ettiğinizde zırhların hepsine max stamina enchatı basın çünkü seventh legion takıları healthy oluyor.Tercih size kalmış...

  Şimdi sorcaksınız ki neden heavy? Genelde fightlarda 5++v1 kaldıgınız zaman üzerinizdeki hasarı tutmanız medium armorla çok zor oluyor ve dayanamıyorsunuz.Bu şekilde daha rahat oluyor çünkü hem resistiniz artıyor hemde heavy armor pasifi sayesinde aldıgınız heal artıyor.Ayrıca oyunda zırhların parçalarına göre verdiği resist değişiyor.Sıralama yapmak gerekirse göğüslük>pantolon :)=ayakkabı=omuzluk=kafalık>eldiven>kemer.Bundan dolayı zırhlardan kemer ve eldiveni medium tercih ettim.Çok aman aman bi ayrıntı değil ama daha rahat olacagını düşünüyorum.
  
   Setler:
 1.Bone pirate ( http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Bone+Pirat e's+Tatters+Set):

 Her ne kadar nerfleselerde bence staminalar için kullanılabilecek en iyi sustain setidir. Staminanızı ve stamina regeninizi çok fazla arttırır ve bu sayede takılara full weapon damage enchantı basabilirsiniz.Öncede bahsettiğimiz gibi kamuranı kullanacağımız için setin son bonusunu aktif etmiş oluyoruz.

 2.Seventh Legion ( http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Seventh+Legion+Brute+Set):
 Damage setimizdir. Proclandığı zaman weapon damagenizi acayip derecede arttırır.Ayrıca health doldurmanızda da yardımcı olur.Hasarı tanklarken çok işinize yarar.Proclanmasının cooldown ı olmadığı için tekrar tekrar health doldurabilir.

 3.Blood Spawn  ( http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Blood+Spawn+Set):

 Bu monster set sayesinde ultiniz çok çabuk bir şekilde dolar ve yüksek miktarda resist kazanırsınız.Cyrodildeyken size çok yardımı olur fakat 1v1 de çok iyi olacağını düşünmüyorum.Monster setiniz aslında değişebilir.Ek olarak da selene, troll king,tremor scale setlerini de kullanabilirsiniz.Tercih size kalmış...

 4.Astlum Battle Axe ( http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Disciplined+Slash+Set):
 
Bu sette finisher kullandıgınız zaman ultinizi regenlemede yardımcı olur.Bleed özelliğinde dolayı axe tercih ettim ama setin  herhangi bir two handed ını  kullanabilirsiniz.İsteyen bunun yerine maelstrom two handedlarını kullanabilir.


 
Bu da statlarınızın full bufflı hali (cyrodil buffı,potion buffı yok ve sneak değilken).Birebir uyuşmuyor diye kafanız çok karışmasın çünkü bunları etkileyen çok fazla etmen var.Yakın olsun yeter.Kritiğimiz biraz düşük kalıyor fakat dk oynarken pekde ihtiyacınız olan birşey değil bence.

 Enchants & Traits :
 
  Trait olarak zırhlardan (shield ile birlikte)3 sturdy 5 impen tercih ettim.Bu sayede hasarları tanklamanız daha kolay oluyor ki zaten su an hemen hemen tüm karakterlerin kullandıgı trait impendir(PvP için).Silahlar içinde sharpened one handed, nirnhoned two handed tercih ettim. Muhtemelen one handedı infused yada defending kullanmanız daha iyi olabilir fakat değiştirmek için uğraşmadım açıkcası...

  Enchantlardan bahsedecek olursak zırhlardan 1 büyük parca ve 1 küçük parcayı health yapın.Cyrodil buffı ile beraber canınız 23-24 k oluyor.Kalan zırh parçalarına da stamina enchantı basın.Birazda ırkınıza ve cp nize de bağlı tabi.Imperial yada Nord oynuyorsanız hepsini stamina yapmakta fayda var.Silahlarda ise two handed disease damage kullandım.Poison damage de kullanabilirsiniz fakat ben disease i daha çok tercih ediyorum çünkü belli bir şansla rakipte major defile (rakibin %30 heal almasını engeller) debuffını proclayabiliyor.One hand de ise weapon damage enchatı kullanıyorum.Aslında enchantların yerlerini değiştirebilirsiniz o birazda size bağlı.Takılarda ise full weapon damage tercih ettim çünkü bone pirate sayesinde yeterince stamina regenimiz oluyor.

  Skiller:

        One Hand Shield:

1.Ransack: Spam skillimizdir.Costu çok düşük olduğundan dolayı çok rahat kullanabilirsiniz.Hasarı hemen hemen low slash ile aynıdır ve rakibe major fracture (rakibin fiziksel direncini 5280 kırar) debuffını verir.Böylece üflemeyi(Noxious breath) kullanmamıza gerek kalmaz.Ayrıca size resist verir.

2.Reverberating Bash: Bu skill de rakibimizi stunlamamızı sağlar ve rakibe major defile debuffını verir.Şimdi diyeceksiniz ki lan gevşek madem bu skill major defile ı veriyordu neden two handeda disease bastırdın ? Sebebi de şu, rakip finisher dayken bu skilli kullanmadıgımızdan dolayı her daim o debuffı rakipte aktif tutamıyoruz yani bir nevi işimizi kolaylaştırıyor.Yok derseniz de two handed a poison damage basın çok birşey farketmez.

3.Resolving Vigor: Stamina classların olmassa olmaz heal skilli.

4.Igneous shield: Bu skill magicka ne diye kullanıyoruz diyenleri görür gibiyim.Bu skilli kullanmamız için birçok sebep var arkadaşlar.Birincisi bu skilli kullandığımızda major mending(heali %25 arttırır) buffını alıyoruz.Bir ikincisi ırksal pasiflerden dolayı kullandıgınız zaman size minor brutality(%5 weapon damage) buffını verir ve her kullandıgınızda 990 stamina doldurur.

5.Rearming Trap: Bu skil slotu değişkendir arkadaşlar istediğiniz skilli koyabilirsiniz.Mesela caltrops,absorb magic,expert hunter vs..Ben genelde trap koyuyorum.Rakip rootlamak(snare) için çok işe yarar.Ayrıca rakip üstünde bir dot(damage over time) bırakır ve crit hasarınızı %10 bufflar.

6.Ultimate-Spell Wall: One hand shield ın ultisidir.Defansif olarak çok işe yarar.Skili kullandıgınızda block ta durmanıza gerek kalmaz ve range hasarların bir çogunu rakibe yansıtır.Ultiye basıp blockta koşabilirsiniz arkadaşlar 😀

              Two handed: 

1.Volatile Armor: Resistlerimizi artırır ve ırksal pasifler sayesinde aktif oldugu sürece  heal i %12 arttırır.Ayrıca 10 metre içerisindeki görünmez rakipleri açığa çıkarır.Cloak spamlayan bir nightblade görürseniz spamlayın kaçamaz 😉

2.Venomous claw: Single target dotumuzdur.Pasiflerden dolayı da %30 slow verir.

3.Stampede: Mesafe kapatma skillimizdir.%60 slow verir.Low slash kullanacaksanız morphunu criticall rush yapın.

4.Reverse Slice: Finisher skillimiz.Rakibin canı %25 in altına geldikten sonra kullanmanız gerekir.Morphu çok farketmez aslında size kalmış.Asylum two handed ı sayesinde de ultimizi doldurur.

5.Forward Momentum: Hot (heal over time) bırakır ve major brutality(%20 weapon damage) buffını verir.Ayrıca 8 saniye boyunca snare yemenizi engeller, snare yediğinizde de basıp çıkabilirsiniz.Çoğu insan bu skillin morphu konusunda teredütte kalabilir fakat heavy armor oynadığımız için bir başka snare kaldırma skilli olan shuffle ı kullanamıyoruz.Bu yüzden bu builde göre en uygun morphu budur.Ayrıca major mending buffından dolayı rally nin burst healına ihtiyacımız pek kalmıyor.Tabi medium armor oynamak isterseniz rally e morphlayıp one hand shielddeki 5. skill yerine shuffle alabilirsiniz.

6.Ultimate-Take flight: DK yı oynamaya başlamama sebeb olan skilldiir :).Hasarı çok yüksektir ve bir alan içindeki rakipleri stunlamamızı sağlar.Hasarı buffsız 17 bufflarla 22. İsterseniz figthers guildin ultisi olan Dawnbreaker of Smithing ile değiştirebilirsiniz.

    Alternatif Setler:
  Ravaging:( http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Ravager+Set Seventh legion yerine kullanabileceğiniz bir settir.Özellikleri hemen hemen aynıdır fakat verdiği weapon damage ve süresi daha fazladır.Hiç denemedim ama pek birşey değişeceğini sanmam.Heal ı da oldugu için seventh legion daha çekici geliyor bana.

 Werewolf hide:( http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Hide+of+the+Werewolf+Set  )Bone pirate yerine kullanabileceğiniz bir settir.Size inanılmaz derecede ultimate regen kazandırır fakat max stam-stam regen değerlerinizi çok düşürür.Hatta bu seti kullanıcaksanız takılardan birini ya da birkaçını yada hepsini stamina regene çevirmeniz gerekir bu yüzdende weapon damage de kaybedersiniz.Çoğu kişinin kullandıgı builddir aslında (Seventh legion+Werewolf hide) fakat bence bone pirate daha iyi oluyor.Şansınız varsa deneyin derim.

 Fury:( http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Warrio r's+Fury+SetAçıkcası bu setin pek iyi oldugunu düşünmüyorum fakat çok kullanan gördüm.Seventh legion yerine kullanılabilir.Tam stacklerseniz yaklaşık 750 weapon damage kazanırsınız fakat bu neredeyse imkansız gibi birşey ve ayrıca 6 saniye boyunca hiç stack alamazsanız sıfırlanıyor.Bunun yerine seventh legion kullanıp anında 500 weapon damage almak daha mantıklı bence.

 Fortified Brass:( http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Fortified+Brass+Set Bu seti kullanacaksanız medium armor oynamanız gerekiyor.Denedim fakat pek kullanışlı sayılmaz. Stamina ve stamina regeniniz çok aşağıda kalıyor çünkü bone pirate nin yerine giymek gerekiyor.Takıların da 1 yada 2 sini stam regene çevirmeniz lazım.Simdi diyeceksiniz ki kullanma desen daha iyiydi :D.Avantajlarıda şu şekilde; medium armor olmanıza ragmen size heavy armor kadar resist veriyor ve bunun la beraber medium armorun bonuslarını kullanıyorsunuz.Medum armor olmanıza rağmen sizi ölümsüz yapıyor.Craft seti oldugundan dolayı da elde etmek zor birşey değil.Bu seti kullanacaksanız Maxstam+stam regen yemeğini kullanmanız lazım çünkü takıların hepsi seventh legion olacagı için health bonuslu olacak.

 Son olarak:
 Evet arkadaşlar anlatacaklarım bu kadar.Elimden geldiğince açıklayıp yardımcı olmaya çalıştım.Bi sorunuz ya da kafanıza takılan birşey olursa yardımcı olabilirim.Ayrıca bir tavsiyeniz ya da eksik gördüğünüz birşey olursa konu başlığı altında tartışabiliriz.Bu build internette var zaten sen ne ayaksın diyen olabilir fakat burada göremediğim için paylaşma isteğinde bulundum.Biraz uzun yazmış olabilirim kusra bakmayın.Umarım yeterince yardımcı olmuşumdur kendinize iyi bakın 😉

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 9 Şubat 2018 12:05