Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Crafting Writ Rehberi

 
(@mertusta)
İmparator

Günlük Crafting görevleri, Pledge görevlerine benzer ve her gün TSİ 10:00'da resetlenir. 6 craft mesleğinde rastgele olarak item üretmeniz istenir. Bu itemler her zaman beyaz renktir ve ilgili craftingde açtığınız crafting puanına bağlıdır. Örneğin Woodworking'i 9/9 açtıysanız Ruby Ash kullanırsınız. Craftlama işlemini hızlandırmak için Dolgubon's Lazy Writ Crafter addonunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu addon ile hızlıca görevi tamamlayabilirsiniz.

Her haritanın merkez şehrinden alabilirsiniz bu görevleri. Fakat crafting yeri + görev teslim yeri + görevi aldığınız tabelanın en yakın olduğu yer Deshaan - Mournhold haritası olduğundan burayı tavsiye ederiz.

   Sertifika Almak

Writlere başlamadan önce sertifika almalısınız. Bu ittifakınızın başlangıç haritasındaki şehirde Fighters Guild ve Mages Guild'inde bulunan npc ler ile konuşularak halledilir. Bu npclerin bulunma yerleri şöyledir;

Alchemy / Enchanting / Provisioning Sertifikası

Vulkhen Guard - Auridon
Glenumbra - Daggerfall
Davon's Watch - Stonefalls

Üç yerde de Mages Guild binası yakınında bulunur. NPC'nin ismi Danel Telleno'dur. Eğer bu üç crafting ağacında pasif açtıysanız anında sertifika alabilirsiniz. Ama yeteneğiniz 0 ise o zaman sizden başlangıç için ufak bir crafting yapmanız istenir.

Blacksmith / Clothing / Woodworking Sertifikası

Vulkhen Guard - Auridon
Glenumbra - Daggerfall
Davon's Watch - Stonefalls

Üç yerde de Fighters Guild binası yakınında bulunur. NPC'nin ismi Millenith'dir. Eğer bu üç crafting ağacında pasif açtıysanız anında sertifika alabilirsiniz. Ama yeteneğiniz 0 ise o zaman sizden başlangıç için ufak bir crafting yapmanız istenir.

   Ödüller

Görevi tamamladığınızda size yaptığınız crafting görevine göre bir kutu verilir. Bu kutu içinden crafting materyalleri, sarı upgrade malzemeleri, Survey haritaları ve hatta Master Writler çıkabilir.

Master Writ hariç diğerlerinin düşmesi tamamen şansa bağlıdır.
Master Writ de yine şansa bağlıdır fakat siz bu faktörü arttırabilirsiniz. Şu şekilde;

  • Blacksmithing, Clothing ve Woodworking'de bildiğiniz motif sayısı ve trait sayısı,
  • Alchemy'de bildiğiniz çiçek etkilerinin sayısı,
  • Enchanting'de bildiğiniz rünlerin sayısı,
  • Provisioning'de ise bildiğiniz mor ve altın tariflerin sayısı şans faktörünü etkilemenizi sağlar.

Survey Haritaları size rastgele bir haritadan düşer. Haritanın gösterdiği yerde neredeyse 10 kat fazla malzemeye sahip crafting malzemesi toplarsınız. Örneğin sıradan bir Woodworking malzemesi 3 tane materyal veriyorsa, bu haritalardan her biri 20şer hatta 30ar verir. Bu haritaların yerlerini kolayca bulmanız için Lost Treasure addonunu kullanmanız önerilir.

   Master Writ  

Master Writlerin içeriği tamamen şansa bağlıdır ve sizden istediği şeyleri bilmiyor olabilirsiniz. Master writler takas edilebilir, satılabilir. Surveylerin aksine bound değildir. Master writ sizden belli bir item setini craftlamanızı ister. Ödül olarak verdiği Writ Voucher ise writ'in zorluğuna bağlıdır. Örneğin Legendary seviyesinde, yüksek traitli ve nadir bulunan motif içeren writler en pahalılardır ve çok voucher verir.

Master Writleri tamamladığınızda size writ voucher verilir. Bu bir tür para birimidir ve bununla ev eşyası, eşya motifi gibi şeyler satın alabilirsiniz. Satışı yapan NPC Mournhold, Stormhaven ve Elden Root haritalarında bulunan Rolis Hlaalu isimli elemandır. Her patch ile bu npc'nin envanterine yeni ürünler ekleniyor.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 3 Şubat 2018 22:57
(@meneldor)
Üye

Merhaba ; 

Öncelikle aranıza yeni katıldığımı belirtmek isterim. Şu anda lvl 13 seviyedeyim. Craft olarak ilk etapta woodworking kasmak istiyorum. bu bahsettiğiniz add-on'ları nasıl çalıştırıyoruz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Aralık 2021 23:26