Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Hanedan Veteran Dragonstar Arena (DSA) Bütün Katlar Anlatımlı

 
(@enoyl)
Üye

Hanedan Veteran Dragonstar Arena (DSA) Bütün Katlar Anlatımlı

7 Ekim Cumartesi günü Hanedan üyeleriyle yapılan anlatımlı veteran Dragonstar Arena (DSA) turu.

Katılanlar:
Grup Lider: @feelalive1
Tank: @xahexible
Heal: @enesrecep1110
DD: @feelalive1, @enoyl89

Katılanlara teşekkürler.
Anlatımı için ayrıca @feelalive1 e teşekkürler.

Sadece belirli katları izlemek isteyenler için:
1. Kat   :
2. Kat   :
3. Kat   :
4. Kat   :
5. Kat   :
6. Kat   :
7. Kat   :
8. Kat   :
9. Kat   :
10. Kat : 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 10 Ekim 2017 04:19
(@liofatr)
Üye

Selamlar . Elinize sağlık öncelikle . Ben de gözüme takılan birkaç şey katmak isterim . İzledikçe ekliyorum .

1. Stage :

- Boss haricinde yere heal yapan alan açanların yaptığı heal çok fazla değil , AOE'den dışarı çıkarmak yerine full damage devam ederseniz daha hızlı kesersiniz .
- Boss'un açtığı heal alanı kesinlikle fazla güçlü . Dışarı çıkarması gayet kullanışlı bir taktik ancak bunun yerine Negate kullanmanızı tavsiye ederim . Boss yerinden oynamadığı için daha yüksek DPS elde edersiniz . Yeterli DPS ile ikinci alan yere açılmadan bossu öldürebilirsiniz .

2. Stage :

- Tank arkadaşa ufak bir önerim var . Chainledikten sonra Talon atmak en iyisi tabii ki ancak bu bazen işe yaramıyor . Talonlu olsalar bile geri koşabiliyorlar . Bunun verdiği zaman kaybını en aza indirmek için şöyle bir şey yapılıyor . Zincir attıktan hemen sonra zincir attığın yöne doğru roll dodge atarsan çektiğin dışarı doğru değil , içeri doğru gidiyor . Yani sen onun arkasında olduğun için grubun dışına değil , içine doğru koşuyor . Talonlamak en sağlıklısı tabi ama yine de aklınızda bulunsun ^^
- Bossları çıkış kapısının önünde stacklemek mümkün . Tank ikisinin de aggrosunu alıp mage'in yakınında duracak . Yani Mage , çıkış kapısının ve tankın arasında olmalı . Mage en kısa sürede kapıya doğru gidecektir . Mage bu hareketi fazla sıklıkla yapmadığı için melee bossu mage'in üzerine stackleyip ultilerle nukelemek mümkün .

3. Stage :

- Burada yine Mage'in üzerine Negate atarak sağa sola Streak atmasını engelleyebilirsiniz . Ama doğru zamanda atılması gerekiyor . Mage belli bir süre sonra Streak atıyor , en başta Negate atarsanız boşa gidecektir . Bu bossları da tek noktada stackleyip nukelemek mümkün .

4. Stage :

- Gördüğüm kadarıyla bu bahsedeceğim şeyi Anıl zaten biliyor ama videoda bahsedilmemiş . Kısaca anlatmak gerekirse , bu bağ kuranların öldüğü zaman çıkardığı klonların yerini siz belirleyebilirsiniz . Mesela 21:10'da tankın üzerine atıyor bağı . Öldüğü zaman da tankın üzerinde çıkıyor klon . Bağ atılan kişi duvara yakın durarak üzerinde çıkacak olan klonun arena'da yer kaplamayacak ve oyuncuların hareket kabiliyetini kısıtlamayacak şekilde uzakta durmasını sağlayabilir . Farkettiyseniz bağ kurulmadığı zaman klon çıkmıyor (22:10) Bu mekaniği uygulamak özellikle boss fight sırasında bossun hareket etmesini minimuma indirecektir .

5. Stage :

- Boss fightta ilk çıkan Shadowcaster'ın üzerine bir ulti atarsanız AOE'de ölecektir . Ona focus olmaya gerek yok . %40'da gelen ikinci Shadowcaster için de aynı şekilde . Boss'u spawn bölgesine getirip üzerine ulti atarsanız Shadowcaster'a dönmeye gerek kalmaz . Böylece boss üzerindeki DPS de düşmemiş olur .

6. Stage :

- Ok atma animasyonu başladığı zaman belli CCler kullanarak animasyonu bölebilir , hiç ok attırmadan kesebilirsiniz . Tavsiyem tankın atabileceği Invigorating Drain . Stun süresi uzun ve etkili bir skill . Ancak animasyonun başlamasını beklemeniz gerekiyor . Erken atarsanız sıkıntı . Bu sebeple DDler de attığı skillere özen göstermeli , Sorcererlar Fragment geldiği gibi atmamalı , Healerlar shard atmadan beklemeli . Yanlış zamanda bilmeden atılan bir CC bu taktiği kullanışsız kılar . Boss için işe yaramıyor tabii ki ama normal rangerlar için baya etkilidir .

7. Stage :

- Eğer olur da melee DD ile girerseniz diye söyleyeyim . Negate atarak Mage'in Negate atmasını engelleyebilirsiniz . Negateception diyoruz buna 😀 Negate'i Negatelemek .

8. Stage :

- Videoda gözüküyor zaten ama bahsedilmemiş , kısaca anlatayım . Boss'un çok önemli bir atağı var . Yerden ufak bir ateş topu gönderiyor . Bu ortalama bir DD'ye yaklaşık 10-15k arası hasar verebilir . Bu atağın tank tarafından interrupt edilmesi gerek .

9. Stage :

- Bu stagedeki en tehlikeli düşmanlar hayaletler . Özellikle kırmızı olanlar . Bunların da çıktığı yerler belli . Genellikle girişin sol tarafında çıkıyorlar . Ortaya gitmek yerine oraya gidip her şeyi orada stacklerseniz ilk 2 el , hayaletler çok daha hızlı bir şekilde ölür . Aldığınız hasar büyük ölçüde azalacaktır .
- 3. elde ortadan ruhunu aşağı gönderen Mage geliyor . Gelir gelmez elinizden geldiği kadar nukelemek size zaman kazandırabilir . Ne kadar hızlı ölürse o kadar az yaratık çağıracaktır .
- 4. elde de sağ taraftan Melee geliyor . Ruhunu aşağı göndermeden mümkün olduğu kadar nukelemek yararınıza olacaktır .
- Boss fight başladığı zaman tank bossu alıp sol tarafa gider , DDler ve healer ortadaki 2 yaratığı kesip tankın yanına gelir . %80 olduğu zaman Mage hemen orada spawn olacak ve bu da size Mage'e biraz da olsa hasar vurma şansı tanır . Bu sırada sağ taraftan da Melee gelecek . Böylece üçü birden stack halinde olduğu için aşağıdaki ruhlar öldüğü zaman Mage'i ve Melee'yi hızlı bir şekilde bossa damage vururken AOE ile kesebilirsiniz .

10. Stage :

- Tank ateşi alır almaz hemen grubun yanına gelmek ve bossu da kapıya getirmek çok önemli . Önce ortada savaşıp sonra kapıya getirirseniz zaman kaybı oluyor maalesef .
- Son olarak da %50'ye geldiği zaman tankın uzaktan taunt atıp mini bossları alması çok önemli . Eğer tank gruba yaklaşırsa mini boss'un atacağı Negate/Nova vs. gibi AOE debuffların grubun üzerine düşme olasılığı artıyor .

Magicka Nightblade arkadaşa da birkaç önerim var .

- Öncelikle potionlarını cooldown biter bitmez kullanırsan çok daha yüksek DPS yaparsın ve sustain daha yüksek olur .
- Böyle bir grupta Blockade of Storms kullanmaya gerek yok . Zaten diğer 3 kişi kullanıyor olmalı . Destro ultisini ve Dampen Magic'i arka bara alıp , Soul Harvest'ı ve Blockade'i ön bara alırsan çok daha yüksek DPS yaparsın ve çok daha hızlı ultimate doldurursun . Emin ol Shock destro ultisi , Flame destro ultisinden daha iyi . Hele bir de tank Engulfing Flames kullanırsa , tadından yenmez .
- Ufak bir bonus olsa da söyleyeyim , Soul Harvest critical chance veriyor . Bu da ufak bir DPS artışı sağlayacaktır .
- Son olarak da bu kanalı takip et . Oyundaki en sağlam Magicka Nightblade'dir kendisi ^^ Eminim yardımcı olacaktır 🙂

Tekrardan elinize sağlık . Gayet başarılı 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ekim 2017 07:09
(@enoyl)
Üye

Üşenmeden uzun uzun yazmışsınız çok teşekkürler. Kanaldaki videolara bakmaya başlıyorum.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 10 Ekim 2017 07:17
(@feelalive1)
Üye

Yararlı bilgiler için çok teşekkürler. Gayet güzel uzun bir video ve @LiofaTr nin oyun hakkındaki güzel bilgileriyle başarılı bir paylaşım olmuş 🙂 Elinize sağlık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ekim 2017 11:51
(@fantasticas)
Üye

Yeni bir bilgisayar aldığımda başlayacağım tekrardan hala özediğim oyunlar arasında. Ellerinize sağlık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2017 11:00
(@mithrandir593)
Üye

Hocam bunlari yayinliyor musunuz twitch vs yoksa kayit mi aliyorsunuz sadece?

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Ocak 2018 13:45