Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Harvest Map Rehberi

 
(@liofatr)
Üye

Selamlar . Bu konuda sizlere Harvest Map adındaki addonun nasıl kurulduğunu , ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağım . Çok uzatmadan başlayalım .

Harvest Map ne işe yarar ?

Harvest Map harita üzerinde beliren toplanabilir herhangi bir şeyin yerini oyunun hafızasına kaydeder ve bu bilgileri kullanarak size bu eşyaların yerlerini gösterir . Bahsettiğim toplanabilir eşyalar herhangi bir şey olabilir . Blacksmithing Nodelarından tutun , Heavy Sacklere ; Chestlerden Thieves Throvelara kadar her şey . İstediğiniz eşya çeşidini seçerek sadece onları harita üzerinde gösterebilir , hatta haritayı açmadan bile , toplanabilir eşyalara yaklaştığınızda üzerinde üç boyutlu işaretler oluşturarak yerlerini görmenizi sağlar .

En önemli özelliği ise kendi hafızasındaki bu eşyaların aralarında bir yol oluşturarak size bir farming rotasyonu sağlaması . Sağda solda bir şeyler bulma umuduyla koşturmak yerine , sadece istediğiniz eşyaların yerlerini size gösterir ve sizi bir sonraki eşyanın bulunduğu yere yönlendirir . Üstüne üstlük , oluşturulan bu rotasyonu tamamladığınızda ortalama olarak kaç adet eşya toplayacağınızı ; toplarken de ortalama olarak dakika başına ne kadar para kazandığınızı gösterir .

Harvest Map nasıl kurulur ?

Öncelikle Harvest Map'in kendi sitesine gidelim . Buraya girdiğinizde sağda bulunan resme tıklayarak daha önceden bahsettiğim özellikleri görsel olarak inceleyebilirsiniz .

Minion programını kullanarak Addon'u normal bir şekilde tek tıkla kurabilirsiniz . Minion kullanmıyorsanız verdiğim linkten addonu indirip Belgelerim > Elder Scrolls Online > live > AddOns klasörünün içine atarak kurabilirsiniz . Minion kullanmanızı tavsiye ederim .

Önceden söylediğim gibi , Harvest Map sizin topladığınız eşyaları hafızaya atıyor . Sizin bunu yapmanıza gerek yok . Adamlar çok güzel bir şey yapmışlar . Herkes bir siteye kendi addon bilgilerini yolluyor . Bu site hepsini birleştirip size tek bir dosya halinde sunuyor . Bu dosyayı belli bir klasöre atıp keyfinize bakıyorsunuz . Artık bütün eşyalar Addon'un hafızasında yüklü . Şimdi bunun nasıl yapıldığını anlatayım .

-Bu linke tıklıyoruz . 
-''Download lua files with all nodes'' yazısına basıyoruz .
-''Select lua files from your computer'' yazısına basıyoruz .
-Otomatik olarak SavedVariables klasörü açılıyor . Açılmazsa da Belgelerim > Elder Scrolls Online > live > SavedVariables klasörüne gidiyoruz .
-Buradan 4 adet dosya seçmemiz gerek . HarvestMap.lua , HarvestMapAD.lua , HarvestMapDC.lua , HarvestMapEP.lua
-Bu 4 dosyayı seçtikten sonra ''Aç'' diyoruz ve siteye upload etmeye başlıyoruz .
-Upload tamamlandığı zaman , site sizin dosyanızla diğer bütün dosyaları birleştirerek yeni bir dosya oluşturmaya başlıyor . (Bu işlem biraz uzun sürebilir)
-İşlem tamamlandığı zaman aşağıda ''Click here to download lua files'' diye bir seçenek çıkacak . Ona basıp dosyaları indiriyoruz .
-Rar dosyasının içindeki 4 adet dosyayı Belgelerim > Elder Scrolls Online > live > SavedVariables klasörünün içine atıyoruz .
-Oyuna girip Addon'u aktif ettikten sonra chat'e ''reloadui'' yazıyoruz .
-Hayırlı olsun .

HarvestMap nasıl kullanılır ?

Addon aktif olduktan sonra haritanızı açtığınız zaman iğrenç bir görüntü ile karşılacaksınız . Harita ağzına kadar addon'un gösterdiği pinlerle dolu olacak . Harita açıkken sağ üst taraftaki ''Filters'' kısmına basıyoruz . Buradan ''Blacksmithing pins'' seçeneğinin tikini kaldırdığımızda haritadaki Blacksmithing nodelarının gözükmesini engelliyor . Bana kalırsa hepsini kaldırın . Zaten bunları kullanmayacaksınız .

Yine sağ üst taraftaki HarvestFarm seçeneğine tıklıyoruz . Asıl olay burada başlıyor . En aşağı inip ordan farmlamak istediğiniz eşya çeşidini seçin . Mesela Blacksmithing Ore farmlamak istiyorsunuz diyelim . Sadece en üstte bulunan ''Blacksmithing pins'' seçeneği ''On'' olacak , diğerleri ''Off'' . Bunu yaptıktan sonra en üstte bulunan ve 1-10 arası sayı belirlediğimiz yerde rotasyonumuzun uzunluğunu seçiyoruz . Uzun rotasyonlar sizi saçma sapan yerlere gitmeye zorlayabilir , mümkün olduğu kadar kısa ve öz bir rotasyon seçin . Benim tecrübelerime göre 2-3-4 en iyileri . ''Calculate Tour'' diyoruz . Addon bize bir rotasyon oluşturmaya başlayacak . Rotasyon hazırlandığı zaman bir mesaj gelecek . Bu mesajda rotasyonu tamamladığınız zaman ortalama kaç kez yerden eşya toplayacağınız yazıyor . He diyip geçiyoruz . Sonra sağ tarafta ''Show Tour Interface'' kısmına ''On'' diyoruz . Haritayı kapatıp oyuna döndüğümüz zaman ufak bir pencere , üzerinde bir ok , bize bir sonraki durağımızı gösteriyor . Sadece oku takip ediyoruz ve o ok bizi ne farmlamayı seçtiysek ona götürüyor .

Bu rehberi de burada sonlandıralım . Hepinize iyi farmlar , iyi oyunlar dilerim .

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 31 Ocak 2017 05:20
(@euphrates)
Üye

Harvest eklentisini halihazırda kullanıyordum. Sana teşekkürler çünkü daha da kolay bir kullanım yöntemi öğrettin. İyi oyunlar!

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Kasım 2018 15:58