Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Elder Scrolls Online Elsweyr İçeriği

 
(@mertusta)
İmparator

20 Mayısta Elsweyr'i erken siparişle alanlar için erişime açılacak (sadece PC için). Daha sonra alacaklar için ise 4 Haziran'da yayınlanacak. Yeni Chapter'da hızlıca neler geliyor bir göz atalım.

Yeni Sınıf Necromancer

Morrowind ile gelen Warden'ın ardından 2 sene sonra yeni bir sınıf ekleniyor oyuna. Necromancer sınıfı tahmin de edebileceğiniz üzere ölüçağıranlık ve karabüyü üzerine. PTS'te (test sunucusu) oyuncuların yaptığı denemelerde oldukça yüksek dps çıkartmıştı. Ayrıca yeni gelen sınıfı oyunculara satmak için ilk başlarda op (overpowered=aşırı güçlü) olması beklenen bir durum. Diğer sınıflara nazaran skillerinde daha fazla stamina morfu bulunuyor.

Necromancer'ın bir diğer özelliği de oyunun geçtiği dönemde ölüçağıranlığın Tamriel'da yasaklanmış olması. Bu yüzden şehirlerde bazı skillerin kullanımı yasak, eğer kullanırsanız para cezası alacaksınız.

Elsweyr Haritası

Her ne kadar Elsweyr dense de aslında gerçek Elsweyr bölgesinin sadece kuzey kısmı olan Anequina haritası ekleniyor. Güney kısımlarının ilerleyen safhalarda ekleneceği söylentileri var. Bu harita kısmen Bangkorai'yi andırıyor, haritanın bir yarısı çorak diğer yarısı da yeşillik alan. Khajiitlerin bölgesi olduğu için Khajiit kültürüne ait çok yeni şey göreceğiz ve tarihlerini öğreneceğiz. Bunlardan en önemlisi belki de farklı formlardaki Khajiitleri ilk kez bir Elder Scrolls oyununda görecek olmamız. Khajiitler yapıları gereği doğduklarında Nirn'ün uyduları Masser ve Secunda'nın konumlarına göre formları belirleniyor. Minik ev kedisine benzeyen Alfiq türünden tonluk dev Senche türüne kadar çeşitli Khajiit türlerini göreceğiz.

Ejderhalar!

Evet ejderhalar. Asırlar önce efsanevi Khajiit savaşçılar tarafından hapsedilen bir grup ejderhayı Abnur Tharn reis ne yazık ki serbest bırakmıştı. Elsweyr'in ana hikayesinin odağında da bu ejderhalar yer alıyor. Haritanın belli yerlerinde bu ejderhalar belirecek ve world boss mantığıyla oyuncular kesmeye çalışacak. Kesmek tam doğru tabir değil zira kendilerini öldürmek yerine kovuyoruz denebilir.

Yeni Trial: Sunspire

Triallere bir yenisi daha ekleniyor. Ana konumuz tabi ki ejderhalar. Yukarıda ejderhalar serbest kaldı demiştik, Nahviintaas isimli ejderha abimiz Alkosh tapınağı olan Sunspire'a çöküp "Ben Alkosh'um, ben tanrıyım!" havalarına giriyor. Burada toplam üç boss var: Yolnahkriin, Lokkestiiz ve son boss Nahviintaas. Her bossun kendi mekanikleri, hard modu bulunuyor.

Alkosh nedir diye soranlar için, Khajiit kültüründe Akatosh oluyor. Her ırkın tanrı yorumu farklı Elder Scrolls evreninde, insanlar Akatosh'u ejderha olarak tasvir ederken Khajiitler de dev kral kedi diyor.

Guild Finder

Sene başında yapımcıların arayüze yönelik yenilik hareketinin son aşaması da Guild Finder, namı diğer lonca arama özelliği. Artık oyun içinde ne tür lonca arıyorsanız kriterlerinizi belirleyip size uyan loncaların listesini görebilecek ve başvuru yapabileceksiniz.

Güncelleme geldikten sonra yeni detaylarla yazıyı güncelleyeceğiz.

İNCE DETAYLAR

İki Yeni Simya Malzemesi

Dragon's Blood Calx ve Dragon's Bile Mellago adında iki yeni simya malzemesi geliyor. Bunlar sadece Elsweyr haritasındaki ejderha bosslarından düşüyor.

rqs3p3cwgpem.png

3wxln58ry42z.png

Fark etmiş olabileceğiniz üzere bu iki malzemede yeni bir özellik var; "Heroism". Bunlarla yapılan iksirler size minor heroism verecek. Örnek bir pot;

nohc0utxgsvg.png

Dragon's Bile + Dragon's Blood + Butterfly Wing/Mother of Pearl

xjpm8cvfns1k.png

İki Yeni Motif

Anequina ve Pellitine adında iki motif geliyor. Anequina motifi Elsweyr haritasındaki günlük dungeon ve world boss görevlerini tamamladığınızda düşebiliyor. Pellitine ise günlük Dragon Hunt görevlerini tamamladığınızda düşebiliyor. Bunların stil taşları da yine bu görevler sonucunda geliyor.

Ücretsiz Ev

Elsweyr'in ana hikaye görevlerinden "Two Queens"i tamamladığınızda oyun size Hall of the Lunar Champion adında bir ev hediye edecek. Bu ev tamamen ücretsiz, Elsweyr'in ana hikayesini tamamladığınızda size bir tablet verilecek ve bu tableti evdeki yerine yerleştirdiğinizde bir oda eklenecek. Sene içerisinde gelecek olan 2 DLC'nin de görevlerini yaptığınızda alacağınız tabletlerle evinize 2 oda daha ekleyebileceksiniz. Bu gelecek olan iki dlc de Elsweyr'in hikayesini devam ettirir nitelikte olacak.

PvP Artifaktları

Daedrik Prenslerin nam salan artifaktlarını pvp haritası Cyrodiil'de kullanabileceksiniz. İlk artifakt Volendrung. Sistem şöyle işliyor, gün içerisinde bu artifakt Cyrodiil'de 4-5 kez spawnlanacak. Aynı scroll ele geçirme gibi ilk kim alırsa o kullanma hakkına sahip oluyor, ölürse de artifakt düşüyor ve başkası ele geçiriyor. Silahı tutan kişinin skill barı ve statları tamamen değişecek. Çünkü silahın kendine ait skilleri var ve bunlar adeta sizi imparatormuş gibi güçlü kılıyor. Silahı başka oyuncuları öldürerek beslemelisiniz aksi takdirde size zarar verip sizi öldürebilir. Yüksek single ve aoe hasarı, kale surlarına mancınık gibi hasar verme özellikleri bulunuyor. 

İttifakınızın Cyrodiil'deki üssünde Sheogorath size bu silahı nasıl kullanacağınızı kısa bir tutorial'de gösterecek.

Yeni PvP Campaignleri ve Imperial City

Elsweyr ile eski PvP campaignleri kapanıp yenileri açılacak.

  • Bahlokdaan: 30 Day No CP & Alliance Locked
  • Kaalgrontiid: 30 Day CP Enabled & Alliance Locked
  • Yolnahkriin: 7 Day CP Enabled
  • Mulaamnir: Levels 10-49
  • Imperial City: No CP
  • Imperial City: CP Enabled

"Alliance Locked" özelliği yeni. Bu sayede bu pvp haritasını hangi ittifakla Home yaptıysanız sadece o ittifaka ait karakterlerinizle girebileceksiniz.

Imperial City de kendi campaign'ine kavuşuyor. Artık Cyrodiil'e girip, haritanın ortasındaki lağım bağlantısına at sürmeyeceksiniz. Imperial City'ye girmek için normal pvp'ye girer gibi Imperial City campaign'i seçmelisiniz.

Summerset Chapter'ı Ne Olacak?

Morrowind gibi Summerset de artık Crown Store'a eklendi. Yani doğrudan Crown Store'dan satın alabilir veya ESO Plus üyeliğiniz süresince oynayabilirsiniz. Kaynak

 

Patch Notları >> https://forums.elderscrollsonline.com/en/discussion/474422/pc-mac-patch-notes-v5-0-5-elsweyr-update-22#latest

Bu konu 2 sene önce 8 defa mertusta tarafından düzenlendi.
Alıntı
Topic starter Gönderildi : 20 Mayıs 2019 04:56
Prospektüs ve Altuğ beğendi