Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Oyun ne kadar zaman yer?

 
(@red_cloud)
Üye

Ben pek zaman ayıramam oyuna o yüzden almadan önce merak ettim hani end-game için yada çerezlik içerik genişliği açısından 100-200 saat olsun umrumda değil de daha fazlası beni sarmaz şöyle arada bir girip pvp atıp çıkcam(bunu en fazla 200 saatlik bir oyundan sonra yapmak istiyorum)  düzenli olarak, parasında da değilim bütün ek paketleri alıcam oyunda yapıcak şeyler bol olsun diye...

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 23 Mart 2018 11:47
(@ibodala)
Üye

Bu bir engel değil ki hocam. Çözüm çok basit. Uzun süre oynamak istemiyorsan canım istediğimde girip oynayacağım pvp yapacağım diyorsan. Çok genç çocuk var işleri güçleri yoktur sabah akşam bu oyunu oynar 500 tane karakter kasarlar son level'e. (Bu oyun için konuşmuyorum. Her oyun için bu böyle. İllaki eso'da da vardır) Onlar illegal ama bu iş. Çokta fazla zararı yok bir kimseye.

Karakter satarlar belli bir fiyata bilmem kaç saat oynayıp son level'e getirdikleri karakterleri. Yok askere gidecektir. Yok oyunu bırakıyordur. Yok Üniversite sınavına falan girecektir cart curt. Bu zaman kadar oynamış bırakmıştır hesabı satmak istiyordur. Onlarla direk olarak iletişime geçersen. Buradan yasak misal* Facebokundan falan.
Tehlike arz etmeyecek. Hesap banlanmayacak başkaları görmeyecek şekilde. Haber etmeden hesabın adını piyasaya.

Atarsın istediği banka hesabına 3-5 kuruş ne kadar istiyorsa. Hesabın id şifre alırsın. 
Hesabın bağlı olduğu mail'ini de alırsın. 
yada oyuna bağlı olan mail'i değişme gibi bir şey varsa? ID şifre yi aldıktan sonra hem şifreni hem mail adresini değiştirirsin hesap senin olur. Tekrar geri alamaz. Dolandırılma falan olmaz. 

Adını soyadını TC numarasını alırsın çocuğun. Bilgi olarak kalsın diye. Öyle bir olay olursa da paranı aldıktan sonra tekrar hesabı geri almaları. Dolandırma çabaları ? Şikayet edersin çocuğu.

İstediğin vakit istediğin kadar girer oynarsın.
---
Ama ne kadar zevki olur böyle yapınca orasını bilemem. Bu oyunlarda asıl zevkli olan şey karakterini istediğin gibi yaratıp istediğin şekle verip 0dan geliştirmek yükseltmek ve sonra güçlendiğinde oyunu tükettiğinde. End-game dedikleri. PvE ye daha az zaman harcayıp. O PvP yollunu tutmak yarattığın büyüttüğün şekil verdiğin güçlendirdiğin karakter ile diğer oyuncularla ve onların karakterleriyle kapışma keyfi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Mart 2018 12:44
(@merchantr)
Üye

mesaj içeriğini anlayamadım başlıktaki yazan soruya göre cevap vermem gerekirse.

iyi bir end game oyuncusu olmak tamamen senin becerine ve oyuna harcıyacağın vakite bağlı.(pve için konuşuyorum)

ortalama günde 2-3 saat grind yaparak günde 30 küsür cp kasabilirsin bu senin uğraşına çabana ve bir miktarda ön yatırım ekonomine bakıyor (oyun içi ekonomi para yatırman gerekmiyor)

itemlerden bahsetmek gerekirsede çoğunluğunu düşürererek yapmak istersen 1 haftanı alır tüm setleri toparlaman .

mor kalite olarak düşündüm.

2-3 haftada para kasacağını farzedelim hepsini sarı yapmak için.

1 ayda end game oynayacak karakterini elde edebilirsin.

bu arada harcıyacağın süreyi günlük 4-5 saat olarak hesapladım. (ve full verimli geçirdiğini farzediyorum).

peki pve triallerde de endgame oyuncusu olmak ne kadar sürer diyorsanda . buda senin becerine ve tecrübene bağlı birşey olmakla beraber. kesin süre veremiyeceğim. ama ortalama 2 ayını alır gibi geliyor . (yine burası pve için)

pvp için bir bilgim yok itemler nasıl gerekir tecrübeler partiler ıvırzıvırlar nasıl gelişiyor hiç bir fikrim yok .

bahsettiğim şeyler tamamen verimli geçireceğin süre ile alakalı . ne yapacağını öğrenmen için geçen süreyi saymıyorum.

tabi burada ben görevlerden skyshard lorebook yada diğer şeyleri atladım. bunların da tamamını yaparak bana sorarasan 1 yılını rahat alır

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Mart 2018 14:26
(@ibodala)
Üye

Oyunu komple alacam paketleri dlc'si cartu curtu ne var ne yok. Yapacak şey içerik bol olsun. Oynadığım zaman güzel şeyler yapayım oynayayım keyfini alayım. 
Ücret sorun değil. -diyor.
Ama !
Çok boş vakti yok sanırım ? yada çabuk sıkılan birisi.  O yüzden ne kadar vakti mi alır diye soruyor. Oyunda bir yerlere gelmesi pvp ye başlaması.

1 , 1,5 ay gibi bitsin diyor. Öyle 3-4-5 ay uğraştırıyorsa misal bana göre değil. Ben o kadar vakit ayırıp uğraşamam o kadar süre* diyor.

Benim anladığım. Günde 2-3 saat ortalama oynayacak birisi sanırım. End-game'e gelip. 
Eğlencesine, müsait olduğumda istediğimde girip PvP mi yapıp çıkayım diyor. Oyunu böyle kullanacak.

Tüm vaktimi veremem diyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Mart 2018 18:27
 anil
(@anil)
Üye

ESO çok geniş bir oyun, günlük 2 saat ayırarak da oynarsın fakat anladığım kadarıyla senin acelen var. Öyleyse tavsiye etmem. Çünkü bu oyunda her deliğe girmen, görevlerin epey bir kısmını tamamlaman gerekiyor. Amacın sırf PvP'se başka oyunlara yönel derim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Mart 2018 08:48
(@acheration)
Üye

720 puan toplamasan bile bu puanların devre dışı olduğu savaş bölgesi de mevcut zaten.
PvP yapacaksan düşük level için de set craftlatırsın, gerekli skilleri 15-20 saate açarsın muhtemelen. Sonra ver elini battleground ve level 50 altındaki PvP alanlarına.
Öyle her şeyi fulledikten sonra PvP yapman sadece vakit açısından bir artı sağlıyor. Battleground sırasına girince 10 saniye değil 40 saniye bekliyorsun o da. Sıkıldıkça PvP yaparsın, sıkıldıkça PvE takılırsın.
Oyunda 50 level altında PvP yapan guildler de mevcut. Baby-PvP guilds diye takılıyorlar. Endgame ile yaptıkları kadar düşük level karakterlerle de takılıyorlar.

Özetle, canın sıkıldıkça ondan, canın sıkıldıkça bundan takılabiliyorsun oyunda. PvP yaptın sıkıldın, gidip görev yapıp takıl, ondan da sıkıldın git milletle muhabbet et kaynak topla vs. Eğlenmek yol bulmak sana kalmış hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mart 2018 22:35
(@zortham)
Üye

Tabiki az vakit harcayarak oynayabilirsin ancak veteranTrialler gibi maxcp Capı yakalamak gibi Achievement kovalamak gibi zibilyon tane aktiviteden mahrum kalırsın.Et yemeğinin suyunu içmek istiyorum diyorsan başla 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mayıs 2018 15:43