Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

[Sabit] SUBSCRIPTION & ERROR ÇÖZÜMLERİ

 
(@mertusta)
İmparator

SATIN ALMA + HESAP SORUN ve ÇÖZÜMLERİ

Spoiler

http://www.elderscrollsturk.com/forum/eso-teknik-servis/d r'den-satin-alinan-oyunlar-ve-aktivasyon-islemi-(bilkom)/

[collapse]

Spoiler

İlk önce buradan login olun. Hesabınıza girdiğinizde sol altta Redeem Code göreceksiniz. Buna tıklayın, size verilen kodu girin böylece Explorer Pack aktifleştirilmiş olacak.

[collapse]

Spoiler

Üstteki maddede kodunuzu etkinleştirdikten sonra size oyun içinden bir mail gönderilecek. Bu mailde paketin itemleri bulunuyor. Default olarak maillerinize erişmek için İ tuşunu kullanacaksınız.

[collapse]

Spoiler

M tuşu ile haritayı açın. Haritadaki at sembolünde bulunan Stablemaster'a gittiğinizde 1 altına atınızı alabileceksiniz.

[collapse]

Spoiler

Oyunu ister D&R, ister Steam, isterseniz kasaptan alın her daim içinde 30 günlük oynama süresi vardır. Oyunu yapan firma sizden oyunu oynayabilmeniz için kredi kartınızı tanıtmanızı istiyor. Merak etmeyin, kart bilgilerinizi girdiğinizde bir 30 günlük oyun süresi kesmeyecek çünkü zaten süreniz var. Kart bilgilerinizi girmek için buradan login olun. Sol taraftan MANAGE SUBSCRIPTION kısmına tıklayın. SET UP YOUR RECURRING SUBSCRIPTION† tıklayın. 30 DAY veya 90 DAY tıkladıktan sonra kart bilgilerinizi girin. Doğru girdiğinizden emin olun, alabileceğiniz hatalar alt maddelerde yazılı. Kart bilgilerinizi girdikten sonra başarılı bir şekilde subscription etmiş oluyorsunuz. Yani 30 günlük subs. seçtiyseniz oyunu aldığınızda gelen hediye 30 günlük süre bittiğinde sistem size sormadan otomatik olarak 30 günlük oyun süresinin parasını hesabınızdan çekecek. Yok böyle olmasın oyunu beğenirim beğenmem derseniz, Subs yaptıktan sonra CANCEL SUBSCRIPTION demeniz yeterli olacaktır.

[collapse]

Spoiler

Kart bilginizi girerken bu hatayı alabilirsiniz. Burada sorun sizin kartınız veya bankanızdan kaynaklıdır. Hesabınızda yeterli bakiye olmaması veya kartınızın internetten ödemelere kapalı olması durumunda bu hatayı alırsınız.

[collapse]

Spoiler

Oyunu Steamden almanız birşeyi değiştirmez. Oyunu indireceksiniz. Launcher üzerinden oyuna bağlanacaksınız. Steamden satın alma dışında Steamle bir bağlantısı bulunmuyor oyunun.

[collapse]

Spoiler

Steamden almadıysanız şu şekilde Steam Kütüphanenize ekleyebilirsiniz ama size bir faydası dokunmaz çünkü Steam oyunu Steam harici oyun olarak görecektir. Şu işlemi yapın; Steam penceresinden Oyunlar > Steam Harici Bir Oyunu Kütüphaneme Ekle... tıklayın. Program listesinden ESO'yu seçin.

[collapse]

Spoiler

Playstore Türk firması olduğundan vergi ödüyor. Vergiyi de sizden çıkarıyorlar. Bu kadar büyük fark olmasının sebebi bu.

[collapse]

Spoiler

Oyun 40 gb boyutunda. Sistem oyunu 4gb lık paketler halinde indiriyor. 4 gb lık paket iniyor ve kuruyor. Böyle böyle 10 kez gerçekleşiyor bu işlem. Dolayısıyla 4 gb inerken %5 gibi bir ilerleme kaydedilir. Fakat paket indiğinde yüzde birden artar, ayrıca paketi kurulum esnasında Download Speed'iniz 40 mb/s olarak gözükebilir. Bu oyunu kurduğundan gerçekleşir.

[collapse]OYUN İÇİ ERROR ANLAMLARI ve ÇÖZÜMLERİ

Spoiler

Server'a bağlanmaya çalışan çok sayıda kişi olduğunda olur. Oyunu kapatıp 5 ile 10 dakika arasında bekleyin. Yoğunluk azaldığında oyuna gireceksiniz.

[collapse]

Spoiler

Server tamamen dolduğunda bu hatayı alırsınız.

[collapse]

Spoiler

Bu hatayı alırsanız antivirüs programınız ESO'nun birkaç dosyasını karantinaya almıştır. Antivirüs programınızı kapatın veya ESO'ya ayrıcalık verin.

[collapse]

Spoiler

Server size cevap veremiyor. Birkaç dakika bekleyip tekrar girmeye çalışın. Ayrıca Avast antivirüs programını kullananlarda bu hata sık meydana geliyormuş. Antivirüsü kapatmayı deneyebilirsiniz.

[collapse]

Spoiler

Belgelerim girin. Buradaki The Elder Scrolls Online klasörünü silin. Oyunu kurduğunuz klasöre gidin yani C:Program Files (x86)Zenimax OnlineLauncher buradaki Program Data klasörünü silin. İşlem tamam.
Ardından buradaki talimatları izleyerek Windows'ta temiz önyükleme yapın >> http://support.microsoft.com/kb/929135
İşlem bittiğinde bilgisayarınıza reset atın. Launcher'a girin ve Options kısmından Repair yapın.

[collapse]

Spoiler

Server'a bağlanma sıralaması zaman aşımına uğradığından oyundan düştünüz. Tekrar deneyin.

[collapse]

Spoiler

Sıradan çıkmak istediniz ama oyundan düştünüz.

[collapse]

Spoiler

Launcher, Update'i düzgün yapamamış demektir. Oyunu kapatın ve Launcher'ı açarak Repair yapın.

[collapse]

Spoiler

Bağlantı hatası oluştu. 5-10 dakika bekleyip tekrar deneyin.

[collapse]

Spoiler

Launcher'dan oyunu repair yapın. Eğer düzelmezse tekrar yapın. Bu da işe yaramazsa oyunu tamamen bilgisayarınızdan silip tekrar kurmanız gerekiyor.

[collapse]

Spoiler

Eğer addon kullanıyorsanız update lerden sonra bu addonlar güncel olmadığından sorun çıkarabiliyor. Karakter ekranında solda ADDONS kısmından addonları kapatıp oyuna girin. Sonrasında addonları güncellemeyi unutmayın.

[collapse]

Spoiler

Bu hatada birkaç dosya sileceğiz.
1-) Default olarak burada bulunan C:Program Files (x86)Zenimax OnlineThe Elder Scrolls Online InternalLivegameclient dosyanın içindeki eso.manifest dosyasını silin.

2-) C:Program Files (x86)Zenimax OnlineThe Elder Scrolls Online InternalLivedepot_databuild klasörü içindeki data.manifest dosyasını silin.

3-) Başlangıçtan arama yaparak şu dosyaları bulun ve silin:
zos.control.manifest
zos.core.manifest
zos.eso.manifest

4-)Launcher'ı kapatın açın. Ve oyuna girin.

[collapse]

Spoiler

Server'daki bakımdan dolayı oyun serverları kapalı.

[collapse]

Spoiler

Eğer belli bir süre Loading Screen'de fareye vs. dokunmazsanız ve loading uzun sürerse oyun sizi inaktif sayıp server'dan atar. Tekrardan bağlanın.

[collapse]

Spoiler

Belirlediğiniz bant genişliği sınırına ulaşmış ve artık oyunu oynayamazsınız. Kotalı internete sahipseniz bunu kullanabilirsiniz. Ama unutmayın, bandwidth ayarı default olarak sınırsızdır.

[collapse]

Spoiler

Oyun içinde kısa sürede çok fazla mail gönderirseniz oyun sizi spammer olarak algılar ve atar. Sakin olun ve yavaşça mesaj atın.

[collapse]

Spoiler

Bu hatayı alırsanız 15-20 dakika beklemek zorundasınız. Böylece karakter inaktif olacak ve server karakteri oyundan atacak böylece sizde tekrar oyuna girebileceksiniz.

[collapse]

Spoiler

İnternet sağlayıcınızla ilgili bir sorundur (TTNET, Superonline vs.). İnternet olmadığı zaman veya bağlantı kopukluğunda olur. Tarayıcınıza girip çerezleri temizlemeniz de işe yarayabilir.

[collapse]

NOT: Burada yer alan çözümler Elder Scrolls Online yapımcıları tarafından önerilmiş çözümlerdir. Dosya silme vs konularında dikkatli olunuz. Sorumluluk kabul etmiyoruz.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 3 Ocak 2015 09:08
(@ozgur)
Üye

Ellerine sağlık çok yararlı bilgiler :tebrik

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ocak 2015 12:09
(@andelix)
Üye

Faydalı bir rehber olmuş.Elinize emeğinize sağlık. :tebrik

CevapAlıntı
Gönderildi : 11 Şubat 2015 10:11
 ahmt
(@ahmt)
Üye

selamlar. oyunu yeni aldım ve 2  gündür uğraşıyorum. ancak bir türlü yükleyip başlayamadım. çünkü, kendi sitesindeki önerileri takip etmeme rağmen error 210 bir türlü düzelmedi. bu konuda bana önerebileceğiniz bir şey var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Şubat 2017 18:29