Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

[Sabit] Fallout Genel Konu

Sayfa 20 / 21
 
(@phantomdancer)
Üye

FO tavsiye eder misiniz? Grafikler zerre umurumda değil. Mario grafikleriyle bile oynayabilirim. Yeter ki senaryo ve oynanış güzel olsun. Senaryo ve oynanış olarak tavsiye ederseniz oynamayı düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Kasım 2017 14:13
(@tvkarti)
Üye

Merhaba arkadaşlar uzun süredir yoktum malum iş-güç çok yoğun oluyor. yurtdışına gideceğim için pcyi satmıştım. ama gidemedim iptal oldu Türkiye'de tam zamanlı bir işe başladım. oyunlara da ara vermiştim geçen şöyle bir steam indirimlerine bakayım dedim Fallout, Tes eski oyunların hepsini aldım sizden ricam tüm oyunlar için ayrı ayrı genel kullanılan modların listesi. şu an 4 oyunu da (oblibion, morrowwind, fo3, fonv) indirdim temiz kurulumlarını yaptım. internette küçük bir araştırma yaptım morrowwind hariç %100 yamalar var deneme şansım olmadı yorumlarınız benim için çok değerli. önce hangi oyuna başlamalıyım haftasonları ve ya günde 1-2 saat oynayabilirim. tüm oyularda genelde sneaky oynuyorum Tes oyunlarında ok, 1h kılıç 1h büyü kombinasyonu ile yürüyorum fallout 4ü de bitirdiğim için (ana hikaye ve ilişkili yan görevleri) orada da genelde uzun menzilli silahları ve uzaylının lazer silahı gibi silahları tercih etmiştim. mod seçiminde ona göre yaparım büyüden pek anlamıyorum ne yazık ki. oyunun dil yaması ile çakışmayan modları tercih ederim çok mod kullanmadan bitirmek ve hikayelerini öğrenmek istiyorum. STEP sayfası varsa oradan takip edip yükleme yapabilirim ve şimdiden teşekkürler. Daha önce bu 4 oyunları hiç oynamadım ama skyrim'i 5-6 defa bitirdim yan görevler dahil lora hakim olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Aralık 2017 12:39
(@izanagi)
Üye

Fallout nw için skyrimdeki gibi karakterlerin ellerini yüzlerini adama benzeten modlar ya da bi rehber varsa söyleyebilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Aralık 2017 13:37
(@maestro)
Üye

Fallout 4 Steam'de 1-4 Şubat arası ücretsiz oynanabilecek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Ocak 2018 08:44
(@ibodala)
Üye

Ben bu oyunu halen oynamadım :I Türkçe yaması yoktu. Bir ara korsan olarak indirmiştim nasıl bir şey diye. F3 bebek iken dolanmıştım falan biraz vault içindeki kısmı oynamıştım işte diyaloglar falan bir şey anlamıyordum silmiştim. Heyvan gibide crash veriyordu birde.. zırt pırt. Korsandandır diyordum ama.

Şuan tr yaması var. Üzerinden 89189732817 senede geçmiş. Artık sorunsuzdur heralde ha? Oynamak istesem alsam F3 Goty şuan steamden ?
Ne dersiniz? Sizce güzel oyun mu alayım mı ? ve halen sıkıntısı var mı? Alıpta oynayamazsam öyle zırt pırt crash verirse deli olurum. Görev gereği adamla konuşcaksın. Adamla konuşurken misal bir cümlesinden sonra sabit sürekli oyun donuyor yada hata verip çalışmayı durdurdu diye oyundan atıyordu. Böyle cins cins şeyleri vardı. Halen aynı mı? Düzelmişmidir ?

Yorumlarda puanı karışık ve bir çok konu var. Crash mrash diye. Win10da crash falan diye ? Bende win10 kullanıyorum. Oynayabilirimiyim ? Başıma böyle iş açar mı ?
Korsandan değil sanırım. Oyunun kendisi böyle. Crash mrash cins cins şeyleri var? Alayım mı ? Almayayım mı ?
---
Oynamak istiyorum ama eskileri ile uğraşamam. F3 Goty ile başlıcam işte. Seversem belki sonra bir ara f4 almayı düşünürüm.
---
Bu arada oda çok problemli bir oyunmuş ? Duyduğuma göre ?
Niye bu bethatsa böyle yav :I

http://store.steampowered.com/app/22370/Fallout_3_Game_of_the_Year_Edition/
^ Bunu. Hazırda indirimde varmış. Oynanır al diyorsanız. Alacaksam gömeyim diyorum steam'den şuan ?  😮

3mü 5mi nede dlc'si varmış. Umarım onlarında çeviri yapılmıştır. 931831 senelik oyun 😮
Yoksa hiç tadı olmuyor. Bir şey anlamıyorum.

Online oyunları ingilizce oynarım çatır çatır sırf aksiyonu için. Mmorpglerdir falan. Ama böyle hikaye bazlı oyunları bir şey anlamadan ne diyor ne olup bitiyor öyle oynamaya çalıştın mı bi anlamı olmuyor. Ondan sevmiyorum öyle oynamayı. O yüzden bu zamana kadar oynamadım.
---
Adam koymuş steam'e satıyor. 31931981 sene geçmiş. Artık halletmişlerdir bug'ı crash'i ? Çalışır heralde adam gibi sonuna kadar ? Çalışmaz mı ? :I
---
2009 diyor çıkış. Seneye 10.senesini doldurmuş oluyor ve oyun halen öyleyse? Öyle satıyorlarsa yazık yani....
---

Vay babayın.. (/)_-'') Oyun çıkalı 10 sene olmuş? Halen satıyorsun oyunu! Bu kadar popüler olmuş? Bu kadar para kazanmışsın. Bu kadar ismi duyulmuş bir firmasın? Bir şeyler yapmaya çalışıyonuz. 

Şu yazana bak.  Cevabımı aldım galiba. 
Bunu buraya yazmaları: Türkçe meali: her şey olabilü ayıda çıkabilü her şey olabilü alıyosan ona göre al. Bize ne.  Almıyorsanda alma.
Çokta tın yanii ~

gibi / bu manada yazılmış.
---

^ Aynen. Çok güzel yazmış. Bir iki hafta önce daha oynamış/yazmış bunu.

Şuan çok feci gıcık oldum. Oyunun TR yaması yakınlarda yeni çıkmış ama.. Adamlar böyle vurdum duymaz ise. Bu kadar nam yapmış bir oyun ile bile ilgilenmiyorlarsa. Biraz daha güzel hale getirmeye çalışmıyorlarsa. Bu adamlara 50kuruş dahi verilmez. Almayın.

Gidin korsan oynayın. Hatta onuda yapmadın. Çünkü büyük ihtimal size tonla uğraştıracak dert çıkartacak. Keyiften çok gıcık olacaksınız. 
O yüzden hiç bulaşmamak en iyisi. Yazık olmuş arkadaşlar uğraşmış onca çeviri yapmış buna. Adamların afedersiniz oyun şeylerinde umurlarında değil resmen. Salmışlar çayıra alan olursa alsın. Para gelirse arada hayır demeyiz gibisinde öyle piyasada duruyor.

İnsan utanır lan onu oraya yazmaya. Birde yazmış. Win7'den itibaren optimize edilmedi diye. 
Oynama niyetim/hevesim vardı. Şuan çok pis gıcık oldum >:I Resmen fan'lar oyunu taşıyor şuna bak. Mod'larla bilmem nelerle.

Adamlar yapıyor salıyor çayıra. Hiç umurları değil. 
Bundan bu kadar ün ve para kazanmışsın. İnsan biraz ilgilenir lan. Kaç sene geçmiş üzerinden artık o kadar yorucu zor değil heralde bu oyunun üç beş kusuru ile ilgilenmek. 2 patch atsan ölürmüsün. Ama yok.

Gevurların deyişle upset lv.100'üm şuan.  Müthiş gıcık oldum.
Oyun belki güzeldir ama.. Bethasda işte..  

Bug, crash simulator oynamak istemiyorsan. Almayın.

MÜTHİŞ ! ACAYİP BİR HAYAL KIRIKLIĞI ! bu kadar nam yapmış oyun? Goty versiyonu ? 10 sene geçmiş üzerinden. 10.yıl dönemine girecek seneye ?
Bug'dan Crash'dan oynanmıyor doğru düzgün ? İlgilenipte 1-2 güncelleme fix yapmıyorsun şuna ? VE BUNU HALEN SATIP ? İndirime falan koyup ? Az daha bundan para alayım diyorsun ? #[email protected]½#[email protected]! ...
----
Para açlığından gözleri dönmüş -_- Sen şu oyunla ilgilenme 2 patch yapma.
Git Skyrim VR çıkar 200tl fiyat koy. Kaç senelik oyun... Git Falloout4 VR de 300 lira fiyat koy.

Gözünüz doysun lan. Sanki açlıktan ölüyorlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Şubat 2018 08:21
(@teecem)
Üye

http://steamcommunity.com/id/XIIIMoon/games/?tab=all Bu benim steam profilim. Fallout 3'ün oynama süresine bakabilirsin yarısını W8'de yarısını W10'da oynadım. Bir tane dosyaya bakıyor Fix için, lafım sana değil yanlış anlama ama google'dan "fallout 3 freeze screen issue" yazmaktan aciz insanlar olduğu sürece bu tarz yorumlar görmeye devam edersin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Şubat 2018 12:28
(@ibodala)
Üye

Bir tane dosya mı ?  ... Kaç tane unoffical patch yapmış adamlar. Oyunun dosyalarını falan düzeltiyorsun. Google'dan arattım baktım. Millet bir sürü yöntem bir sürü şey yazmış.  Herkes ayrı bir şey göstermiş. Şunu yükle şunu şöyle yap şu dosyayı aç şöyle düzenle.

Hala savunmaya çalışmayın şu adamları. Resmen rezillik kepazeliktir bu. Oyunun fanları oyunu taşımaya çalışıyor. Adamlar salmış bırakmış.. Sen bu oyun üzerinden bu kadar ün ve para kazanmışsın zamanında. Bu kadar popüler olmuş duyulmuş tanınmış bir oyun. Belli bir hayran kitlesi olan. İnsan biraz değer verir. AZ İLGİLENİR*

Ben parasını verip satın alıyorum oyunu. Oyunun sorunsuz çalışması için böyle incik boncuk 30dk 1saat uğraşmama gerek yok. Kendisi normal sorunsuz çalışıyor olmalı normalde ! 

Eğer hala bunu satıyorsan !
---
Bunu biz yapmayacağız. Fanlar yapmayacak. Oturup ilgilenip! o patchlari O ADAMLAR ATACAK. OYUNU ÇALIŞIR VAZİYETE GETİRECEKLER VE ÖYLE SATILACAK.
Normali budur bu işin.

Bunu yapmasınlar. Fallout3 bozuk iken gitsen fallout3 VR çıkarsınlar ? 200 lira fiyat koysunlar ok ?
Güzel mantık. Güzel çalışma. Gitsinler Skyrim SE ye bilmem ne modu çıkarsınlar para ile skyrim parası satsınlar. Modlar o parayla yüklensin. 6-7 senelik oyun.

Adamların tek derdi PARA. Para da para. Başka bir şeyle ilgilendikleri yok.
Bu kadar internette isim yapmış şu oyunun haline bak. Satın alıyor millet çalışmıyor ? ... Biz uğraşçaz çalıştırmaya çalışacağız. Hayranlar fanlar uğraşıyor. Modcular falan.
Beni aşırı gıcık etti !

Skyrimde bug var diye laf ediyordu insanlar. Öyle olsa hadi neyse gene bir nebze. Bu oyun çalışmıyor çalışmıyor. Crash simulasyon.
Baştan sona sağlıklı oynayamıyorsun. Çalışsa oynansada bug'ı falan olsa keşke ufak tefek.
ve bunu halen böyle satıyor adam. Bir düzenleme getirmiyor ilgilenmiyor. Millet unofical patch match insanlar uğraşıyor ? ....
---
Birde oraya yazmış öyle ki olay bizden çıksın yani.
Not: Bu oyunla win7den itibaren ilgilenilmedi haa.. Ona göre. falan..

Bak yazdık bak. Not olarak. Uyardık bizden günah gitti* gibi gibi.. Alıyorsan ona göre al.
Sonra aldıktan sonra oynayamadın mı bize laf etme. Bak biz yazdık oraya haa.. gibi.

Uyuzlar. Git VR yap nasıl nereden açaba daha fazla para kaldırırız insanların ceplerini boşaltırız diye uğraş!
İlgilenme oyununla. En popüler serilerinden olan oyununla.

Aynı oyunun skyrim se diye çıkartıyor 115lira fiyat koyuyor. Kaç senelik oyun? Yaptığın ne ? HİÇBİR ŞEY.

Aynı modcular nasıl modluyorsa o şekilde bir iki kaplama yenilemiş. Patchlemiş oyunu koymuş oraya 115lira ?
Adam normalini alacak. Eski skyrime ulaşamıyor millet. Steam'de falan yok. İşe bak ?
Oyunun toplam ederi 50-55tl falan zaten. Normal ederi o.. İndirim yapıyoruz bak %50 diye 115'den 55 tl ye haa.. Diye milleti kandırma çabası. %50 indirim yaptık diye satıyor.

Bütün dertleri para olmuş. Vampir gibiler.
Oyunla ilgilenen oyunu umursayan yok.

Savunmayın şu adamları.
Adam gibi firma olan oyununa sahip çıkar. Paranın peşinde koşturmaz deli dana gibi. Ürettiği çıkarttığı şeyi yaşatmaya çalışır. İlgilenir*

Şanslılar ki! Böyle güzel toplulukları var. Hayran kitlesi var. Millet sahip çıkıyor onlar adam ediyor oyunlarını. Onlar olmasa vay hallerine.
Onlar gitsin Obvilion / Morrowind VR çıkarsın 250-300'e satsınlar onlarıda. 10 15 senelik oyunlar. Onların işi o..

Topluluk böyle sahip çıkmasa yaşatmasa oyunlarını. Hepsi ölür unutulur gidermiş.
Adam zahmet edip patch'lemiyor oyununu. Öyle satıyor.

Oyunu ile ilgilense vakit kaybı olacak ? Onun derdi nereden 100-200 çekeriz. Eso ya şöyle dlc yaptık diyelim. VR ye çıkartalım. VR diyelim oradan 200 lira çekelim.
Nintendoya çıkartak ? Oraya portlayak. Birde oradan sattırırız. Oyununu / oyuncuyu umursayan ilgilenen yok. Para ile ilgileniyor adam.
---
Fallout3 2008 çıkışlı oyun. Goty versiyonu 2009 çıkışlı.
Witcher 2007 çıkışlı oyun. Witcher'da crash yiyormusun ? Oyun oynanmayacak gibi mi ? Bozuk sorunlu mu satıyorlar sana?
Çalıştırmak oynayabilmek için doğru düzgün. İşlemler yapman mı gerekiyor ? HAYIR.

2009 çıkışlı goty oyun sorunlu satıyor adam.

Mesele bu. Beni sinir eden.
Biri ilgileniyor yarattığı oyun ile. Diğeri şeyinde değil.
Parayı böyle göstersinler. Sallasınlar ona. Hav hav yapıp paranın peşinden koşsun. Diğer şeyler umrunda değil.
---
Galiba şey yapacak. 10.senesi dolsun oyunun. Onu bekliyor. Fallout3 Special Edition / Fallout3 Remastered diye çıkaracak 120tl fiyat isteyecek.
O yüzden ilgilenmiyorlar sanırım!!!

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Şubat 2018 12:47
(@penetrator-god)
Üye

Bu incelemeyi izlemelisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Mart 2018 18:15
(@aokiin)
Üye

Arkadaşlar Fallout 4 te türkçe adı Beton Sevkiyatı falan olan Sevkiyatlar nasıl gerçekleştiriliyor? Hani şu Tüccarların sattığı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Mart 2018 06:45
(@maestro)
Üye

Arkadaşlar Fallout 4 te türkçe adı Beton Sevkiyatı falan olan Sevkiyatlar nasıl gerçekleştiriliyor? Hani şu Tüccarların sattığı?

Satın aldıktan sonra betonu kullanmak istediğin settlement'a (base kurduğun yer, çevirisi nasıl yapıldı bilmiyorum) git. Kırmızı bir workshop vardı yanılmıyorsam. O workshop'un üzerine geldiğinde "Transfer" seçeneği çıkar. Ona tıklayarak aldığın sevkiyatı workshopa aktarırsan betonları kullanabilirsin.

Hatta sadece sevkiyatlar için değil, misc itemleri oraya aktararak o itemin ham maddesini kullanabilirsin inşaat yaparken. Misal workshop'a kalem atarsan building için sana 1 lead ve 1 wood verir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Mart 2018 07:21
(@aokiin)
Üye

Satın aldıktan sonra betonu kullanmak istediğin settlement'a (base kurduğun yer, çevirisi nasıl yapıldı bilmiyorum) git. Kırmızı bir workshop vardı yanılmıyorsam. O workshop'un üzerine geldiğinde "Transfer" seçeneği çıkar. Ona tıklayarak aldığın sevkiyatı workshopa aktarırsan betonları kullanabilirsin.

Hatta sadece sevkiyatlar için değil, misc itemleri oraya aktararak o itemin ham maddesini kullanabilirsin inşaat yaparken. Misal workshop'a kalem atarsan building için sana 1 lead ve 1 wood verir.

Hocam yanlış anlamadıysam atıyorum dişli lazım bir şey için masaüstü vantilatörü direk transferle atarsam parçalamama gerek kalmadan içeriğini kullanabiliyor muyum?

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Mart 2018 07:43
(@maestro)
Üye

Aynen öyle. Hiç parçalama ile falan uğraşmıyorsun. Ben bunu oyunun sonlarına doğru keşfedince kaybettiğim zamana yanmıştım açıkcası. xD

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Mart 2018 07:46
(@ibodala)
Üye

Fallout3 sıkıcı bir oyun.

Üstte yazdığı gibi gıcık olduğum için satın almadım goty'i. Gene korsan indirdim. Daha öncede indirmiştim taaaa zamanında test etmek için sanırım. Sadece vault'un içindeki başlangıç şeylerini yapmıştım ve vault'tan çıktıktan sonra öyle bırakmıştım sonra da silmiştim. Nedenini hatırlamıyorum. Gene indirdim, bir karakter yarattım. Bu sefer ilgili bir şekilde karakterimi yarattım oynayacağım gibi.

O zaman sallamıştım baya. Heralde oyunu çözmek için ? Nasıl bir oyun göreyim diye yapmıştım o zaman.

Bu sefer dikkat ederek bir karakter oluşturdum. Gene başlangıcı oynadım. Vault'un içindeki olayları. Oyunun girişi hakketen çok güzel olmuş onu farkettim. Çocuksunuz falan büyüyorsunuz olaylar oluyor falan. Oyuna güzel başlangıç.

Vaulttan çıktım ilk kasaba girdim falan. Biraz dolandım bir kaç saat oynadım işte.
Gördüğüm şey. Benim eleştirim: Oyun bence sıkıcı. Oyun akmıyor. En sevmediğim şeydir.
Ve oluşturduğum karakterin tarzın bir anlamı olmadığını gördüm. Skyrim gibi değil. Skyrim de seçersiniz nasıl bir tür karakter olmak istediğinizi. O şekilde yapar ilerler ve oyunu öyle oynarsınız.

Fallout da ne oluyor? Ben şimdi zeki bir karakter yapmadım. Bilim düşük. Kız bir karakter açtım. Babamızın kızı olduk.

Normal ana stat olarak gizliliğe çok verdim. İlerleyiş şeklim oyun tarzım olarak.
Saldırı dövüş olarak Hafif silahlara verdim. İyi bir silah kullanan olsun diye. İşte tabancalar, tüfekler vesaire. Babamızdan öğrendiğimiz gibi küçükken. Silah kullanımına yatkınmışım falan hesabı. Öyle ağır silahlar yok machinegun yok lazer silahı yok. Eski usul. Outlander gibi. Bir tabancam var falan onunla geziyorum. Şansı çok az arttırdım.

Ve etkilemeye konuşmaya biraz verdim diğer özellik olarak. Şimdi ben karakterimi oluşturdum tarzımı belirledim. Oyunu oynuyorum. Benim seçtiğim statların bir önemi yok.

Karşıma ilk kasaba da bir bomba çıkıyor. Bombayı imha et görevi veriyor. Bombayı imha etmek için patlayıcıları 30 lv kas diyor.
Her görevi yapmak isterim ama yapamadım tabi sonraya bıraktım. Başka görevlere gittim. Bir yerde bir çoçuğun ailesini ölü buluyoruz. Onların ölüm sebebini anlaya bilmek için şunu şu level'e kas.
İlk kasaba da muslukçu bir dayı buluyoruz. Bize görev veriyor tamir edilmesi gerek borular var. İyi tamam yardım edeyim dedim aldım görevi. Yan görev gibi bir şey heralde basit görevlerden yapayım 2dk da dedim. Buldum sızıntılı yerleri: bana boruyu onarabilmek için tamir'i 30 a kas diyor. Önümdeki bir level'de de tamire verecekmişin.

Yapmadım. Gene sonraya bıraktım.. Başka göreve gittim. Robotlar varmış işte. Bir fabrika gibi bir yer. Oraya gidip bir cihazı o makinenin sistemine takacağız ki robotları tekrar kendi yazılımlarına davranışlarına çevirebilelim. Onları kontrol edebilelim. Gittim fabrikaya geçtim tüm zindan gibi yeri/fabrika içini. Sneak gittim falan. Mecbur kaldığım yerde gizli geçemeyeceğim yerde savaşarak ederek börtü böcekle. Taktık cihazı sisteme. Yeni görev verdi: Robotları kontrol altına alabilmek için sisteme gir işlem yapan diye işte. Reebootla sistemi falan. Girdim bilgisayara gene aynı terane.. Bunu kullanabilmek için teknolojin bilmem şu level olmalı. Falanca levele yükseltirsen zımbırtını o zaman yapabilirsin. Pff.................

Bütün robotlarla savaşa savaşa öldüre öldüre çıktım oradan. Başka görev bulamadım. Avera avera çıkıp dışarıda geziyorsun.. Diğer haritada keşfettiğin yerlere gidiyorsunda o mekanlardan görev alma falan var. Az dolaştım bir şeyler kestim lvl atladım falan. Çatlak bir doktor var ilk kasabada onun deneylerinde yardım ettim. Git şu silahı test et. Git radrasyon ye gel git yaralan gel falan fişman.

Sonra başka bir görev çıktı onu aldım. Taaaaaaaaaaaaaaa bilmem nerede. Oraya kadar yürü yürü yürü yürü. Başka bir yerleşim. Gemi içinde yerleşim kurmuşlar. Oraya gittim. Orada babamızı tanıyan bir doktor varmış. TAMAMİYLE RASGELE RANDOM. Onunla konuştum. Başka görev yaparken onunla o diyalog hakkında konuştum ve bizim pederi arama görevi güncellendi az ilerledi falan.

Oranın kuruluşu hakkında bilgi al falan yaparken.

Orayı komple dolaştım. Onların adamlar kadınlar incik boncuk sorunları. Şu şöyleymiş bu böyleymiş. O diyor bana yardım et şuna şöyle yap o diyor bana da bunu yapabilirmisin. Dolaştım o koca gemi içinde sıkıla bozula. Sonra tekrar ilk kasabaya geldim. Öyle bıraktım. Galiba tekrar uninstall edeceğim. Hiç girip uğraşasım yok.

Baya baya sıkıcı. Hiç akmıyor. Stat sistemi var. Stat sisteminin bir anlamı yok. Ben karakterimi istediğim gibi oluşturup oynayamıyorum. Onuda yükselt bunu da yükselt. O zaman ne anlamı kaldı şöyle böyle karakter oluşturup öyle ilerlemeye çalışmanın? Hepsini kastırıyor sana. Kasmazsan görevi yapamıyon. Öyle bırakıp es geçiyorsun.. Pırt..

---
Haa! Doğru. O zaman oyun ingilizce idi. Bir şey anlamadığımdan oynamalık değil. Sadece nasıl bir şey bu oyun göreyim diye biraz bakınmıştım. O ilk seferde. Şimdi gene aynı şekilde korsan indirdim biraz baktımda. Pırt yani.

Akmayan oyunu hiç sevmem. Zorla görev bulmaya çalıştığım. Fallout3 sıkıcı bir oyun.
Hikayesi, arkaplan. Atmosfer falan çok iyi ama. Oynanış kötü.
Açık dünyası çok güzel olmuş. Ama.. pırt..

---
Karakterim ;
Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Link 5

Son level2imde işte bütün puanımı repair'e gömdüm falan. 28'e yükselttim. Bir daha bir sonraki lvl gene gömüp 30'a çıkartıp görevi yapabilmek için istemeye istemeye. Ama oynamayacağım. Uninstall büyük ihtimal ;d

O nedenden o yüksek. Diğerleri normal benim verdiğim şekil. Oluşturmak istediğim karakter/tarz.
Yoksa repair'lik bir şeyimde yoktu bana kalsa vermeyecektim.

Gizlilik sessiz. Hafif silah uzmanı. Ve konuşması iyi. Etkileyici. Karakterin özeti.
Ama meğersem yalanmış yani.. Boşa kasmışım karakter yaratmak tarz belirlemek için.. -_-

---
Bilim kasacam şey yapacam.. O zaman ne uğraştırıyorsun beni ? Görev ne derse ona verecen işte.

Oyun bana kendisini oynatması gerekiyorken? Ben uğraşıyorum, zorla oynamaya çalışıyorum? Yani hemen öyle burun kıvırmadım. Gittim gezdim başka görevlere baktım falan. Uğraştım ilerletmek için. Onda bile oyun saçma sapan ilerliyor.
Akıcılık -0 ...

Sana puanım 4/10 kanka. Hadi az daha iyimser olursam. 5/10 diyebilirim max.
O 5 puanın 4'ü de zaten sırf hikayesi ve atmosferininden. Oynanışa 1 puan. 5/10 maksimum.

Hayranları seveni varda. Bana sorarsan Tes serisinin. Skyrim ile mi aynı zamanın oyunu? Skyrim'in 10km yanına bile yaklaşamaz.. ;d

---
Dışarıda bazen orada burada oturmuş duran muhtaç adamlar görüyorsun. Senden temiz su istiyor. Ben nasıl olsa tekrar loot'larım diye adamın durumu kötü diye verdim 1 şise temiz su. Sonra geçtim gittim. Görevimi yaptım geldim hala aynı yerinde duruyor. Tekrar konuştum tekrar su istiyor ? 3 şise temiz suyum varmış. Bir şise daha verdim. Tıkladıkça halen aynı şeye dönüyor diyalog temiz su istiyor. Nereye kadar gidecek ne olacak diye verdim bende peşpeşe. Gene istiyor gene ver gene verdim. 3 şişe verdim toplam. Elimdeki bütün temiz suları. Bir cacık olmadı bir şey değişmedi. 4.de bende yok lan su mu dedim alt seçeneği seçtim. Sonra girdim çıktım kasabaya adam ölmüş yerde yatıyor.

Ben bu kadar saçma bir şey görmedim.. Bu kadar bir oyunu sıkılarak bunalarak bu denli akmayan saçma sapan ilerleyen bir oyunu oynadığımı hatırlamıyorum. Bayadır oynamamıştım.

Fallout oynayacaksam. New Vegas'ı oynamam lazım anlaşılan. Gerisi ... ;d
Oyunu oynuyorum. Her görevden sonra, her görev sonu benim ifade/tepki böyle: (-__-) Oynadığımın %15'i eğlendirdi güldürdü ise geri kalan %85'i böyle geçti = -_-

CevapAlıntı
Gönderildi : 11 Mart 2018 04:07
(@teecem)
Üye

INT bir yapayım ama oyundaki en zeki ben olayım. 🙂
CHR 1 yapayım ancak en konuşkan herkesi etkileyen ben olayım. 😛

Oyunun mantığı zaten;

STR
PER
END
CHR
INT
ALG
LCK

sistemiyle ilerliyor sen yanlış gelmişsin oynaman gereken oyun Fallout 4. Fallout 4'de SPECIAL'ın hiçbir önemi yok CHR ve Perk dışında. 🙂 Yanlış gelmişsin Fallout 3 benim göz bebeğimdir kimsenin ona dil uzatmasına müsade etmem. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Mart 2018 16:08
(@cepni61)
Üye

Yeni bir Fallout Oyunu geliyor Bathesda attığı tweetle açıkladı hadi hayırlısı diyelim  :gozluk

Darısı Elder Scrolls'un başına bakalım ne zaman çıkar  :/

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Mayıs 2018 14:03
Sayfa 20 / 21