Forum Hikayesi #2  

Sayfa 2 / 2 Önceki
 
aranumaril
(@aethel)
İmparator
Üyelik: 4 sene önce
Gönderiler: 5714

Yeşilyurt'taki bazı fanatik İmparatorlukçu Bosmerler, kendilerini feda ederek Vahşi Av formuna geçiş yapıp ülkede darbe yapmışlardı. Altmer ve Khajiitleri de kovmuş, hain soydaşlarını öldürmüşlerdi. Fakat bunlar 30 kişiden fazla değildi, Thalmor geri alabilirdi ama muhakkak ki kayıpları da olacaktı, bunun yerine Anvil'e çıkarma yapmayı ve buradan ilerlemeyi tercih ettiler. Anvil'e saldırdılar ve burayı alarak sakin ve temkinli bir şekilde ilerleyişlerine devam ettiler. Khajiitler de bu sırada Yeşilyurt sınırını gözetliyordu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Temmuz 2017 17:42
Drake
(@draggur22)
Üye
Üyelik: 4 sene önce
Gönderiler: 1688

Thules pusudan yanında sadece 3 korumasıyla kaçarak kurtulmuştu. Birkaç kilometre sonra peşlerindekileri atlattılar. Ardından kamp kurup dinlenmeye karar verdiler. Alacakaranlık bir yorgan gibi Cyrodiil i örttü. Thules çadırında mışıl mışıl uyurken hayatta kalan adamları bunu fırsat bilip üzerinde değerli ne varsa çaldılar. Utangaç güneş ışıklarını ağır ağır Cyrodiil e yansıttı. Thules gözlerini açtı. Kendini yarı çıplak birşekilde buldu. Çadırından bir hışımla fırladı. Neler olduğunu kavradı. Soyulmuştu ve ihanete uğramıştı...

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Temmuz 2017 19:11
phantomdancer
(@phantomdancer)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1070

Thules pusudan yanında sadece 3 korumasıyla kaçarak kurtulmuştu. Birkaç kilometre sonra peşlerindekileri atlattılar. Ardından kamp kurup dinlenmeye karar verdiler. Alacakaranlık bir yorgan gibi Cyrodiil i örttü. Thules çadırında mışıl mışıl uyurken hayatta kalan adamları bunu fırsat bilip üzerinde değerli ne varsa çaldılar. Utangaç güneş ışıklarını ağır ağır Cyrodiil e yansıttı. Thules gözlerini açtı. Kendini yarı çıplak birşekilde buldu. Çadırından bir hışımla fırladı. Neler olduğunu kavradı. Soyulmuştu ve ihanete uğramıştı. Kendini avare gibi yollara vurdu. Bir mağaranın yanında durdu. İçeriye amaçsızca daldı. Hali sanki bu sefaletine son verilmesi için yalvarır gibiydi... Mağara bir goblin kabilesine ev sahipliği yapmaktaydı. Thules in varlığı fark edilince saldırıya uğradı. Goblinler ilk önce ona çeşitli işkenceler yapıp eğlendi. Sonra şef Thules in gırtlağını kesip kanını içti ve onu sıçanlara parçalattı. Bu parçalardanda yahni yapıp yediler.

Her bir hikaye iletisi en fazla 5 cümle olmalı.  🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Temmuz 2017 19:28
Drake
(@draggur22)
Üye
Üyelik: 4 sene önce
Gönderiler: 1688

Kendimi kaptırdım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Temmuz 2017 19:34
kaja
 kaja
(@kaja)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 366

Almeri Dominion, Cyrodiil'e birkez daha saldırdı. High Rock orduları Cyrodiil'i savunmak için savaştı. Uzun bir savaşın sonunda Dominion, Cyrodiil'i fethetti. Bunlar olurken Thules, bir Kara Kardeşlik suikastcişi tarafından öldürüldü.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Temmuz 2017 04:03
Drake
(@draggur22)
Üye
Üyelik: 4 sene önce
Gönderiler: 1688

Devam edecek yok mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Ağustos 2017 19:29
Folcred
(@folcred)
Üye
Üyelik: 4 sene önce
Gönderiler: 3972

Şimdi Cyrodiil'i feth edince insanın aklına yazacak bir şey gelmiyor, nasıl olsa başladığımız karakter Cyrodiilli idi, oradan yola çıkarak bir şeyler yapabilirdik belki. Ama devam ediyorum.

Skyrim Ordusu, lejyon olarak bir araya geldi ve Bruma'da Aldmeri Dominyonluğu'nun yıpranmış ordusunu yok etti. Skyrim Ordusu, İmparatorluk Şehri'ni tekrar alıp Skingrad'a ilerledi ve buradaki küçük garnizonu imha ederek bölgeyi hakimiyetine aldı. Böylece, Yeşilyurt'tan nehri geçmedikçe Kvatch ve Anvil'e bir destek gelemeyecekti.

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Ağustos 2017 21:16
kaja
 kaja
(@kaja)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 366

Dominion yeni ve büyük bir ordu kurup Cyrodiil'e saldırdı. Cyrodiil'i savunan güçlü bir ordu olmadığı için tüm insanları öldürdüler ve kendi vatandaşların bir kısmını yerleştirdiler. Skyrim'in yeniden saldırma ihtimaline karşı General Naarifin önderliğindeki oldukça büyük bir ordu Skyrim'i fethetmek için gönderildi. Önce Falkreath'ı kolayca ele geçirdiler ve oradaki tüm insanları öldürdüler, sonra Akçay'ı kuşatıp Akçay'ı ele geçirdiler ve Akçay'da da yaşayan insan bırakmadılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2017 03:39
320x200
(@320x200)
Üye
Üyelik: 2 sene önce
Gönderiler: 90

Bir kişi dışında. Akçay'ı ele geçiren elf ordusu yerli halkı acımasızca kılıçtan geçirirken, o sırada şehrin hapishanesinde kaçış planları yapmakla meşgul olan J'saad, sonunda muhafızlardan gizleyerek içeri sokabildiği tek maymuncuğuyla kanalizasyon ızgarasının kilidini açmayı başarmış, aşağıya atlayıp sessizce çıkış kapısını aramaya koyulmuştu. Saklanarak ilerlediği koridorlarda nöbet tutan hiçbir muhafızın olmamasını garipseyen J'saad, dışarıda neler olup bittiğinden de habersizdi. Çıkış kapısını bulup açmasıyla kendisini iki elf askeri karşıladı. Donakalan J'saad'in elf ordusunun Akçay'ı işgal ettiğini anlaması uzun sürmedi. Aniden kendini yere bırakan J'saad, kamufle görünümüyle, elf askerlerini aç ve yemek arayan masum bir kedi olduğuna inandırıvermişti.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2017 04:26
kaja
 kaja
(@kaja)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 366

Dominion orduları önce Skyrim'in doğusuna ilerledi ve Riften, Windhelm ve Winterhold'u ele geçirdi. Skyrim'e High Rock ve Hammerfell'den destek geldi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2017 04:43
320x200
(@320x200)
Üye
Üyelik: 2 sene önce
Gönderiler: 90

Hızlı ilerlemiyor muyuz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2017 04:44
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1643

@kaja sen sabotaj ediyorsun ama konuyu. Bu şekilde ilerletmek zor..

Belli bir hayranlığın var. Hikaye o yönde şekillensin istiyorsun ve sürekli o tarafa doğru çekiyorsun konuyu. Diğer insanlar başka bir şey yazsa da.. peşinden hemen tekrar devam ettirip tekrar aynı güzergaha sokuyorsun hikayeyi. Bu şekilde eğlenceli bir hikaye çıkarmak mümkün değil çünkü dönüş dolaşıp varılan sonuç belli. Az çok kestiriyorsun.
---
Sürekli aynı sonuca bağlanıyor / aynı kapıya çıkıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2017 05:44
320x200
(@320x200)
Üye
Üyelik: 2 sene önce
Gönderiler: 90

İstila devam ederken geçen zamanda J'saad de hırsızlığa ve yankesiciliğe devam ediyordu. Bir sabah, sahipsiz kalan evlerden birinde yağmacı haydutların geride bıraktıkları eşyaların değerini tartarken, duvarın ardında çekilen bir kılıcın kınından çıkan ses kulağını dikeltti. Yiyecek arayan zavallı bir kedi kılığına bürünmek bu defa işe yaramayacak gibi görünüyordu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2017 07:22
Genç Kurt
(@genc-kurt)
Üye
Üyelik: 2 sene önce
Gönderiler: 111

Skyrim'in istilasını kabullenmeyen Kuzeyliler milis birlikler altında yeniden toplanmaya başladı. Önde gelenlerin anlaşmaları sonucu artık yapılması gereken orduya silah gücüydü. Savaş stratejisini ise eski lejyon komutanlarından yaşlı Rickard'a bıraktılar. Plan düşmanı dağlara çekerek avuçlarının içi gibi bildikleri yerlerde elfleri tek tek avlamaktı. 

Rickard stratejisinin sonunda elini yumruk yapıp masaya vurdu, "Haydi şu silahları bulup güneyli kıtırları mezara gömelim!" 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2017 08:08
320x200
(@320x200)
Üye
Üyelik: 2 sene önce
Gönderiler: 90

aşk olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2017 08:14
Sayfa 2 / 2 Önceki
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol