Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Forumu Bırakıyorum/...
 

[Sabit] Forumu Bırakıyorum/Ara Veriyorum/Dönüyorum

Sayfa 10 / 54
 
(@meridia)
Üye

Bir cilt rahatsızlığı geçiriyorum gazete işi felan zora düştü ileti atarım ama eskisi kadar aktif değilim artık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Eylül 2014 14:34
(@vatansever)
Yetkili

Liseler açılıyor bildiğiniz üzere, bana tutan lise de şehrin diğer ucunda, dolayısıyla taşınıyoruz. Taşındığımız yerde de internet yok, varsa da ailem internet bağlantısı istemiyor. yaza kadar yokum, belki yazda da yokum. Yarın yada haftaya taşınıyoruz. İnternetsiz bir yaşam zor olacak. Elveda :'( :sad

Biraz geç gördüm, ben de hoşçakal diyorum. Umarım gittiğin yerde ağ bulabilirsin, forum hep burada olacak. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Eylül 2014 02:09
(@sarhi)
Üye

Aralık'ın ilk haftasına kadar yokum, hiç yani.. Belki haftada bir gün, 15-20 dk uğrar onda da ileti atmam büyük ihtimalle. Görüşürüz millet, iyi bakın kendinize. Geldiğimde şu 6-7 aylık tembelliğimi üstümden atacağım, ona garanti vereyim de öyle kaçayım bari.. Chaw.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Eylül 2014 18:24
 rey
(@rey)
Üye

Aralık'ın ilk haftasına kadar yokum, hiç yani.. Belki haftada bir gün, 15-20 dk uğrar onda da ileti atmam büyük ihtimalle. Görüşürüz millet, iyi bakın kendinize. Geldiğimde şu 6-7 aylık tembelliğimi üstümden atacağım, ona garanti vereyim de öyle kaçayım bari.. Chaw.

Görüşürüz dostum.

Tanıtım
Sen o 1700 iletiyi tembelliğinlemi attın  o.O

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Eylül 2014 02:06
(@marlbora)
Üye

Arkadaşlar bu yılki sınavdan dolayı ders çalışacağım o yüzden yaklaşık 9 ay filan foruma giremîyeceğîm Bilgilerinize 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Eylül 2014 11:00
(@beyaz)
Üye

Arkadaşlar bu yılki sınavdan dolayı ders çalışacağım o yüzden yaklaşık 9 ay filan foruma giremîyeceğîm Bilgilerinize 🙁

Başarılar... 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Eylül 2014 11:07
(@shooter)
Üye

9 ay sonra görüşmek üzere, başarılar.  :bye

Tanıtım
Gitmeden de moderatörlere bir iş çıkarayım mı dedin? 😀 Konuyu skyrim sohbete açmışsın. 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Eylül 2014 11:08
(@meridia)
Üye

Tam bırakma değil ama artık ileti filan atmayı düşünmüyorum.İnsanlara yüz veriyoruz astarını istiyorlar.Keşke forum ilk kurulduğundaki 20-30 üyesiyle kalsaydı eski ortam yok artık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Eylül 2014 13:56
(@vatansever)
Yetkili

Tam bırakma değil ama artık ileti filan atmayı düşünmüyorum.İnsanlara yüz veriyoruz astarını istiyorlar.Keşke forum ilk kurulduğundaki 20-30 üyesiyle kalsaydı eski ortam yok artık.

Maalesef böyle bir şey mümkün değil, er geç büyümemiz kaçınılmazdı. Forum ilk kurulduğundaki halinde bile işlerin buraya geleceğini biliyordum, o zaman da söyledim, kimse takmadı. Artık yapılabilecek hiçbir şey yok, zamanında gerekli önlemleri almadık, forum tanınsın, üye sayısı artsın diye disiplini elden kaçırdık. O zaman da şimdi de forumu chat ortamına çeviren yazım kurallarını batıran üyeleri ikinci seferlerinde banlamamız gerekiyordu. Her şey eninde sonunda yazım kurallarına geliyor. Şu forumda yazım kurallarına adam gibi uyup da forumu batıran, seviyeyi düşüren üye yok. Bunu zamanında yapmalıydık, yapamadık geçti. Daha belki banlanması gereken kaç tane üye var, bu forumdan birinin banlanması için kurallara uymamasına gerek yok. Forum ortamını karıştırması veya özelden yetkililere küfür etmesi yeterli, ceza tahtasına bakın başka bir cezadan banlanan üye yok. O yüzden "Forum Kuralları" başlığı da çöp, dediğim olay hariç hiçbir maddeden dolayı banlanmazsınız, orada geçen her şeyi defalarca yapın, alabileceğiniz en fazla bir hafta susturulma. Yöneticiler üyeleri banlamaya çekindiği sürece buradan hiçbir şey olmaz. En iyisini yapmışsın, şapka çıkarıyorum. :sir

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Eylül 2014 14:39
 rey
(@rey)
Üye

2-3 ay boyunca buralarda pek olmuycam artık. Sadece İki üç eski oyun resimleri atarım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Eylül 2014 12:11
(@weltkrieg)
Üye

I'm still alive  :düşün

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Ekim 2014 08:32
(@sarhi)
Üye

Selamlar.

Esat ben. Ya da bildiğiniz kadarıyla "Sarhi", "Sa'rhi", belki de "Lorkhan".

Bu konuyu açma nedenimi kısaca özetlemem gerekirse, siteden kalıcı olarak ayrılıyorum ve buna dair bir-iki kelam edeceğim. Evet, biliyorum "Forumdan Ayrılıyorum/Ara Veriyorum" konusunun olduğunu, ama içimden bu uzun yolculuğa koyduğum son noktaya dair bir ileti yerine konu açmayı tercih ettim, çünkü biraz uzun olacak. Kesinlikle geri dönmeyeceğim, bunu belirteyim.

Öncelikle, forumdan ayrılış sebebine değinmek istiyorum. Konu şu ki, her ne kadar TES serisini çok sevsem de ve üstünde çok emek harcamış olsam da, artık cidden seriden soğuyup sıkılmaya başladım. Gençliğin de verdiği bir ateş vardı içimde çalışmaya dair, oyunları iyice bildiğimden sürekli bu ateşi verimli bir şekilde dışarı çıkartıp elimden geldiğince serinin sevenlerine gerek rehber, gerek makale olarak yardımcı olmaya çalıştım. Ancak, maalesef içimdeki bu "ateş" kayboldu, ve üzgün olarak söylemeliyim ki seriye karşı duyduğum o merak, heyecan ve ondan aldığım hazı artık alamıyorum. Bunun yanında, özel hayatımda gerçekleşen bazı olaylar, eğitim, zaman bulamama ve diğer pek çok irili ufaklı sebebin birikimi sonucunda beni ayrılmaya iten bir kuvvet/etki olduğunu da söylemeliyim.

Bunun yanında ufak olarak nasıl başladığımdan da bahsetmek istiyorum... Yaklaşık 1.5 yıl olarak BT'de seriyi ve ortamı takip ettim. Beyaz olsun, Artemis olsun, vatansever olsun, özellikle de mertusta olsun hepinize büyük bir hayranlık duyarken, aynı zamanda oyunu da sürekli öğreniyordum ve bilgi edinmeye başlıyordum. O sıralarda, Mert'e hayranlığım çok fazlaydı ve rehber yaparak insanlara yardım etmesinden çok etkilenmiştim, aynısını yapmaya da o sıralar kafaya takmıştım.

Üye oldum oraya. İlk mesajımda bir adama yardım etmiştim, çok iyi hatırlıyorum. Hele Beyaz "Teşekkürler Sarhi..." dediğinde yaşadığım o mutluluk duygusunu, eminim hayatınızda pek az yaşamışsınızdır. Ardından, ilk günümü 4 rehber yaparak sonlandırmıştım, o aralar Dragonborn DLC oynuyordum ve sürekli ona dair rehberler yapmıştım. İlk rehberim "The Ebony Warrior", çok değerlidir benim için.

O sıralarda CK ile BT adeta "partner" gibiydi, ve ben de Mert'e ilk Özel Mesajımı atmıştım rehberler konusunda... büyük bir heyecanla elbette. Sonra onunla aram geliştikçe ve rehberler konusunda kapabildiğimi kapıp üstüne bunu kendi yöntemimle uygulamaya geçirince, birden "Rehberborn" oluvermiştim bazı arkadaşların değimiyle. Eee, bir kere tattıktan sonra durur mu insan, devam ettikçe ettim tabii.

O aralarda da Şafak Operasyonu olmuştu. Oradan sonra BT'den ayrılıp CK'ye gittim. Orada yazar olarak video çekmiştim epey, tabii vücut oturmuştu ama ses daha tam oturmadığı için 5-6 yaşında bebek sesi gibi bir sesle videolar çekiyordum, bu arada da video nasıl çekilir, ona dair programlar nasıl kullanılır gibisinden pek çok bilgi edindim. Ardından, bir süre geçtikten sonra EST açıldı...

İlk başlarda rehber yapıyordum sürekli, sonra viki açıldı. Vikinin siftahını yapmak da bana nasip olmuştu, Solstheim yazısını yazıp vikiye yollamıştım. Çok ilgimi çekmişti, evren hakkında hiçbir şey bilmiyordum, ve bu "Lore" olayını da o aralar kavramaya başlamıştım. Sonra İngilizceyi de bu yolla epey geliştirmiştim tabii, ardı arkası gelmiyordu yaptıklarımın.

Sonra Loremaster rütbesi geldi foruma, o sıralar moderasyon hakkında ilk bilgilerim oluşmaya başladı. Hele şu EST Market ve ödüllü viki yazıları falan olduktan sonra, işleri cidden sevmeye başlamıştım. O sıralar da forum sürekli büyüyordu ve BT'den gelen çekirdek arkadaş kadromda da değişiklik yoktu.

Sonra, uzun bir süre bu böyle devam etti... Ardından, her geçen gün, yavaş yavaş "Duraklama dönemine" doğru giriş yapmaya başlamıştım. Ondan sonra da 3-4 ay içinde ilgim iyice azalmaya başlamıştı.

ESO çıktı tabii, herkes oyundaydı. Oyunu sevmediğim için oynamadım, kötülemek değil buradaki maksadım. Zevkime uymadı, oynamadım, ancak forum o aralar cidden çok boşalmıştı. İnsan sayısı artıyor, ilgi azalıyordu.

Bu zamanla değişti tabii. Ancak bu durgun ortam yüzünden epey kişi ayrıldı, sonra da zamanın verdiği yıpratıcılık ile şu an burada, bunu yazıyorum. İlgim kayboldu, ve bunu durdurmak hiç kimsenin, hiçbir şeyin elinde değildi, beni en çok üzen bu oluyor.

Bu sırada da Vikiyi iyice boşladım, Dawnguard çevirisinde çuvalladım ve gayriciddileştim. Bunlar da negatif olarak yansıyınca, cidden bütün ilgim kayboldu. 

Bunun yanında, Mert'e çok teşekkür etmek istiyorum buradan. Hayatımda gördüğüm en mükemmel insanlardan biri... bu site için gerçekten çok çalışıyor, ve ona olan hayranlığım zerre kadar azalmamakla beraber hala artıyor. İşini iyi bilen birisi, çok da iyi bir "abi". Her şey için teşekkürler, ustam. 🙂

vatansever'in de yeri ayrıdır benim için. Vatansever ile her ne kadar inişli çıkışlı bir ilişkimiz olsa da, hep görüşlerine hayran olduğum birisidir. Buradan da özür dileyeyim ondan son kez yaptıklarım için, ona karşı çok mantıklı ve nazik olduğum söylenemezdi zamanında, pişmanım bundan.

Beyaz ise, nasıl diyeyim... Böyle, mükemmel bir insan tiplemesi arıyorsanız gidin onunla konuşun, bulduğunuzu anlarsınız. Dertlerimi ve sıkıntılarımı çekinmeden açabildiğim, güvenilir ve nazik birisi kendisi, ona da buradan teşekkür edeyim bir daha.

Daha çok kişi var aslında hakkında konuşabileceğim... ben kısaca, benim bu yolculuğumda benden nefret eden/seven herkesten özür dileyip teşekkür edeyim. EST'in bana kattığı olgunluğu hiçbir şey katmamıştır, bu kadar açık ve net söyleyebilirim.

Lafı çok da fazla uzatmayayım. Eğer site içinde ve dışında ES serisi ile ilgili yaptığım çalışmalardan birileri yararlanabilip içinden "eyvallah" dediyse, bu bana yeter. Yaptığım her şeyi EST'e ve Türk oyunculuğuna armağan ediyorum, insanlara katkısı olacaksa ne mutlu.

Hakkınızı helal edin abilerim, ablalarım, kardeşlerim... Kimin kalbini kırdıysam ya da yanlış bir şey yaptıysam özür diliyorum. Yönetimden de rütbemi kaldırmalarını isteyeyim buradan, eğer yerime birisi geçecekse de buradan başarılar dileyeyim. Sağlıcakla kalın...

Signing out,

- Sa'rhi

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Ekim 2014 13:04
(@arif-septim)
Üye

Forumu tamamen bırakıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Ekim 2014 13:16
(@beyaz)
Üye

Selamlar.
- Sa'rhi

Zaten içinden geçeni ortaya dökmüşsün, diyecek bir şey yok. Karar senin kararın...

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Ekim 2014 20:39
(@greed)
Üye

Forumu bırakıyorum beyler, mod dersleri Facebook'tan devam edecek. Sayfa olarak açtım ama ileride kapalı gruba alabilirim. Mod dışı paylaşım da olacak. Sayfada küfür falan yasaktır, seviyeli bir ortam olmasını dilerim;

https://www.facebook.com/pages/Pilavl%C4%B1/1549645428582091?skip_nax_wizard=true&ref_type=logout_gear

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Ekim 2014 11:04
Sayfa 10 / 54