HOM Puzzle Çözümleri  

 
(@ibodala)
Üye

Yeni gelen içerik Houses of morrowind ile oyuna eklenen story bölümündeki ik bölüm: Caius' Training bulmacalarının çözümü.
Bu bölüm içerisinde 10 tane bulmacamız var.  Üst taraftaki 5 bulmaca kolay alt taraftaki 5 bulmaca zor. Bu bölümü 10/10 yapıp 10 bulmacayı da çözdüğünüzde;

100 soul gem, 5 adet morrowind kart paketi(İçerisinden 6 adet rasgele kart çıkar)
ve 1 tane Caius' Training card back diye çirkin bir kart arkası görünümü kazanıyorsunuz.

Benim gibi bu saçma sapan oyunu/puzzle bölümü sevmediyseniz. Bu videolar sayesinde bu saçma sapan keyifsiz 10 adet maçı canınız sıkılmadan hızlıca geçip kartlarınızı alabilirsiniz.

Üstteki 5 maçın kolay olduğu için onları çekmemiş arkadaş. Kendinizde bir kaç kere kaybedip bir iki denemeden sonra olayı görüp geçebilirsiniz zor değiller. Ancak isteyen olursa çözemedim takıldım çok canımı sıktı diyen? Onlarında çözümünü atabilirim.

Alt 5 kısmın çözümü;
Redoran Mastery
Dagoth Mastery
Hlaalu Mastery
Telvanni Mastery
Tribunal Mastery

Bu videolar ile bu saçma sapan ne keyif aldığınız ne bir ortada maç olan oyun olan.. Saçma puzzle bölümlerini hızlıca geçip ödüllerinizi alıp keyifle tekrar PvP'nize dönebilir diğer oyuncular ile mücadele edebilirsiniz.

Houses of Morrowind eklentisi hakkında benim yorumum:

Spoiler

 

Spoiler

Ben hoşlanmadım. Oyuna çok fazla iğrenç resim eklendi. Morrowind yaratıkları. İğrenç görünümlü yaratık kartlarını sevmiyorum. Karizmatik görünen kartları seviyordum. Oyunun arayüzündeki bütün resimler Houses of morrowind resimleri ile değiştirildi. O yüzden oyunun genel eski güzel görüntüsünü bozduğu düşüncesindeyim. Morrowind'in kasvetli boğucu sıkıcı havası içerisine girdi. Ayrıca oynanış olarak güzelleşmekten ziyade bence kötü oldu. Şu saçma puzzle'lardan da gördüğünüz üzere. Oyuna çok fazla saçma büyü hareketleri eklendi benim fikrim. Oyunun oynanışı sadeliği gittikçe bozuluyor. Sade mücadeleci oyun yerine çok aşırı, fazla saçma büyüler numaralar hileler ıvır zıvır kart öldürme vesaire oluyor.Oyuna yeni terimler kart özellikleri eklendi. Bunlar: Exalt, Rally, Betray, 

Heroes of Skyrim eklentisi ile: Shout'lar.
Dark Brotherhood eklentisi ile: Slay terimi.
Clockwork City eklentisi ile: Assemble terimi.
ve şimdi Houses of Morrowind ile: Rally, Exalt, Betray terimleri. Kart özellikleri oyuna eklendi.

Yani diyeceğim o ki: Baktığınızda bu bir strateji oyunu olduğundan dolayı ne kadar fazla özellik ne kadar fazla hamle strateji imkanı olursa mantıken o kadar güzel olması gerekiyor gibi gözüküyor ama durum pekte böyle olmuyor doğrusu. Herşeyin fazlası zarardır denilen söz gibi. Oyuna fazla terim kart özelliği eklendikçe oyunun oynanışı değişiyor ve oyun sadeliğini hoş mücadeleci havasını kaybediyor. Bunun yerine daha bir karışık daha bir fantastik , trick'ler falan ucuz hareketler, öyle böyle şöyle yapıp o terimler ile şaşırtıcı şekilde maçı kazandığımız şekle bürünüyor oyun. 

Yani düz bir gidişat değilde. Güzel sade bir oyun yerine karman çorman bir maç oluyor. Ben bu yüzden beğenmedim. Benim oyunu oynama istemiği/oynarken aldığım keyfi artırmadı. Aksine düşürdüğü kanaatindeyim. 
Uzunca bir aradan sonra tekrar dönmüştüm ve çok büyük bir keyifle tekrar oynuyordum. Ancak kısa süre içerisinde bu eklentinin oyuna gelmesi ile oyunun gene değişmesi ile. Artık o isteğim/keyfim kalmadı.

Üzerine daha fazla eğlence/keyif eklemedi aksine eski oyunu bozarak benim oyundan aldığım keyfi düşürdüğünü hissediyorum. Çok fazla oynamadım. Şu saçma 10/10'lık puzzle'ı tamamlayıp ödüllerimi aldım ardından bir iki oyun attım ve çıktım oyundan. Şuan ki görüntüsü bana sıcak gelmedi.

Oyun geliştirme ''yamalama'' kritik bir işlemdir. İki seçenek vardır. 
Oyunu ya olduğundan daha da güzelleştirebilirsiniz? Yeni eklediğiniz şeyler ile ? Yada oyun gittikçe bozulur. Eski havasından eser kalmaz. Tamamiyle değişir ve o oyun ile bağlantınızı beğeninizi kaybedersiniz. Bence üzülerek söylüyorum TES Legends bu yolda ilerliyor. Yeni ekleyecekleri eklentileri ya çok iyi düşünerek getirmeliler yada oyuna bu denli sürekli yeni terimler eklemeyip kökten oynanışı etkileyecek hareketlerde bulunmayıp sadece yeni kartlar yeni kart görünümleri aynı terimler ile yeni kartların özellikleri yeni story'ler ile destekleyip. Oyunu olduğu gibi insanların sevdiği gibi sade tutmayı tercih etmeliler.

Diğer türlü oyun bir zamanlar olduğu, başlangıçtaki o eğlenceli TES Legend olmaktan çıkacak. Çoğu oyunda gördüğümüz yaşadığımız gibi güncellemeler ile oyunun kalitesi/oynanış keyfi bozulabilir ve bir anda sıkıcı bir oyuna dönüşebilir.

Alıntı
Gönderildi : 12 Nisan 2018 05:52