Merhaba dostlar , biraz yardım  

 
(@kerchief)
Üye

Oyuna yeni başladım lakin bazı kavramları çözemedim ingilizcemde yeterli olmadığı için size sormak istedim

Prophecy
Summon
Unsummon
BreakThrough
Wounded
BeastForm
Slay
Drain

evet dostlar bu sıfatları taşıyan kartların özellikleri hakkında bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 30 Haziran 2017 18:09
 Nera
(@nera)
Üye

Kehanet
Çağırma
Çağırmama
Yarmak
Yaralı
Canavar Formu
Katletme
Emme

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Temmuz 2017 06:16
(@ibodala)
Üye

Ohh.. O kadar da bakınırım foruma günde ara ara ama bu konuyu görmemişim.  Biraz geç oldu ama idare et;

Prophecy: Kurtarma , savunma kartı. Base'ne çok hasar yediğinde dang diye bir kart belirir hani? Kullanması bedavadır. Daha sıra sende değil ilen rakip base'ne vurduktan sonra ekranda belirir ekranda - isterse alır masaya atarsın(ücretsiz herhangi bir kart puanı ödemeden) istersen sürükleyip eline(destene) atabilirsin. Sıra sana geçtiğinde(Ancak bu sefer ücretini kart puanını ödeyerek) kullanırsın.

Örneğin bu kart(aksiyon kartıdır) bir javelin fırlatır, seçtiğin kartı savunması kaç olursa olsun vurup yok eder!
Bu şekilde ekranın kenarında belirir. Ben kurtarma kartı derim. 

Summon: Herhangi bir kartı masaya atmak. Bir şey summon'ladın demek. (yugioh kafası. Sanki kart değil o şeyler gerçekte. Attığında onları summon'luyor. Ortaya çıkartıyorsun. Seni seçtim pikaçu deyip wood elf kartı atıyorsun masaya. Wood elf hooaaah! deyip masada summon'lanıyor ormanından fırlayıp, senin adına savaşmak için.)

Örneğin bu kart. Bu kart masanda iken yanına başka bir agility(aynı türden) kart attığında. Bu kart +1 hasar +1 savunma güçleniyor. 
Bacak kadar goblin ama mahalleden tanıdık adam gördükçe atara geliyor. Adammııısınıız lan siz! diye. Tek kalırsa 2hasar 2savunma - tek vuruşta dövüp yok ediyorlar 😀

Unsummon: Masaya atılmış olan kartı tekrar kaldırıp eline(destene vermesi)  (Allah cezanı vermesin. Geri dön pikaçu! deyip pika yı geri poke topuna almak)

Örneğin masada 3hasar 3savunma bir kartın var ve elinde bu action(masaya atılmayan tek seferlik oynayan aksiyon[büyü gibi]kartlar) Bunu oynadığında.. Masaya attığın 3hasar 3 savunma kartı yok olmadan tekrar eline(destene) alabilir ve başka zaman tekrar masaya atıp tekrar kullanabilirsin.
 
BreakThrough:   Parçalayıp geçmek. Diyelim masaya 8hasar 5savunma bir kart var attın. Rakip oyuncu senden 8 hasarı yememek için guard(koruma) attı masaya. 5 savunmalık guard var karşında. 8 hasarlık kart ile 5 savunmalık guardı vurup kırıyorsun. Kart yok oluyor üzerine artan hasar sayısı oyuncunun base'sine hasar olarak vuruyor. 5savunmalık kartı yok edip geçip 3 hasarda ana binaya vuruyor. Normalde BreakThrough özelliği olmayan kartlarda bu geçerli değil. İsterse senin elindeki kart 20hasar olsun rakibin guardı 3savunma. 3savunmalık guarda vurup 3hasar verir geri kalan 17hasar havaya gider. Bütün hasarının hepsini hamle yaptığın karta vurur yani. Base'ye herhangi bir hasar yansımaz.

Misal bu dev abimiz breakthrough'dur. Vurduğu yeri inletir 🙂

Wounded:   
 Yaralı/Hasar almış. Rakibin masaya attığı karta bir kere vurduğunda canı azalır ve yok olmazsa. Wounded(yaralı/hasar almış) kart olur. Kart üzerinde ki rakam kırmızı renge dönüşür. Hasar aldığı/yaralandığı için.

Savunma kısmında ki rakam kırmızı gözüküyor. Kart hasar almış. Başka bir kart ile o kartına vurmuş ancak yok edememiş 1 canı kalmış kartın. Finish Off  işini bitirmek isimli aksiyon kartı varmış elinde. Onu oynuyor(O kart masada yaralı herhangi bir düşman varsa süikast düzenler bir hançer fırlatır ve yaralı kartı öldürür[yok eder]) ve kartı kırıyor. Kırmadan önce çekilmiş resim. Base'den hançer fırlatılıp saplandığı an 🙂 1 saniye sonra yok olacak kartı.  

BeastForm: Canavar yada Hayvan formu demekte.. Ne alaka anlamadım? Böyle bir şey hatırlamıyorum. Yeni kartlardan olabilir.

Slay:  Öldürmek/Kesmek/Biçmek/Yok etmek. Genelde DarkBrotherHood kartlarında  yada assasin kartlarda olur. Elindeki kart ile rakibin masasında olan kartına vurup öldürdüğün zamanki durum.

Örneğin bu kart 3hasar 3savunma - bu kart ile 3savunması olan bir kartını kırdığında rakibin senin eline(destene Karanlık kardeşlik kontratı verir. Başka bir kart sanırım.)

Yada bu kart. Argonyalı assasin kartı. Slay +1/+1 alıyor. Bu kartı ile rakibin herhangi bir kartını öldürdüğünde(slay'ladığında) Anında +1hasar +1savunma alıyor. 3/4 iken 4/5 oluyor. 
Birilerini öldürdükçe atara gelip güçleniyor.

Drain:  Can çalma. Drain özelliği olan kartla rakibin kartına yasa base'sine vurduğunda. Kart kasar hasırlık kart ise sana o kadar can çalar. Base canın artar. 

Örneğin bu agility kartı. Yarasa kardeş. Bu kart ile hamle yaptığında hem rakibe 2hasar verir hemde 2 can çalıp senin canını 2 artırır. (En sevdiğim özelliklerdendir. 30canla başladığım maçta rakip can kaybederken ben 50 cana çıktığım anlar olmuştur)

Can çalma kullanıp, canını arttırdığında. Canının üzerinde bir kan efekti belirir sürekli dönen parıldıyan.
Standart canımız 30'dur. Her iki rakipte 30 can ile başlayıp birbirini mağlup etmeye çalışır.

 İyi oyunlar 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Temmuz 2017 07:49