Öde ve Kazana Dönüştü mü ?  

 
(@kael)
Üye

Beyler merhaba yayın başlığı biraz komik durdu ama Türkçe yazmak istedim. 
İlk çıktığında oynuyordum ama bırakalı baya oldu, ben oynarken üçlüü desteler bile yoktu. Tekrar dönmeyi düşünüyorum ama aklıma takılan sorular var. Bu oyunda para vermeden hala bir şeyleri başarabiliyor muyuz ? Yükselmek için illa ki para ödememiz gerekiyor mu ?

Alıntı
Gönderildi : 25 Ekim 2018 15:19
(@ibodala)
Üye

Hayır. İnternet üzerinde BULABİLECEĞİN EN İYİ TAMAMEN ÜCRETSİZ oyun.

Lider tablosunda en üst sırada olan #Legend Rank olan ve oyuna 1 kuruş ödememiş insanlar var. Canı sıkılan bir insansan? Kısa yolu mevcut. Gerçek para ile store bölümünden kartlarını alabilir oyunda hızlıca gelişebilirsin. Ancak bu sana kesinlikle bir üstünlük sağlamayacaltır.

Sadece zaman içerisinde yapacağın şeyi hızlandırmış daha çabuk oyunda bir yerlere gelmiş oluyorsun. Oyunun öde ve kazana dönüşmesi için. Oyunun market bölümünde gerçek para ile satılan belli başlı malzemeler itemler olmalı. Normal oyun içi para ile ulaşamayacağın malzemeler ve bu malzemeler yapı olarak diğer oyun içi satılan malzemelerden stat olarak üstün olmalı.

 

Bu sisteme öde ve kazan denir. Oyunda denge yoktur. Para ile harcama yapılıp diğer oyuncuların önüne geçersin.

Ancak TES:Legends'da oyunda her şey tamamen ücretsizdir. Oyunda HERŞEYE tamamen ücretsiz hiç bir kuruş dahi ödemeden. Oyunda vakit geçirerek oyun içi paranı biriktirerek bütün içeriklere sahip olabilirsin. 

 

Özel görünümlü (Estetik için) Premimum kartlar hariç. Onlar sadece bazıları gerçek para ile satılan (bundle) paketler ile satılıyor. Gold ile elde edemiyorsun. Bir farkı bir özelliği olsun diye cash ile euro ile özel paketler olarak satılıyor. 

Premimum janjanlı kartlar dışında aynı şekilde. Alternatif card artwork* Alternatif kart dizaynları çıkar arada sırada. Onlarda özel olarak euro ile paketlerle satılır. Oyun içi para ile ulaşamazsın. Ancak bunlar sadece estetik görüntü için* Zevk içindir* İsteyene.

 

Oynanışı - dengeyi kesinlikle etkilemez. İnternet üzerinde görüp görebileceğin yegane gerçek anlamda ÜCRETSİZ olan çok nadir oyunlardan biridir TES:Legends 🙂

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Kasım 2018 23:41
(@vatansever)
Üye

Oyun içinde daha iyi yerlere para ile daha hızlı gelebilmek neden p2w sayılmıyor anlamıyorum. İlla elinden tutup god mode falan mı açması lazım para ödeyince?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Kasım 2018 15:15
(@ibodala)
Üye
Gönderen: vatansever

Oyun içinde daha iyi yerlere para ile daha hızlı gelebilmek neden p2w sayılmıyor anlamıyorum. İlla elinden tutup god mode falan mı açması lazım para ödeyince?

Senin gibi düşünürsen dünya üzerinde P2W olmayan oyun yok. Bütün oyunlar p2w?

Süreci hızlandırmak p2w değildir. Her oyunda var o.. O bir seçenektir. Tercih meselesi. Adamın vakti vardır günde 8 saat oyunu oynar gold kasar gold ile alır alacağını. Adamın vakti yoktur günde sadece 2 saat oynayabiliyordur. 15-20-30-40-50tl civarı ayda vermek adama hiç koymuyordur. Oyunda günde sadece 2 saat kalabildiği için çok geride kalmak istemiyordur. Parası ile içeriklerden alıp geride kalmaz diğer oyunculardan.

Biri 1000 altın biriktirik alıp. Diğeri bilmem kaç euro çıkartır cebinden alır. İçeriği almanın 2 yolu.

 

P2w. Öde ve kazan* Üstünlük sağlamakla alakalı. Herkes p2w oyunun ne demek olduğunu biliyor. Bilmeyen varsa da üstte açıkladım biraz. TES:Legends'a P2W diyen ? P2w oyun nedir nasıl olur hiç bir fikri yoktur. Abartmıyorum en ufak fikri dahi yoktur :d

 

Çünkü bu oyuna p2w = öde ve kazan demek için kör olmak lazım. Oyunda her şey ücretsiz olarak elde edilebilir. Tek yapman gereken oyunu oynamak. İnternet üzerinde cash para odaklı olmayan nadir oyunlardandır. Oyuncuyu sürekli gerçek para harcamaya itmeyen. Gerçek para harcamadığında önünü kesip onu para harcamaya zorlamayan nadir oyunlardan. Bu oyuna bile p2w demek? Resmen adamlara küfürdür. Bu kadar her şeyin her çıkarttıkları içeriğin gold versiyonunu  ücretsiz alınabilir versiyonunu oyunculara verirlerken.

Ama bazı insanlar sabırsız. Adam gelmiş oyuna başlayalı 3 ay 4 ay olmuş. Diğeri 2.5 yıldan beri oynuyor. 

2si maçta karşılaştığında. 4 aylık oyuncu yenildiğinde. Karşı taraf kendi destesinde onun destesinden daha güçlü kartlar bulundurduğunda. Bunları masaya attığında. 

Adam diyorki.. OOOoOoOoOo kartlara bak. Bende bunların hiçbirisi yok! P2w Kazandı!!!1111!!

Halbuki adam 5kuruş dahi vermemiş oyuna? Sadece oynamış. Sende oyna sende yap görevlerini tamamla altınını biriktir kart paketlerini aç. Sabret. Tektek bul kartları yada craft'la yada dlc'leri satın al gold ile. 

Tek Rng değil. Adam sana craft sistemi bile vermiş. Kart paketi açtığında gelmiyorsa istediğin kart? Kır o kartı soul gem haline çevir. Yeterli soul'a ulaştığında istediğin elinde olmayan kartı craft'la.

Bundan öte daha bir oyun ne kadar ücretsiz olabilir? Bundan öte ücrtesiz oyun kavramı yok yani. Adamlar hayrına bedavaya mı çalışacaklar. Arada bir alternatif art kartları yapıyorlar yada premimum janjanlı animasyonlu havalı kartlar. Onları para ile satıyorlar isteyene.

Oyuna bir içerik sunulduğunda gold fiyatı ve xEuro diye sunuluyor. Yukarıda bahsettiğim bir kaç estetik içerik hariç. Her şeyin gold versiyonu ücretsiz versiyonu var. 

İster gider gold ile alırsın. 1000 gold biriktirerek. İster gider kim uğraşacak o kadar der. Euro ile alırsın.

Ama sonuç olarak totalde herkes elde ediyor.  Herkesin elinde aynı kartlar var. O yeni içerik geldiğinde akşama parayı vermiş almış kartları  koleksiyonunu 100% yapmış. Sende 1 ay içerisinde yapmışsın ne fark eder? 

Arada çok büyük fark yok. Sonuca baktığında ikiside eşit. Ama git P2W dediğimiz oyunlara bak.

Git BlackDesertOnline'a bak. Oyuna para veren bir oyuncu ile para yatırmayan ücretsiz oynayan iki oyuncu yanyana gelince karşı karşıya gelince karakterleri pvp de ne oluyor izle videolardan. Komedi filmi gibi. 

İstersen 10 yıl oyna! Gene farketmiyor. Hiçbir şansın yok lol.

Biraz espri katarsan? P2w demek GodMode demek ivit. Parayı veren düdüğü çalar diğeri öyle lal lal bakar. :d

Ama Legends'da durum böyle değil. Ücret ile satın alımlar sadece farm süreni kısaltıyor. Yani vakti olmayan insanlar için süreci hızlandırma opsiyonu. Oyunu oynayan vakti olan insansan? Zaten gerek yok para vermene. Aynı şeyi ücretsiz gold ile alabilirsin. O aldıktan bir iki hafta sonra. 

Zaman farkına da takılmayan. Haa bak arada fark var. O hemen alıyor diğeri sonra diye? Ben para biriktirme sürecini katıyorum. Eğer paranı biriktirdiysen akıllı adamsan. İçerik geldiği gün alırsın sende. Aynı gün ama ücretsiz gold ücreti ile.

FrostSpark koleksiyonu geldi en son. Bu yeni ekibin çıkardıkları ilk kartlar. 11 tane sadece.

Lak diye çıktığı gün aldım gold ile* Ücretsiz 1kuruş ödemeden.

1700 ye yakın gold'um vardı hazırda biriktirilmiş.

---

Ayrımcılık yok. Cash ödeyene gold'u olmayan ? Ona da sattı euro ile

Bana da gold ile ücretsiz. Gerçek para vermeden elde ettim. En son gelen en son çıkan 11 kart.

FrostSpark Collection.  Yani sorarım bir oyun bundan öte ne kadar ücretsiz olabilir?

Ne kadar p2w olmayan bir oyun olabilir bundan ötesi artık ? :I Hiç bir şey gerçek para ile satılmasın? Adamlar hayrına oyun mu yapsın insanlara? Aç karnına? 

Eğer süreci hızlandırma satımları da p2w'den sayılıyorsa? 

Çoğunu Eso oynayan adamlarsınız. Yeni içerik geldiği gün ücretsiz oyun için para ile aldım diyorum. Eso da rüyanda görürsün yeni dlc'yi almayı. Ne paralar dönüyor.  Full market odaklı satımlar. O oyunlara bir bakın sonra gelin TES:Legends'a p2w demeye çalışın. Ayıptır. Kabul edilemez yani bu oyuna p2w demesi birinin.

Kör falan olman lazım bunun için 😀 Bu oyun p2w ise dünya üzerinde başka p2w olmayan hiçbir oyun yoktur.

Bu ileti 1 sene önce 3 defa tarafından ibodala tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Kasım 2018 23:16