[Rehber]Tes Legends nasıl oynanır ?  

Sayfa 1 / 2 Sonraki
 
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1668

Oyunu bir çok kez silmeme rağmen. Bir kaç başka kart oyunu denedikten sonra.. Tes legends gibi güzel kart oyunu olmadığını görüp(gerek kartlar olsun, gerek oynanış, gerek sesler efekler görüntüler, gerekse oyundaki tanıdık sevdiğimiz karakterler hikayesi olsun) dayanamayıp tekrar dönüp dolaşıp tes legends'a dönen biri ve oyunu baya bir süre oynamış. Oyunda şuan için bulunan maksimum level sınırına(50) ulaşmış biri olarak*

Spoiler:


size tes legends nasıl oynanır bir rehber olışturmak istedim. Gösterdiğim adımları takip edip benim oyunda hissettiğim duyguların aynısını sizde hissedebilirsiniz 🙂  :rolleyes: :X  :rulet 

Adım1;

Spoiler:


Rakibin ağzını burnunu kafasını gözünü dağıtıyoruz. Deli kombolar yapıyoruz. Normalde 30 olan canımızı can çalma komboları ile 43lere kadar çıkartırken aynı zamanda rakibi haşat ediyoruz. 
ve rakibin masaya attığı kartları kırmayı da unutmuyoruz! Böylelikle size 1 kere bile dokunamıyor. Siz rakibin ağzını burnunu dağıtırken, kendi canınız full rune dedikleri 5 taşınız sapa sağlam duruyor.

Buyrun bir sonraki adıma geçelim ~

Adım2;

Spoiler:


Evet, geldik kuru fasulyenin pırt dediği kısıma. Bu kısım çok önemli, oyunda size inanılmaz duygular hissettiriyor. Ağzını burnunu kafasını gözünü dağıttınız rakip. Sürekli dayak yediği için.. rune dedikleri ana merkezi üzerinde bulunan 5 taşları sırasıyla kaybediyor. Kafasına vura vura.. haliyle taşlarını kırıyoruz. Bu taşlar kırıldığında oyun size ekstra kart veriyor ve her el belli bir miktar kart veriyor. Kısaca şöyle söyleyeyim dayak yiyen kartı alır döven bön bön bakar. Böyle bir sistemi var oyunumuzun neden anlamış değilim. Buraya kadar başarılı oldu isek* 

Buyrunuz bir sonraki adıma geçelim~

Adım3;

Spoiler:


Bu kısımda, deli kombolar yapıp agility destesinde ki bazı kart sayesinde (yarasalar vs) 30 olan canımızı 40'lara 43'lere kadar çıkardığımız için. Rakip elinde olan 9081209381029381092831 kartı masaya attıktan sonra size vurmaya başladığınızda. Canınız 40'lardan 43'lerden.. ne kadar fazla can çaldıysanız* Oradan aşağıya doğru düştüğü için rakip bize vuruyor olsada. Halen rune dedikleri ana bölgemizde ki taşlarımız sağlam durduğu için oyun bize ekstra kart vermiyor. Yeni round'ta sadece 1 tane kart vermiş. O 1 kartı da masaya atıp 7 karta karşı oynamaya çalışacağız. Hem defans yapıp bu 7 karttan fazla hasar yememeye çalışıp onları kırmaya durdurmaya çalışıp hemde rakibin ana merkezine hasar vurmaya çalışıp oyunu bitirmeye odaklanacağız.

Bu arada dikkatinizi çekmiştir. Canı 18'lerde olan rakibin canı 27lere yüksekmiş(Evet, can çalma sadece çeviklik destesime mahsus değil. Öyle olmasını yeylerdim ama.. Daha sonraki çıkarttıkları kartlarda her kart türüne can çalma kartları çıkardılar. Sadece orman hayvanları yarasalar değil. Vampirler, yok efendim kurt adam destelerinde[ne alaka ise can çalma ile kurt adam] can çalma kartları bulunuyorbizim 43lerde olan canımızda. Üzerimize vurmakta olan 98239178293781831 kart sayinde 29'lara inmiş. 

Devam edelim~

Adım4;

Spoiler:


Bu adımda oyun gevurların late game diye adlandırdıkları. Oyunda baya ilerlediğimiz, vakit zaman geçtiği için.. kart kullanma puanımız artıyor haliyle. Her el 12 puanlık oyun oynayabiliyorsunuz ve oyun uzadıkça bu puan artmaya devam eder. Ağzını burnunu kafasını gözünü dağıttımız rakibimiz. Yüksek kart puanı ve elinde 98102398102938019283 kart olunca bir çok kart oynayabiliyor bir çok hamle yapabiliyor. Telaşlanmayın, sakinliğiniz sukunetinizi koruyun. Arkanıza yaslanın çayınızdan bir yudum alın ve izlemeye devam edin. 

Arkadaşımız masayı elinde olan kartlarla full doldurmayı tercih ediyor ve üste artan kart puanları ile çeşitli itemler kullanıp hali hazırda masasında olan kartlarını güçlendiriyor. Güzel, başarılı bir kombinasyon ile 18/18 baya ****lı bir kart yapıyor. Tebrik ediyoruz kendisini. Normalde bu durumda dahi bazı oyuncular bön bön oynayıp elinde olan kartları masaya atıp tek tek kartları bize vurdurarak gene çok hasar vursa başarılı olsalarda her halükarda.. bön bön pasif oyun tarzlarına devam ederler.

Adım5;

Spoiler:


12 kart puanımız olmasına rağmen. Oyun bize sadece tek bir kart verdiği için sadece o tek kartı oynuyor diğer puanlarımızı boşta bırakıp eli tekrar rakibe devrediyoruz. Şans* ne hikmettir ki.. Oyunun bize yeni verdiği o tek bir kart da yarasa denk gelmiş. O kartımız ile bir kez daha çan calıyoruz canımız 31'e yükseliyor. Rakip bize hasar vursa canımızı indirse de halen rune dedikleri taşlarımız sapa sağlam duruyor. Bu yüzden ekstra kart alamıyoru.

ve burası önemli bir taktik* Ağzını burnunu kafasını gözünü dağıttımız rakip. Masaya 098198230198230918 kart atmış ve hepsi kullanıma hazır olsa da* kartlarının hepsini bize vurmuyor! Azar azar bazı kartları ile bize hasar vurup diğerlerine dokunmuyor. Böylelikle ben fazla hasar yemediğim dayak yemediğim için oyun bana ekstra kart vermiyor! Beni 1er 1er kart ile oynatmaya devam ediyor bu taktiği ile çakal rakibimiz. Bir çok oyuncu oyunun bu huyunu bilir ve yeri geldiğinde bunu kullanırlar. 

Kendi kartlarına bakıp elinde ki kart puanı ile daha neler yapabilirim diye öyle uğraşıyor upgrade'ler büyüler kart çıkartıp (discard derler). Beğenmediği bir kartı yok edip başka kart çekmeler vesaire..

Veeeee Final!;

Spoiler:


Ağzını burnunu kafasını gözünü dağıttımız* Çakal rakibimiz matematiğini hesabını kitabını yaptıktan sonra. Artık yeter heralde deyip. Geliştirebildiği kadar geliştiridiği kartları ile.. İlk önce 18/18'lik güçlü kart olmak üzere ve sonra diğerleri ile bize vurup aşırı yüksek bir meblağ hasar vurduktan sonra oyunu kazanıyor.  Rune'lerimiz patladığı ve dayak yediğimiz için saygı değer oyunda artık geçmiş bolunun pazarı olmasına rağmen* Ayıp olmasın çocuğa diğer sabahtan beri oynamanız için size vermediği kartları, size veriyor 🙂

Ağzını burnunu kafasını gözünü dağıttımız rakip. Daha detaylandırmak gerekirse, kaç el oynadığınız oyuna göre değişir ancak. 12 el oynadıysanız* Oyunun 9eli sizin pataklayarak geçirdiğiniz rakip sonraki sadece 3el içinde oyunu da arkasına alarak çakal bir şekilde 100% durumu değiştirip oyunu kolay bir şekilde kafadan kazanıyor. Birde oyun bittikten sonra siz patlarken oyun için mesajlarmaları tıklamayı kullanıp ''iyi oyundu hehe'' diye mesaj ping'lemiyi de ihmal etmiyorlar.

Buraya kadar başarılı oldu iseniz. Rehberi kuralına göre gerçekleştirmiş ve Başarılı oldunuz demektir!

 Tebrikler Kanser Oldunuz!  🙂 :gozluk

Artık oyunu kapatıp tekrar oynama istediğiniz gelmedikçe oynamayabilirsiniz. Bir sonraki rehbermizde görüşmek üzere ~
Sağlıcakla kalın  🙂
:sir 

Bu rehberde ki adımları takip edip sürekli aynı son ile karşılaşabilirsiniz. Fix olarak oyununuz aynı son ile sonuçlanacaktır. Garanti etmekteyiz! ;]

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Temmuz 2017 06:59
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1668

Oyunu tekrar oynamaya başlamış biri olarak. Bu kaçıncı bırakıp tekrar geri dönme vakası bilmiyorum ama ? Aradan çok geçmeden ki.. Oyunu neden bıraktığımı tekrar hatırlattı bana kendisi sağolsun. O kadar muazzam bir şey ki bu yani.. Nasıl desem ? 

Bir matematik işlemi gibi. Bu olaydan kaçış yok yani. Bu oyunu oynuyorsan bu senaryoyu illaki göreceksin yani! Artık çok nadir olur. 3 ayda bir görürsün. Veyahut 2-3 günde bir görürsün veya veya her 5 oyununda bir bir sık sık görürsün. Orası artık senin oynayışına kalmış.

Ama herkes bunu görür tadar yani. Oyunda bilindik bir şeydir. 

Peki ben bu oyunu bu kadar sevdim. Neden bırakıp duruyorum? Sorusuna görüntülü cevap niteliğinde.  
Artık yaza yaza anlatmaya çalışa çalışa mahvolduğum çünkü 😀 Şu forumun TES Legends bölümünde diğer konularında uzunca yazılarımı görebilirsiniz bu anlatmaya çalıştığım olay hakkında. Bir sürü resim atmış uzun uzun yazmışımdır bazıları sinirle hışımla 😀 Ama artık sinir bile olmuyorum yani. Çok gıcık bir şey ama.. artık o kadar fazla gördüm ki.. Bu gıcık duruma bile alıştım yani. Olay olmaya başlayınca: ''Haa.. gene aynı sahneyi göreceğiz. Oyun oraya doğru gidiyor. Tüh boşuna bu kadar dakika oynadım hamle yaptım. Boşa vakit harcadık'' -_- diyorum. Tepkim böyle oluyor.

Benim kart oyunları ile bir ilgim alakam yoktu. Bu zamana kadar bir kart oyunu sevdalısı değildim. TES Legends'dan önce oynamış olduğum bir kart oyunumda yoktu. Kart oyununu bana TES Legends sevdirdi. Keyfini onla aldım. Kart oyunlarının eğlencesini onunla farkettim.

Dedim hakikaten zevkli oluyormuş ya böyle karşılıklı oynaması ? Vay be. Dedirten oyun bana. Bana kart oyunlarını sevdiren oyun*
Peki ben bu oyunu neden bırakıp duruyorum? Ne beni bu oyunu YA Bİ YÜRÜ GİT LAN! gibi bir tepki ile xD  oyunu bilgisayarımdan kaldırmama ve oynamayı bırakmama neden oluyor?

Oyun muhteşem. Süper zevkli. Hatta, bana kart oyununu bu kadar sevdirdiği için. Legends'ı bıraktıktan sonra kart oyunu kart oyunu dolaştım. Başka güzel oynayabileceğim bir kart oyunu var mı? Varsa onu oynayayım diye ? Piyasada ne var ne yok benim oynayabileceğim. Erişilebilir olan online free kart oyunlarının hepsine baktım. Hiç biri sarmadı. Hafiften saran çıktıysa da tek oda TES Legends tadında değildi. Çok uzun süre oynamazsınız yani kısa sürede hevesin kaçıyor.

İşte dönüp dolaşıp tekrar Legends'da buluyorsun kendini 😀 Çünkü oyun çok güzel. Anladığın oynadığın zaman kendine bir tarz bir taktik oluşturup. Çok keyifli geçiyor. Onla kapış bunla kapış. AMA ! Oyunun benim gördüğüm TEK bir kusuru huyu varki. Başka hiç bir şey yok hiç bir problemi yok. Ama bu huyu o kadar gıcıkki  o kadar  uyuzki. Oyun mükemmel ama sadece o olayı tekrar tekrar görmeye başlayınca bütün oyun keyfini kaçırıyor ve oyundan uzaklaşıyorsun.

Yukarıdaki rehberimize videolu görüntü olsun :: Yukarıda resimlerle anlatmışım. İsteyen için, görüntülü halini koymuş olayım ki. Böylelikle rehberimiz daha verimli olmuş olur. Yukarıdaki adımları izleyip resimlere bakıp, bu videoyuda izledikten sonra Rehber kafanızda pekişecektir. O yüzden videoyu izlemektede fayda var.  xD

Eğer TES Legends'a başlamayı düşünüyorsanız.  TES Legends - Stup*d system başlıklı videomuz. İyi seyirler.

Spo içinde yazayım. Üstteki rehberimize spo olmasın xD

Spoiler:

Oyunda kafanızın üzerinde 5 adet mavi taş. Rune* var. Bunlar her kırıldığında yeni kart alıyorsunuz. Yani bu ne demek oluyor? Ne kadar çok ana bölgene hasar alırsan* Oyun sana o kadar fazla yeni kart veriyor*

Peki bu sistem bazen neye sebep oluyor ? 

Buna sebep oluyor. Ve bu aşırı derece gerçekten aşırı derece gıcık bir senaryo. 
Ve öyle bir şey ki.. Bu bir matematik işlemi gibi. Bir kaçınılmaz son gibi. 1 değil 2 değil 3 değil 4 değil 5 değil 10 değil 20 değil. Ben bu sahneyi 50'den fazla kez görmüşümdür. 
Sırf zaten resmini çekip sağa sola attığım 5den fazla screenshot vardır. Onlarda sadece resmini çektiklerim yani. Aklıma geldiği için gene bu olay oluyor diye anlatırken göstermek için resim çektiklerin. Bunlardan haric 10larca kez gördüm aynı sahneyi. Sürekli resim çekmiyorsun oyunun tabi. Öyle geçip he ya he gene aynı terane aynı sahne çıktı deyip geçiyorsun.
Link1
Link2
Link3
Link4
Bunların hepsi yenilgi. HEPSİ* Defalarca kez aynı senaryo olup duruyor. Bunun ne benimle ilgisi var. Ne benim oynayışımla ilgisi var. Ne benim destem ile ilgisi var. Ne karşı oyuncu ile ilgisini.. Ne onun oynayışı ile ilgili. Ne onun destesi ile ilgili. Hiçbirisi ile alakası YOK.

Oyunun sistemin dolayı abi. Bir matematik işlemi gibi. Eğer rakibi dövdün dövdün dövdün. Oldu da son vuracağın bir kaç darbeyi vuramadın. Hadi onları kesti diyelim. Oyun biraz uzayınca. Hemen bitiremeyince rakibi öyle düşük canda iken. O kadar ona vurduktan sonra* Tekrar vurup bitiremezsen aynı tempoda aynı hızlıca. Oyun biraz bir kaç round uzarsa* Bu rakip bu kadar hasar aldıktan sonra ? İSTİSNASIZ SÜREKLİ AYNI ŞEY! SÜREKLİ AYNI SENARYO AMA SÜREKLİ YAV! İstersem ap-ayrı bir deste ile oyna. İsterse karşı tarafın destesi zeka olsun çevik olun şu olsun bu olsun alakası yok. İyi oynasın kötü oynasın ? Hiçbiri ile alakası yok.

Bir matematik işlemi gibi abi. Kaçınılmaz son gibi. Oyunun böyle bir huyu var. Eğer olduda adamı dövdükten sonra
aynı şekilde bir an önce bitiremezsen. Bir iki el uzarsa abi oyun. Böyle düşük canı ile ? ŞILAK BU SENARYO BU FOTOĞRAF ÇIKIYOR KARŞINA. İSTİSNASIZ SÜREKLİ AYNI*

Bu yüzden oyundan soğuyorum ve oynama isteğimi kaçırıyor sonrada oyunu bırakıyorum.

Düşün: Oyuna girdin. Rakibi dövüyorsun dövüyorsun dövüyorsun ve dövüyorsun. Ağzını burnunu kırıyorsun. Yukarıda rehberimizde anlattığımız gibi  xD Adamı poşet ediyorsun. Can çalma kullanıyorum ben işte, güzel hareketler hamleler yapıyorsun. Oyunda herkesin canı: 30'dur. Can çalar ben düşen canımı tekrar yükseltirim. 
Onu geç.. Yani canım düşer. Canımı indirir bana vurur ama tekrar canımı 30 falan bilmem kaça çıkartırım onu geç. 
Onda pek bir şey yok sürekli yaptığım şey.

Hatta! Bazen rakipten hiç hasar almam* Benim ana bölgeme 1 kez dahi dokunamaz. MK ağızı ile FLAWLESS gidiyorum abi. Şimdi bu bir başarıdır öyle değil mi? İyi oynamaktır yani ? Öyle değil mi ? Rakibi kendi bölgene hiç yaklaştırmıyor dokundurtmuyor güzel savunma yapıyorsun demektir. Üzerine birde sen güzel hamleler yapıp, iyi oyun sergileyip. Rakibin ana bölgesine bam güm hasar vuruyorsun canını tüketiyorsun ? 

Oyundaki amacımız bu değil mi ? Kendi canın bitmeden önce. Karşı rakipten kendi ana merkezine çok fazla hasar almadan önce* Onun ana merkezine hasar vurarak canını bitirip oyunu kazanmak* Oyunun ana amacı bu değil mi ? Bu.

AMA!!! Sen gel gör ki.. Bunu yaptığında oyunda dezavantajlı taraf oluyorsun.. Böyle saçma bir şey olabilir mi ?! 

Oyunda eğer ana bölgene hiç darbe almazsan abi. Adamı sürekli döversen. Sana kart üstünlüğü kuruyor. ADAMIN ELİN KART İLE DOLUP TAŞIYOR.  Çünkü mekanik öyle. Her bölgene hasar aldığında. Rune'n kırıldığında ekstra kart alıyorsun. 

Sonra karşına çıkan manzara ise bu oluyor. Bir bakmışsın oyun 1 card 1 hamle VS 5 card 5 hamle olmuş ? Bir bakmışsın oyun 2 card 2 hamle VS 8 card 8 hamle olmuş ?! Yani hel el* Her yeni round. Sen en fazla 1 card oynayabiliyor 1 hamle yapıyorsun. Adamın eli kart ile dolup taştığı için* Adam sürekli dayak yediği için* Oyun ona fazla ekstra kart veriyor ve o oyunun ona verdiği kartların hepsini masaya atıyor. Bir sonraki elde sen 1 card oynarken. Adam o masaya attığı 8kartı birden! 4 SOLDA 4 SAĞDA !!! Bir oynatıyor abi. Her el , round başına 8 kart ?! 8 HAMLE ?! vs 1 card ? yada vs 2 card ? 2 hamle ? 

Bu şekilde bu adama karşı direnebilmenin bir imkanı var mı ? 1card 1 hamle vs 5card 5 hamle ? yada 2 card 2 hamle vs 8card 8hamle her el ? Bu adama savunma yapma imkanın var mı? Sana vuracak olan kartlarını durdurma imkanın var mı ? Onları kırma imkanın ? YOK. Peki o masada olan 98139813 kartını geçip onun ana bölgesine hasar vurma imkanın var mı? Adama sana bunu yapmana izin verir mi ? Sen her el 1 hamle oynuyorken. O senin 3-4 katı hamle yapırken her el ? Tabiki vermez.

Masaya attığın o bir kartınıda hemen kırar yada önüne guard atar bir şey yapar ÇOK RAHATLIKLA DURDURUR. Yani o saatten sonra ana bölgesine erişip kalan canını götürme gibi bir imkanında yok. Yapabilirsin tabi de.. İmkansız değil tabi, ama ÇOK ZOR İŞ. Eğer zihinsel engelli değil ise rakip afedersin ;d Sana mani olacaktır yani buna izin vermez. Kalan az bir canını götürmene.

Bunun sonucunda da bu manzara. SÜREKLİ BU AYNI SENARYO karşınıza çıkıyor. Toplam kaç dakika oynadınız? Diyelim 20 dakikalık bir maç oldu. Bunun 17 dakikasını sen oynadığın halde.. Son 3 dakika içerisinde son 1-2-3 el / round içerisinde oyun değişiyor. ÇOK AŞIRI KART ÜSTÜNLÜĞÜNDEN dolayı. Fazla kart sayısı - hamle sayısından dolayı. Ve o son 3 dakika içinde adam diyelim: 2hp vs 53hp gibi bir skor olsa dahi!

BÖYLE BİR FARK OLSA BİLE.. Adam arayı kapatıyor. Ve hatta maçı ÇOK UCUZ BİR ŞEKİLDE. Ben buna free win diyorum. Kimse kusura bakmasın.. Bence burada KESİNLİKLE karşı tarafın iyi oynamasından yaptığı işten kaynaklanan bir şey yok. TAMAMEN OYUNUN KENDİ HUYU - MEKANİĞİNDEN DOLAYI OLUŞAN BİR MANZARA.

Adam bu olayı kullanarak. Oyunun kendisine yarım etmesiyle böyle saçma sapan arada devasa bir fark varken. Çok saçma sapan bir şekilde 1-2-3 el sonra oyunu kazanan o oluyor.

Bu attığım videodaki çocuk. O kendini mutlu hissedebilir. İyi oynadım hissedebilir. OOOOOoOOoOo !!! 2hp vs 53hp'den oyun çevirdim. Comeback yaptım be. Helal bee ! Falan hissedebilir ama.. Sonuçta uzun bir oyunun ardından kazanan o oluyor. Sevinebilir, mutlu hissedebilir.

Ama.. İnanın ortada öyle bir şey yok yani. Bu onun karşı tarafın oynadığı oyun ile nede kartları ile kullandığı deste ile HİÇBİR ŞEY İLE ALAKASI YOK. TAMAMEN OYUNDAN KAYNAKLANAN. OYUNUN SİSTEMİ İŞLEYİŞİ MEKANİĞİNDEN KAYNAKLANAN - Eğer rakibini bitiremezsen hızlıca. Bu kadar dövdükten sonra? SÜREKLİ SENİ BU DURUMDA BIRAKAN, BU MANZARAYI ORTAYA ÇIKARTAN. Oyundan kaynaklı bir durum.

Ve bana sorarsan saçma sapan bir şey.
Ben saçma sapan işerlerle uğraşmak zorunda değilim. Kart saklama. Yok fazla hasar vurmama. Masamda adama, karşı tarafa vurabileceğim 3 kart olacak AMA ? VURMAYACAĞIM ?! Videoyu izlerseniz. Karşı taraf öyle yapıyor. Böyle saçma sapan bir TRİCK bir hile numara işte. Oyunun bir huyu.. Sır değil bir şey değil. İyi oyuncu olman gerekmiyor bunu yapman için. Bariz bilinen bir şey yani.

Adam masayı kart ile dolduruyor. 4 solda 4 sağda ama bana vurmuyor. 2 tanesi 3 tanesi ile vuruyor diğerlerini oynamıyor. Öyle bekliyor hesap yapıyor. Böylece beni kontrol etmiş oluyor. Bana her el 1 yeni kart gelmiş oluyor.

Eğer bana vursa ? Çok hasar vursa benim ana bölgeme ? Beni dövse ? Benimde rune'lerim kırılacak ve bende ekstra kart alacağım. Ve belkide o aldığım kart ile adamı yeneceğim. Kalan o az bir canını. Kafasına vurup son 3-5-8-10 canını da götürüp oyunu kazanacağım.

Bunu bildiklerinden.. Oyunu bu huyunu. Böyle ucuz trick'lerini yapıyorlar. Vurmuyorlar. Sonra böyle saçma sapan skorlardan.. 2hp vs 53hp gibi adam.. 2hp li olan oyunu kazanıyor....

Bunun aradaki skor ile de alakası yok. İsterse 1hp ve 90hp olsun. Abartmıyorum bak. Harbi söylüyorum ciddi konuşuyorum. 1hp vs 90 hp olsun. Ama bu posizyon içinde olun. Adam kart içinde yüzsün boğulsun. Sana her el 1 yeni kart gelsin. Her el 1 hamle yapabil en fazla 2 kart 2 hamle yap ve eli rakibe ver.

O gelsin 4 SOLDA 4 SAĞDA her el 8 kart oynasın. Üstüne birde her el halen 1 yeni kart gelsin. Benim o elimde olan kartımı bana kendi kartı ile vursun kırsın. Benim masamda kart bırakmasın. Kendi kartıda böylelikle kırılmış olsun ? GENE PROBLEM DEĞİL. O el yeni gelen 1 kartı tekrar masaya atıp tekrar masadaki kalabalıklığını. KART ÜSTÜNLÜĞÜNÜ RAHAT KORUYORLAR.

Böyle böyle 1-2-3 el oynayın. Ne kadar fark olduğu önemli değil. 1hp vs 90 olsun. Gene öyle saçma bir skordan. Öyle devasa bir farktan bile gene kazanan karşı taraf olabilir. Eğer doğru kullanırsa. Afedersiniz kamuran değilse.. Bariz gözgöre göre hata yapmazsa. Gel beni yen gibi 😀 Elinde o kadar kart varken.. Gene kazanan o olacaktır.
Onun şansı %85 .. Dayak yiyen adamın şansı. Bütün oyun dayak yemiş adamın oyunu kazanma şansı %85
Bütün oyun adamı döven senin oyunu kazanma şansın %15 olacaktır.

Böyle *ptal bir senaryo. Ve sürekli görüyorsun. 
Bir insan bu kadar güzel oyun yaparda neden oyununa böyle aptalca bir sistem koyar anlamış değilim. Bunu benden başka kimse görmüyor mu ? Herkes mi bu durumla mutlu ? Onuda anlamış değilim. Neden kimse bir şey demiyor ? Neden düzeltilmeye çalışılmıyor ? Neden daha güzel bir sistem eklenmiyor ? Her el misal iki tarafta 1 yeni kart çekme hakkı var gibi ? Eşit bir sistem ?

Bunun yerine NEDEN BİR OYUN DAYAK YİYEN OYUNCUYU KORUR ? ONUN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIR ? İYİ OYNAYAN OYUNCUYU KÖTÜ DURUMA SOKAR ? İŞİNİ ZORLAŞTIRIR. HATTA BÖYLE SAÇMA BİR ŞEKİLDE OYUNU KAYBETMESİNE SEBEP OLUR BÖYLE SAÇMA BİR DURUM İÇERİSİNE YENEN OYUNCUYU SOKARAK ? 

Bunu anlamış değilim.
Mükemmel bir oyun ama bu saçma sapan huyu ile beni kendinden soğutuyor.

Benim bildiğim bir oyunda bir taraf iyi oynuyorsa. İyi performans sergiliyorsa ? Hiç hasar almadan karşı tarafı dövmek gibi ? Bu bir başarıdır ve o oyuncu ödüllendirmelidir. AMA TES Legends'da bu bir dezavantaj. 

Ve bunu yaptığınızda bazen oyunu kaybedecek duruma sokuyor sizi oyun. 
Karşı taraf.. Dayak yiyen oyuncuya ise resmen deyim yerindeyse: Kocum al şu kartı, bunu da al, bunu al, hadi lan o kadar veriyorum hadi bir şey yap ! Arkandayım koçum hadi! Gibi.. Neden karşı tarafa dokunamayan sürekli kendi üzerine hasar alan bir oyuncuya : Bu bir yetenek falan değil. Neden bu oyuncuyu Avantajlı duruma getiriyor. Anlamış değilim ve bu bana göre çok mantıksız.

Eğer bu oyunda maçı kazanmak istiyorsanız tehlikeye girmeden. Düşmanı direk dövemezsiniz. Karşılıklı dayak yiyeceksiniz. Bir o sana vuracak. Bir sen ona. Direk adamın ağzını burnunu kırarsan. Ve olduda son darbeyi vuramazsan. Olduda bütün oyun dayak yedi yedi çocuk. Son bir kaç hamleni durduru. Sadece son bir kaç el iyi oynadı. 

Bir bakıyorsun.. Kendini Kart Ordusu vs Son samuray gibi. Sanki karşı taraf toplu tüfekli askeri birlik. Barutlu silahlı teknolojiyi kullanan. Sende gariban elinde kılıcı ile tek başına onlara karşı savaşmaya çalışan son samuray usulü. 

Öyle kalakalıyorsun. 
Saçmalık. 

Eğer oyunu kazanmak istiyorsan sende dayak yiyeceksin. 
Yada sende öyle masaya kartı atıp atıp adama vurmayacaksın. Öyle saçma sapan hileler numaralar. Belkicen beklicen ne zaman elin doldu taştı. Ne zaman adamı kalan canı kadar hasar vurabilir hale geldin? O zaman vuracan ve oyunu kazanacaksın ? 

Mantıksız, saçma sapan bir şey. Masada kartım varken? Neden vurmayayım ? Neden adamı direk dövemeyeyim ? Hiç hasar almadan ? Hiç rune'lerim kırılmadan ? 

Oyunda Untouchable diye title var. Eğer rakipten hiç hasar almadan oyunu yenerseniz. Bu tittle açılıyor ? Eee sen böyle saçma salak bir sistem koyarsan oyununa. Oyunun böyle huyu varsa nasıl yapalım bunu biz ? ...

Dayak yiyeni karta boğ ?
Dövene hop sen çok ileri gittin dur bakayım. Sen iyi oynuyorsun. Sen çok hasar vuruyon. Sana her el 1 tane kart. Onla idare et. 

1 kart vs 5 kart nasıl savaşayım abi ben? diyorum. Niye dayak yiyeni koruyor oyun ? 
Ona cevap yok. 

Gelen cevap. Yok sen aggro destesi oynuyon. Yok agresif oynuyon. Sende dayak ye o zaman böyle kaybetmek istemiyorsan. Bana ecnebi oyunu oynayan adamlar böyle cevap veriyor. Lan ne alakası var benim destemle bilmem şeyimle.  Kaç kez destemi değiştim. Sürekli olan şey.

Bir matematik işlemi gibi işte. Dayak yiyen fazladan kart al.
Sürekli adamı döversen ve son vuruşu yapamazsan. Karşına çıkan manzara - son bu oluyor. Sürekli aynı şey.

Oyun 1hp vs 51hp iken.. Videoda görebilirsiniz screenshot falan alıyorum. Ben çoktan ne olacağını neyin geldiğini biliyorum yani. 3500000kez aynı senaryoyu göreceğim için..  Hiç de sinirli falan değilim gayet sakin oyunuyor. Voice sistemi ile oyunun makara yapıyorum kendi kendime. Adama superwork superwork iyi iş iyi iş falan diye.

Ama vazgeçmiyorum pes de etmiyorum tabi. Elime gelen 1 kart 1 kart ile düşünüp bir şeyler yapmaya çalışıyorum halen acaba ne yapsam doğru olur gibi. Belki bir şekilde tekrar yolumu açar ana bölgesine hasar vurur kalan canını götürür. 1 kart vs 9183918 kart oyunu kazanırım diye lol

BANA KART OYUNUNDAN ANLAYAN - YADA BU OYUNU OYNAYAN - YADA KART OYUNLARI İLE İLGİLENEN ONU BUNU ŞU OYUNU OYNAYAN BİRİSİ GELSİN BU DURUMU AÇIKLASIN. BU OLAYIN SÜREKLİ GERÇEKLEŞMESİ SÜREKLİ AYNI SENARYO İLE BİTMESİ OYUNUN NORMAL BİR ŞEY Mİ ?

BU BENİM OYNAYIŞIMDAN BENİM KARTLARIMDAN MI ? KARŞI TARAFIN OYNAYIŞI KARŞI TARAFIN KARTLARINDAN MI KAYNAKLANIYOR ? YOKSA BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM SÖYLEDİĞİM GİBİ TAMAMEN OYUNUN HATASI. SAÇMA SAPAN BİR MEKANİĞİ Mİ GELİN BUYRUN SÖYLEYİN.

Sakremento doğumlu olmadığımdan. İzmit doğumlu olduğum için yani gidip ecnebiler ile tartışıp yazışamıyorum tabi oyunun formunda. Düşük ingilizcem ile. 

Bir kaç bir şey yazdım kendi çapımda. Onda da gelen cevaplar aynı fix. Yok bıdı bıdı.. Yok görüyormuş ki ben aggro destesi ile oynuyormuşum. Kontrol oynamalıymışım. Agresif oynarsam falanmış filanmış. Benimde öyle beklemem gerekiyormuş. Oyun böylemiş, buna alışmam lazımmış. Yok karşı taraf iyi oynamış. Bilmem bişe sorcerer bilmem oynuyormuş mid buildmiş end game'miş. Oyunda end game'e gidince o daha güçlü olmuş. Falan fişman konuşup duruyorlar. 

İcimden ulan Allah'ın Johny'si babandır aggro magro. Ben bu oyunu ilk zamandan beri oynuyorum. Baya uzun süre oynadım. Çeşit çeşit deste ile oynadım. Çeşit çeşit adam ile oynadım. SÜREKLİ OLUYOR SÜREKLİİİİ..

Bunun benimle onunla şununla bununla alakası yok. Oyunun saçma sapan bir huyu. Bunu anlatamıyorum millete. Kendi dilim gibi konuşabilsem anlatacam. Göya bir şey biliyormuş gibi gelip yazıyorlar hele kamuranın biri çıkmış yazmış: Biraz daha oyunu öğren. Yok Whinning miş. Ağlıyormuşum? Ağlamayacakmışım. Buildlere bakıp oynamasını öğrenecekmişim. Desteme şunu bunu kontrol ekleyecekmişim falan.

Bunu diyen foruma yazan kafasına göre bir şey biliyormuş gibi oyunda karşıma çıksa. Kafasına gözüne vurup aynı şekilde bam güm döveceğim xD Haberi yok. 

Yeni oyuncu değilim. Çok süper değilim ama kötü oyuncu kesinlikle değilim. Nasıl oynanacağını biliyorum diyorum. Yok.. Gelde anlat.

Siz gelin, oyunu oynayan varsa anlatın bakayım. Konuşalım. Bu oyun ile ilgilenen varsa.
Yada bu oyun olması şart değil. Kart oyunu hayranı varsa. Kart oyunu oynayan başka oyunda olur. Bu oyunları bilen. Gel bak oku gör. 

Yada git indir sende oyna tecrübe et. Ne sorun anlat bana. Oyunun saçma sapan bir huyu mu ?
Yoksa benden karşı taraftan ondan bundan şundan mı kaynaklanıyor ? Konuşacak anlat bana. 

Bende bu saçma sapan durumla tekrar tekrar bir daha karşı karşıya kalmayayım. 2hp vs 53 ve 2hp maçı kazanıyor gibi saçma sapan.. Sanki bütün oyun boşa oynamışız. Boşa dövmüşüm. Boşa yapmışız o hamleleri hiç onların bir önemi yokmuş gibi..

Böylelikle oyunu bırakmam. Severek oynamaya devam ederim.
Şuan sinirli değilim. Oyunu oynamaya devam edeceğim ama halen bu şeyin devam ettiğini görünce gene biraz modumu düşürdü. O kadar ay sonra oyuna geri dön ve halen aynı senaryo..

Oyunu oynamaya devam edeceğim ama önümüzdeki günlerde gene bu manzara ile karşılaşırsam. Önümüzdeki 1 ay içerisinde bu senaryo gene karşıma sık sık bilmem kaç kez çıkarsa.. Bir matematik işlemi gibi. Öyle olursa büyük ihtimal gene bırakacağım oyunu. Çok gıcık bir şey çünkü. Sen adamı döv döv döv oyun seni böyle bir posizyon içerine sokup bıraksın. 3-5-10 canlı rakip. 19818391card 38910301 hamle her el.

Sen ? Babalar gibi canın duruyor. Elde bir tane kart. Paketindeki sol dol cigara gibi. 1 kart 1 hamle her el.
Onla gel oyna ? Karşı tarafta KART ORDUSUNA karşı ? Yörü git işine.. ;d  Süper gıcık bir şey. Hiç hoş değil. Hiçbir de mantıklı bir açıklaması yok bunu yapmalarının ? Böyle bir sistem koymalarının mantıklı sebebi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2018 15:04
MormegiL
(@kael)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 405

Hocam sistemin saçmalığından bahsetmişsin ama bana kalırsa o sistem saçma değil canın 50 60 ları gördüğünde eline gelen kartı atmayıp bekleteceksin biriksin runeların kırılsın. Veya ilk aşamalarda adama her fırsatta vurup rune vermemek lazım. Bu da destenin özelliğine göre değişiyor gerçi. 3 tip deste var: Aggro, midrange, control. Aggro oyunun başlarında güçlüdür erkenden vurmak gerekir. Midrange ortalarda 6 7 manalı kartların iş gördüğü destedir. Control oyun sonlarında vermez oyunu. ilk başlarda 2 3 damage atan aciton kartlarıyla adamın yaratıklarını öldürüp bekler adama vurmaz. Buna göre deste hazırlayıp stratejiyi ona göre belirlemek gerekiyor. Aggro oynuyorsan ölümüne vuracaksın gözü karartıp vs.
Bu 3 deste arasında taş kağıt makas usulü bir sistem işler genel olarak. Aggro control destesini, control destesi midrange destesini, midrange destesi ise aggro destesini hata yapmadığı sürece yener. Tabi kartların kaliteside önemli burada ama o ayrı konu.
Bunların yanında combo şeklinde bir deste tipi daha var ama onun hakkında fazla bilgim yoktu oynadığım zamanlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Mart 2018 05:55
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1668

İyi diyon hoş diyon da öyle bir durum yokki: Canın 50-60'ları görünce eline gelen kartı atmayacaksın.

Canım o seviyeye zaten kartlarımı kullanarak kombo yapıp adamın basesini dövdüğüm için çıkıyor. Öyle oynamasan o hp'leri zor görürsün. Agrro, control falan verdikleri isimleri biliyorum. Ben kendi destemi kendim oluşturuyorum. Aggro magro bilmem. 

Bir isim takacaklarsa ama illa aggro oluyor galiba oynanış tarzım. Kontrol fanı değilim büyüler müyüler yada karakter buff'lama gibi gücünü çoğaltma. Ben Hasar verme odaklıyım. Kısa öz kombolar yaparım. Can çalma ve zehir  silahlarım. Bu ikisi ile çeşit çeşit kombolar yapıyorum. Bana guard falan koyup önümü kapatamaz yani oyun başlarında. O yüzden öyle bir dövüyorum ki adamları bazen böyle manzaralar ortaya çıkıyor. 2hp vs 53hp gibi.

Adam bana 1 kez dahi dokunmadan ben baya bam güm pat geçirmiş oluyorum. Ama saçma sapan sistem yüzünden. Oyun dayak yiyene yardım ettiği için.. Bence bu çok saçma bir şey. -_- Adam benden dayak yediği için sürekli ve fazla kart aldığı için. Belli bir süre sonra eli kart ile dolup taşıyor ve bana kart üstünü kuruyorlar. Sonra bütün kartlarını hepsini birden masaya atıp.. (Zaten son ellerde manamız kart oynama puanımız yüksek oluyor biliyorsunuz 9,10,11,12+) Hepsini birden oynayıp ucuz şekilde oyunu kazanıyorlar. Bütün oyunu sen oynamana rağmen. Son bir kaç round içinde oyunu %300 çevirip.

Hatta 2hp vs 53hp gibi saçma sapan bir durumdan. Kazanan taraf: kaybeden, oyunun desteklediği. Bütün oyun boyunca hiç bir şey yapmamış. Dayak yiyip duran.. Ama oyunun bol kart verdiği taraf oluyor. Son olarak öyle Aggro destesi control destesini control şunu bunu yener diye öyle saçma kanunlar yok oyunda. Ben bazı mageleri perişan ederim direk ezerim.  Aynı destem ile*

Bazı mageler çıkar ne hamle yaparsam yapayım büyü ile beni durdurmayı başarır hem yaptığım hamleyi geri püskürtür ve direk yener beni.

Bazı mageler ile kafa kafa gideriz. Öyle bir kanun yok şu bunu yener bu bunu yener diye. Tamamen oynayışına bağlı. Birazda şansına bağlı. Şans odaklı* Desteni güzel hazırlarsın onda sorun yok ama eline hangi kartlar gelecek o maçta? Ona bağlı. Eline ne geldiyse. Hangi zamanda gelecek ? Doğru pozisyonda mı gelecek? Eline gelen o kart çok mu işine yarayacak ? Yoksa yaramayacak faydası olmayacak mı? Bunlar hep oyuna göre değişiyor. Çeviklik Zekayı yener zeka dayanıklığı yener falan öyle bir olay yok. Öyle konuşuyorlar ama.. Hikaye o.

---
Yani hiç hasar almadan rakibini dövmek* Bu normalde bir başırıdır*
Ama bu oyunda.. Saçma sistemi ile oyunun. Bu oyunda bunu yapmak dezavantaj oluyor. İyi oyun sergilemene rağmen. Bu bir başarı olmasına rağmen* Zararlı çıkan sen oluyorsun. Ben bunu ULTRA SUPER DUBER MASSİVE Saçma buluyorum :/ Ve sık sık karşıma çıkıyor bu sahne. Bir iki kere olan bir şey değil.

Ne yapacağımı halen çözemedim. Oyundan kaynaklı bir manzara. Bir matematik işlemi gibi. Bolca karşına çıkıyor aynı manzara. Eğer adamı son attack'larda olduda vuramazsan son atağımı keserse ? Bütün oyunu ben oynamışım. Adam dayak yemekten başka HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞ ama o posizyonda karlı çıkan o oluyor.
---
Bu arada yanlış anlaşılmasın. Karşı tarafı küçük görmüyorum. Kendimi iyi göstermeye çalışmıyorum. Artizlikten değil yani. Ciddi samimi söylüyorum. HİÇ BİR ŞEY YAPMADI. BÜTÜN OYUN DAYAK YEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADI. Adamın tek başarısı son bir kaç hamlemi durdurmak. O kalan 2 canını götüremedim bir türlü son bir iki el.

Sonra oyunun buna vermiş olduğu BİR SÜRÜ kartı masaya atıp 4 SOL 4 SAĞ oyunu saçma bir şekilde kazanıyorlar. Olan olay bu.
İyi oynasa maçı çevirsa falan neyse yani bir şey demem. Gıcık olduğum şey bu yani çok ucuz şekilde. Oyunun yardımı ile beleş win alıyor resmen adam.

TES Legends Videolar konusunda son attığım videoda bak adam çok güzel oynadı dedim. Bir o hamle yapıyor oyunu kendine çeviriyor bir ben. Öyle olsa bir şey demeyeceğim. Öyle değil. Bu adamın bu maçta. 2hp vs 53hp maçını kazandığı maçta. BÜTÜN OYUN BOYUNCA DAYAK YEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADI ABİ. Son iki elde durdurdu beni bi. 2 canını götürmemi engelledi yolumu kapattı. Sonra oyunun buna verdiği TONLA YIĞILMIŞ olan kartlarını masaya bir attı. Saçma bir şekilde yendi maçı. 2hp vs 53hp ? Arada 51HP fark var.

Sanki bunun hiç bir önemi yokmuş gibi.. 51HP FARK...

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Mart 2018 10:45
MormegiL
(@kael)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 405

Kart oyunları zaten genel olarak şans odaklı. Ayrıca oyunda o tarz bir kanun var demedim ben, genel olarak o tip desteler verdiğim şekilde işler ama orada yazdım kartların kalitesine de bağlı diye, tamamen aynı şartlarda olduğu sürece o dediğim sistem işler. Bunun dışında sende söylüyorsun gelen karta oyananışa bağlı diye ki bu doğru zaten bunu bende söyledim. Ben sana demiyorum ki kartları kötü veya oynamayı hiç bilmiyor ama destesi aggro diye control desteyi kesin yenecek. Ki saçma diye bahsettiğin sistemi kaldırsalar late oyunlar dönmez, oyunlar sadece base ye vurma yarışına döner ve genel olarak kısa sürer.
Ki tekrar söylüyorum seninde söylediğim gibi şansa her durumda bağlı ben bunu inkar etmedim.
Zor görürsün diyorsun bana kalırsa 50 60 hpyi görmek oyunda çok lazım bir şey değil, eline gelen her kartı atmıcaksın derken 60hp vs 2hp gibi bi durumdan sonra biraz beklet elinde 4 5 tane kart kalsın adam akıllı bir strateji yapabileceğin kartlar geldiğin de oyuna sürersin, zaten lethal oynuyorum diyorsun illaki destende adamın bilmem kaç vuran kartlarını yok edebilirsin basit bir komboyla, he ama kart kalmıyor o tarz diyorsan da desteyi ona göre ayarlamak lazım.

Yanlış anlaşılma olmasın, tartışmak yanlışlamak gibi bir nedenle yazmıyorum sadece düşüncemi belirtmeye çalışıyorum. Onun dışında böyle bir konunun açılması düşünceli bir hareket eline sağlık. Forumda benden başkasının bu oyunu oynadığını görmek güzel

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Mart 2018 11:09
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1668

Hmm.. Bak o mantıklı. Sen diyorsunki: Elinde öyle tek kart kaldığında direk atma. Bir şeyler yapmaya çalışma tek kart ile. Bir iki el pass geç. Beklet iki üç olsun ondan sonra hepsini oyna bir şeyler yapmaya çalış. Şimdi anladım ben 😀 Mantıklı.

Ama hiç oynamadan eli pas geçersem birde ? Adam öyle yayılmış iken 4 SOL 4 SAĞ ? (/)_-'') Direk oyunu satmış olursun bırakmış olursun zaten. Ondan öyle düşünüp ben bir an önce elimdeki tek kart tek kart artık ne varsa onunla oynayıp bir ara bir yol açıp bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Tek tek oynayacağına. 1-2 el pas geç diyorsun 3.de hepsini oyna bir şey yapmaya çalış. Mantıklı ama.. İşte zaten adamlar son bir kaç elde oyunu kazandığından. Boş geçmek çok tehlikeli olur ama aynı zamanda öyle bir iki boş geçip diğer turda iyi saldırırsan 3 kart ile ? Akıllıca olur.

Denemek lazım, mantıklı iş. Sağol. Bir ara denicem gene bu durumda kaldığımda. 

Ya benim gıcık olduğum nokta bu bak. Oyun beni neden böyle bir pozisyona sokuyor. Şuna baksana bi ?  12 kart vs 1 böyle bir şey olabilir mi ? Bütün oyun ben oynadığımdan. Ben orada tek kart ile. Karşı saygı değer rakibimiz bütün oyun afedersin bir cacık yapmadan bütün oyun dayak yediği için şu hale bak. ELDE KART ORDUSU.

Çok büyük ÜSTÜNLÜK yav. 2-3-4 fazlası değil. 12 NE LA. Adamın üzeri kart dolu ?!

Eee oyun iyi oynayan adamı böyle köşeye sıkıştırır. Dayak yiyen adamı böyle avantajlı konuma çıkartırsa ben ne yapayım? 

51 fark açmışım ama boşuna. Hiç bir önemi yok o saatten sonra. ŞU KARE OLUŞTUKTAN SONRA HİÇ BİR ÖNEMİ YOK. İsterse dünyanın en iyi tes legends oyuncusu olsun yani 😀 12 kart vs 1 başa çıkamazsın abi ÇOK ZOR. Ne savunabiliyorsun? Ne saldırıp o kalan canını götürebiliyorsun. OYUN SENİ ÖYLE BİR DURUMA SOKUYOR Kİ REZİL EDİYOR SENİ. Bütün oyun döven adamın işini zorlaştırıyor. BÜTÜN OYUN DAYAK YİYEN ADAMIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR. Ben buna gıcığım.

Free win işte.. Beleş win. İster 2hp vs 52 hp olsun. İsterse 1hp vs 90 hp olsun. O pozisyonda kaldığında iş bitti. Bütün avantaj o bütün oyun dayak yiyen adamda. Sen bir yolunu bulacaksında aradan köşesen o tek tük kartın ile adamın kart ordusunu geçecen son hasarı vuracan öyle kazanacaksın oyunu ? Bu ne böyle? Yenen iyi oynayan adamı soktuğu duruma bak oyunun ?

Olmasın o sistem o rune'ler cart curt bir şey olmazdı. Dövelim, oyun birbirimizin basesini dövmek olsun ne olmuş? Amaç o zaten oyunda. Karşı base yi bizimkini dövmeden önce bizim onu dövmemiz.

Yada her round herkes 1 yeni kart çekse. Neden oyunda dayak yiyen daha fazla kart alıyor? Bu manzaranın oluşma sebebi bu sistemden işte.

Yok tartışma-kavga yok yazışıyoruz.
---
Ben adamı her döverken bir kartımı kaybediyorum. Adam ise dayak yedikçe kartı birikiyor artıyor. Sonuç olarak = Uğraşan, döven değil. Dayak yiyen adam avantajda ? Müthiş bir saçmalık ya. Gördüğüm en baba kanser şey ;d

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Mart 2018 11:41
MormegiL
(@kael)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 405

Bak şimdi, ben bir kart kaybederken o kazanıyor diyorsun ya sen kartını kaybederken oda canını kaybediyor, sende can kazanıyorsun. Bir nevi karşılığını alıyorsun aslında. Ve dövülen kart kazanıyor gibi bir şey yok sonuçta o tane rune hakkı 2 oyuncuya da verilmiş. Karşısı biraz daha erken kullanıyor o kadar. 50 hpyi bir turda yemesi nerdeyse imkansız hatta nerdeyse değil imkansız. O yüzden beklemenin sakıncası olmaz. ama kartları tek tek atarsan zaten bir işe yaramazlar. Zaten belki de adamın destesi veya taktiği o rune üzerine kuruludur olabilir. Ayrıca canının çok çok fazla olması bu açıdan kötü o runeleri kullanana kadar adamın sahada ki kartları aşırı şişer bir şey yapılamaz hale gelirler.
Şöyle bir tavsiye de bulunabilirim. Destende ki can çalma kartlarından bir kısımını çıkarıp yerine Lightning bolt koyup sona saklayabilirsin adamın base kısmına hiç bir şekilde engellenmeden 4 damage atmanı sağlar 3 tane koy ve sona sakla. Bunun yanındada Javelin direkt adamın bir yaratığını yok eder bunuda saklayıp sonda kullanabilirsin. Çok işini görürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Mart 2018 12:28
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1668

Favori kartlarım bunlar;

Bunları evirip çevirip duruma göre kombolar yapıyorum. Yeşilleri, çevikliği seviyorum kısaca. Büyü falan pek kullanmam. 2 Temel üzerine Can Çalma ve Zehir. Bunlarsız oynamam. İkinci grup değişiyor işte zaman zaman değiştiriyorum onu. Yanına kuvvet eklerim. İrade eklerim. Dayanıklıkla da oynarım. Orası değişir ama yeşiller/Çeviklik fix bende <3 

 
Benim sevdiğim oyun tarzı, bana hitap ediyor. Ne öyle büyüler müyüler nede öyle yanyana getirip birbirlerini buff'lama falan. Kısa öz hareketler. Tak zehri vurur büyük kartını parçalarım. Önüm açık mı? 5'lik bir kartım mı var? Tak üzerine çan çalma ekler baseye vururum. Hem can çalarım hem rakibe hasar vurmuş olurum. Diğer kartlarımı kapıştırır. Önüm açıldı mı Can Çalanları salarım. Yarasalar , Khajiit legendary kart falan.

Önümü masayı doldurdu mu? Lethal'lar ile oynarım. 

Aşağı yukarı böyle. Elime ne geldiyse o an evirip çevirip onları kombolar yapıyorum.
Yanına Kuvvet eklediğimde. Archer diyorlar. Archer oluyor. Kuvvet+Çeviklik. O has aggro destesi tamamda. 
Yanında dayanıklık ile oynarım şey ile oynarım değiştiririm. Onlar aggro mu oluyor? Hayır. Kafama göre ayarlıyorum ben tarzımı. Yok destemden dolayı öyle oluyor aggro oynuyorum falan ona inanmıyom. Kaç farklı şekilde oynadım. Yeşiller fix ama çeviklik fix. Farklı farklı tarzda gene bu durumda kaldım gene kaldım. Destemle alakası yok.
---
Early'si Late game'i yok benim. Hamlelerim her an yapılabilir. Uyumlu kartlar geldikçe. Oyun başında da aynı güçteyim oyun sonunda da
Ama.. kartlarım bitince. Adam öyle 12e 1 gibi kart farkı yapınca.. Müthiş bir kart üstünlüğü kurunca tabi.. Dayak yiye yiye. O zaman bir şey yapamıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Mart 2018 13:03
MormegiL
(@kael)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 405

Dediğin gibi tarzın aggro ya kaçıyor. Çeviklik kartlarından benimde sevdiklerim var. Ama şu territorial viper var ya nefret ediyorum karttan nefret. 😀 Bende intelligence mutlaka kullanıyorum genelde yanına kırmızı kartları (sanırım adları strength) koyup battlemage oynuyordum. Valla bana kalırsa büyü tarzı olaylara da gir çok zevkli kartlar kombolar var bende o kafada başladım bi süre sonra sıktı. Ama büyüler cidden çok daha zevkli. Dene bence bir şey kaybetmezsin.

Şimdi böyle konuşup durduk çok canım çekti indireyim de tekrar başlıyım 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Mart 2018 16:30
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1668

Başlamanın tam sırası 😉 Bugün, yani dün gece saat 12'den sonra sezon bilmem kaç bitti herkese rank'ına göre ödülleri verildi. Ranked sıfırlandı.

Ben baya ara verdim diye ranked girmiyordum döverler diye. Normal oynuyordum. Şimdi sıfırlandı herkes en baştan. Rank12 eşit. Kaybedeceğin bir şey yok. Bam güm ranked gömeceğim ;D

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Nisan 2018 03:57
MormegiL
(@kael)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 405

Herkesi 12 ye atmıyor diye biliyorum. Kümene göre bir alt kısma atıyor olması lazım oynarken ilk 200 300 lerdeydim 5e atıyordu sanırım 5 6 7 yi 8 9 10 a vs. ama gerçi düşe düşe 12 olmuştur 😀 Hadi kolay gelsin bol şans bende akşama gircem bam güm 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Nisan 2018 05:40
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1668

:O İlk defa duydum. Ben sıfırlanıyor diye biliyorum. Sezon sezon işte. Amaç sürekli aynı kişiler rank1 olmasın diye. Sezon1234 diye isimlendirip belli bir süre içinde bitirip sıfırlıyorlar.  Herkese kastığın rütbeye göre ödül veriliyor. Ne kadar yüksek ise rütben ödülün o kadar değerli oluyor. Herkes baştan kapışıyor.

Değişmişte olabilir ama öyle olması lazım. Bir alta düşerse anlamı olmaz. Rank1 Legendary olan adam rank2 rank3 rank4 e düşer. 3-5-8-10 maçta gene zirveye çıkar oyunun birincisi olur. Bir daha da oynamaz ranked, puan kaybetmez. Hep zirvede kalır. Aynı isim aynı kişi.


Bana bunu vermiş. Rank9 da mı ne duruyordu. Şuan rank12 en düşükteyim. 
3 rank düşürmüş. En alta, başlangıca.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Nisan 2018 06:03
MormegiL
(@kael)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 405

Yok sıfırlanmıyor kesin olarak yazayım.
Önce ödül olan kart herkese aynısı veriliyor ama farklı sayılarda. Legendary ve 1 2 3 4. kümelere 3 tane 5 6 7 8. kümelere 2 tane 9 10 11 12. kümelere 1 tane.
Sıralama işi ise şöyle; Legendary ve 1 2 3 4. kümeler 5. kümeye, 5 6 7 8. kümeler 9. kümeye, 9 10 11. kümelerde 12. kümeye düşüyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Nisan 2018 09:33
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1668

Bu oyunun #sansür #sansür #sansür #sansür #sansür. Gördüğün en g*rizekalı mantık. Bu sistemi çıkaranın, bu sistemi bu oyuna koyarken kullandığı o parmaklarını o beyin hücrelerini #sansür. İnsan bu kadar güzel oyun yapıp böyle #sansür bir sistem koyar mı? #sansür gıcıkları.

İyi haber ise: can çalma rekorumu kırdım. 30-30 oyuna başlayıp. Bir oyun içerisinde kombolar yaparak 75 CAN a ulaştım. Video kayıt programı açık değilmiş o yüzden video alamadım. Resimlerle idare edeceksiniz. 3 resim var sadece ama saçmalık bariz net gözüküyor. Belli oluyor yani. Yalan söyleyen yok.

3hp vs 75hp ve oyunu ben(iyi oynayan adam) kaybediyor 3hp'li sürekli dayak yiyen taraf kazanıyor. Tam ekran görüntüsü alırken kartı atmış ilk resimde canının önünü kapatmış gözükmüyor ama bütün runeleri kırık. Son rune'si de kırık. Yan canı '' 5 '' den az. 3 canı var. Oradan anlayabilirsiniz. Oyundaki son rüne 5 cana denk geliyor. 5'den aşağı düşerse canın son runen kırılır.

Şuan oyunu silmemek için zor duruyorum. Elim direk uninstall'e gitti. Zor çektim elimi. Yaptığınız oyunun koyduğunuz sistemin #sansür. #sansür #sansür.

Silmeyeceğim bu sadece ''1 maç'' deyip geçeceğim ama şuan elimi zor tutuyorum oyunu silmemek için. Oyunu kapatıp 1 hafta girmeyeğim buna. Sinirim geçsin. 1 hafta sonra tekrar zevkine bir kaç maç oynamaya başlayabilirim. Su s*l*klığı, şu g*rizekalı maçı unurtursam.

Maçta ne oldu? 

Spoiler:

Özet: Ben gene tek kart tek kart oyunuyorum karşı taraf 91839817290371982471982763918724981729836129847918273918273 kart ile oynuyor.

KaeL'in dediği gibi bir kaç eli boşta geçtim bu sefer. Çünkü bu sefer çok fark açtım baya DEVASA yani o yüzden rahattım. 2-3 kart biriktirip. 3'ünü birden attım masaya kullandım. Ama nafile. Adam sürekli küçükken BAL ÇANACAĞININ içine düşmüş gibi SÜREKLİ guard spam'ladı. Bu nasıl mümkün onuda bilmiyorum ama yaptı yani. Elinde 9381089739108731 kart olunca sürekli guard olabilecek hamleleri yaptı. Sürekli her round en az 2şer bazen 3er guard koydu. Bende olan kartlarımı onlara vurdum mecburi olarak.

Gene karttan duvar ördü yenilen taraf. Her zaman olduğu gibi. 
O duvarı geçemedim bir kaç round oyun uzadı. O duvarı geçip son 3 canını götüremedim. Sonra oyun baya uzayınca manamız 15 , 16'lara kadar yükselince.

Küçükken BAL KAZANININ içine düşen bu yenilen arkadaş.
Ve oyunun desteklediği, sürekli eline kart verdiği. Hadi koçum hadi koçum al şunu bunu da al bunu da al hadi yapabilirsin! diye. Ben vs Yenilen taraf + Oyun
Sovngarde kahramanı attı. Kart oldu sana 16hp 16 defans CANAVAR gibi bir şey. Öyle bir kart varmış. Kartın özelliği: o kartı atıp kaç mana verirsen, kaç manan varsa o kadar hp ve defansa sahip oluyor. Normalde kartın belli bir hp/def'i yok.

Buda nasılsa bol mana bastı 16/16 kart yaptı. Halen guard spam'lamaya devam etti bir yandan. Nasılsa 8739172398716429817293817294871293871923871 kart var elde. Seçenek çok.

Diğer masada olan dizili olan sayıca fazla olan kartları ve o 16/16'lık Canavar kart ile vura vura kaç el sürdü bilmiyorum ama bir kaç el içerisinde. 3-4 falan bir şey? 

3hp vs 75hp gibi bir saçmalıktan. Arada 72HP fark var..... Bahsi bile saçma. Sanki bunun hiç bir önemi yokmuş gibi dayak yiyen arkadaş maçı kazandı.

Ben bu kadar s*lak bir oyun. Bu kadar s*lak bir sistem. Bu kadar oyuncuyu böyle s*lak bir durum içerisine sokan. Böyle *ptal bir manzara oluşturan. Bu kadar KANSER SAÇMA SAPAN bir oyun ÖMRÜ HAYATIMDA görmedim. TES Legends Tek.

Bir diğer BELEŞ WİN dayak yiyen adam için. Kaybedilmiş bir oyun, bütün oyun güzel oynayan oyuncu için.
BRAVO bu oyunun geliştiricilerine. Aferim.

Al o rune sistemini, kart dağıtma sistemini #sansür #sansür.
---
Tek tesellim oyunda kendi rekorumu kırdım ve 75hp ye yükseldim. Çok güzeldi.
Bir oyunda 100HP ye ulaşırsan başarım var. Title. 🙂

1 hafta ara vermem lazım. Bunun üzerine daha bunun gıcıklığı geçmeden gene aynı senaryo çıkarsa karşıma. Diğer oyunlarda iyice deli olurum. Bethesada'nın DireWolfun binasına canlı bomba saldırısı yaparım. O yüzden ara veriyorum. Çünkü biliyom gene çıkacak karşıma. Bir matematik işlemi gibi, sürekli aynı senaryo. Öyle yaparsan sürekli seni o posizyona sokuyor oyun. Değişmez oyun kodu gibi bir şey..

Bari ara vereyimde. Bunun üzerine olmasın bari. Bir şunun saçma maçı unutayım. Onun harereti geçsin. O geçmeden bir diğerini kaldıramam.
#sansür #sansür.. Yapacağın sistemin #sansür.

---
Morrowind güncellemesi ile zaten oyun baştan aşağı değişecek. Destelerimizde 2 grup kullanabiliyoruz sadece. O 3 olacakmış.
İyice #sansür sıvacaklar oyunun içine yani. Bakalım ne hale gelecek. Yakında zaten ya berbat olacak oyun ? yada daha da keyifli daha da bol taktikli çekişmeli challanger bir kart oyunu olacak. Zaman gösterecek. Kritik bir güncelleme geliyor oyuna. Kökten oyunu değiştirecek bir güncelleme.

Ya batacaklar ya çıkacaklar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Nisan 2018 05:50
Blue
 Blue
(@bluestorm02)
Kadim Konsey
Üyelik: 5 sene önce
Gönderiler: 5531

Bu oyunun #sansür #sansür #sansür #sansür #sansür. Gördüğün en g*rizekalı mantık. Bu sistemi çıkaranın, bu sistemi bu oyuna koyarken kullandığı o parmaklarını o beyin hücrelerini #sansür. İnsan bu kadar güzel oyun yapıp böyle #sansür bir sistem koyar mı? #sansür gıcıkları.

İyi haber ise: can çalma rekorumu kırdım. 30-30 oyuna başlayıp. Bir oyun içerisinde kombolar yaparak 75 CAN a ulaştım. Video kayıt programı açık değilmiş o yüzden video alamadım. Resimlerle idare edeceksiniz. 3 resim var sadece ama saçmalık bariz net gözüküyor. Belli oluyor yani. Yalan söyleyen yok.

3hp vs 75hp ve oyunu ben(iyi oynayan adam) kaybediyor 3hp'li sürekli dayak yiyen taraf kazanıyor. Tam ekran görüntüsü alırken kartı atmış ilk resimde canının önünü kapatmış gözükmüyor ama bütün runeleri kırık. Son rune'si de kırık. Yan canı '' 5 '' den az. 3 canı var. Oradan anlayabilirsiniz. Oyundaki son rüne 5 cana denk geliyor. 5'den aşağı düşerse canın son runen kırılır.

Şuan oyunu silmemek için zor duruyorum. Elim direk uninstall'e gitti. Zor çektim elimi. Yaptığınız oyunun koyduğunuz sistemin #sansür. #sansür #sansür.

Silmeyeceğim bu sadece ''1 maç'' deyip geçeceğim ama şuan elimi zor tutuyorum oyunu silmemek için. Oyunu kapatıp 1 hafta girmeyeğim buna. Sinirim geçsin. 1 hafta sonra tekrar zevkine bir kaç maç oynamaya başlayabilirim. Su s*l*klığı, şu g*rizekalı maçı unurtursam.

Maçta ne oldu? 

Spoiler:

Özet: Ben gene tek kart tek kart oyunuyorum karşı taraf 91839817290371982471982763918724981729836129847918273918273 kart ile oynuyor.

KaeL'in dediği gibi bir kaç eli boşta geçtim bu sefer. Çünkü bu sefer çok fark açtım baya DEVASA yani o yüzden rahattım. 2-3 kart biriktirip. 3'ünü birden attım masaya kullandım. Ama nafile. Adam sürekli küçükken BAL ÇANACAĞININ içine düşmüş gibi SÜREKLİ guard spam'ladı. Bu nasıl mümkün onuda bilmiyorum ama yaptı yani. Elinde 9381089739108731 kart olunca sürekli guard olabilecek hamleleri yaptı. Sürekli her round en az 2şer bazen 3er guard koydu. Bende olan kartlarımı onlara vurdum mecburi olarak.

Gene karttan duvar ördü yenilen taraf. Her zaman olduğu gibi. 
O duvarı geçemedim bir kaç round oyun uzadı. O duvarı geçip son 3 canını götüremedim. Sonra oyun baya uzayınca manamız 15 , 16'lara kadar yükselince.

Küçükken BAL KAZANININ içine düşen bu yenilen arkadaş.
Ve oyunun desteklediği, sürekli eline kart verdiği. Hadi koçum hadi koçum al şunu bunu da al bunu da al hadi yapabilirsin! diye. Ben vs Yenilen taraf + Oyun
Sovngarde kahramanı attı. Kart oldu sana 16hp 16 defans CANAVAR gibi bir şey. Öyle bir kart varmış. Kartın özelliği: o kartı atıp kaç mana verirsen, kaç manan varsa o kadar hp ve defansa sahip oluyor. Normalde kartın belli bir hp/def'i yok.

Buda nasılsa bol mana bastı 16/16 kart yaptı. Halen guard spam'lamaya devam etti bir yandan. Nasılsa 8739172398716429817293817294871293871923871 kart var elde. Seçenek çok.

Diğer masada olan dizili olan sayıca fazla olan kartları ve o 16/16'lık Canavar kart ile vura vura kaç el sürdü bilmiyorum ama bir kaç el içerisinde. 3-4 falan bir şey? 

3hp vs 75hp gibi bir saçmalıktan. Arada 72HP fark var..... Bahsi bile saçma. Sanki bunun hiç bir önemi yokmuş gibi dayak yiyen arkadaş maçı kazandı.

Ben bu kadar s*lak bir oyun. Bu kadar s*lak bir sistem. Bu kadar oyuncuyu böyle s*lak bir durum içerisine sokan. Böyle *ptal bir manzara oluşturan. Bu kadar KANSER SAÇMA SAPAN bir oyun ÖMRÜ HAYATIMDA görmedim. TES Legends Tek.

Bir diğer BELEŞ WİN dayak yiyen adam için. Kaybedilmiş bir oyun, bütün oyun güzel oynayan oyuncu için.
BRAVO bu oyunun geliştiricilerine. Aferim.

Al o rune sistemini, kart dağıtma sistemini #sansür #sansür.
---
Tek tesellim oyunda kendi rekorumu kırdım ve 75hp ye yükseldim. Çok güzeldi.
Bir oyunda 100HP ye ulaşırsan başarım var. Title. 🙂

1 hafta ara vermem lazım. Bunun üzerine daha bunun gıcıklığı geçmeden gene aynı senaryo çıkarsa karşıma. Diğer oyunlarda iyice deli olurum. Bethesada'nın DireWolfun binasına canlı bomba saldırısı yaparım. O yüzden ara veriyorum. Çünkü biliyom gene çıkacak karşıma. Bir matematik işlemi gibi, sürekli aynı senaryo. Öyle yaparsan sürekli seni o posizyona sokuyor oyun. Değişmez oyun kodu gibi bir şey..

Bari ara vereyimde. Bunun üzerine olmasın bari. Bir şunun saçma maçı unutayım. Onun harereti geçsin. O geçmeden bir diğerini kaldıramam.
#sansür #sansür.. Yapacağın sistemin #sansür.

---
Morrowind güncellemesi ile zaten oyun baştan aşağı değişecek. Destelerimizde 2 grup kullanabiliyoruz sadece. O 3 olacakmış.
İyice #sansür sıvacaklar oyunun içine yani. Bakalım ne hale gelecek. Yakında zaten ya berbat olacak oyun ? yada daha da keyifli daha da bol taktikli çekişmeli challanger bir kart oyunu olacak. Zaman gösterecek. Kritik bir güncelleme geliyor oyuna. Kökten oyunu değiştirecek bir güncelleme.

Ya batacaklar ya çıkacaklar.

Uzun zamandır buraya bakmıyordum ama bakma zamanım gelmiş. Legends'i uzun zamandır oynamıyorum ama oyunun nasıl işlediğini hala biliyorum. Burada büyük bir yanlışlık var eğer kazanmak istiyorsan zaten oyunun metasına uygun ilerlemen gerek. Oyunda belli yamalarda belli desteler güçlü oluyor skyrim güncellemesinden sonra öyle bir şey kalmamış olsa da hala arada değişiyor. Konuya geçelim oyunda 3 tip deste tipi var: Aggro, Mid-range, Control. Adından anlışlacağını düşünüyorum ama yine bir anlatayım. Aggro desteleri oyun başı düşük manalı güçlü kartlar atıp rakibini hızlıca bitirmene bağlı bir destedir eğer bu deste ile oyunu geç safhalara kaydırırsan kaybedersin zaten. Mid-range ise oyunun orta safhalarında güçlü bir deste tipi ne oyunun erken safhalarında çok güçlü ne de oyunun geç safhalarında çok güçlü. Skyrim güncellemesi gelmeden önce mid-range desteler metaya girebiliyordu ama skyrim güncellemesinin getirdiği aggro destelere ağır bufflar sağolsun artık giremiyorlar. Ve son olarak control. Bu desteler oyun başı güçsüz sadece korumaya oynadığın ama oyun sonu çok güçlü kartların olduğu deste tip. Guard ve Prophecy kullanarak kendini savunan oyun sonu ise vuran bir deste tipi. Büyük ihtimal sen aggro deste ile control tipi bir deste yenmeye çalıştın. Oyunu erken bitirmeyeyim sonraya taşıyayım diye düşündün ve oyunun sonunda kaybettin. Bu oldukça normal bir şey eğer aggro bir deste kullanırsan zaten yapabileceklerin belli. Oyun başı bitirmek. 

Benim control tipi destem ile yaptığım bir normal ele bakalım örneğin:

Burada ben control tipi bir deste kullanırken karşısı mid-range kullanıyor. Oyun safhasında benim canım 9'a kadar inmiş olsa ve onun canı 40'a kadar çıkmış olsa da elimdeki yüksek manalı ama güçlü kartlar sayesinde oyunun sonuna geldiğimizde çok rahat yenebiliyorum. Bu oyun normal oyun olduğu için adamı dalga geçe geçe yendiğimi örnek verebiliriz. Oyun sonunda control tipi bir desteyi yenmek mümkün değildir. Oyunun yeni güncellemesine gelirsek bu skyrim'in oyuna etkilediği olayı geri çevirecekse oldukça güzel bir yama olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Nisan 2018 09:47
Sayfa 1 / 2 Sonraki
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol