Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

TES Legends Altınınızı en yararlı kullanma yolu

 
(@ibodala)
Üye

SOLO ARENA !

Altınınızı biriktireceksiniz. Shop'dan card paketi satın almayın. Görevlerinizi yapın, onlar ile birlikte ve her 3 zaferde gelen altınınız sürekli biriksin. 150 altına ulaştığınızda 

Solo Arena yolunu tutacaksınız. 150 altın verip solo arenaya girin. Karşınıza 9 tane yapay zeka rakip çıkacak. Bunların 8'i öncü dövüşçüler sonuncusu liderleri. 

Solo Arena Boss'u.

Kendi destenizle oynayamıyorsunuz bu arena'da. Size seçenekler olarak 3 çeşit deste sunacak. Örneğin Crusader, Spellsword, Abdurrahmandilipak. Herneyse işte falan fişman. Bunlardan her zaman size yakın olan. Sizin destenizde kullandığınız renkleri içinde barındıran karakteri seçin! Seçiminizi yaptıktan sonra size tek tek 3er seçenek 3er seçenek olmak üzere random kartlar gösterecek ve onların içerisinden 1 tane 1 tane seçerek Solo Arena'da kullanacağınız destenizi oluşturacaksınız. 3 yenilgi alana kadar oynama hakkınız var. 3 yenilgi alana kadar gidebildiğiniz kadar gidin. Zor gelen biri olursa zorlamayın. Onu bırakın diğerlerine geçin. Başka seçenekler varken 1kez yenildiğiniz AI ile tekrar oynamayın. Zorlamayın. Bırakın onu en sona. Belki diğerleri daha kolay gelecek size. Sizi mağlup etmeyi başarmış AI ile uğraşmaya gerek yok.

Solo Arena'da da aynı ranked oyundaki gibi rütbemiz/seviyemiz var. Bu rütbeniz yükseldikçe karşınıza gelen yapay zeka(AI) rakipler gittikçe zorlaşacak. Rank5'e kadar kolay diyebilirim. Gayet rahat hiç sıkıntı yapmayadan oynayabilirsiniz çatır çatır yenersiniz. Rank5'den aşağı iseniz Solo Arena'da hiç düşünmeden direk girin oynayın.

Girdiniz destenizi seçtiniz bir bir yapay zeka rakiplerle oynadınız. Oldu da hepsini mağlup ettiniz! 9 Zafer aldınız!

8 öncü ve son eleman Solo Arena Boss'u dahil. Ne var ne yok temizlediniz full çektiniz ? 

İşte o zaman gelen ödül bu şekilde kabarık oluyor  :gozluk

%1000 bin kar ediyorsunuz. Hesap yapın 150 altın verdim buraya girdim. 70+50, 120 altın geri kazandım! Yani sadece 30 altınım gitmiş oldu. Üzerine 275 kristal cebe indirdim! Ve bizim asıl ilğilendiğimiz husus 2 kart paketi kazandım!

Kart Paketlerinizi açın şansınıza göre kartlarınızı elde edin. Sonra dinlenmeye geçersiniz. 9 heyecanlı adrenalinli zafer sonrası tekrar oynayası gelmiyor adamın :'D Ertesi gün öbürsü gün bir ara tekrar canınız sıkıldığında. Dinlendiğinizde* Tekrar böyle yapay zekaya karşı zorlayacağınız, birden fazla maç oynayabilecek zamanınız olduğunda tekrar girin tekrar oynayın.

Sürekli böyle devam. Shop'a hiç para harcamanıza gerek yok. 

Ancak şöyle bir şey var. Oynadınız oynadınız bu Solo Arena Rank'ınız baya yükseldi. Rank4 ,Rank3, Rank2 gibi elle tutulur yüksek rütbeye tehlikeli güçlü AI'lere geldiniz. O zaman girmeyebilirsiniz. Çünkü bazen zafer alması gerçekten zor oluyor. 150 altın verip girip direk 3 yenilgi alıp aşağı oturmanında manası yok.. Hiç zafer kazanamadan. 

Solo Arena Rank'ınız çok yükseldiğinden ara verin. Her ranked sezon sıfırlandığında aynı şekilde solo arena derecenizde düşer. Düştüğünde tekrar girer tekrar oynamaya farm yapmaya devam edersiniz. Solo Arena rankınız yüksek iken o zaman shop'tan 100 altın karşılığında kart paketi alabilirsiniz. Zorlamaya gerek yok Solo Arena'da.

Karımızı düşük rütbede iken zaten ediyoruz/ettik.

Maçlar tek normal sıradan maç değil. Özellikli maçlarda oluyor arada. Hileli maçlar. Mesela masanın sağ tarafına her kart attığınızda rasgele bir item kazanır. İşte atıyorum rakip hazırlıklı gelmiş. Pusuya düşmüşsünüz falan fişman. Masada 2 guard'ı var şekilde başlar falan. Böyle hileli maçlarda oluyor. O maçlar biraz daha zor geçiyor. Bazen full şansa bağlı oluyor.

Bu şekilde en verimli şekilde altınınızı kullanabilir. Yeni kart paketleri elde ederek bir yandan da yeni kartlar elde edip. Elinizde bulunan kartların, kart çeşitliliğinin sayısını arttırabilir. Oyunda ilerleyebilirsiniz.

Bu basit ve verimli yöntemi. Solo Arena dışında bazen etkinlikler olur. Aynı Solo Arena gibi arena'lar turnuvalar olur. Belli bir miktar altın ödeyip giriş hakkı parasını ödeyip katılır oynar. Gerçek oyunculara karşı o arena'da kapışırsınız. Kendinize güveniniz varsa onlarada arada sırada girmekte fayda var. Bir kaç zafer elde ettiğinizde getirisi iyi gerçekten.

Ama ben pek katılmıyorum. Benim hiç şansım yok o yüzden oraları zorlayasım gelmiyor. 

Yapay zeka ile farm'a devam. Ve normal birileri ile oynamak istediğimde Ranked maçlara devam. 

Öyle bi' solo arena bir ranked ikisinde takılıyorum.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 2 Mayıs 2018 17:03
(@newoooo)
Üye

Ben altınımla Dawnbreaker çekiyordum. Bana kalırsa Meridiacı olmak bunu gerektirir. Güzel yazı. Paylaşım için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Mayıs 2018 19:05
(@ibodala)
Üye

Ben altınımla Dawnbreaker çekiyordum. Bana kalırsa Meridiacı olmak bunu gerektirir. Güzel yazı. Paylaşım için teşekkürler.

O ne kız. Hiç bir şey anlamadım. Dawnbreaker çekmek nedir ? o.O Espri yaptın galiba ama espriyide anlamadım. :I

Currently my yüz ifadesi;
 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 3 Mayıs 2018 03:55