fbpx

TES Legends Terimler  

 
ibodala
(@ibodala)
Üye
Üyelik: 3 sene önce
Gönderiler: 1643

Oyuna son eklenen eklenti ile gelen terimler hakkında yanlışlarım olabilir bazılarını pratik olarak hiç uygulamamış görmemiş hatta bazılarının açıklmasını bile anlamadım. O yüzden son kısmı bilgi paylaşımına açık. 

(?!) işareti olan kısımlar tam olarak bilmediğim hiç görmediğim oynamadığım çözemediğim özellikler.

Bilmediğiniz terimleri bu konudan öğrenebilir, burada eksik olan bildiğiniz oyuna yeni eklenen terimleri bu konu altından bizle paylaşabilir veya benim yanlış anlattığım eksik belirttiğim bir özellik varsa bu konu altında paylaşıp beni düzeltebilir, bilgi tecrübe takası yapabilirsiniz. 

Emin olmadıklarım orjinal açıklaması;

Treasure Hunt;

(Each creature with Treasure Hunt has a list of things it's looking for. While a treasure hunter is in play, it checks every card you draw on your turn to see if it's on the list. Once you've drawn all of those cards, you receive the listed effect . The cards do not need to be drawn in the same turn. The effect only happens once.)

Plot;

(When you play a card with PLOT abilitiy and you have previously played another card on the same turn, a bonus effect is triggered.)

Bu arada son gelen terimlere/özelliklere benim yorumum;

Spoiler:

Hiç birini beğenmedim ve süper gereksiz buldum. Oyuna daha fazla büyü, sihir, lanet, numara, ıvır zıhır eklenmesi hoşuma gitmiyor. Sadelikten yanayım. Benim puanım son derece olumsuz. Hiç memnun değilim son houses of morrowind eklentisinden. Konu dışı küçük bilgi: Bu eklenti ile artık destelerimizde 2 değil 3 grup bulundurabiliyoruz ve destemize koyabildiğimiz kart sayısı 75den 100e çıkartılmış durumda.


Gibi kartlar.

Resimde görüldüğü gibi eskiden ortak özellikli kartlar, iki grubun birleşmesinden oluşan Dual-Attribute denilen kartların* alt resimde gözüktüğü gibi;

Bunun yerine Allah ne verdiyse deyimi gibi. 3 grubu birden barından kartlar geldi. Ve bu kartı destenize eklediğinizde destenize bu 3gruptanda kart ekleyebilir oluyorsunuz. Üstteki Dagoth kartı gibi Kuvver+Zeka+Çeviklik altta da özellik olarak Allah ne verdiyse deyimi gibi: Breakthrough, Charge, Drain, Guard, Lethal, Ward gibi bir sürü özelliğe sahip. Ben bundan hoşlanmadım.

Lore olarak mantıklı gözüksede. Oyunun oynanışı* bakımından hiç hoş değil. Bu şekilde oyuna eklenen şeyler ile oyunun oynanışı/dengesinin bozulduğu harap edildiği kaanatindeyim. Bu karta sahip olan bir oyuncu oyun sonunda bu kartı atıp oyunu saçma şekilde kazanabilir. Maçların böyle saçma hallere tek güçlü kartlar haline dönmesinden hoşlanmıyorum. Baştan sona dengeli sabit güzel giden akan, iyi oynayan yenenin yenilenin belli olduğu maçlardan hoşlanırım.

Zaten hiç bir zaman hardcore lore'ci , lore ile ilgili alakalı bağımlısı olmadım.
Oyunu boş yere karmaşık hale sokuyorlar sürekli bir şeyler ekleme çabasına girip. Olduğu gibi sade ve eğlenceli kalması benim tercihim.
Story bölümüne gelen ''puzzle'' şeklindeki oyunlarıda hiç sevmedim. Puzzle: Sadece tek bir tur oynuyorsunuz. Oyunu kazanmanın bir yolu çözümü var. O çözümü bulup, tek turu oyunun istediği gibi yenerseniz oyunu kazanıyorsunuz.  Benim Houses of Morrowind'e puanım: Son derece olumsuz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Nisan 2018 06:38
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol