Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Morrowind'de başlangıçta yapılması gerekenler listesi

 
(@imperialguard)
Üye

Bu arada ilk günde yapılacaklar listesi:

Tanıtım

Resim:SwordfishKing

 Morrowind'e başlamak biraz sancılıdır. Açıkçası ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Yukarıdaki alıntıdaki resim anlatacaklarımın özeti aslında. Sadece daha detaylı bir şekilde Türkçe olarak anlatmak istedim. Başlangıçtaki Seyda Neen köyünde bir takım görevlerimiz var. Bunları yaparak oyuna başlarsanız oyunun devamı daha rahat gelecektir, bakalım bunlar nelermiş:

1-Karakterimizin adını, ırkını, cismini, sınıfını(Sınıfı listeden seçmek yerine en alttaki seçenekle kendi sınıfınızı kendinizin yapmasını tavsiye ederim), burcunuzu birbirleriyle uyuşacak bir biçimde seçip karakterimizi yaratalım. Unutmayın ki oyun günümüz RPG'leri gibi değil, 5 yetenek puanınızın olduğu bir silah türünü kullanırsanız çoğu vuruşunuz ıskalanır.

2-Sellus Gravius'un ofisine doğru git. Giderken işine yarayan bilimum eşyaları toplayabilirsin. Unutma, Sellus Gravius'un evinin girişindeki varilde Fargoth'un büyülü yüzüğü var, onu da al. Sellus'la konuşup kağıtları teslim et. Sana Balmora'ya gitmeni ve Caius Cosades'e rapor vermeni isteyecek ama daha Seyda Neen'de işimiz bitmedi.

3-Fargoth denilen ağaç elfiyle konuş ve ona yüzüğünü ver. Onunla arkadaş olacaksın. Aynı zamanda bu sayede köydeki ticarethane'nin sahibi Arrille denilen yüksek elf ile de arkadaş olacaksın, bu eşyaları daha ucuza almanı sağlar.

4-Vodunius Nuccius ile konuş. Sonra şu dev pire görünümlü bineğin(Silt Strider, onunla hızlı yolculuk yapılıyor) yanına git ve sahibi Darvame Hleran ile Vodunius hakkında konuş. Sonra tekrar Vodunius ile konuş. Kasabadan gitmek istiyor ama parası yok. Kullanıldığında hız veren ama aynı zamanda kan emen bir yüzük satacak 100 altına. Onu alın ama kullanıp kullanmamak size kalmış.

5-Ticarethanedeki Hrisskar ile para hakkında konuş sana görev verecek. Gece olduğunda(Saat 10 P.M.'den sonra) köyün deniz fenerinin tepesine çık ve aşağıyı izle. Fargoth etrafta tuhaf tuhaf gezinmeye başlayacak. Sonra küçük bir bataklığın içindeki ağaç kovuğuna yüzük ve parasını koyacak. Koyduktan sonra kovuğa gidip eşyaları çal ve Hrisskar'ın yanına git.

6-Kovuk demişken deniz fenerinin yanında ki kovuğun üstünde biraz para ve gümüş kadeh var. Yine o civarlarda bir ağaç kovuğunun üstünde "Iron Shardaxe" adında  bayağı sağlam bir çift elli balta var ayrıca büyüsü de var. Almanız biraz uğraştırabilir zira zar zor zıplayıp aldırtabilecek bir derecede kovuklar.

7-Köyün kuzey tarafındaki yoldan yürü. Bir yerden sonra Tarhiel denen büyücü havadan aşağı çakılacak. Onun mallarını al. Uçmanı sağlayacak parşömenler, büyülü bir uzun kılıç, pahalı giysiler ve günlüğü var. Ancak dilerseniz oraya gitmeyebilirsiniz. Çünkü Slowfall büyüsünü edinip oraya gittiğinizde onu kurtarabiliyorsunuz. Kurtardığınızda tek dediği şey "Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum" oluyor. Size ödül vermediği için onu kurtarmaya çalışır mısınız orası size kalmış...

8-Şimdi o yoldan tekrar geri köy tarafına doğru yürüyün ve sağdaki bölgeye gidin, yani köyün kuzeybatı tarafına. Buralarda çeşitli yaratıklar var, bunun ötesinde yerde ölü bir adam var. Bu adam vergi memuru Processus Vitellius. Parasını(Parayı harcamayın), vergi kaydını alıp Socucius Ergalla yani oyun başında kayıt yaptırdığınız yaşlı adamın yanına gidin ve olaydan bahsedin. Cesetteki 200 altını verip katili aramaya koyulun. Bunun için deniz fenerindeki vergi memurunun kız arkadaşı Thavere Vedrano ile konuşun. Sonra Foryn Gilnith'in evine gidin çünkü katil o. Onunla konuşun ve o cinayeti kabullendiğinde onu şikayet edeceğinizi söyleyin. Size saldırdığında öldürün. Cesedindeki yüzüğü deniz fenerindeki kadına götürün, size ödül verecek. Sonra Socucius ile konuşup 500 altın ödül alın. Ayrıca o evi artık siz kullanabilirsiniz. Foryn'in üzerindeki şeyleri aldıktan sonra onu "dispose of corpse" yapın ve cesedini yok edin ki yerde cesedi kalmasın. Artık Seyda Neen'de küçük bir gecekondumuz var, yaşasın!

9-Köyün kuzeybatısında "Samarys Ancestral Tomb" denilen mezarda muhteşem Mentor yüzüğü var. Buradaki hayaleti normal silahla öldüremezsiniz. Ya büyü yada gümüş silah kullanmalısınız. Ayrıca Mezarın sonraki odasında iskelet var ona da dikkat edin. Unutmayın, F5 tuşu oyunu hızlı kayıt alır ve F9 hızlı kayıt yükler. Bunu kullanın.

10-Silt Strider denen dev yaratığın bulunduğu tarafta Addamasartus adı verilen mağarada haydutlar var. O mağarayı temizleyin. İçerdeki köleleri serbest bırakın. Aynı zamanda içeride biraz "Moon Sugar" ve "Skooma" var. Unutmayın ki bunlar uyuşturucu ve envanterinizde bunlar olduğu zaman tüccarlarla alışveriş yapamıyorsunuz.

11-Yolunuz açık olsun. Bu taraflarda yapılacak işleriniz bu kadar.(Tabii şimdilik, oyunun devamında başka şehirlerdeki guild'lerden alabileceğiniz 3 görev Seyda Neen'le alakalı)Artık Balmora'ya gidip Caius Cosades'i bulup ona rapor vererek ana göreve devam edebilirsiniz yada Pelagiad gibi kasabalarda yan görevler yaparak devam edebilirsiniz.

Not:Oyununuzda Firemoth Add-on'u varsa Sellus Gravius'la Firemoth hakkında konuştuğunuzda Siege of Firemoth görevi yapılıyor ama o görev başlangıç seviyesine göre değil.


Bonus:
SwordfishKing'in yaptığı 2 ve 3'üncü gün resimleri:

Spoiler

[collapse]

Spoiler

[collapse]

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 24 Mayıs 2017 15:34
(@teecem)
Üye

Birde Vatansever'in yapmış olduğu Daedric Silah bulma rehberini eklemeliyiz. http://www.elderscrollsturk.com/konu-oyun-basinda-daedric-silah-bulma.html Açıkçası rehber güzel olmuş o katili bulma görevini şans eseri yapmıştım ancak devamını getirmemiştim. Yeniden karakter açıp başlamalıyım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Mayıs 2017 16:29
(@penetrator-god)
Üye

Resim güzelmiş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Mayıs 2017 19:47