Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Ana Görev XI - Hortator Quests

 
(@vatansever)
Üye

HORTATOR QUESTS

Great House ve Ashlander'ları ikna etme görevlerini hangi sırada yaptığınız önemli değil. Ben rehbere Great House'lardan başlıyorum. Bütün Great House Hortator görevlerini tek bir rehbere sıkıştıracağım.

Great House'ların ortak kabul ettiği savaş liderine "Hortator" ismi veriliyor. Diyara kendimizi kabul ettirebilmemiz için bütün House'ların hepsinin tek tek Hortator'u olmamız gerekiyor.

Redoran Hortator

Bütün haneler gibi House Redoran da politik sebeplerden içinde bölünmüş durumda. Konsey üyelerinden biri size bütün konsey üyelerini kazanma yolunda yardım edecek: Bu kişi Athyn Sarethi. Redoran hanesinin bütün konsey üyeleri Ald'ruhn şehrindeki devasa yapının içindeki malikanelerinde yaşıyorlar. Buraya ulaşıp Sarethi Manor'ı buluyoruz. Kapıdan girince hemen çok uzak olmayan bir mesafede Athyn Sarethi var.

Eğer daha önce House Redoran'a katılıp Archmagister olduysanız Sarethi sizi doğrudan Hortator kabul ediyor, zaten hanenin lideri sizsiniz, sözünüze kimse karşı çıkamaz. Yine de Athyn ile konuşmanız gerekiyor.

Eğer Redoran ile alakanız yoksa Sarethi size oğlunu kurtarma görevi verecek. Bolvyn Venim, Athyn'in oğlunu kaçırıp kendi malikanesinde kilitli tutuyor, ama bunu diğer konsey üyeleri bilmiyorlar. Eğer Venim Manor'dan çocuğu zarar görmeden çıkartıp Sarethi Manor'a götürebilirsek kimse bir şey diyemez. Venim Manor'a giriyoruz. Right Wing'i bulun, içeride aşağıda bir sıranın üzerinde anahtar var, ama muhafızlar geziniyor. Security yeteneğiniz varsa es geçin. Merdivenlerden aşağıda sağda bir duvar halısı var. Bu halı arkasındaki kilitli kapıyı gizliyor. Kapıyı bir şekilde açıp Varvur Sarethi'ye ulaşın. Burada şöyle bir olay var, Varvur'a eşlik etmeyi seçtikten sonra malikaneden çıkana kadar bütün muhafızlar saldırıyor. Muhafızları öldürebilirsiniz, ama Varvur'un kesinlikle öldürülmemesi lazım. Muhafızlar oyun mekaniği gereği Varvur'a değil sadece size tepki verebildiklerinden kendinize %100 chameleon büyüsü yapabilirseniz dokunulmadan mekandan çıkabilirsiniz. Ya da Varvur'a eşlik etmeden önce çıkana kadar karşınıza çıkacak bütün muhafızları tauntlayıp öldürün, sonra Varvur'la beraber dokunulmadan çıkın gidin, Sarethi Manor'a, babasının yanına götürün. Oğlunu kurtarmamız Athyn'in sadakatini satın alacak.

Athyn ile "Redoran councillors" başlığı altında konuşursanız size bir kitap veriyor. Kitapta bütün diğer konsey üyelerinin isimleri ve bulundukları mekanlar yazıyor. Konsey üyeleri kendi soyadlarını taşıyan manor'larda bulunuyorlar, gezip hepsinin oyunu toplayın. Bir tek Brara Morvayn, kendi evini yaratıklar bastığından Redoran Council'deki Morvayn Quarters'ta bulunuyor. Ayrıca Bolvyn Venim, oy falan vermiyor, kendisiyle yine de konuşun, ama bir dışarlıklıyı Hortator olarak kabul etmiyor. Eğer diğer bütün üyelerin oyunu topladıysanız kendisine Arena'da düello teklif etmelisiniz. Sonra Vivec şehrine gidin ve Arena Canton'u bulun, burada Arena'ya girip Bolvyn Venim'i kesin. Daedric dai-katana'sı var yağmalamak isterseniz.

Athyn'e geri dönünce sizi Redoran Hortator olarak resmen kabul ediyor. Bunun kanıtı olarak Ring of the Hortator denen yüzüğü veriyor. Bu arada Temple'ın başı Archcanon'dan bir mektup alabilirsiniz. İşler karışıyor. Temple, sizi bütün hane ve ashlander kabilelerini ikna etmeye davet edecek. Hadi bakalım.

Hlaalu Hortator

Balmora'daki Hlaalu konsey evine gidin. Nileno Dorvayn'den "Hlaalu councillors" başlığı altından konsey üyelerinin yerini gösteren kitabı alın. Sonra da Vivec'e, Hlaalu Canton'a gidiyoruz.

Hlaalu Canton'un en tepesinde Curio Manor var. Burada Crassius Curio isimli adadaki bilinen en sapık kişiyi buluyoruz. Burada şöyle bir olay var, ilişkiniz 70'in üzerindeyse cinsiyet farketmeksizin öpücük istiyor. :rulet İlişkiniz bundan kötüyse, hane üyesiyseniz 500, değilseniz 1000 altın ödüyorsunuz. İlişkiniz 70'in üzerindeyse intimidate yapıp altına düşürün, para verin öpücük vermeyin. Tabii kendi tercihiniz. Eğer daha önce haneye katılıp başına geçmişseniz Curio sizi otomatik Hortator yapacaktır. Bu adam Hlaalu hanesinin uzlaştırıcı elemanı. Size diğer konsey üyeleri hakkında bilgi veriyor.

Yngling Half-Troll'den başlıyoruz. Kendisi St.Olms Canton'un en üst katında kendi ismindeki malikanede yaşıyor. Bu eleman bir konsey üyesi, ama Nord olduğundan hane içinde pek sevilmiyor, bu yüzden tauntlayıp öldürürseniz kimse bir şey demeyecektir. Başka türlü yüklü miktarda para ödemeniz gerekiyor.

Dram Bero aynı katta, Haunted Manor'da bulunuyor. İçeri girip alt kata açılan kilitli kapıyı açın. Bero, bu evde gizlendiğinden onu bulmanızı bile başarı kabul ediyor ve oyunu veriyor.

Bundan sonra diğer konsey üyelerine gitmeden Dren Plantation'a gidin. Bu mekan Vivec'in kuzeyinde, Pelagiad'a yakın bir yerde bulunuyor, nehir kenarına gelirseniz, karşıda çiftliği görebilirsiniz. Orvas Dren'i elde etmenin birçok yolu var, bodruma ulaşıp çeşitli şüpheli dökümanları alıp şantaj yapabilirsiniz, ilişkiyi bayağı yükseltip Morrowind'i İmparatorluk'tan korumaya söz verebilirsiniz. Bunlar olmazsa düz muhabbet zaten Orvas Dren'in ruhunu Dagoth Ur'a sattığını ortaya çıkarıyor ve Dren size saldırıyor. Hızlıca muhafızlar gelmeden öldürün, görüş açısına muhafızlarından biri girerse o da saldıracaktır. Orvas Dren'i öldürürseniz malikanesinin birçok güzel eşyaya ev sahipliği yaptığını farkedeceksiniz, aramak size kalmış.

Diğer iki konsey üyesi Orvas Dren'in kuklası, Dren'i aradan çıkarınca kayıtsız şartsız oy vereceklerdir. Biri Suran şehrinin batısında, diğeri de Vivec'in doğusunda, adanın en güney kısmında yaşıyor.

En son Crasius Curio'ya dönerek resmen Hlaalu Hortator olun. Size Belt of the Hortator kemerini verecek.

Telvanni Hortator

Çılgın büyücülerin hanesine gidiyoruz şimdi. Bu hanenin arabulucusu Master Aryon. Kendisi Tel Vos'ta yaşıyor. Doğudaki Telvanni adalarından kayıkla ulaşılabilir. Bu büyücülerin evlerine yürüyerek ulaşmanız imkansız, bir şekilde levitate yapabilmeniz gerekiyor, potion olur scroll olur büyü olur, farketmez. Master Aryon da, Tel Vos'ta yüksek bir yerde yaşıyor, uçarak biraz gezinirseniz balkon gibi bir yere bakan yuvarlak kapıyı görebilirsiniz. Kendisi doğrudan sizi destekleyecek ve diğer konsey üyeleri hakkında bilgi verecek.

En yakın Tel Mora'dan başlıyoruz. Yine bu adanın mantar kulesinin en üst katında Mistress Dratha yaşıyor. Bu kadın, erkeklerden nefret eden, garip biri. Karakteriniz kadınsa doğrudan destekliyor, ancak erkekseniz ilişkinizi öncelikle konuşabilmek için 80'in üzerine çıkarmanız gerekiyor. Bundan sonra bile muhabbet sırasında ayağına kapanıp yalvarmazsanız kabul etmiyor. Ya da tauntlayıp öldürebilirsiniz.

Master Neloth, Sadrith Mora'da yaşıyor, mantar kulesinin en yüksek katında, bunu bir daha tekrar etmeyeceğim, bütün çatlak büyücüler kendi adalarının mantar kulesinin en üst katındalar. Neloth, rahatsız edilmeyi sevmeyen biri, ilişkiyi 70'in üzerine çıkarıp umrunda olmadığını öğrendikten sonra devam ediyoruz.

Mistress Therana, güneyde Tel Branora'da yaşıyor, mantar kulesini.. Anladınız. İşte bu kadın da kafayı sıyırmış olup  saçma sapan konuşuyor. Kendisi cidden deli ve anlattığı hikayeyi sonuna kadar dinlemeniz gerekiyor. Sonra hortator'un bile ne olduğunu bilmeyen bu kadından oy alıp yola devam edin.

Eğer Telvanni'ye katılıp Baladas Demnevanni'yi konseye katılımaya ikna etmişseniz bu adamın da oyunu almanız gerekiyor. Bunu yaptıysanız zaten nerede olduğunu biliyorsunuzdur.

Gothren isimli garip şahsiyet de Tel Aruhn'da yaşıyor. Gothren hiçbir şekilde sizi desteklemeyecektir. Tauntlayıp kesin, yanındaki dremora lordları da kesmek zorundasınız, saldıracaklar çünkü. Zor bir savaş olabilir, bilmiyorum.

Bu noktada herbir konsey üyesi, Therana bile sizi Hortator yapabiliyor. Ama Master Neloth'a giderseniz ayrıca Robe of the Hortator'a da sahip olacaksınız.


Tebrikler, adadaki bütün Great House'ları ikna ettiniz, sırada Ashlander kabileleri var.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 8 Kasım 2016 12:37
(@altug)
Yetkili

Konu HORTator 🤣

Tamam, vurmayın. Rehber güzel yazılmış ama, değil mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17 Ocak 2021 20:18