Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

En Sevdiğiniz Aile ve Nedeni

Sayfa 1 / 2
 
(@master-aryon)
Üye

Benim en sevdiğim aile Hlaalu. Nedeni ise düzgün eve sahip olan tek aile olmaları  :). Şaka bir yana her şeye hoşgörüyle yaklaşmalarından dolayı seviyorum.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 2 Temmuz 2015 04:42
(@vatansever)
Üye

İlk olarak anket eksik kardeş, House Indoril ve House Dres'i de ekle.

Benim yanıtım Redoran oldu. Dunmer kültürüne inançlarına en sadık aile Redoran'dır. Hlaalu İmparatorluk yalakalığı yapıp yüksek mevkiler, ekonomik tavizler kaparken Redoran çizgisini korumuştur. Ayrıca Oblivion Krizi sırasında House Redoran ordu kurarken Hlaalu İmparatorluk desteği olmadan sap gibi kalmış. Telvanni de güzel bir house olsa da egomanyağı büyücüleri yüzünden ben pek sevemedim. Dres ve Indoril, adada faaliyet göstermiyorlar, yorum yapamayacağım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Temmuz 2015 05:19
(@master-aryon)
Üye

Onları da eklerdim de oyunda fazla varlık göstermedikleri için eklemedim.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 2 Temmuz 2015 05:53
(@truenordsnever)
Üye

Bütün haneleri severdim aslında ama favorim redoran.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Temmuz 2015 06:46
(@gaidenshinji)
Yetkili

Sanırım sadece katılabilir Haneleri eklemiş. Onların dışında Morrowind'den sonra Sadras Hanesi'de var.

Bende Redoran hanesini severim, Tribunal tapınağından sonra New Temple'ın çıkmasına öncü olmuş ve Dunmeri inancını yok olmasına mani olmuşlardır. vatansever'in dediği gibi Hlaalu aşırı bir şekilde İmparatorluk yalakası, içlerinde İmparatorluğun dini inançlarını benimsemeyi bile bekleyenler var, her ne kadar ana inançlarında Tribunal,  Ataları ve Tapınak yazsada. Oblivion Krizinden önce ordu kurmayalım İmparatorluk ne güne duruyor demesi ve Kriz sırasında İmparatorluk askerlerinin geri çekilmesiyle Hlaalu şak diye kalıyor ortada, şutluyorlar bunu Grand Council'den. Telvanniler'de büyü egosu var, büyü yüzündenmi artık bilinmez garip tipler, farkındaysan Mimari yapıları bile yetiştirdikleri mantar şeklinde (ki Redoran'nında tüm Council büyük bir Mudcrab gibi varlığın içinde yaşıyor). Telvanni'den tek sevdiğim kişi istisna olarak Master Neloth zaten. Indoril Hanesinden bahsedeyim, bunların Vvardenfell'de yönettiği toprak yok, Mournhold vardı 3.Çağ'da, zaten başlarında Hlaalu'dan bir eleman var. [member=1719]Master Aryon[/member] Hacı senin isminde Aryon Telvanni çok agresif bir hanedir affetmez bunları. 😀 House Hlaalu zamanında göre çok güçlü, sonuçta arkasında koskoca Empire var, hoşgorüleride Empire'ın her ırkı kabul etmesinden geliyor, Hlaalu her şekilde Empire'ı benimsiyor denebilir, düzgün ve düzenli olmaları falanda Empire. Dres'inde Vvardenfell'de yönettiği pek toprak yok, Tear yani anakarada toprakları var Tear Argonian kölelerin toplandığı Nazi kampı gibi resmen. Para kazanmayı biliyorlar ancak düşmanları nasıl defedeceğini bilmiyorlar, Dram Bero diyordu dres için sanırım. Dagoth zaten Nerevar'ın ölümünden sonra sürgün hayatı yaşıyor ya öldürüyorlar yada üyeleri diğer hanelere naklediliyorlar.

Redoran Hanesi görevi, inancı ve erdemi ödüllendirir .Görev kişinin ve klanın onuruna etki etmektedir. Önem yaşamın temel ciddiyetidir. Hayat zordur, olaylar gerekli ciddiyet ile değerlendirilmeli ve gereken ilgi gösterilmelidir. Dindarlık tanrılar ve temsil ettikleri değerlere saygıdır. Işık, dikkatsiz yaşam, yaşamayı haketmez.

Redoran Hanesinin ana sözü ve görev inancı yukarıda. Morrowind oyunu sırasında her tekrar başlayaşımda her haneye katılmışımdır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Temmuz 2015 07:05
(@wolurax)
Üye

Dagoth  😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Temmuz 2015 07:06
(@master-aryon)
Üye

New Temple nedir ? Tribunal yok oluyor zaten ?

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 2 Temmuz 2015 11:30
(@gaidenshinji)
Yetkili

New Temple nedir ? Tribunal yok oluyor zaten ?

Tribunal yok olduğundan sonra benimsenen ve Ashlander'ın üç daedra inancı "Azura, Boethiah ve Mephala".Tribunal Temple, New Temple oldu. Ashlanderlar Tribunal'a saygı göstermezdi zaten, başından beri Reclamations'a (Azura, Boethiah ve Mephala) - ("True-Tribunal") tapıyorlar.

New Temple'da Tribunal, yinede Saint yani Aziz komununda (St.Vivec gibi) bulunuyor, ama "False-Tribunal" olarak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Temmuz 2015 11:34
(@amiel-richton)
Üye

Cevabı vermeden sebebini vereyim  😀

Tanıtım

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Temmuz 2015 10:33
(@_dawnstar_)
Üye

House Hlaalu.Sebebi ise diğer ailelere göre ılımlı ve İmparatorluk yandaşı olmaları.Helseth'te başka bir neden tabii.Tam İmparator olacak tip var adamda:

Tanıtım

Bu arada ölü bir konuyu diriltmişim gibi oldu ama Morrowind konuları zaten çok pasif.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Kasım 2015 08:36
(@talvtis-veloth)
Üye

"Redoran Hanesi görevi, inancı ve erdemi ödüllendirir .Görev kişinin ve klanın onuruna etki etmektedir. Önem yaşamın temel ciddiyetidir. Hayat zordur, olaylar gerekli ciddiyet ile değerlendirilmeli ve gereken ilgi gösterilmelidir. Dindarlık tanrılar ve temsil ettikleri değerlere saygıdır. Işık, dikkatsiz yaşam, yaşamayı haketmez."
Usta bahsetmiş zaten fazla söze gerek yok benim açımdan.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Kasım 2015 08:55
(@thane-of-empire)
Üye

Dres.oyunda pek yoklar ama kölelik falan varya gerçek bir Ortaçağ krallığı gibi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Kasım 2015 08:58
(@gorkemlikaplan)
Üye

Indoril.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Kasım 2015 10:55
(@piedcrow)
Üye

Ben kısa zamandır morrowind oynuyorum böyle yavaş yavaş zevkini çıkartarak lakin house işlerine kafam basmadı pek. Hangi house a katılmalıyım yada hiç katılmayıp en sonda mı birisini seçmeliyim. Save alıp en az görevi olan haneden çoğa doğru yapıp sonra geri dönüp sırayla hepsini mi yapmalıyım. Önerinizi nedir ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Temmuz 2018 13:13
(@mehrumefendi)
Üye

@PiedCrow yeteneklernle en uyumlu olanı seç yoksa ilerleme kaydedemezsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Temmuz 2018 14:00
Sayfa 1 / 2