Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Ya Nerevarine ve Saint Jiub aynı kişiyse

 
(@vatansever)
Üye

Forumda teori yazılmıyor, bari bu da benden gelsin.

Jiub, bir zamanlar özgür bir suikastçiymiş. Redoran hanedanından birini öldürmeye kalkınca yakalanıp Vivec şehrinde hapsediliyor, oradan da çok büyük bir ihtimalle Imperial City'ye gönderiliyor. Serbest bırakılırken gemiyle Morrowind'e gönderiliyor, yanında da bir mahkum var ki bu kişi Nerevarine. Morrowind'in başında Nerevarine'in karşılaştığı ilk kişi Jiub, Jiub ana karakteri uyandırıp, ismini soruyor, sonra bir muhafız geliyor, Jiub'u hiç umursamadan gidiyor. Bence muhafız Jiub'u görmüyor bile, çünkü Jiub yok. Şimdi teori kısmına geliyoruz:

Jiub, Imperial City zindanlarına getirilirken Uriel Septim kendisi hakkında her şeyi biliyor. Bir süre sonra diyor ki, "Hazır bu eleman Dark Elf, hem suikastçi olduğundan becerikli herif, ben bunu Morrowind'e göndereyim, Nerevarine çıkar belki" diyor. İmparator, gidip Jiub ile konuşuyor, diyor "böyle böyle seni salacağız ama eski kimliğini unutacaksın, dediklerimizi yapacaksın". Jiub tamam diyor ama "Dostlar beni tanır Morrowind'de" diye de ekliyor. İmparator tabi her şeyi düşünmüş, Cloudrest'ten ünlü bir yüz yontucu getirmiş, Jiub'un suratını tamamen değiştiriyorlar. İmparator da Jiub'a yeni bir isim verip Morrowind'e yolluyor.

Jiub gemide yoldayken garip bir rüya görüyor, Azura falan konuşuyor bunla. Sonra sabah vakti eski kimliği bunu uyandırıyor, diyor "Sakin ol rüya görüyordun, adın nedir?". Jiub tabi tam Jiub diyecekken aklına geliyor yeni ismi, artık ben Jiub değilim diyor. Eski kimliğini arkada bırakıp gelen muhafızla dışarı çıkıyor.

Bundan sonra eleman Morrowind'de klasik ana hikayeye devam ediyor, bu arada tabi her yerde karşısına çıkan Cliff Racerlara fena sinir oluyor, diyor "Bir gün hepinizi toptan öldüreceğim ama daha öncelikli işlerim var" diyor. Ondan sonra eski Jiub, Morrowind'de savaşa dövüşe tanrı gibi bir şey oluyor, Nerevarine olduğu ortaya çıkıyor, en son işte Dagoth Ur ve çıldırmış Almalexia'yı bile öldürüyor. Bu noktada Vivec geliyor, "Hop yiğidim diyor, artık emekli olma vaktin geldi, Morrowind'e huzur getirdin." Bu günden sonra Nerevarine (eski Jiub), biraz rahat takılayım diyor, ama kıçında kurt var, duramıyor, aklı hep cliff racerlarda.

Bir gün diyor milleti toparlayıp "Gelin bütün cliff racerları öldürelim" diyor. Millet tabi diyor "şaka yapıyür" diyor, "öyle şey mi olur?". Vivec bile geliyor diyor, "manyak mısın, biz o kadar tanrıyken öldüremedik, sana ne oluyor?". Bunun üzerine Nerevarine, ne haliniz varsa görün deyip 3-5 maceracıyla Akavir'e doğru yelken açıyor. Yolda gemi fırtınaya yakalanıp batıyor, tabi koskoca Nerevarine ölmüyor, suyun üzerinde koşa koşa Tamriel'e geri çıkıyor. Dünya varmış diyor, "Nerevarine deyu etrafımda yalakalık yapan yok, Vivec denen yılışıktan da kurtuldum" diyor, ama kimse tanımasın diye cübbe giyiyor bir tane her yerini kapatan. Cloudrest'e yüzünü yontturmaya gidiyor.

Nerevarine tabi, ayağında boots of blinding speed, önünü bile görmeden roket gibi Cloudrest'e varıyor. Şansa bakın karşısına yine aynı yüz yontucu çıkıyor, Nerevarine tanımasa da yüz yontucu sanatı gereği Nerevarine'i tanıyor, ama çaktırmıyor. Yontup gönderiyor, bu arada ismini soruyor, Nerevarine zaten artık kimse tanımaz deyip tekrar Jiub ismini alıyor. Jiub sonra hemen koşa koşa Morrowind'e geri dönüyor. "Yaktım çıranızı cliff racerlar" deyip yaratıklara soykırım yapıyor, en son artık son racer'ı da öldürünce dağın tepesinde az soluklanayım diye uyukluyor. Vivec görüyor bunu. Bakıyor milyonlarca cliff racer ölü yatıyor, bunu tutup geri getiriyor, aziz ilan ediyor Jiub'u. Jiub da tabi alçakgönüllülük yapıyor, güçlerini çaktırmamak için "bayıldım, beni Vivec kurtardı" ayağına yatıyor. Ondan sonra halk Jiub'a çok saygı duymaya başlıyor, Jiub yine ilgiden sıkılıp Cyrodiil'de Kvatch şehrine göç ediyor. Anılarını yazmaya başlıyor, tabi Nerevarine olarak yaşadıklarını dahil etmeden. Diyor "Ben zaten 3 yıldır kesiyordum Cliff Racerları, garip bir şey yok yani".

En son işte bu Jiub'un yüzünü yontan eleman, Mehrunes Dagon'un uşağı çıkıyor. Dagon tabi İmparator'a suikast düzenletme planları yapıyor, ama Yontucu geliyor buna diyor: "Bak Dagon reyiz, sen İmparator'u öldürürsün ama Kvatch'da yaşayan overpowered bir herif var, ağzını burnunu dağıtır, portalları da bize monte eder" diyor. Dagon inanmıyor, ne yapmış bu eleman diyor. Yontucu, Nerevarine bilgisini kendine saklıyor, Cliff Racerları anlatıyor. Mehrunes Dagon bunu duyunca üçbuçuk atıyor, tamam diyor ne yapalım? Yontucu cevap veriyor: "Bu eleman öyle birisi ki, bıçaklan boğazını kesmeye kalksan bıçak kırılır" diyor, "önce ruhunu hapsedip öyle öldürmek lazım". Bu arada Yontucu laf arasında Uriel Septim'in tek varisinin de Kvatch'da olduğunu söylüyor ama Mehrunes Dagon "Onu boşver, Jiub daha önemli" diyor. Planlarını buna göre yapıyorlar.

Mehrunes Dagon'un uşakları İmparator'u kestikten hemen sonra gece vakti Kvatch'a kapı açıyorlar. Daedralar şehri dolduruyor, hemen Jiub'un yaşadığı eve gidiyorlar, Jiub'un ruhunu hapsediyorlar. Ondan sonra da işgal ediyorlar Tamriel'i. Jiub da işte Soul Cairn'e gidiyor, orada eski anı kitabı falan dağılmış, sonsuza kadar kasvetli yaşama mahkum kalıyor.

Bu kadar. Artık Nerevarine nereye kayboldu, Jiub nasıl bütün cliff racerları öldürebilecek kadar güçlüydü öğrenmiş oldunuz.

   

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 19 Mart 2016 11:39
(@martinseptim)
Üye

Şimdi benim Morrowind ile hiç alakam yok. Ama seni tebrik etmek istiyorum. Ben bile bu yazdığının 3/1'ini yazmaya üşenirken -diğer herkesi bilemem tabi- sen çok uzun bir yazı yazmışsın , ayrıca bir teori , sadece bu konu da değil , birçok yazın uzun ve öz oluyor. Yeni teorilerini -forum olarak- bekliyoruz 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Mart 2016 11:46
(@suleyman-maik)
Üye

finalde aqladım kardeş.nasıl bir senaryo yazdın öyle sen  :'(

Tanıtım
şaka  maka  iyi yazmışsın ama bence biraz  uçuk olmuş.ama  güzel düşünmüşsün.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Mart 2016 11:57
(@aethel)
Üye

Dedim başlarda bak biraz mantıklı da yok Dagon korkacak, yüz yontmacısı Dagon'un uşağı çıkacak fazla gitmiş. Gerisi iyi bir teori.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Mart 2016 12:14
(@vatansever)
Üye

Dedim başlarda bak biraz mantıklı da yok Dagon korkacak, yüz yontmacısı Dagon'un uşağı çıkacak fazla gitmiş. Gerisi iyi bir teori.

Hayır ortada bir yüz yontmacısı var da bunun Dagon'un uşağı çıkması mantıksız. Fantastik bir dünyada evrenin kurallarına uyduğu sürece her şey olabilir.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 19 Mart 2016 12:24