Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

İlişki durumunu yükseltmek/artırmak

 
(@teecem)
Üye

Şimdi bu Morrowind'de bazı olaylarda karşı taraf ile arkadaş olmanız gerekiyor ki hani istediğinizi yapabilesiniz. Bunu dün daha da net anlamış oldum. Code Book görevini yaparken kadınla ilişkimin 75 ve üstü falan olması gerekiyormuş benim şuanda 57 olması lazım. Her neyse ben görevden spoiler aldım(aslında almak istemiyordum ama almak zorunda kaldım)

Mesela arada böyle görevler denk gelecek bana, ben spoiler falan bakmak istemiyorum, insanlarla ilişkimi nasıl artırabilirim? Yani başka ne yaparsam onların güvenini kazanabilirim? Para teklif edince anında düşüyor veya ikna/tehdit yoluyla da direkt düşüyor.

Oyunun detaylı olduğunu biliyordum ama bu kadar detaylı olduğunu bilmiyordum. Oyun bana göre çoğu RPG'den daha zevkli ve daha gerçekçi. 😀

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 19 Şubat 2016 09:56
(@grey-prince)
Üye

Geç olmuş ama cevaplamak istedim.

Personality yüksek olunca otomatikmen ilişki 60'larda oluyordu. (Yanlış hatırlamıyorsam. Monk karakterimde öyleydi.)

Bunun dışında Admire ile bir miktar ilişki yükseltilebilir. Hala yeterli olmadıysa küçük bir miktar septim ile çözülemeyecek problem yoktur. 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Ocak 2017 16:03
(@vatansever)
Yetkili

İkna etmek adına yaptığın her işlemin bir başarı şansı var. Bunu personality, speechcraft, luck, hatta o an ne kadar fatique'inin dolu olduğu bile etkiliyor. Bütün bu faktörleri bir kenara bırakırsak bribe en yüksek başarı şansına sahip, 10 gold bile vermek admire'dan daha büyük ihtimalle ilişki artırıyor. Telvanni bug mask diye bir item vardı, bir süreliğine speechcraft artırıyordu sanırım, bunun gibi başka iksirler de var.


Bu arada ben de tuzağa düşmüşüm, konu 2016'da açılmış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Ocak 2017 16:59