Yavaşlık Sorunu  

proxy
(@proxy)
Üye
Gönderiler: 3

Merhabalar. Oyuna yeni başladım bir kaç yabancı sitede oyunun yavaşlığı ile ilgili yazılar okumuştum fakat bu kadar beklemiyordum. Karakter inanılmaz yavaş hareket ediyor hızlı koşusu bile insanın uykusunu getiriyor. Bu şekilde oynybiliceğimi sanmıyorum ne önerirsiniz? High Elf - Mage oynamak istedim (ki pişman oldum giriş için keşke savaşçı açsaymışım) karakterimi oluştururken major ve minor skillere speed ve ya akrobatiklik seçeneklerini seçmedim mage için ihtiyacım olmaz diye belki de sorun bununla ilgilidir bilmiyorum şuan karakterin hızı yeni girdiğim için 7 puan. Henüz hiç görev yapmadım fakat 3 saatten fazla dolaşıp insanlarla etkileşime girdim, altın kazandım ve hikaye hakkında bilgi topladım. Bir de ek bir sorum olacak, Ygfa ile konuşup imperial cult'e girdim. internetten bakınca bu topluluğun üyeleri arasında hiç elf olmadığını gördüm Ygfa konuşurken bana mage için işe yarar bi topluluk gibi gelmişti sizce elf olarak girmem ironik mi olmuş bana bir zararı dokunur mu  😀 

Bu konu 6 ay önce 2 defa proxy tarafından düzenlendi.
CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mart 2019 01:44
vatansever
(@vatansever)
Kadim Konsey
Gönderiler: 2980

Oyunda Boots of Blinding Speed diye bir çift çizme var. Bu çizmeler speed'i 200 artırıyor, ancak giyeni tamamen kör ediyor. Bunun için 3 saniyeliğine %100 magic resist veren bir büyü yapabilir, büyüyü yapar yapmaz çizmeleri giyebilirsin. Bir kere çizmeleri giydiğinde büyünün etkisi geçse bile çizmenin olumsuz etkisi ortaya çıkmıyor. Bu bütün zararlı etkileri olan eşyalar için geçerli olan bir şey.

Zaten oyunda bütün skill ve attributeleri 100 yapmak mümkün. 100 speed + 100 athletics sana istemediğin kadar hız verecektir Boots of Blinding Speed'i giymesen bile. 

Irkın hemen hemen hiçbir şeye etkisi yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mart 2019 08:40
proxy
(@proxy)
Üye

Teşekkürler. Rehberinizi de okudum çok yardımcı oldu sağ olun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mart 2019 12:37
Altuğ
(@altug)
Kadim Konsey
Gönderiler: 263

Artık oyuna başlamışsın ama ben yine de söyleyeyim, karakterini oluştururken birthsign olarak The Steed'i seçersen ve Athletics'i major skilllerine alırsan sıkıcı olmayan bir hıza ulaşabilirsin ama bu The Lady gibi çok işe yarar bir birthsigndan mahrum kalman demek olur ve major skill olarak daha önemli bir skilli seçmene engel olur. Onun yerine bence sık kullanmayı düşündüğün skillleri, governing attribute'u Speed olanlardan seçebilirsin. Short Blade bunlardan biri mesela ve bu yeteneği geliştirdiğin her iki seviye için karakterin seviye kazandığında kullanabileceğin bir Speed puanı kazanırsın (en fazla beş olabiliyor). Dolayısıyla de her seviye kazandığında hızını artırmış olursun.

Governing attribute'u Speed olan skilller: Athletics, Hand-to-hand, Short Blade ve Unarmored. Mage bir karakterle rol yaparak oynamak istiyorsan Short Blade ve Unarmored kullanman sanırım oyunun tadını pek kaçırmaz. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mart 2019 13:57
proxy
(@proxy)
Üye

Birthsing kısmında neden bilmiyorum diğer skill dağılımındaki gibi detaylı incelemeyip biraz saf bi şekilde aa mage diye burç var diyip direkt ona atladım ve The Lady alamadım... Minor skillere Unarmored seçmiştim sanırım biraz işe yarar. Oyunu bitirdikten sonra mutlaka tekrar oynarım diye düşünüyorum bir sonraki seçimimde çok daha dikkatli seçimler yapıcam gerçi bu oyunu bitirmem çook uzun sürücektir herkesle etkileşim kurup keşfetmeye ve evreni tanımaya çalışıyorum bu sayede 2. oynayışımda çok daha rahat olurum umarım. Mage ile giriş yapmak biraz hata oldu sanırım savaş kısımlarında çok zorlanıyorum ama umarım alışırım. Daha önceden Skyrim'i bir defa bitirmiştim Nord oynayarak ve çok klasik bir şey yaptım keşke başka ırklarla oynayıp daha farklı bir tecrübe edinseydim diye düşünürken Morrowind'de deneme fırsatı buldum. Morrowind bana daha zor fakat daha zevkli geldi.  🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Mart 2019 00:04

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol