Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Metal Müzik

 
(@taake)
Üye

Herkese merhaba, başlığı açma sebebim diğer metal dinleyicilerinin ne tür gruplar dinledikleri, yeni gruplar keşfetmek, metal müzik hakkında sohbet muhabbet ve kısaca bu müzik hakkında aklınıza ne gelirse. 
Öncelikle kendimden başlayım; ağırlıklı olarak black-thrash-death üçgeninde takılıyorum extreme türler diyebiliriz kısaca. En sevdiğim gruplar; Taake, Gorgoroth, Bathory, Venom, Possessed, Mayhem, Slayer, Motörhead, Iron Maiden, Kreator, Destruction, Sodom... Açıkçası daha çok sayabilirim birini söylerken diğerini ayrı tutamıyorum pek fazla 😀 Sizler de dinlediğini sevdiğiniz grupları paylaşabilirsiniz veya aklınıza ne gelirse işte 😀

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 14 Ekim 2017 15:41
haiduk beğendi
(@aethel)
Üye

Sabaton dışına çıkamıyorum ben. Adamlar çok güzel müzik yapıyor. 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Ekim 2017 16:59
(@mertusta)
İmparator

Ben nedense Amerikan gruplarına karşı bir antipati besliyorum. Metal dinlediğim zamanlarda genelde Finlandiya'dan tercih ederdim. Nightwish, Swallow the Sun, Amorphis en favorilerimdi. Ama kafam şişti. Post rock'a geçtim kafa dinliyorum 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Ekim 2017 20:03
(@phantomdancer)
Üye

Bir iki sene önce Thurisaz grubunu çok dinlerdim. Onların müziği doom, black metal ve atmospheric death üçlüsünün kombinasyonundan oluşuyor. Ancak bu aralar pek dinlemiyorum.

Metallica, Anthrax, Megadeth, Slayer, Iron Maiden, Black Sabbath, Death, AC/DC gibi gruplardan bahsetmemek de onlara hakaret olurdu. Bu piyasanın kralı onlar. Bana sorarsanız gelmiş geçmiş en iyi heavy metal grubu Metallica'dır. En iyi death metal grubu ise Death'dır. Zaten bu türün öncüsü olan Death'a rakip bile bulmak çok zor. Yine bana göre tüm metal piyasasının en iyi şarkısını da onlar yapmıştır. 

Bknz: Death, Voice of the soul

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2017 04:51
(@liofatr)
Üye

Biraz da Türkçe metal dinleyin ^^

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2017 05:36
 Ivy
(@ivy)
Üye

Ben ilk kez Epica ile metal müzik dinlemeye başlamıştım, dolayısıyla o grubun yeri bende ayrıdır.

Diğer dinlediklerim: Empyrium, Nightwish, Dark Tranquillity, Therion vb.

"Müzik" dinlemeyi sevdiğim için böyle senfonik metal, melodic death metal yapan gruplar hoşuma gidiyor, çok bağıranlar gürültü gibi geliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2017 09:07
(@solaire)
Üye

Post Black/Blackgaze/Post Rock

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2017 09:50
(@vatansever)
Üye

Abi ben böğürme kısmını anlamıyorum, yani gereği nedir, gırtlaktan graaaaa ses çıkarmak nedir yani. Sanatsal anlamda bir şey katıyor mu yani bu böğürme hadisesi? Bunun dışında power metal falan severim, Blind Guardian, Hammerfall falan. Eluveitie de falan değişik bir müzik yapıyorlar, ilginç geliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2017 11:37
(@buratika94)
Üye

Iced Earth ve Testament en sevdiğim thrash metal grupları bunun yanında bir de death metal grupları Amon Amarth, Dark Tranquillity ve Arch Enemy diyebilirim ama Arch Enemy'nin yeri bende ayrı o son gelen solist hatuna bayılıyorum 😀 he bir de Metallica, Iron Maiden, Motörhead, Black Sabbath ve Judas Priest'e saygı duruşunda bulunmadan geçmeyelim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2017 16:17
haiduk beğendi
(@rehok67)
Üye

Metal dinleyeceksem. Sabaton, metallica, iron maiden, anathema (doom metal sayılır.), deep purple, suicidal tendencies, scorpions, led zeppelin (metale girmeyebilir) dinlerim.

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Ekim 2017 01:38
(@newoooo)
Üye

Megadeth, Epica

ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Ekim 2017 06:12
(@zortham)
Üye

favorilerim: Hypnogaja-Here comes the rain again,Judas baba-Angel,NightCrawler,Dreamer Deceiver&Deceiver,Audioslave-like a stone,Show me how live,AA-Moving on,Slipknot(Pek sevmesemde)-Eyeless,Estatic Fear-Chapter v(Hem metal hem klasik müzik sever biriyseniz tam sizlik),Epica-Cry for the moon khajit arkadaşlar hadi gene iyisiniz :yeah Nıghtwısh-Islander  :obliviongate Disturbed-Stricken,BFMV-Riot,DT-Lethe,Thurizas-Years of silence,Low-Lullaby,COF-Death of Love,Pentagram lions ın a cage,Wolfnacht-Pa Vikingtog,Haggard-Herr Mannelig,Sabaton-To hell and back       ve daha niceleri şarkı önerisi istiyenler özelden yazabilir

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ekim 2017 20:10
(@dovahkiin-skywalker)
Üye

Pantera, Avatar, Korpiklaani, Finntroll, Iron Maiden, Slayer, Black Sabbath, Anthrax, Mushroomhead, Exodus, Megadeth, Motörhead, Man'o War dinlerim dinlettiririm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Aralık 2017 09:07
(@hjalti)
Üye

Favorim Motörhead dinlediklerim Slipknot , Avenged sevenfold , Linkin Park , Sabaton , İron Maiden , Metallica , Black sabbath , System of a Down . Daha fazlasını da dinliyorum ama grup olarak sevdiğim bunlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Aralık 2017 11:25
(@haiduk)
Üye

Yeni Haiduk albümünden - 'Exomancer' [black metal]

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Nisan 2019 22:32