Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Daedra Yaratıkları ve Özellikleri

 
(@nautilus)
Üye

Selamlar bir baska rehber ile karsinizdayim.Daedra oyun senaryosunda karsiniza cikabilecek en buyuk tehditdir.Dusmaninizi yenmek icin onu tanimalisiniz.


Scamp

Güç: 50, Zeka: 50, İrade: 50, Çeviklik: 30, Hız: 30, Dayanma: 50, Kişilik: 10 Şans: 50,

Büyüleri: Fire Bolt (15-25 hasar), Reflect (10 saniye), Resistance (10 saniye)

Taktik: Scamp en güçsüz Daedra olmasına karşın karakteriniz düşük seviyeliyken ölümcül olabilir. Fireball büyüsü yapar ve pençeleriyle saldırır. Yakın dövüşte daha kolay düşecektir, ayrıca Shock zayıflığına sahiptir. Hızlı biçimde Skill geliştirmek için iyi seçimdir.

Üzerinden Çıkanlar: Scamp Skin

Flame Athronach

Güç: 50, Zeka: 60, İrade: 40, Çeviklik: 50, Hız: 24, Dayanma: 50, Kişilik: 10, Şans: 60,

Büyüleri: Chaos Fire (60 hasar), Chaos Touch (100 hasar), Flame Shield (%50)

Özellikleri: Ateşe %100 dayanıklı ve büyüleri alan etkili, soğuğa zaafı var.

Taktik: Karakteriniz ilerleme gösterdikçe Elder Scrolls aleminin golemleri olan Atronach larla karşılaşacak. Ateş kullanan Flame en güçsüzü olsa da savaşması zor. Ateşten etkilenmiyor olsa da Frost büyüleri %25 fazla; Shock büyüleri %10 fazla hasar veriyor. Kendi büyüleri alan etkili olduğu için mesafenizi koruyup doğru zamanda yana çekilerek ateş büyülerinden kaçının. Savaşçıysanız doğru zamanda blok koyarak yanına yaklaşın ve sürekli yana kayarak saldırın. Okçuysanız gizlilik durumuna geçin (eğilin) ve 3x extra hasar verin; iki okta ölecektir. Çok yavaş olduğu için avantajlıyız.

Üzerinden Çıkanlar: Fire Salts

Clannfear

Güç: 60, Zeka: 10, İrade: 70, Çeviklik: 80, Hız: 28, Dayanma: 50, Kişilik: 10, Şans: 50

Büyüleri: Büyüsü yok.

Özellikleri: Sneak Attack (arkadan yapılan saldırı) işlemez ama okla yapılabilir.

Taktik: Özellikle hücum ederkenki saldırısı tehlikeli olan bu yaratık okçular için çok kolay av ama yakın dövüşte zorlayıcıdır. Yüksek çevikliği sayesinde daima ayakta kalan bu yaratık yüksek hasar verebildiği için blok doğru zamanda konulmalı. Büyülerle de kolay av olan bu yaratık Shock büyülerinden %30 fazla hasar alıyor. Shock Enchanted silah veya büyü kullanmak hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Üzerinden Çıkanlar: Clannfear Claws

Frost Athronach

Güç: 100, Zeka: 65, İrade: 70, Çeviklik: 60, Hız: 24, Dayanma: 50, Kişilik: 10, Şans: 60

Büyüler: Chaos Ice (80 hasar), Winter Touch (120 hasar), Heal Self (45)

Özellikleri: Soğuğa %100 dayanıklı, büyüleri alan etkili, ateşe dayanıksız.

Taktik: Tam anlamıyla goleme benzeyen Frost Atronach oldukça güçlü bir rakip. Savaşçı bile olsanız mesafeyi korumanızı öneririm. Belli aralıklarla kendini iyileştiren bu yaratık, büyüleriyle çok sıkı hasar veriyor. Frost Resistance değeriniz yüksek olmadan ya da sağlam bir Frost Shield büyüsü kullanmadan bulaşmayın. Sneak Attack yapmaya gayret edin ve Paralyse kullanın. Ateşten %50 daha fazla hasar aldığı için ateş kullanın.

Üzerinden Çıkanlar: Frost Salts

Daedroth

Güç: 60, Zeka: 10, İrade: 50, Çeviklik: 75, Hız: 27, Dayanma: 60, Kişilik: 10, Şans: 50

Büyüleri: Fire Breath (20 hasar, 3 saniye), Shield (25)

Özellikleri: Power Attack ile sersemletebilir ama düşüremezsiniz (Knockback).

Taktik: Evet, yaratıklar gittikçe güçleniyor. Daedroth gerçekten çok zor bir rakip. Özellikle Power Attack larınıza karşı dayanıklı olduğu ve yüksek çevikliği sayesinde kolay kolay yere düşmeyen Daedroth ile dövüşürken blok çok önemli. Mesafeyi koruyup, gerektiğinde kaçarak ok atın veya ateş büyüsü kullanın. Ateşten %30 daha fazla hasar alıyor, yakın saldırılara karşı ise oldukça yüksek dirence sahip. Shield büyüsü kullandığında çok dayanıklı hale geldiği için Dispel kullanarak bu korumasını kaldırmalısınız. Sneak Attack iyi bir seçim. Özellikle Invisibility büyüsüyle aniden kaybolup gizlice saldırmak kesinlikle etkili olacaktır.

Üzerinden Çıkanlar: Daedroth Teeth

Spider Daedra

Güç: 60, Zeka: 70, İrade: 75, Çeviklik: 75, Hız: 75, Dayanma: 75, Kişilik: 10, Şans: 60

Büyüler: Lightning (90 hasar), Spider Poison (25 hasar, 10 saniye), Spiderling (süresiz)

Özellikleri: Yarı kadın, yarı örümcek olan bu yaratık sizi gördüğünde kendini kopyalıyor.

Taktik: İşte gerçekten zorlu bir rakip. Belki de oyunun en zorlu rakibi, çünkü sürekli hareket halinde ve gerçekten çok hızlı. Sürekli sizi yıldırımlarıyla meşgul ediyor ve yaklaştığında zehirliyor. Ayrıca sizi görür görmez çağırdığı minik örümcek sizi sürekli takip ediyor ve sizin bölgenizi aydınlatıp yerinizi belli ediyor. Bu nedenle bir kez görüldükten sonra gizli saldırılar kullanamazsınız. Görünmez olsanız bile sizi görüyor. İmkanınız varsa kuvvetli bir Burden büyüsüyle onu yavaşlatmanız ve ardından sürekli saldırmanız gerekli. Shock ve Frost haricindeki büyülere gayet dayanıklı olduğu için Damage Health büyüsüyle zehirleyin. Bunun dışında kendinize Shock Shield ve Magicka Shield yapıp saldırabilirsiniz. Gerçekten çok zor.

Üzerinden Çıkanlar: Daedra Silk ve Daedra Venin

Storm Athronach

Güç: 50, Zeka: 70, İrade: 70, Çeviklik: 100, Hız: 20, Dayanma: 50, Kişilik: 10, Şans: 60

Büyüleri: Storm (100 hasar), Storm Touch (120 hasar), Paralyse (3saniye)

Özellikleri: Hiç bir Power Attack saldırınızdan etkilenmez (hasarını alır).

Taktik: Havada uçuşan taşlardan oluşmuş bu yaratık atronachlar arasında en güçlüsü. Bence imkanınız varsa bu yaratıkla karşılaşmaktan kaçının ama eğer ille de dövüşeceğim diyorsanız kuvvetli bir Shock Shield büyüsü kullanmanızı öneririm. Aksi halde büyüleriyle sizi çok kolay öldürecektir. Yanılmıyorsam yakın dövüşteyken her 15 saniyede bir Paralyse atıyor ve bu çok tehlikeli. 100 Çeviklik ile hiç yıkılmayan yaratık ateşten %75 fazla hasar alıyor. Bu nedenle ateşle ilgili ne varsa kullanın. Ayrıca Invisibility ile görünmez olup ani gizli saldırılarla ciddi hasarlar verebilirsiniz. Okçuluk ise pek sökmüyor şimdiden söyleyeyim.

Üzerinden Çıkanlar: Void Salts

Xivilai

Güç: 75, Zeka: 80, İrade: 50, Çeviklik:50 Hız:28 Dayanma: 50, Kişilik: 50, Şans:50

Büyüler: Absorb Spell (%70), Resistance (%80), Summon Self (süresiz)

Özel: Görünmez olsanız da sizi görüyor.

Taktik: Tüm saldırılarınızda %80 az hasar alan ve ona yaptığınız büyüleri %70 ihtimalle emen bir Daedra ve gerçekten de çok zor. Tavsiyem bulaşmadan geçip gitmenizdir. Sürekli kaçıp doğru zamanda gizlenerek ok atarsanız çok fazla başınızı ağrıtmaz. Ayrıca önce Paralyse edip, ardından Dispel çekebilirsiniz; böylece daha kolay bir av olacaktır. Diğer hallerde çok zor bir rakip.

Üzerinden Çıkanlar : Daedroth Claw

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 16 Temmuz 2013 10:16
(@fe0xaech)
Üye

Rehberini çok beğendim, keşke insanlar kafalarını skyrimden az kaldırıp bu efsanevi oyuna baksa. Bununla birlikte eskiden çoğu düşmanın şoka dayanıksız olduğunu/etkileyecek bir hamlesi olmadığını düşünüyordum, haklıymımşım da :D. Artık dark elf karakterimin yanında sürekli güçlü bi tane shock bi de alev büyüsü taşıycam. Bu arada xivilai hakkında unuttuğun bişey var, büyülere dayanıklı ama zehirler de büyüler kadar güçlüdür ve ona dayanıksız. O kadar resistence sahibi olmasına rağmen weakness to poison da işi oldukça kolaylaştırır (bkz: schneller heringin "hardest difficulty guide").

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Mart 2021 09:03