Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Oyunla ilgili bazı genel sorular

 
(@propole)
Üye

Selamlar arkadaşlar. Son indirimlerde uzun süredir almayı düşündüğüm Oblivion'ı sonunda aldım. Belki de Skyrim'den geçiş yaptığım için oyun nasıl desem biraz yavan geldi, harita boş geldi ve atmosferi yakalayamadım. Tabii daha yeni başladım, lağımdan çıktım, Imperial City'e bir göz gezdirdim. Daha sonra da ilk questi tamamladım. Her neyse konuya geçecek olursam kafamı kurcalayan bazı sorular var. 

1- Skyrim mi daha keyifli yoksa Oblivion mı? Neden?

2- Oyunu iade etmeli miyim?

3- Combat sistemiyle çok sorun yaşadınız mı? 

4- Oyuna başladıktan sonra ilk nereye gittiniz? Ne yaptınız? (Biraz ortada kaldım gibi)

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 26 Kasım 2018 17:53
(@aethel)
Yetkili

1- Oblivion tekrarlayıcı değil kendini Skyrim kadar bence. Oblivion'ın tadı bir başka, yani ilk yaptığında Skyrim'den daha zevkli ama kendini tekrarlamıyor ve eğer farklı bir build ile denemeyeceksen, pek de tekrar oynamak sarmıyor gibi. 

2- Bence hayır, bir deneyim kazanırsın.

3- Hatırlamıyorum, ama muhtemelen çok değildi.

4- Ana görevi yaptım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Kasım 2018 18:20
(@goktugkoseli)
Üye

1- Oblivionun RPG'si Skyrim'e göre biraz daha ağır.Bana daha keyifli geldi bu yönden. 

2-  Ben etme derim ama sana kalmış

3- Yarım saat oynasan alışıyosun.

4-Ana görevde Jauffre'nin yanına gidip ve ana görevi beklettim. Hırsızlar Loncasına katılıp son görevlere kadar geldim. Ama hep hırsız görevi yapmadım. Şehirlerde ki Büyücü Loncalarından belge aldım.  Ama bir görevi yapıp direk diğerine geçmedim. Oblivion'da Skyrim'de ki gibi , gizem göz önünde değil. Bir görevi yaptıktan sonra görev yerinde başka şeyler olabiliyor. ( Mesela Karanlık Kardeşlik için öldürdüğümüz bir kadın vardı. Öldürdükten sonra yoluna devam edebilirsin. Ama kadını öldürdüğün yere gidersen kadının hayaleti sana saldırıyor. Bunu gibi bir sürü var fakat spoiler içermesin diye söylemiyorum)

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Kasım 2018 19:09
(@madgod)
Üye

1-Ben ilk skyrim i oynadığım için skyrim in yeri ayrı ama oblivion da farklı gelen bir güzellik var (level sistemi hariç onu hala çözemedim).

2-Kesinlikle hayır.

3-Ben hep kalkan kılıç oynadım ilk düşman vururken bloklayıp sonra 2 kere vurarak sonra yine bloklayarak çok zorlanmazsın.

4-Hep klasik olarak karşıya yüzüp ayleid yıkıntılarına girerim. Sonrasında ilk oynadığımda ana görevden devam ederdim ama artık mağaralara yıkıntılara falan girip para kasıyorum sonra 5bin altın olunca anvildeki hayaletli evi alıp görevini bitirince sandığa üstümdeki eşyaları koyuyorum sonra gidip imperial city yakınlarındaki bi ayleid yıkıntıları var ilk girdiğim değil ama başka yakınlarında necromencer olması lazım oraya gidip bir tane ebony armorlu bir npc var onu bi kayanın üstüne atlayıp iki elli kılıçla kesiyorum sonra eşyalarını alınca random bir şekilde takılıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Mart 2019 21:00
(@nothrax)
Üye

merhabalar kolay gelsin,

oyunu indirdikten çok sonra bu siteye denk geldim. öncelikle çok başarılı ve gereken hemen hemen her bilgiye ulaşabildim. bunun için katkı sağlayan herkese teşekkür ederim 🙂

oyun içinde çok kötü takıldığım bir nokta mevcut. martin septimi imparator yapma yolunda 3 göre bulunuyor. yanarlo dönerli küre zırh vs. ben bu sırada ne yaptım bilmiyorum fakat sihir kısmım dolmuyor. ancak iksirle vs. doluyor. ne yapmalyıım

not. başlığı yanlış yere açmış olabilirim ...

not 2. oblivion oynamaktayım

Bu ileti 3 sene önce tarafından nothrax tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Nisan 2019 21:12
(@goktugkoseli)
Üye

Belki burcunla ilgilidir. Eğer burcun atronach ise magickan dolmaz.

Bunun dışında büyü sekmesinde en sağda ki yeri açarsan tüm etkileri görürsün. Burada willpower özelliğini %100 düşüren bi efekt olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Nisan 2019 01:43