Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Traven,Mannimarco ve Nekromansi Yasağı

 
(@master-necromancer)
Üye

Olay Örgüsü
3.çağın 431 yılında Mages Guild'in başına geçen yeni Arch-Mage Hannibal Traven conjuration büyülerini yasaklayan bir yasa çıkarıyor.Bu yasakla beraber nekromansi İmparatorluk topraklarında illegal oluyor.Herhangi bir conjuration büyüsü uygulayan büyücüler loncadan çıkarılacaktı.Yasaktan önce,lonca içinde birçok necromancer vardı.Böyle bir yasağın bir benzeri sadece Morrowind'de vardı.Morrowind topraklarında herhangi bir Dunmerin üzerinde nekromansi deneyi yapmak yasaktı,Dunmerler bunu ölülerine saygısızlık olarak görüyorlardı.(Deneyler sadece diğer ırkların üzerinde uygulanabilirdi.) 
Bu yasağın,diğer bölgelere yayılıp yayılmadığı veya sadece Cyrodiil'e özgü olup olmadığı bilinmiyor.Bilinen tek şey,yasak yayıldıktan sonra Mages Guild kendi içinden birçok parçayı kaybetti.Mages Guild'in yarısı protesto için istifa etti.Mages Guild hayatını sürdürmesine rağmen zayıfladı.Traven,bu yasağın sebeplerini kendi açısından anlatan bir kitap yazdı.(The Black Arts On Trial adlı bu kitap Skyrim'de de bulunur.)Traven,conjuration büyülerinin kötü olduğunu varsayarak bunların kullanımının Guild'e zarar vereceğini savunuyordu.

Traven(Arch-Mage)

Tanıtım

İşte bu noktada,oyundaki senaryoda yer alan Mannimarco adlı bir karakter devreye giriyor.Eski bir Psijic Order üyesi olan ve Mages Guild'i yok etmek isteyen Mannimarco ana karakterin baş düşmanlarından biri oluyor.Guild görevlerinin sonunda Traven ölüyor,Mannimarco oyuncu tarafından öldürülüyor ve oyuncu Arch-Mage oluyor.

Sorular

1-Bu yasakta 7.Uriel Septim'in etkisi var mıydı?
2-Neden karaktere böyle bir yasağı kaldırma yetkisi verilmedi?
3-Bu yasağı siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 5 Haziran 2017 19:04
(@mertusta)
İmparator

1-) Uriel'in etkisinin olduğunu sanmıyorum. Bildiğim kadarıyla imparatorlar bu tip loncaların yönetimine doğrudan müdahale etmiyor.
2-) Oyunda bu tip önemli karar alma olayları yok hiç. Mesela Loncaya üye alma, üye çıkarma gibi kararlar da alamıyorsun. Yapımcıların kararı bana göre daha çok.
3) Saçma bir yasak. Ona bakarsan bıçak da öldürme aleti olarak kullanabilir. O zaman tüm çatal bıçakların kullanımını yasaklayalım. İyi kullananı da var kötüye kullananı da var. Tahminimce Mannimarco'nun aktif olarak piyasaya çıkmasından önce kaçak olarak Conjuration aktiviteleri artınca Traven bir şeylerden kıllandı. Bunu azaltmak için geçici olarak yasaklamıştır, sonra zaten Mannimarco gelince kaldırmayı da kimse düşünmemiştir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Haziran 2017 21:07
(@numinex)
Üye

Bence tamamen kaldırılsın ölüler yeniden ayağa kalktıklarında acı çekiyorlar skyrimde ayağa kalkan ölüleri öldürürseniz teşekür ederim diyor yani adamlar acı çekiyor ve dunmerler sadece kendilerini düşünsede ölülere saygısızlık ve daedraların gücünü kullanma var

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Haziran 2017 13:35
(@aethel)
Üye

Çağrı aslında çok da zararlı değil. Bir üst versiyonu kara büyü zararlı. Ayrıca Skyrim'de yine bir saçmalık olması lazım. Adamın ruhu zaten gitmiş Dreemsleeve'e, bunu öyle gerice getirebileceğini sanmıyorum bir büyücünün. Eğer geri getirip sadece yönetiyorsa, bu da yanılsamaya girer.

Ha ama kara büyü ise, ayrı mevzu. Adam gidiyor lanet fırlatıyor, ordu diriltiyor, vs. vs. Çağrı ile tek başına olacak iş değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Haziran 2017 13:52