Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

oblivion karakter yetenek sorunu

Sayfa 2 / 2
 
(@baris)
Üye

yok hocam çözemedim zehir - hastalık giderme iksiri içtim gene fayda etmedi bu şapellerden kutsama alıcakmışız galiba ama bir türlü alamıyorum sen günahkarsın diye yazı çıkıyor

Öyle uğraştıran birşey yok oyunda. Ekran görüntüsü atar mısın

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Haziran 2017 06:20
(@burakop)
Üye

sorunu çözdüm benim gibi bu sorunu yaşayanlar hastalık giderme -zehir iksiri içsin olmadıysa şapellerden kutsama alsın gene olmadıysa giydiğiniz ekipmanların getirdiği özelliklere bakın benim üzerimdeki zırh şansı düşürmüştü mesela

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 29 Haziran 2017 13:02
(@hakanas)
Üye

arkadaşlar zeka ve irade niye böyle düştü

Ekran görüntüsü varken sorayım hemen benim Efsun kısmı da buradaki gibi bir türlü artmıyor, mesela şu an Sağlık 300 Yorgunluk 300 Efsun 180, oyunda Seviye atlarken Efsun kısmı artmadı kaldı böyle. Açıklamasında buranın artışı İrade gücüne bağlıdır diyor (Willpower sanıyordum) tamam seviye atlarken gelen puanı İrade'ye veriyorum yine de bu sayfada Efsun aynı kalıyor.

Imperial City ana girişi yakınında Kestane Hızır Ahırı isimli yerde Snak gra-Bura için (daha oyunun başlangıcında ilk dakikalarında) bir görev düşüyor "hediye gelen/verilecek özel at zırhı" (görevin tam ismi: "At Zırhı") işte bu görev çakıldı kaldı bir türlü tamamlanmıyor sinir etti iyice. Bir at satın al gel hediye at zırhı verilecek diyor ama bir türlü o görev tamamlanmıyor ne yapsam etsem (ikna-Speechcraft gücümle olumlu Tavır maksimumda dese bile) görevi bitiremiyorum onay gelmiyor. Sanırım altyazılarda Türkçe çeviride yanlış olan bir şey var ya da bug olmuş olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Mayıs 2018 14:31
(@baris)
Üye

Mananın artmasını istiyorsan zekaya vericeksin. İrade; enerji ve mananın geri dolma hızını belirler. Görev hakkında bilgim yok 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 3 Mayıs 2018 16:40
(@hakanas)
Üye

Mananın artmasını istiyorsan zekaya vericeksin. İrade; enerji ve mananın geri dolma hızını belirler. Görev hakkında bilgim yok 🙂

Anladım hocam sağolasın bilgi için 🙂 
Ya işte Efsun için Türkçe açıklamasında "İrade" deyince ben oradan kaptırdım gittim demek ki boşuna vermişiz perk'leri. Neyse sonraki seviye atlayışlarımda Zeka'ya vereyim de bari diğerleri Sağlık 300 Yorgunluk 300 yanında Efsun 180 durmasın artmış olsun, gerçi şu an Zeka kısmı 50 gibi birşeydi.

Bu arada o bahsettiğim "At Zırhı" görevi DLC ile gelen bir şeymiş ben de şimdi araştırırken öğrendim ve bazı Ingilizce bilgiler var tam anlayamadım ama bir bug yüzünden görev takılı kalabiliyormuş "Unofficial Oblivion DLC Patches" ile düzeltilmiş falan.

https://en.uesp.net/wiki/Oblivion:Horse_Armor
https://en.uesp.net/wiki/Oblivion:Horse_Armor_(quest)#Bugs

"Bugs" kısmında bir madenden bahsediliyor burada At Zırhı Planları (A set of Horse Armor Plans) varmış belki bu görevi tamamlamama izin verir de bari rahat ederim. Skingrad şehir girişindeki yoldan dümdüz ilerleyip ulaşılacak "Cursed Mine" denilen yeri bulmaya gidiyorum bakalım neler olacak.

http://obmap.uesp.net/?centeron=Cursed+Mine

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Mayıs 2018 03:49
(@baris)
Üye

http://obmap.uesp.net/?centeron=Cursed+Mine bunu nerden buldun?

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Mayıs 2018 20:49
(@hakanas)
Üye

http://obmap.uesp.net/?centeron=Cursed+Mine bunu nerden buldun?

Valla hocam buldum işte Skingrad'ın orada mağaradaymış "at zırhı planları" diye, hatta belgeyi okuduğumda o bir türlü tamamlanmayan görevin olduğu yerin ismini yazıyor götürün verin diyor:  Snak gra-Bura at the Chestnut Handy Stables. Atımı aldım gittim, Snak'a diyorum bana at zırhını ver (özel elf veya çelik at zırhı vermesi gerekiyor görev tamamlansın) ee yine bir türlü o görev onay şeması gelmiyor yahu deli olacağım lanet ettim bıraktım bu görevi.

Anladığım kadarıyla GoTY ve Deluxe Edition ile gelen DLC görevleri hep böyle çakılıyor bende bir türlü DLC görevlerini tamamlamaya izin vermiyor sinir oldum iyice, artık Türkçe yama kaynaklı bir sorunmudur nedir bu gibi bug vs yüzünden bazı görevlerin çakılması "aktif-yapılacak görevler" sayfasında durması canımı sıkıyor işte... Mesela (DLC görevi olmasa bile ana oyuna ait görevlerde de oldu böyle) bir görevi almaya yada tamamlamaya birisine git konuş diyor evine gidiyorum kapı (kırmızılı) kitli duruyor, gündüz vakti her şey şartlar uygun kapıda günleri saatleri geçiriyorum yine olmuyor illaki kilidi kırıp hırsızlık-cezalık bir duruma sokturacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Mayıs 2018 02:03
(@baris)
Üye

Hımm interesting 🙂 but i don't have time these times unfortunately sorry i couldn't help 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Mayıs 2018 11:07
(@ahmetagar)
Üye

Silmek istedigimiz bir buyuyu nasıl silebiliriz.Delete tuşu ile silnmiyor.Teşekkurler

CevapAlıntı
Gönderildi : 30 Temmuz 2018 16:18
Sayfa 2 / 2