Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Game of Thrones Fin...
 

Game of Thrones Final Sezonu

Sayfa 1 / 3
 
(@mertusta)
İmparator

Evet baylar ve bayanlar/kadınlar/hanımlar, son sezonu konuşalım istedim. Malum bugün itibariyle ilk bölüm yayınlandı. Spoiler kullanmayı da unutmayalım gerekli yerlerde.

Tanıtım
İlk bölüm izleyiciyi hazırlama ve geçen sezondaki olayları hatırlama tadında yaşandı. İkinci bölümün fragmanında mevzular kopuyor gibi. İskeletorlar ile büyük bir savaş izleyeceğiz sanırım. Sizce jon snow, sam'dan öğrendiği gerçeği kullanır mı? Yani tahtta hak iddia eder mi?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 15 Nisan 2019 13:12
(@sesl1harf)
Üye

Bu dizi komple aklımdan çıkmış, 2. bölüm trailer'ını görünce anladım başladığını.

Tanıtım
İlla bir yerden ulaşacak o bilgi, Daenerys'in öğrenince vereceği tepkiyi merak ediyorum. Bir de kimse ölmedi ya la, ben bir mühim kill'le açarlar diyordum sezonu. Sonlara bırakıp katliam mı yapacaklar acaba.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Nisan 2019 15:29
(@morte4141)
Üye

Tanıtım
Tyrion , Davos ve Varys'in Jon ve Daenerys'a bakarak yaptıkları konuşma hoşuma gitti nedense

Bu ileti 4 sene önce 2 defa tarafından LaMorte tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Nisan 2019 19:01
(@aethel)
Üye
Tanıtım

İlk bölüm biraz sakin geçti ama bence güzeldi. Jon'a gerçeği erkenden verdiler, bakalım nereye gidecek bu işin sonu. Bran'i de mübarek, dışarıda beklettiler. Acıdım çocuğa. 😀 Şaka bir yana, duygusuzluğu dayamışlar Bran'e, bir teoriye göre Bran, Kralın Şehri'ni yakacakmış, hadi bakalım, heyecanla bekliyoruz. Theon da gözüktü, onu da merak ediyorum karakter gelişimi olarak. Ama asıl merak ettiğim, Euron Greyjoy'un gerçek amacı ne, Cersei'ye falan ne olacak.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Nisan 2019 16:58
(@mertusta)
İmparator
Gönderen: kryssig
Tanıtım

İlk bölüm biraz sakin geçti ama bence güzeldi. Jon'a gerçeği erkenden verdiler, bakalım nereye gidecek bu işin sonu. Bran'i de mübarek, dışarıda beklettiler. Acıdım çocuğa. 😀 Şaka bir yana, duygusuzluğu dayamışlar Bran'e, bir teoriye göre Bran, Kralın Şehri'ni yakacakmış, hadi bakalım, heyecanla bekliyoruz. Theon da gözüktü, onu da merak ediyorum karakter gelişimi olarak. Ama asıl merak ettiğim, Euron Greyjoy'un gerçek amacı ne, Cersei'ye falan ne olacak.

 

Tanıtım
Euron'un amacı kraliçeydi muradına erdi adam sonunda 😀 Ne kraliçeymiş arkadaş, Sallador Saan'da takmıştı kafayı kraliçelere.

Benim saçma ve mantıksız bulduğum şeylerden biri de o kadar unsullied, dothraki, vale ordusu falan hepsinin winterfell'e yığılmış olması. Sansa'nın dediği gibi bu kadar adam ne yiyecek, nereye s*çacak arkadaş? Hiç mi military lojistiğini araştırmadınız... Bi de hayatında kar görmemiş dothrakileri falan kuzeye getirdiler kışta soğukta savaş yapacaklar hadi oradan be. Şu Moth cailin mi ne vardı dar bi alan, asıl orada yapılır savunma. Zaten yüzemiyorlarmış yığ oraya defansı dar alandan geçmeye çalışanı yak. Bunu da ben mi söyleyeyim..

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 16 Nisan 2019 17:04
(@goktugkoseli)
Üye

 

Tanıtım
Dizinin epey bir düşüşe geçtiğinin kanıtıdır. Ah nerden o ilk sezonlar 🙁

Karakterlerin psikolojileri üzerinden giden biraz pembe dizi biraz romantik komedi.

Aynı zamanda izleyiciyi bazı yerlerde salak yerine koymuştur.  İşte Sansaya diyo sen çok güçlenmişsin. Hadi ya? Zaten şu Sansa'yı sevmeyen büyük bir has GoT kitlesi var ve haklılarda.( Biri Ben) Buna karşılık dizide Sansa'nın değiştiğini, geliştiğini , güçlü ve zeki bir leydi olduğunu göstermek için orasını burasını yırtıyor senaristler. Hani Skyrim'de  lazdıragınburnu'nu yaptıkları gibi.

Ama lafım yok hala efsane bir dizi. Çekilmiş tüm diziler arasında ilk 10'a rahat girer. Benim derdim ilk sezonlardan sonra bozmasalar net birinciliğe oynardı dizi.

 

Bu ileti 4 sene önce tarafından GoktugKoselı tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Nisan 2019 19:25
CCF beğendi
(@sesl1harf)
Üye

Bir tık Endgame'e de değindim, izlemeyen bakmasın.

 

Spoiler

Gökten kafamıza beklenmedik ölüm düşen Game of Thrones kurtulma ihtimali olmayan pozisyonlarda kimsenin ölmediği bir şeye dönüşmüş. 4. seferden sonra ölmek üzereyken son anda başkası tarafından kurtarılan karakterleri saymayı bıraktım, zaten sonda kombo yaptı adamlar. Savaşı kazanması gözümde garanti olan, tek yapması gereken güvenli bir yerden sürekli ölü spamlamak olan Night King kaybetti. Tek bir dişe dokunur karakter ölmedi koca savaşta.

 

Endgame'de de çok ölüm olmasını beklemiştim, ikidir beklediğimi bulamıyorum. Niye lan. 😀 Bu saatten sonra "Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar" tarzı bir final bekliyorum Game of Thrones'tan.

 

Ufak bir edit: Ghost dönmedi değil mi o saldırıdan... Bir önemli karakter ölmüş fark etmemişim.

[collapse]

Bu ileti 4 sene önce tarafından Sesl1harf tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Nisan 2019 15:38
Altuğ ve CCF beğendi
(@mertusta)
İmparator
Tanıtım

O kadar dothraki dedik, robert baratheon reis açık alanda bunlarla karşılaşanın aklına turp sıkayım dedi, night king hold my beer deyip koca dothrakileri telef etti. Hadi onu geçtim, jon var, jorah var, stannisin sevgilisi soğan şövalyesi var, jamie var, bayağı bir savaş gören komutan var. Ulan siz ne gerizekalı embesil sığır çıktınız. Gecenin karanlığında hafif süvarileri doğrudan düşman üstüne göndermek nedir? Adamlar melisandre'den buff u alıp leeroy jenkins modunda doğrudan kafa attılar.  O kadar trebuchet yaptınız ama kullanmadınız, bir sürü adam kale içinde bekliyordu bu herifler niye surlarda değil, niye ok atmıyorlar. Savaş taktiği olarak tamamen sıvamış bir bölüm benim nazarımda. Biçlerin savaşındaki remzi bolton reisin yaptığı akıl dolu taktikten sonra kuzeyli jon snowun gram gelişme göstermediğini gördük. Vale atlıları olmasa ramsay baba iron throne'u bile alırdı. Tek beğendiğim unsullied tayfası oldu. Hakkaten disiplinli ve düzenli ordunun hali başka oluyor. Herifler resmen tek başlarına tuttular ölü ordusunu.

Night King'in ölümü de içime sinmedi nedense. 8 sezon kış geliyor adamım diye triplere girdiler, yetmedi duvarı geçip ölü kaçırdılar. Arya geldi garavel gibi aaaah burdayım diyerek işi bitirdi. Belki ileriki bölümlerde Bran bir şeyler anlatır da iyice anlarız olayı. Gerçi Bran odunu da sonunda Theon'a teşekkür etti onda da night king öldü. Adam üç gözlü karga olduğundan beri kütük gibi kimseye eyvallahı yoktu. Hayırlısı.

Fena değildi ama içime pek sinmedi. Sinemedi. Biçlerin savaşı daha güzeldi bence. O değilde birisi şu dany'yi durdursun. Daha yeni savaştan çıktılar hala diyor demir taht da demir taht. Bi dur be ablacım. Neyse geriye 3 bölüm daha var. Oynatalım görelim.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 29 Nisan 2019 19:06
CCF ve BlueNevy beğendi
(@newoooo)
Üye

Tanıtım
Bölümü kütük bir şekilde karanlıkta (Zira bölümü sadece karanlıkta izleyebiliyorsun, aksi durumlarda sadece dinliyorsunuz.) izlendiği vakit seyir zevki olarak güzel. Fakat @mertusta'nın da değindiği gibi hadi dışarıda savaşıyorsunuz -ki niye?- niye kütük gibi kafa atıyorsunuz? Uzun bölümler olacak dedikleri 20 dakika kovalamaca ve Samsung reklamı misali yavaş çekimdi.

En önemli mevzu ise Night King. Night King'i ele alalım, kişiliği neredeyse olmayan (varsa da dizide işlemediler) çok güçlü cool bir abimiz. Bu adamın çok güçlü bir ordusu var, muharebede yenilmez. Orduyu yenmek için Night King'in düşmesi lazım. Genelde izleyiciyi mutlu eden kötü adamın zihinsel olarak pes etmesi durumu oluyor (En basitinden Star Wars'ın Darth Vader'ı) ancak Night King'e ne diyeceksin de çökecek? Zihinsel olarak çökertilemez bir karakterdi dizide. O zaman 2 çözüm kalıyor ya vs. atılacak ve öyle yenilecek ya da stealth'i 100 yapmış bir ablamız arkadan gelip sinsi saldırı yapacak. Yapılması doğru olan bence en azından uygun bir şekilde Azor Ahai yaratıp Night King ile güzel bir vs. attırmaktı. Burada hem yazarların hem de Night King'in tasarımının (Bu da yine yazarların) çok büyük hata payı var. Kışın gelme amacı tamamen Dany'nin ordularını zayıflatıp Cersei ile dengeli bir şekilde mücadele etmelerini sağlamakmış, bunu öğrenmiş olduk. En azından sürpriz bir şey olmazsa.

Sonradan ekleme: Şu plot armot'dan bize de verseler keşke.

Bu ileti 4 sene önce tarafından BlueNevy tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Nisan 2019 19:25
CCF ve mertusta beğendi
 CCF
(@ccf)
Üye

Rezalet bir sezon gerçekten. 5.sezon fiyaskosundan sonra bir daha bu kadar kötü bir sezon gelmez diyordum, ama bu sezon o sezonu zorluyor şu anlık performansı ile.

Şahsımca iyiden kötüye sezon sıralaması:

3>4>2>1>6>7>8>5

Eğer son üç bölümde de böyle atv dizisi senaryosu görürsek 8'i sona atacağım.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30 Nisan 2019 15:01
(@dovakrah)
Üye

yav şurda son 3 bölüm her haltı takarak diziyi kendinizden soğuttunuz helal valla.takmayarak keyifle izlemek varken takıyosunuz..2 gündür millet ağlak ağlak dolaşıyor ve kanser oldum.evet bazı şeyler açığa kavuşmadı felan ama şu ana kadarki gelmiş geçmiş en iyi dizilerden her ne derseniz diyin.ve 3 bölüm sonra bitiyor.ve 3.bölüm yüzünden koskoca diziyide çöp edemezsiniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Mayıs 2019 01:34
 Blue
(@bluestorm02)
Üye

Baya kötüydü zaten sezonun iyi olmayacağını biliyordum da night king'i de çöp etmişler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Mayıs 2019 11:38
Genç Kurt beğendi
(@genc-kurt)
Üye

Kötü bir bölümdü. Karakterler çöp edildi. Birer tanrı gibi kılıç sallayıp durdular. Böyle bir diziye böyle bir bölüm hiç yakışmadı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Mayıs 2019 14:58
CCF beğendi
(@brynquadel)
Üye
Tanıtım

Fazla takılmadım da John öldürecek derken, Arya öldürüverdi. Öldürüş biçimi de fena değildi 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Mayıs 2019 17:15
(@sesl1harf)
Üye
Tanıtım

 

 

 

 

Bu ileti 4 sene önce 5 defa tarafından Sesl1harf tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Mayıs 2019 11:39
Sayfa 1 / 3