Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Game of Thrones Fin...
 

Game of Thrones Final Sezonu

Sayfa 3 / 3
 
(@mertusta)
İmparator
Gönderen: Blue

Son bölüm aşırı kötüydü. Pazar gecesi sonunda bitiyor dizi.

Final bölümü daha da kötüydü bence 😀 Hayatımda bir dizi izlerken bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum. "Paris, Texas" filminin de ilk yarım saatinde falan diyalog pek yoktu ama sana bir şeyler anlatıyordu. Got'ta acı çektiriyor insana.

Ben bu diziyi çeşitli alavere dalavereler olduğu için sevmiştim, harbi harbi GAME of thrones'tu. Herkes bi p*çlik peşindeydi. 5. sezondan sonra millet beynini tuvalete atıp sifonu mu çekti ne olduysa hiç bir taktik yapmadan bam bam bam bitti dizi.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 20 Mayıs 2019 07:11
(@sesl1harf)
Üye

Konuya giriyorum bir-iki şey yazayım diye, insanın eleştiresi bile gelmiyor. Öyle de bir final sezonu, neresinden tutsan elinde kalan böyle de bir final. Bazı ana noktaları belirleyip aralarını güzel dolduramamışlar, karakter gelişimlerini de bir güzel çöpe atmışlar. Hoş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Mayıs 2019 01:46
(@dovakrah)
Üye

2 3 hafta öncesine kadar savunuyodum ama şu son bölümle tüm ümidim gitti böyle sezon ve final olmaz olsun ya yıllarca boşuna beklemişiz..son bölüm yani finalin son 15 dk sı hariç çöptü tamamen..artık witcher ile lotr dizilerini beklemeye koyulucam bari onlar iyi olsun

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Mayıs 2019 01:55
(@falta)
Üye

ben de patladım sıkıntıdan izlerken ve hiç tatmin olmadım. düşündüğüm hiçbir şey çıkmadı. neden her dizinin sonunu hiç ederler ki?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Mayıs 2019 02:05
(@mertusta)
İmparator

Abi harbi çok tutarsız dizi yani. Yazarlar alzheimer mı ne olmuş bu ne. Bi bölümde abi ben veganım diyen adamı yarım saat sonra bir buçuk iskenderi gömerken görüyoruz resmen. xD

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 21 Mayıs 2019 02:05
(@brynquadel)
Üye

Çok güzel bir dizi nasıl batırılır bunu öğrenmiş olduk. Kurgu 7. sezon da aynı durumdaydı ama bir şekilde çalışılmış, halledilmişti.

Bu sezonda bir teori diğerini tutmuyor, olayların tamamen kafadan atma serüveninden ibaret olduğu gözlemleniyordu.

Bazen insanların beklediğini vermek gerekir. Bu senaryonun acizliğini değil göstermez, bir hikaye olması gerektiği yere varmalıdır.

İnsanları şaşırtmak için gereksiz çabalara girilmesine hiç gerek yoktu. Boş geçen sahneleri izlerken gerçekten bunaldığımı itiraf etmeliyim.

Tanıtım

Örnek vermek gerekirse; savaş bitimi özeti ve orduya sesleniş büyük bir zaman aldı. Jon'un, Tyrion'la konuşması gereksizce uzadı, gereksiz duygu vurgulamaları kullanıldı. Mesela son sahnelerde, tyrion'un sandalyeleri dizmesini bir süre bekleyip, konsey üyelerinin bozması ... ne denir bilemiyorum. Bunu mu bekledik o kadar süre.

Her şeyi bırakmak gerekirse kenara, Jon ve Daenerys bu iki karakter çok önemliydi ve ikisi de çok-çok kolayca harcandı.

Bran; "Buraya kadar niçin geldim sanıyorsun" dediği an bittim. "Bran sen kimsin, sana noluyor a**" dedim.

Dizi, bittiği için eleştiri almıyor. Berbat bir sezon sunduğu için taşa tutuluyor. Şahsen zamanımı boşa harcadığımı, sadece izlemek için izlediğimi söylemeliyim.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Mayıs 2019 21:45
(@penetrator-god)
Üye

Son bölümle alakalı bu kadar kötü eleştiriler varken ve bir önceki bölümün anlamsızlığını da katarsak final bölümünü izlemek gelmiyordu içimden. Sonra bugün izin günümdeki boşluktan yararlanarak açtım izledim. 1 saat 30 dakika sürdü. Açıkçası bende farklı bir şey düşünmüyorum. Sanki Telltale Games'in yaptığı game of thrones oyunu gibi bir havadaydı. Her karakterden birkaç oldu bittiye getirilmiş kare gösterip uzattıkça uzattılar. Ama hiç birine tatmin edici tutarlı bir son yapamamışlar. Sezon gereksiz olmuş. Tek beğendiğim savaş sahneleriydi. 

Bu ileti 4 sene önce 3 defa tarafından Penetrator God tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Mayıs 2019 20:44
(@dovakrah)
Üye

2020 de cikmasi planlanan 5bin yıl öncesini anlatan(belki 10bindir)yan diziden umutluyum ben 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Mayıs 2019 03:30
(@penetrator-god)
Üye

Game of thrones'a bence ara vermeliler. Witcher ya da lotr dizilerinden birşeyler bekliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Mayıs 2019 00:23
(@genc-kurt)
Üye

Keşke son iki sezonu hiç izlemeseydim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Mayıs 2019 23:19
Sayfa 3 / 3