Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Game Of Thrones Tah...
 

Game Of Thrones Tahtı Kim hakediyor

Sayfa 7 / 7
 
 Rask
(@rask)
Üye

Euron Greyjoy var.Belki o Lannisterlar ile müttefik olurlar da hanelerin yerleşkesine bakarak Lannisterlar'ın kazanması imkansız lakin Night King geldiği için Starklar savaşa bulaşmayacaktır diye düşünüyorum bu arada trailerlarda Lekesizler ve Lannisterlar'ı King's Landing'de savaşırken görüyoruz.Bu arada Euron Greyjoy'u da denizde savaşırken görüyoruz muhtemelen yine Dany ile.Hatta Yara ve Theon da vardı orada tani muhtemelen değil kesin Dany ile.Lannisterlar'ın güneyden de  House Tyrell ve House Martell ile savaşması mümkün.Bence savaşın gidişatını asıl belirleyecek şey Night King ve ordusunun gücü.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13 Temmuz 2017 11:32
(@aidana)
Üye

Bence barbarlar tahta oturmalı. Ve bence ne Oberyn ne Mountain nede Syrio, Khal Drago evrendeki en iyi savaşçı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Ekim 2017 16:59
(@aethel)
Üye

Neye dayanarak bunu diyorsun? En iyi savaşçının şu dört kişi arasından çıkması lazım, başka ihtimal yok; Sör Aemon Targaryen, Sör Arthur Dayne, Sör Barristan Selmy, Daemon Blackfyre.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Ekim 2017 17:07
(@kargagoz)
Üye

Öncelikle Daenerys tahtı haketmiyor.Fetih yoluyla alındı ve Stannis'in hakkı oluyor bu.Tabii dizi de maalesef birkaç karakteri yükseltmek amacıyla harcandı.Açıkçası taht filan umurumda değil en iyi oynayan kazansın.Ben Euron Greyjoy'u seviyorum. 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Şubat 2018 16:36
(@ibodala)
Üye

3.sezonun yarısına kadar izledim daha ama yorum yapayım. En beğendiğim: Rob Stark ve Khaleesi <3 Nasıl bir isim öyle o 😀 Çok şekil telafuzu. Yeni bir oyuna başlar bayan karakter açarsam? Bir dahaki sefere bir seferlik ismini khaleesi koyacam 😀 Çok şekil isim 😀  

Birde khaleesi'nin yanındaki onu koruyan elemanı beğendim. 
Ama onda var bir şeyler onunla ilgili bir durumlar olacak. Bakalım sonradan olacak olaylar sanırım.

Ve son olarak öyle lider falan değilde hoşnutluk bakımından. Kişilik karakter olarak Arya beğenimi kazandı.
Taht maht, siyaset politika umrumda değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Nisan 2018 12:02
(@falta)
Üye

daha önce Jon Snow demiştim. tekrar diziyi baştan sona bütün sezonları izledim. yine Jon Snow diyorum. Zaten sona kadar izleyen anlar neden öyle söylediğimi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Nisan 2018 12:48
 Nera
(@nera)
Üye

Bu konuyu daha önce neden görmemişim bilmiyorum ama, soracak olursanız; ya Aegon Targaryen(Nam-ı Diyar Jon Snow) ya da Daenerys Targaryen derim. Jon zaten doğuştan yetenekli, lider ve Hem Stark, hemde Targaryen kanına sahip asil birisi. Tahtı en çok hakedenin o olduğunu düşünüyorum. Adam zaten ölümden döndü. Gece Nöbetçilerinde nöbeti bitince hayatına devam eden ilk insan ayrıca. Zaten Dany+Jon ilişkisi de oldu. Muhtemelen ikisinden biri tahta geçicek. Eğer bunlar geçemezse mükemmel bir zekaya sahip ve tahtı hakettiğini düşündüğüm bir sonraki kişi olan Lyanna Mormont geçmeli.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Nisan 2018 13:03
(@genc-kurt)
Üye

Biraz klasik olacak ama, tahtı hak eden değil, güçlü olan alıyor. Tıpkı Robert Baratheon'un yaptığı gibi.

Misal, eğer Renly ölmemiş olsaydı, 100.000 kişilik devasa bir orduyla önüne çıkanı ezer geçerdi. Peki taht Renly'nin hakkı mıydı? Tabii ki de hayır. Fakat güç kimdeyse, taht onun oluyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Mayıs 2018 22:47
(@ibodala)
Üye

Genç Kurt güzel yazmış.

Tanıtım
Ben tek lider olarak Stark'ların oğlu, Robb Stark* babasının intikamı için savaşan ve baya ilerleyen çocuğu beğendim. King in the North! Bir isim istersen kim demir tahta otursun diye? Onu diyebilirim başka da bir isim söyleyesim gelmiyor. Ama öldürdüler tabi o çocuğu hemde kalleşçe.. Düğün kutlamasında [sansür] bir herif tarafından öldürüldü. Aynı babası gibi oldu sonu. Şerefli gururlu yaşadı ve arkadan bıçaklanıp haince öldürüldü. Karışısına çıkarak öldüremediler.

Şimdi filmin gidişatına göre muhtemel olacak son ne derseniz? Şu ''Mutlu Son'' tırnak içinde. Khaaleesi ile Jon aşık olacak evlenecekler ve onlar geçecek. Khaleesi Kraliçe, Jon Kral olacak. Böylece hem nordların kabul ettiği sevdiği hemde diğer taraf diğerleri falan alayı kabul edecek khaalesi'yi.

Benim pek bir sevgim yok jon'a karşı. Normal yani. Yok afedersiniz bastard'mış buralara kadar gelmiş yükselmiş bir karakter en alçak zeminden. Hep hor görülen bir bastard iken.. Klasik bir hikaye bu. Hemde ben güçlü karakterleri severim. Robb Stark güzeldi mesala. O çocuğu baya beğendim. Güzel bir lider, bir kral olabilirdi ondan. Böyle çok mülayim komple saf temiz iyiyim ben. En iyisi yapacak falan yumuşak kalpli falan. Çocuk gibi baby face karakterleri kaşlarını kaldırıp böyle saf saf bakan adamları sevmem. Birde bunun üzerine yok bilmem nenin oğluymuş meğer muhabbeti çıktı. Orada iyice bıraktım Jon mon'u. Kötüydü bence. Eski hali gibi kalsa gene bir derece daha iyiydi. Klasik bir hikaye ama.. Ezilen iken en alttan en üstte en saygı duyulan yere yükselen bir adam.

Şimdi iyice cacığı çıktı yani.. Hiç bir ilgim yok ona karşı. Khaalesi yi ilk hallerini severdim sonradan o da bozdu. Eşitliğin tarafında olması, ezilenleri koruması. Adeletli bir hüküm sürmek istemesi hoşuma gitmişti. Merhametli hassas düşenceli bir lider olması* Sonradan bozdu biraz ne yapacağını bilemedi karıştı olaylar. Orada da o mesajı vermek istemişler eğer yönetiyorsan melek gibi olamazsın. Bazı kararları almak zorundasın falan.

O da cins cins bazı şeyler yaptı. Ejderhalarına atıyor bazı insanları. Yok güçlüyüm ben liderim ben. Bilmem neyim ben son bilmem ne son ejder falan pırt zırt. Birde önüne gelenle yatması falan sonralardan. Soğudum açıkcası eski prestiji havası kalmadı gözümde. Biraz alçaldı.
Diğer ona sulanan iş atan hırsız kılıklı savaşçıyı yatağına alması orada düştü gözümden. Kaç senedir harbi aşkı olan bizim sağ kolu adam varken. Gitti parlak gözüküyor diye resmen. Dogo muydu neydi o da öleli kaç sene olmuş zaten. Beklemiş tek başına yalnız kalmış kalıcağı kadar vakti gelmiştir yeni bir birlikteliğinin. Sonuna kadar tabi öyle yalnız yaşayamaz kimse. Hayat devam ediyor.

Ama o şekilde öyle olmamalıydı. Bir TWD Rick olayı hissettim. Çok güzel çok delikanlı çok iyi bir karakter olarak karşımıza çıkıp sonralardan dağıtması. Onunla bunla önüne gelenle yatması. Hoşlanmam ben öyle. Bunu yapan erkekten bile soğuyorum düşün yani.. Birde bayan oldu mu bunu yapan ? İyice itici oluyor. Baya alçalıyor benim gözümde bilmiyom. Kaliteleri düşüyor. O ilk baştaki asil duruşları. Neredeyse mükemmel bir insan başka bir benzeri yokmuş gibi iken falan.. Böyle yüksek bir profili varken yani. Birden basitleşiyor karaktler o hareket ile o eski profilinden düşüyor alçalıyorlar.

Yani ben arada düşünüyordum bu kıza. Bu denli yüksek seviyede. Muhteşem bir kıza kim layık olabilir? Kiminle olacak acaba diye? Nasıl bir çift olacaklar ? Bu kadar milletin hayranlıkla baktığı bu kadar asil bu kadar güçlü 2 insan. Bir kadın ve Erkek. Kral Kraliçe. Gitti kamuranın biri ile sevgili oldu anlatabiliyormuyum ? Müthiş dissapointed ;d Sonra da Jon çıktı. Jon'la da hiç yakıştıramadım. Hiç alakaları yok bence. Jon saf karşlarını kaldırıp küçük emrah gibi bakan çocuğun teki. Zerre yakışmıyor khaleesi ye. Yalan oldu yani ''Khaleesi Profili'' benim gözümdeki. Yok Mother of the Dragons ! Ateşlerin içinden çıkıyor böyle parıltılar içerisinde. Tüm saflığı temizliği ve gücü. Çok temiz ve çok güçlü bir kadın. Anne şevkati Kralı 😀 Yalan oldu. Gitti o hava. Başta yükselt yükselt sonra böyle alçaltın basitleştirin ? Olmuyor abicim öyle. Gazı kaçıyor karakterin.

Senin derinlemesine tüm kalbi ile seven. Büyük aşkın olan adam var orada. Ona karşı bile hep seviyeli. En fazla bir gün eliyle yüzüne dokundu. Ondan bile adam ne duygulandı. Neredeyse ağlayacaktı. Hem mutluluk hem üzüntüden. Sonra dur dur dur.. Git parlak diye dün çıkan herife sarıl. Eee.. gitti bitti.. Ne khaalesi kaldı. Ne Mother of Dragon. Ne şeklin kaldı? Basit biriymiş gibi. Zibidinin artizin biri çıktı geldi iki kaş göz yaptı aldı aklını. Bu kadar mıydı senin yüceliğin. Asilliğin. Hayal Kırıklığı.

Herneyse. Başka muhabbetler bunlar. Tahta oturması gereken* Oturmasını isteyecen isim olarak ? Kim olsun dersen. Benden çıkacak tek isim Robb Stark idi.
Başka isim söyleyesim gelmiyor. Hepsi aynı cacık. Kim geçerse geçsin sonuç aynı olacak hep. Onlarda entrikalarla uğraşacak. Pis işlere bulaşacak yada kalleşçe öldürülecek. O kadar güçlü bir makam. Öyle bir şeymiş işte. Bir yandan çok müthiş bir şey. Bütün insanlar bütün kıtalar senin ağzından çıkacak kelime ile hareket ediyorlar. Dilediğini yapma herşeye hükmetme gücüne sahipsin. Neredeyse yarı tanrıymışcasına. O diğer kalan insanlardan yüksek bir varlıkmışsın gibi sözün değerli oluyor.

Ama kimseyi rahat bırakmıyorlar. İster sevilen iyi ister kötü olsun. Sürekli o mekanı o pozisyonu o gücü arzulayan çevrendeki yakınındaki başkaları tarafından oyuna getiriliyorsun. Kuyunu kazıyorlar. Herkes yüzüne gülüyor arkanı döndüğünde bıçak çekiyorlar sırtına vurmak için.

Çok çirkin. Kral olsan ne olacak yani. Şansına ne kadarsa artık.. 5 sene? 10 ? 15 sene yöneten yönetiyor sonra pıt düşüyor. Armut gibi tabiri caizse. Bir ağac var. Onun dalında tutunmaya çalışıyorlar. Kimisi kısa kimisi hiç tutunamadan daha armut bile olamadan direk düşüyor kimisi biraz tutunup kimisi uzunca süre ama son hep aynı yani.

Bir anlamı yok bir değeri yok benim gözümde. Filmi zaten hiç kim oturacak bu tahta diye izlemedim. Güzel akışı güzel gerçekleşen olaylar. Heyecanlı aksiyon dolu sahnelerinden dolayı izledim.

Sevdiğim beğendiğim karakterler en yüksekten aşağı sırasıyla. Şuan için: 1]Robb Stark 2)Arya Stark 3)Khaleesi ama artık khaalesi diyesim gelmiyor. 3.olarak yazabilirsin yada yazma. Sadece Robb ve Arya. 

Ben daha çok Ak Gezenlerle olacak olan savaşı. Sonucu merak ediyorum. 
Taht olaylarından politikadan çok. O daha ilgi çekici.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30 Mayıs 2018 02:05
(@brynquadel)
Üye

Sadece yeni sezonu merakla bekliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30 Mayıs 2018 08:34
(@ibodala)
Üye

Ula evlenmiş ya bunlar!!!! ? D: Herkes ağlıyor. 

 

Ben ağlamıyom ama bi acayip oldum 😀 Ucundayım :I  Vay bee..

Yakışıyorlar, çok güzel gözüküyorlar ^^ Uzun yıllar sürer mutlu olurlar inş 🙂

Demekki neymiş. Jon snow bir şeyler biliyormuş ;P ^^
---
Herkes beyfendi hanımefendi giyinmiş. Sarı kafa striptiz klubune gider gibi giyinmiş. (/)_-'') Dizide de sevmezdim onu zaten -_- Uyuz kız..
Sette o sahneleri çekerken kaptırdılar birbirlerine kalplerini demekki. Senaryoydu gerçek oldu ? Vay bee..

Khaalisi kapı komşu nerman abla gibi sırıtmış fotoda 😀 Az düzgün poz ver 😀 Çok eğlenmişler demekki ^^

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Haziran 2018 17:03
Sayfa 7 / 7