Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Elder Scrolls Türk Forum v2

 
(@mertusta)
İmparator

Elder Scrolls Online'ın çıkmasına az bir süre kala forumun görünüm ve arayüzünde bir kaç değişiklik yapma fikri vardı aklımızda. Oturduk, kodları yazdık, gereksizleri çıkardık yaptık da yaptık. Sonuç olarak gördüğünüz şu tema uzun emeklerin sonucu ortaya çıkmış bir çalışmadır. Lafı fazla uzatmadan ne tür yeniliklerin geldiğini açıklayacağım. Böylece forumu daha kolay bir şekilde kullanabilmenizi hedefliyorum.

1-) Metin editörünü değiştirdik. Eskiden özelliklere tıkladığınızda yazınızda kodlar çıkmaktaydı. Bu da kodları bilmeyenler için kafa karışıklığına neden oluyordu. Bu sorunu tamamen kaldırmak için daha kolay ve göze daha çok hitap eden yeni bir metin editörü ekledik. Eski toprak hala kodlu bir şekilde yazabilir sorun yok 🙂

2-) Elder Scrolls fan sitesi olarak forumumuzda konu dışı sohbetin yapılmasını en aza indirgemeyi planlıyorduk. Bunun için konu dışı bölümünü artık 100 ileti üzeri olan üyeler görebilmekte.

3-) Yine ikinci maddeye dönük bir yenilik. Konu Dışı'na yazılan iletiler bundan sonra forumun bir zamanlar en altında, şimdi en üstünde olan "Son İletiler" bölümünde gözükmeyecek.

4-) İhtiyaç duyduğumuz gülücükler eklendi ve sayıları arttırıldı.

5-) Bu sefer ki moderatörler için. Bundan sonra flood, yani art arda mesaj atmak yasak değil. Çünkü bunu yapmanız mümkün değil 🙂 Eğer konudaki son ileti size aitse, tekrardan gönderdiğiniz ileti sizin son iletinize otomatik olarak ekleniyor. Up up up muhabbetine son verdik kısaca.

6-) Sabit ve normal konuları birbirinden ayırmak için bunlar ayrı kısımlarda gözükecek.

7-) Soru soranlar soruları çözüldüğünde konunun altındaki Konu Çözüldü butonuna tıkladığında konunun simgesi yeşil tik olacak ve böylece millet hangi sorular cevabını bulmuş konuya girmeden öğrenebilecek.

😎 Forumda benzer konuları önlemek için, konu açtığınız zaman Konu: yazan yere yazmaya başladığınız an sistem otomatik olarak yazdığınız kelimelere benzer konuları sıralayacak. Bir nevi google'ın otomatik arama sistemi diyebiliriz. Bu şekilde aynı soruların sorulmasını önlemeyi hedefliyoruz.

9-) Konuların altında eskiden « önceki sonraki » yazıyordu. Şimdi bunu önceki konu adı ve sonraki konu adı şeklinde düzenledik. Böylece önce ve sonra neyin olduğunu öğrenebilirsiniz.

10-) İletilerdeki resimler otomatik olarak küçültülüyordu. Tıkladığınızda ise devasa oluyordu. Bu sorunu çözdük. Yeni pencere veya sekmede açılacak artık.

11-) Kilitlenen konular düzeni bozmaması için bölümün en altına inecek.

12-) Son iletiler forumun en üzerine çıkacak.

13-) Sunucuya avatar yükleme kaldırıldı. Sistemin şişmemesi için avatarlarınızı başka bir resim upload sitesine yükledikten sonra resim url'sini Avatarınızı URL ile belirtin kısmından yükleyebilirsiniz.


Bunun dışında birkaç ayar daha yapacağız. Yeşil yaptıklarım eklediklerimiz. Normal olanları da ekleyeceğim. Muhtmelen bu hafta sonu eklenmiş olur. Eğer bir hata veya resimlerde kırıklık vs. görürseniz bu konu üzerinden bildirin lütfen. Eski temalar kullanımdan kaldırıldı. Ben bu temayı beğenmedim gibi sözler boşuna, söylemiş olalım. Sadece bulduğunuz hataları yazarsanız seviniriz, burasını beğenmedim, bu olmamış gibi lafları kendinize saklayabilirsiniz çünkü herkesin zevki farklı. Yeni temamız vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 21 Mart 2014 18:42
(@fraenz)
Üye

Eskisine göre daha iyi gibi, okunmamış konularda ki konu boyutlarını da büyütürsen daha iyi olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Mart 2014 05:19
(@beyaz)
Üye

Süper olmuş... :tebrik
Özellikle metin editörü, flood sistemi ve konu açarken daha önce yazılanların çıkması gerçekten oldukça faydalı.
Daha Profesyonel bir görünüme geçmişiz. :tebrik

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Mart 2014 06:28
(@zephyr)
Üye

Özellikle fontu çok sevdim. Adı neydi acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Mart 2014 06:56
(@meridia)
Üye

Yeni özelliklerdeçok hoş flood olayini engellemek felan gayet iyi olmuş.

Aypon cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Mart 2014 07:05