Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

[Sabit] FORUM KURALLARI

 
(@mertusta)
İmparator

Spoiler

Elder Scrolls Turk is neither directly nor indirectly related to Bethesda Softworks, ZeniMax Online Studios, nor parent company ZeniMax Media, in any way, shape, or form, neither does the Elder Scrolls Turk claim any representative rights to such. Elder Scrolls Turk is an entirely non-profit site and currently maintains no monetary value. Its purpose is that of an open information repository and is not intended to infringe upon the copyrights of Bethesda Softworks, nor their parent and affiliate companies. This site is neither supported nor endorsed by Bethesda Softworks or its licensers.

All information on this website is provided "as is" without warranty of any kind, express or implied, including the implied warranties of non-infringement. Elder Scrolls Turk cannot guarantee the validity of any information contained herein and disclaims the accuracy of submitted information, said information being posted without immediate peer review.

Any kind of image, text, audio and video contained in the servers of Elder Scrolls Turk does not intended to be a source revenue. If it requested by legal means, files above will be removed within 1 week at most.

[collapse]

Spoiler

Elder Scrolls Turk, dolaylı ve dolaysız olarak Bethesda Softworks, ZeniMax Online Studios ve ZeniMax Media ile bağlantısı yoktur ve böyle bir temsiliyet amacında değildir. Elder Scrolls Turk tamamen kâr dışı kurulmuş bir site olup, maddi bir değeri yoktur. Sitenin yegane amacı Bethesda Softworks ve ona bağlantılı şirketlerin isim haklarına saygılı olarak açık kaynaklı bilgi paylaşım ortamı oluşturmaktır. Bu websitesi Bethesda Softworks ve bağlantılı firmaların hiç biri tarafından destek görmemektedir.

Sitede yer alan bilgiler tıpatıp veya kısmen Türkçe diline çevrilerek oluşturulmuştur. Elder Scrolls Turk sitede yer alan içeriklerin kesin doğruluğunu iddia etmez, ve gönderilen içeriklerin hepsi yönetim tarafından bizzat kontrol edilmemektir.

Elder Scrolls Turk sunucularında yer alan resim, metin, görsel ve videolar herhangi bir maddi gelir elde etme amacı taşımamaktadır. Yasal yollarla talep edildiği takdirde bahsi geçen içerikler en geç 1 hafta içinde kaldırılır.

[collapse]

1-) Sonradan üye ismi değiştirilmez; birden fazla üyelik açmak, profilinizi uygunsuz içeriklerle doldurmak yasaktır.

2-) Küfürün sansürlü/sansürsüz her türlüsü yasaktır. Toplumun değerlerini aşağılayıcı ifadeler kullanmayın; din, siyaset, ideoloji, partizanlık kesinlikle yasaktır, bu gibi şeylerin sembollerini vs. profilinize koyamazsınız. Argo ve laçka bir dil kullanmamaya özen gösterin.

3-) Site genelinde korsan yazılımlara destek verilmemektedir.

4-) Elder Scrolls Online hesap, item ve oyunla ilgili bilimum şeyin alım satımı sitede yasaktır.

5-) Sitede başka sitelerin tanıtımını, reklamı yapılamaz. Yönetim ile irtibata geçin.

6-) Dili bozuk, anlaşılmayan, konuyla alakasız olan, incir çekirdeğini doldurmayan gereksiz iletiler haber verilmeksizin silinir.

7-) Üye Ol tuşuna bastığınız andan kuralları okumuş kabul edilirsiniz.

😎 Bu maddelerin ihlali durumunda üye uyarılır veya duruma göre banlanır. Aldığı cezaya şikayeti olanlar yöneticilere özel ileti ile ulaşabilir. Aksi şekilde itiraz edenlerin cezası arttırılır.Ayrıca şunlara göz atmanızda fayda var;

Konu açmadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

Spoiler

1. Cümle büyük harfle başlar, bittiğinde sonuna nokta konur. Soru cümlesinin sonuna da soru işareti konur, "mi" eki de ayrı yazılır. "kaçtımı?" değil, "kaçtı mı?" olacak. Bir cümleyi bitirdikten sonra öbür cümleye başlamadan önce araya bir boşluk koyun. Özel isimler büyük harfle başlar, kesme işareti ile ayrılır. Çoğul ekleri kesme işareti ile ayrılmaz. Bunlar ilkokulda öğretilen şeyler. Burası chat merkezi değil, bu kurala uyamıyorsanız kusura bakmayın ama forumda işiniz yok. (Kesme işareti yerine de boşluk koymayın, aynı şey değil.)

   2. Benzer şeyleri sıralıyorsanız araya virgül koymayı unutmayın. Virgülü değişik yerlerde de kullanın, doğru kullanıldığında akıcılığı sağlıyor ve yazınızın okunmasını kolaylaştırıyor.

   3. Türkçe karakter kullanmadan yazı yazmayın. "Arkadaslarimla" diye bir saçmalık yok, "arkadaşlarımla" olacak. Üstelik dikkat çekmek sebebiyle mesajlarınızda her harfi büyük yazamazsınız.

   4. Bazı gerekli kısaltmalar dışında kelimeleri sms atar gibi kısaltmayın, arada ufak tefek harf yutmaları olabilir, normaldir. Ama gidip de 'ztn', 'bzn' gibi saçmalıklar görmek istemiyoruz.

   5. Bağlaç olan 'de' ve 'ki' kelimeden ayrı yazılır, 'te' veya 'ta' olmaz. Benzeşme denilen şey ek bitişik olduğunda oluyor. "birde" değil, "bir de" olacak. Zaten cümleyi yazarken okursanız bağlaçlı kısımda ayrı bir vurgu olduğu belli oluyor. Yoksa kimse 'şunu millete ayrı yazdıralım da eğlence çıksın' diye kural uydurmamış. Ortaokula gelen birinin bunu biliyor olması gerekir. Bu kurala özellikle rehber ve viki konularında uymanızı bekliyoruz. 'Çok abartmadığınız sürece' normal iletilerinizde hatalar yapabilirsiniz, normaldir.

   6. Viki ve rehber konularında konuşma diliyle yazamazsınız. “gitçem” değil mesela “gideceğim”, fazla abartmadığınız sürece normal mesajlarınızda hatalar yapabilirsiniz.

   7. Yine Viki ve rehber konularında kelimelerin doğru yazılışlarına dikkat etmelisiniz. “yanlız” değil “yalnız”, “herkez” değil “herkes” gibi..

   8. Kendi kafanıza göre yeni kurallar getirmeyin. Bağlaç olmayan "de"yi ayrı yazmak veya bağlaç olan "de"yi bitişik yazıp kesme işareti ile ayırmak gibi. Üstelik "bilir" bir ektir, ayrılmaz. "gide bilir miyim" gibi bir saçmalık yok, "gidebilir miyim" olacak.

   9. Yazdığınız mesajları ne kadar uzun olursa olsun atmadan önce bir kez okuyun ve saçma sapan anlatım bozukluklarını, yanlışlarınızı düzeltin. Dediğim gibi, burası chat mekanı değil.

   10. Viki ve rehber konularında kurallara özellikle dikkat göstermelisiniz. Abuk sabuk yazılmış konular silinerek konuyu açan kişiye özel mesajla durum bildirilir, kişi isterse konusunu düzelterek tekrar yayınlayabilir. Silinen konuyu aynı şekilde yayınlayan kişi 'uyarı' alacaktır. (Bu yüzden bu tür konuları açarken konunun bir kopyası birkaç gün sizde bulunsun, sonra "Yok efendim, benim konum silinmiş, ben o kadar emek verdim" tipi yorumlara başlamayın.)

   - Yöneticiler kurallara uymayan ileti ve konularda yazım hatalarını düzeltme veya yorumu tümden silme gibi haklara sahip bulunmaktadırlar.

   - Ayrıca siz de dikkatsizce yazılmış mesaj ve konulardan rahatsız oluyorsanız hemen aşağıdaki "Moderatöre rapor et" butonuna tıklayarak durumu bize bildirebilirsiniz.

   - Unutmayın, düşüncelerini sağlam bir yazıya oturtan kişilerin çalışmaları daha çok okunur ve ilgi görür. Bu beraberinde saygıyı da getirir.

[collapse]

[/spoiler]

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 16 Temmuz 2013 07:36
(@mertusta)
İmparator

Madde 3 ve 8 güncellendi.

Korsan oyun kullanan ve yardım edenlere yönelik ceza yaptırımı kaldırılmıştır.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 3 Aralık 2016 05:05