Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Maden ve Külçe Rehberi

 
(@sarhi)
Üye

Bu rehberimizde madenlerin ne işe yaradıklarını ve nasıl yapıldıklarını söyleyeceğiz. Smithing'de kullanılırlar, bunu oyunu oynayanlar bilir. Ancak DLC'ler ile, modlar ile ve görevler ile kullanım amaçları da değişiyor. 12 tane külçe var, 10 ore. Nedeni Demir külçenin bileşik olması. Ve Dwemer Ingot. Ingot'ları smelter aracından yapabilirsiniz. Her demircide var denebilir. Ore'ler ile bir şey yapılamaz, şuna yarar dediklerimin hepsi ingotlarla yapılır. Demircilerden satın alabilirsiniz ve rastgele chestlerde de karşınıza çıkabilir.

Corundum Ore
Turuncudur ve Corundum Ore Veins ile bazı Geode Veins'lerden çıkar.2 tanesi ile ingotu yapılır. 1 tane Corundum Ore 1 tane Iron ore ile ise çelik külçe yapılır. Goldenrock Mine'de ingot, Knifepoint Ridge'de de bolca ore var.

Ebony Ore
Siyahtır ve en güzel armorlar/silahlar bunların ingot'u ile yapılır(koruma olarak). Zor bulunur, ancak belli bir seviyeden sonra bıkabilirsiniz ve iki tanesi ile ingotu yapılır. Dragonborn DLC ile gelen Raven Rock Mine'da istemediğiniz kadar var. Gloombound Mine'ı anlatmayacağım, gidin ve görün.

Gold Ore
Sarı olmasının nedeni altın olmasıdır. Takıda işinize yarar, zırhda kullanazsınız. Gold Ore Veins'lerden çıkar. Takı yapmak için sadece kendisi yeterlidir, ama bir mücevher öneririm. Kolskeggr Mine ve Labyrinthian'da ore ve ingotları mevcut.

Iron Ore
En popüler zırhlardan biri olan Iron armor bunun ingotu ile yapılır. Grimsi siyahtır. Tam siyah değildir yani. Ingot'u için 1 tane gereklidir. Her yerde bulabilirsiniz. Halted Stream Camp'ta bolca var, onu söyleyeyim.

Malachite ore
Yeşilimsidir ve glass eşyalarda işinize yarar. Üretmek için ve geliştirmeye. Her şeyde olduğu gibi iki tane ile ingotu yapılır. Steamscorch Mine'a gidin ve bakın..

Moonstone Ore
Auriel's Bow/Shield ve diğer elven itemleri geliştirmeye yarar, sarıdır. İki tane ile ingotu yapılır. Mzulft'a bakın..

Orichalcum Ore
Orcish itemleri yapmaya ve geliştirmeye yarar. Yeşildir. İki tane ile ingotu yapılır. Bilegulch Mine'a bakın.

Silver Ore
Gümüş takıda kullanılır, gridir. İki tane ile ingotu yapılır. Modlarda gereksinim olabilir. Bunlarda da gold ore'deki şeyler geçerlidir. Sanuarach ve Cidhna Mine'a gidebilirsiniz.

Quicksilver Ore
Elven itemlerde gereklidir. Geliştirmek ve yapmak için. Grimsi mavidir. İki tane ile ingotu yapılır. Adı üstünde Quicksilver Mine'a bakın.

Dwarwen Metal Ingot
Bu dwarven itemlerde işinize yarar ve sadece ingottur. Dwemer çöplerini kullanarak yaparsınız. Sadece dwemer metaller ile ancak. Diğerleri olmuyor maalesef. Dwarven Ruin'lere işiniz düştü yine.

Stalhrim
Stalhrim Dragonborn DLC ile gelen bir maden ve kendi adını taşıyan buz zırhları yapılıyor. Nerede bulunduğu vb. için bu linkten rehbere göz atabilirsiniz.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 16 Temmuz 2013 15:10
(@nautilus)
Üye

Renklendirmeleri düşünmen iyi olmuş,ellerine sağlık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Temmuz 2013 15:20
(@alponero)
Üye

Eline sağlık. Gerçekten çok teşekkür ederim. Bunlar çok işime yarayacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Temmuz 2013 15:34