Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Günlük - Dothor, Winterhold Koleji

 
(@dothor)
Üye

Günlüğün ön yüzü

 

Yazar: Dothor the Sorcerer

 

4. Çağ 202, Last Seed 18 Mondas.

"  High Rock'tan ayrılmak benim için zor oldu. Dillerden düşmeyen Winterhold koleji için Skyrim'e doğru yol almaya başladım. Ejderhalar Skyrim semalarında gözüküyor, Stormcloak isyanı hala devam ediyor ve Ulfric pes etmiyordu. Skyrim böyle bir haldeyken, oraya gidebilecek tek deli Bretonlu ben olabilirim sanırım. Bugün yolculuğumun kaçıncı günündeyim, bilmiyorum. Üşüyordum. Skyrim'e gelmeden soğuk kendini hissettirmeye başlamıştı. Soğuğun bu denli şiddetli olacağını tahmin bile edemezdim. High Rock'tan, Skyrime giden bir Nordlu'ya denk gelmiştim. At arabası ile yolculuğumuz devam ediyordu. Yolculuğumu onunla sohbet ederek geçiyordum. Yolun belirli bir kısmında ben uyuyor, diğer kısmında Nordlu uyuyordu. Yollar güvenli gözüküyordu. En azından at arabasının arkasının boş olduğunu görenler, bize bulaşmıyordu. Fazla bir eşyamız yoktu ve vakit kaybetmeden Skyrim'e daha hızlı gelmeyi amaçlıyorduk. "

 

4. Çağ 202, Last Seed 23 Loredas

" Nordlu ile Whiterun'da evine geldikten sonra kendisine teşekkür ettim. Bundan sonrasını tek başıma gitmek zorundaydım. Ayrılmadan önce Sovngarde diye bir yer söyledi. Daha önce hiç duymamıştım. Klasik Nordlu efsanesi olsa gerek. Bu Nordlular bu efsaneleri fazlasıyla büyütüyor. Sanırım Skyrim'de gün boyu bu Nordluların efsanelerini dinlemek zorundayım... Whiterun'da biraz mola verdim. Şehrin " The Bannered Mare " adlı hanı hoşuma gitti. Biraz toparlanmaya çalıştım ve aynı gün yola koyuldum. Sonunda Winterhold şehri yakınlarına gelebilmiştim. Beklediğimden çok daha fazla soğuktu. Kıyafetim, bu soğuk ortama el vermiyordu. Biraz büyü ile bu durumu çözebilecek gücüm vardı. Bu büyüyü Bretonlu bir büyücüden öğrenmiştim. "

" Öğrendiğim bu büyü sayesinde, kart taneciklerinin yüzüme gelmesini engelliyor, vücudum kuru kalıyor ve çok sıcak tutmasa bile beni donmaktan kurtarıyordu. Bir süre böyle devam ettim. Her ne kadar vücudumu korusam da, ayaklarım ıslaktı ve bu beni çok rahatsız ediyordu. Neyse ki Winterhold ufuktan görünmeye başlamıştı... "

 

4. Çağ 202, Last seed 24 Sundas.

" Sonunda koleje gelebilmiştim. Kolejin girişinde küçük bir test yaptılar; benden bir Atronach çağırmamı istediler. Oblivion kapılarını açtım ve bir Atronach çağırdım. Bu kolay büyüyü çok küçükken öğrenmiştim. Hata yapmadan testi geçtim. Daha sonra bana küçük bir oda ayırdılar. İçi normal bir boyuttaydı ve gayet rahat bir yatağı vardı. Birkaç saat kendimi iyi hissedene kadar dinlendim. Yeni büyüler öğrenmek için adeta can atıyordum. Kolej sandığımdan daha büyüktü. İlk başlarda kaybolmaya başlamıştım. Arcanaeum'da çok fazla sayıda kitap vardı. Kendimi geliştirmeye başlamıştım. Büyüler ve kökenlerini okuyordum. Bu zamana kadar büyüler hakkında çok fazla bilgim var zannediyordum. Ancak buranın büyücüleri yanında, resmen amatör kalıyordum. Bir Khajit bile benden daha güçlü büyüler yapabiliyordu ve bu benim için utanç verici bir durumdu... " 

4. Çağ 202, Hearthfire 1 Morndas. 

 

" Koleje gireli yaklaşık 6 gün oldu. Skyrim soğuğuna hala alışamadım. Archmage ile ara sıra konuşuyordum. Çok bilgili bir Dunmer'e benziyor. Üstüme hiçte hoş gözükmeyen bir kıyafet verdiler. Birkaç büyü öğrenmiştim. Daha sonrasında günlerce deneme yaparak, resmen büyülerde ustalaştım. Ancak kolejde yaşanan bazı olaylar vardı. Kolej içerisinde büyük bir büyücüyü takip etmeye başladım. Kötü amaçları olduğunu seziyordum. Çok büyük olaylara tanıklık ettim. Büyücü resmen Winterhold kolejine ihanet ediyordu. Böyle bir şey yapacağına inanmak istemiyordum. O büyücü ile fazla konuşmasam da, İsmini biliyordum. Adı Anc... "

 

(( Günlük burada bitiyor. Günlüğün bu sayfasının alt kısmının yırtık olduğunu görüyorsun. Aynı zamanda bu sayfanın son sayfa olmadığını ve diğer sayfaların da yırtılmış olduğunu, kitabın ortasından anlayabiliyorsun. ))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 14 Ekim 2020 02:00