Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

''Yeni Dünya - Skyrim'' - Dördüncü Bölüm

Sayfa 2 / 2
 
(@genc-kurt)
Üye

-Akçay-

    Sonbahar, Skyrim'in lanetli topraklarında ufak bir istila gibi yayılıyordu. Herkes gelecek olan kış için yiyecek depolamak, hayvanları içinse sığınak hazırlamakla meşguldü. Dondurucu soğuk Kuzey'in topraklarını kasvetle savurduğu zaman hazırlıklı olmak gerekirdi. Kuzey halkı son günlerde dolup taşan Talos mabetlerinde koro halinde dualar okuyor, Tanrı'dan merhamet umuyorlardı. Fakat Akçay'ın merkezinde, neredeyse şehrin simgesi olagelmiş ulu çınarın altındaki Arkay Rahipleri, kendilerini unutmayanları kutsuyor, madalyonlar dağıtarak koruma altına alıyordu. Herkes bir çıkar yol için bazı şeylere kendilerini adamak zorundaydı. Kimi Tanrılara, kimi işlerine, kimi ailelerine... "Savaş bu topraklara huzur getirmez," dedi bir adam. Düzlük mahallesindeki pazar esnaflarının yanındaki kuyunun başında durmuş düşüncelerle boğuşuyordu, "Asla getirmedi" diye mırıldanmaya devam etti. Yaşlanmıştı, eskisi kadar kudretli değildi. Üstünde ancak soyluların giyebileceği kalitede bir cüppe vardı, boynuna imparatorluğun ejderhası işlenmiş bir kolye takmıştı. Arkasını dönüp kuyunun içine bakınca yansıma da kendi yüzünü gördü. Tiksintiyle baktı yansımaya. "Şuna bak," dedi küfür edercesine, "Koskoca Idolaf Savaşzade'nin düştüğü hallere bak." 

     Zoruna gidiyordu anlaşılan, kardeşi Jon soylu bir kumandan olarak 20 askeriyle birlikte Vali'nin ordusuna katıldığından beri kendisini aciz hissediyordu. Jon Cyrodiil'de savaşırken, Idolaf burada kalacaktı. "Hah! Bir de Savaşzade hanesinin lideriymişim." diyip hana doğru yollandı.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 30 Ağustos 2017 17:33
OVERLORD beğendi
(@arthur-dayne)
Üye

@genc-kurt devamı yok mu ? Tam da çayımı doldurmuş sigaramı yakmış yüzümde tatlı bir tebessüm oluşturmuştum. Çok sürükleyici bir hikaye kesinlikle devamı olmalı 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Kasım 2021 02:24
Sayfa 2 / 2