Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Skyrim Elit Sniper Shooter Build (XB1/PC)- Modlu

 
(@terribleturk)
Üye

   Selam millet bu benim ikinci Karakter oluşumum. Umarım beğenirsiniz. Önce bir açıklama yapmam lazım. Bu Oluşum aslında diğer RPG’lerde ve çeşitli strateji oyunlarında gördüğümüz Shooter sınıfı. Genelde Fantazya türünde pek olmaz ama bazı oyunlarda yer alır. Hafızamızı zorlarsak; Warcraft 3’ te ki Shooter askerleri hatırlayın. En olmadı Grim Dawn adlı RPG oyununda da yer alıyorlardı. Hatta The Incredible Adventures of Van Helsing oyununda da dilersek Shooter olabiliyorduk. Torchlight ve benzeri başka oyunlarda da yer alıyordu. 

   Peki nedir bu shooter? Nasıldır? Neler yapar? Shooter genellikle Zırh giymez bunun yerine kıyafet giyer. Çünkü zaten atış menzili oktan bile fazladır. Zira tüfekle (endişelenmeyin biz tüfek kullanmayacağız.) ateş eden birinin zırh giymesi komik olurdu. Çabuk hareket etmesi lazım. Biz ise bu karakteri Skyrim’e uyarlayacağız. Şöyle ki; Bildiğiniz üzere oyunda patlamalı bolt atan Dwemer Crossbow var. Bununla işte Shooterlık yapacağız. Hatta modlardan destek alarak bir Sniper’a dönüşeceğiz. Dürbün takacağız Crossbow’ umuza. Gizlenip Dwemer Scouter & Googles (dilerseniz direk canlı algılama da kullanabilirsiniz.) modundan yardım alıp, düşmanlarımız bizi görmeden her seferinde onları gafil avlayacağız. Kıyafetlerimizi giyip biraz dehşet saçacağız. 

Race; 

Bosmer (Çünkü Archery lazım olacak. Bu konuda Tamrielin en iyisidir Bosmerlar.) 

Birtsign; 

Lover Stone veya Thief Stone 

Yetenekler; 

 • Archery (Fulleyin Her perk lazım) 
 • Sneaking (Giziliği artıran Perkler işimize yarar) 
 • Speech (Biz Kaliteli Elit bir Sniper’ız, kaliteli anlaşmalar yapmamız lazım)  
 • Illusion (Görünmez olup haylazlıklar ve yaramazlıklar yapabiliriz.) 
 • Alteration (Detect Life için Lazım) 

Diğer yetenekler; 

Dilerseniz; 

 • Light Armor kasabilirsiniz. 

İki stamina üç health puanı artırın. Hadi kollarınıza kuvvet. Abanın Sniperlar. 

Oynanış; 

   Siz Bosmer’sınız bu sebeple her türlü çakallığı yapmanız lazım. Unutmayın onurlu bir savaşçı değilsiniz. Veya havalı bir büyücü de değilsiniz. Karizmatik göründüğünü sanan budala bir ninja kılıklı Assasin de değilsiniz. Siz yalnızca patlamalı boltlarınızla Düşmanlarınıza ölüm kusuyorsunuz. Siz ateş kusan bir ölüm makinesi olan Dwemer Scoped Crossbow’ a sahipsiniz. Yalnızca dürbününüzden bakıp gizlenin. Hedefi belirleyip onu gebertin, konuşmayım yalnızca ateş edin. Yalnızca ölüm kusun. Patlamalarla Skyrim’ in gecelerini uyandırın. Siz gerçek bir hain, pislik, ahlaksızsınız. Kimseyle kılıç dövüşüne girmeye kalkmayın. Onur bir korkağın malzemesidir. Yalnızca alev kusun boltlarınızla ve şunu unutmayın; “Sizin için hiçbir yer güvenli değil. Dostlarınız yok. Siz yalnız bir Elit Sniper askerisiniz anca para için çalışırsınız. İşin içinde para yoksa Crossbow’unuz sırtınızda dursun. Siz yağmacı, katil, hırsızsınız asla pazarlık etmeyin. Ve asla mükemmel den daha azı olmayın. Mükemmel den daha azını kabul etmeyin. 

Gerekli Ekipmanlar; 

   Zırh giymeyeceğiz Jester’s Clothes veya renkleri uyumlu bir kıyafet seti dizin. Dark Brotherhood Robe’si de olabilir. Thalmor Robesi de olabilir. Aynı şekilde Telvanni Robe de giyebilirsiniz. Veya başka beğendiğiniz bir Robe. 

   Silah olarak bir Crossbow ve patlamalı boltlar gerek. Oyunun başında Biraz okla atış yapın eliniz alışsın. Sonra ilerleyince kolay Crossbow elde etmek için ya  Faction Crossbows modunu kurun veya Elite Crossbows Creation Club içeriğini alın. Siz karar verin. Veya demircilik modu yükleyip Steel Crossbow craftlayın. Ama eninde sonunda Dawnguard’ a katılıp Dwarven Crossbow’ u ve patlamalı boltları alın. Çünkü asıl silahımız bu olacak. 

   Yanımıza gelenlere nasıl vuracağız diyen Warrior arkadaşları duyar gibiyim. Kardeşim; izcilik yapacaksın, iz süreceksin, mekânı okuyacaksın. Daima avantaj elde edecek hep ilk davranan sen olacaksın. AssasinHunter veya Scout oynayan arkadaşlar anladı beni. Şimşek gibi olacaksın şimşek gibi! 

Hikaye; 

   Siz ufak yaşta ailesi katledilmiş bir Bosmer’sınız. Her halükârda Tamriel’ de güvenilmeyen birisiniz. Yaşlı Okçuluk hocanızdan uzun yıllar ders aldınız. Ormanda yıllarca Av yeteneklerinizi geliştirdiniz. Yıllarca yeteneklerinizi mükemmelleştirdiniz. Ailenizi katledenleri ararken yolunuz Skyrim’ e düşer. Bunu haydutların yaptığını öğrenirsiniz. Haydutları birer birer avlamaya başlarsınız. Bazen handa bir köşeye çekilip gölgelerin arasına çekilip gizli gizli milleti izlersiniz. Onlara kulak verirsiniz. Elit bir Asker olduğunuzdan elinize ne geçerse okursunuz. İpuçlarını toplayıp olayları çözmeyi ve iz sürmeyi seversiniz. Avlanmaya ve avcılığa büyük önem verirsiniz. Bazen sırf keyfine açlığınız bastırmak için avlanırsınız. Çünkü gayet iyi bilirsiniz. Siz unutulmuş olanın yolcusu. Antik kültürün takipçisisiniz. Ailenize orantısız şiddet kullanılıp katledildiği için. Bu sizde travma yaratır siz de daima patlamalı bolt ve Crossbow taşıyıp nokta atışı yaparsınız. Dwemer teknolojisi kullanmaktan rahatsız olmaz, gocunmazsınız. Dwemer gözlüğü (Canlıları gösteren) Dwemer Crossbow u ve alevli bolt kullanırsınız. Yani ileri görüşlüsünüzdür. Dwemer araştırmaları okumayı, onların yer altı şehirlerinde zaman geçirmeyi seversiniz. Dikkatli ol gölgelerde yürüyen. Karanlık neyi gizler bilemezsin...  

Yapılacaklar; 

 • OakfleshDragonhideEbonyfleshInvisibilityDetect Life ve Muffle harici büyü kullanmayın. Yani büyüyü yardımcı olarak kullanın. Birine büyü atmayın. Kendinizi güçlendirmek için kullanın. 
 • Sağlığınızı avladığınız hayvanların etlerinden yemek yapıp yiyerek doldurun. Pot da kullanabilirsiniz.  
 • Kılıç, gürz, balta, taşımanıza bile gerek yok. Siz ShootersınızCrossbow’unuz yeter de artar bile. 
 • Oyunun başına Crossbow elde etmek zor biliyorum. O ana kadar yayla alıştırma yapın. Asla kılıçla tek elli veya çift elli silahla saldırmayın. 
 • Kullanabileceğimiz büyüleri yavaş yavaş levelınız arttıkça geliştirin. Mesela başlarda Oakflesh basın sonra daha iyisini. Zamanla gelişir. 
 • Oyunun başında Riverwood’ da Faendalın görevini yapıp yanınıza alın. Aldığınız değerli itemleri satarak oyunun başında 2000 altın para yapın. (Yapılıyor çok basit) Sonra Takipçiniz Faendal’a bana okçuluk öğret diyip. Hepsini öğrenin Level atlayıp Okçuluğun Perklerini verin. Sonra Faendal’ ın envanterini açın takipçi komutlarından Ödediğiniz paraları geri alın. (Nasıl olsa takipçimiz, yapabiliriz.) Sonra geri aldığınız paralarla derslere devam edin. Bu şekilde hem oyunun başında 8 level olursunuz daha Whiterun’a gitmeden. Hem de Okçuluk 50 olur bedelsiz.  Faendal en fazla Okçuluğu 50 yapabiliyor derslerle.
 • Gördüğünüz her hayvanı Yayınızla veya Crossbow’unuzla ateş edin. Archery ne kadar gelişirse o kadar iyi. 
 • Daima gizlenin ilk önce hep siz saldırın. Asla geç kalmayın. 

Vampirlik veya Kurtadamlık; 

Hayır herhangi birine gerek yok. Oluşum ile baya alakasız. Dawnguard görevlerini yapıp Vampirleri yok edebilirsiniz. 

Görevler; 

   Dilediğiniz görevi yapabilirsiniz kısıtlama yok. Yalnız Vampir veya Kurtadam olmayın. Onun dışında serbestsiniz. Ölümcül Crossbow atışları yapabileceğiniz her görevi alın. Tozu dumana katın. Ortalığın anasını ağlatın. 

Gerekli Modlar; 

 1. Scoped Crossbows 
 2. Scoped Bows 
 3. Ethereal Elven Beauty (Bosmer oynayacaksanız çünkü) 

Dövüş, Kamera ve Hareket modları; 

 1. Refined movement 
 2. Immersive movement 
 3. Combat perks overhaul 
 4. Wildcat – Combat of Skyrim 
 5. Complete Archey Overhaul 
 6. Blade and Blunt A Combat Overhaul 
 7. Off-Shoulder Third Person Combat Camera 

Güzel görünmek için; 

 1. Better Males (Daha Güzel Herifler) 
 2. CBBE (Daha Güzel Hatunlar) 
 3. Superrior Lorefriendly Hair Retexture 
 4. The Beauties of Skyrim (Hatun oynayanlar için) 
 5. Beards 
 6. Brows 
 7. Apachi Sky Hair 
 8. Herhangi bir göz modu  

Görsellik, Grafik ve Çevre; 

 1. Dark Forests of Skyrim (Skyrim’ in Ormanlarını korkunç karanlık ormanlara çevirecek) 
 2. Supreme and Volumetric Fog (Sisli ve gerilimli korku dolu bir atmosfer yaratacak) 
 3. Skyland AIO patch 
 4. Skyland All in One Pack 
 5. Surreal Lightning 
 6. Bigger Trees 
 7. Enhanced Blood Textures 
 8. Glorious Dwarven Metal (Dwarven’ları seviyoruz güzel gözükmeleri lazım) 
 9. SavrenX Gore (Daha iyi gözüken Vahşet) 

Silah ve Zırh; 

 1. Horses Wear Armor 
 2. Ghosu – Auriels Crossbow & Swords 
 3. Nigthingale Crossbow 
 4. Bandolier  Bags and Pouches 
 5. CC’s Daedric Armor and Weapons Retexture HD (Şart Değil) 
 6. King Ports – Heavy legion  
 7. Hyperion Dwemer Exoskeleton (Zırh puansız oynayamayanlar bunu giyebilir, Robe veya kıyafet üstüne. Lakin; önermem gerek yok zaten aşırı OP olacağız. Bu bir Dwemer iskeleti modu Dwemer Metalinden, çok sağlam, Robe, Zırh veya herhangi birşeyin üzerine giyebilirsiniz.) 
 8. Clean and Improved Mage Robes (Robe giyecekler yükleyebilir. Robelere daha iyi yeni kaplamalar ekleyecek. Renklerini güzelleştirecek.) 

Diğer Gerekli Modlar; 

 1. Oblivion HUD (Daha iyi atış yapmak için şart.) 
 2. King Ports - Skeletons of Daggerfall (Korkalım biraz, iyidir) 
 3. Locpicking Interface Redone (PC’ciler Lockpick Pro da kurabilir) 
 4. Dwemer Googles and Scouter (Daima bunu takıp düşmanlarımızı önceden göreceğiz. Ne demiştik unuttun mu? Şimşek gibi olacağız! Şimşek gibi HiHa! Ho! Vay be süperim! 

Ekstrem derecede OP olmak için; 

Karaktere; 

 1. Aetherium Armor and Weapons Compilation 
 2. Aetherial Crown by Saerileth 

Modlarını ekleyip bunları ele geçirip inanılmaz bir OP olabilirsiniz. 

Yani seçim sizin. Güç zırhı ve Aetherial Crown giyen bir Elit Sniper olmak elinizde. 

Bu konu 3 sene önce 2 defa TerribleTurk tarafından düzenlendi.
Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10 Mayıs 2020 18:21
(@dominictret)
Üye

aşırı müq olmuş kardeşim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Kasım 2020 17:45