Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Kırmızı Ünlem Kutusu

 
(@the_kont)
Üye

Arkadaşlar Merhaba 

Öncelikle forumu bugün bulduğum için kendimi hem mutlu hem de geç kalmış hissediyorum. :)İndirdiğim modlarda sık yaşadığım bir problemin cevabını bulabilmek umuduyla bu konuyu açtım yardımcı olacağınıza inanıyor ve anlayışınız için teşekkür ediyorum.

 

Skyrim SE 'a eklediğim birkaç mod ile yaşadığım bir "Kırmızı Ünlem Kutusu" problemim var. Örneği genişletmem gerekirse gerek eşyalar olsun gerek binaların yapıları olsun gerek NPC'ler normal şekliyle değil üzerinde "Kırmızı Ünlem Kutusu" şeklinde ekranda beliriyor. Hatta kimi zaman da binaların sadece kapısı görünüyor ancak hiçbir etkileşime müsaade etmiyor ne yazık ki . (Eğer düzgün açıklayamamış isem ekran görüntüsü de ekleyebilirim). Siz de takdir edersinizki böyle bir sorunla oyunu sürdürebilmek imkansız hale geliyor.

Benim bazı forumlarda yaptığım araştırmalarda sorunun "eksik veya düzgün çalışmayan mesh dosyalarından" kaynaklandığı belirtiliyor. Ancak ben bu sorunları kimi kullanıcının sorunsuz kullandığı pek çok diğer mod'da yaşadığım için sorunun kaynağını net olarak saptayamıyorum.

 

Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Teşekkürler.

 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 30 Temmuz 2019 15:48
(@the_kont)
Üye

Güncelleme

Sorunum Skyrim Special Edition için indirdiğim modda yer alan mesh parçasının ve bu mesh parçası içindeki nif dosyalarının Skyrim Legendary Edition ile uyuşmamasından kaynaklanıyormuş. Bu sorunun çözümü için SSE NIF Optimizer programını kullanmayaı denedim ancak bu seferde npc lerin gövdesinin üzerinde balon gibi bir kafa parçası oluşmaya başladı. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? 

 

Yardım eder misiniz lütfen ? ? ? 

 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 31 Temmuz 2019 14:58