Special Edition Başarım Aktif Etme Modu  

 
(@mrwenzoxfs)
Üye

Merhaba EST ailesi, Special Edition'u çoğu kişi oynamaya başladı ve gerek türkçe yama modu gerekse diğer modları birçok kişi kullanıyor. Bildiğiniz üzere mod kurduğunuz zaman Special Edition'da başarım kazanmanız devre dışı oluyor. Bunun için Nexus'ta gezerken görmüş olduğum modu sizlerle paylaşmak istedim;

Modun Linki:
http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/245/?

Kurulum:
Rar dosyasının içindeki "AchievementsModsEnabler.dll, AchievementsModsEnabler.dll_Exports.txt, DINPUT8.dll ve DllLoader.txt" dosyalarını, Skyrim Special Edition'un bulunduğu klasöre atmanız yeterli.

Kaldırmak için:
Skyrim Special Edition'un içine attığınız "AchievementsModsEnabler.dll, AchievementsModsEnabler.dll_Exports.txt, DINPUT8.dll ve DllLoader.txt" dosyalarını sildiğiniz zaman modu kaldırmış olacaksınız.

Alıntı
Gönderildi : 7 Kasım 2016 09:50
(@tvkarti)
Üye

güzel konu bende gıcık olmuştum buna sanki başarımları alıp eve götürücez

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Aralık 2016 19:54
(@ustaguild)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Steamde skyrim special editiona sadece türkçe yama kurulu ama daha önce oyuna yeni başlarken bir kaç mod kurup kaldırmış ve o saveden devam etmiştim oyuna sonra hiç başarım gelmedi. Acaba save eski modlardan dolayı mı sorun çıkartıyor. Türkçe yamada mod katagorisinde olduğundan bu sorunu yapıyor olabilir mi ? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu ileti 1 sene önce tarafından ustaguild tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Şubat 2019 16:04
(@skyrimsever)
Üye

Hic mod yok ise showracemenuye konsol ile girip saveni tekrar farkli bir isimle kaydedersen sorunun cozulebilir

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Şubat 2019 09:46
(@ustaguild)
Üye

Teşekkürler bunu deneyeceğim. Deneyip olursa yazımı güncellerim. Bu sorunla karşılaşıp çözebilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Uzun süre sonra gelen edit : Mod kurduktan sonra ( Türkçe yamada dahil ) save maalesef başarımları aktif etmiyor modları kaldırsanız dahi yukarıdaki arkadaşın verdiği kodda maalesef işe yaramadı o yüzden modlarken başarımları ile ilgili sorun yaşamak istemiyosanız bunu atlamayın derim. Yeni oyuna başlamadan önce yukarıdaki modu kurunca sorun kalmıyor.

Bu ileti 1 sene önce 2 defa tarafından ustaguild tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Şubat 2019 03:38