Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

[Sabit] ENB Hakkında Her şey

Sayfa 1 / 8
 
(@artemis)
Üye

ENB Nedir?

ENB, Skyrim ve başka birçok oyunun grafik kalitesini arttırmak, renk ayarlarını değiştirmek, sade bir görüş alanına  çok daha kaliteli SSAO (screen space ambient occlusion), derinlik, bulanıklık, gölgeleme ve oyunda bunun gibi bir çok şeyin kalitesini arttırmak için Boris Vorontsov tarafından tasarlanmış, daha sonraları başka mod yapımcıları tarafından binlerce yapılınca ENBseries oluşmuştur.

Performansı Nasıl Etkiler?

ENB'ler fazlasıyla performans kayıplarıyla bize geri döner, tabii ENB'sine göre değişiyor. Örneğin bir ENB 20 FPS düşürüyorsa, diğeri 5-6'da düşürebilir. Bu yüzden bilgisayarınızın özelliklerine göre ENB'nizi seçmelisiniz, yoksa oyununuz öyle bir kasar ki PC'nizi camdan bile atmak isteyebilirsiniz.

Neden ENB Kullanmalıyım?

ENB'yi eğer oyununuzun görüntüsünden sıkıldıysanız ve oyuna renk gelsin istiyorsanız kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun içi görüntüsü çekmeye meraklılara da farklı bir bakış açısı getiriyor; öyle güzel görüntüler elde ediyorsunuz ki F12'ye basmaktan parmaklarınız ağrımaya başlıyor.

ENB'yi Neye Göre Seçeceğim?

Ağız tadınız ve performans seçimi olduğu kadar uyumluluk ta önemli. Kullandığınız modlar doğal olarak her ENB'ye uyumlu olmuyor. Örneğin ENB, W.A.T.E.R moduna uyumlu değilse su saydam görünmeye başlar. Climates of Tamriel kullanıyorsunuz ancak ENB'niz buna uyumlu değil ise:

Peki bunu nereden anlayacağız? Bütün ENB'lerin nexus sayfasının açıklama bölümünde (Description) nelerle uyumlu, nelerle uyumsuz olduğu yazar. Eğer ENB'yi deli gibi istiyorsanız çakışan modu silmenizi öneririm. Burada tercih sizin.
DLC'lere gelir isek, çakışma gibi her hangi bir etkisi olmuyor.

ENB Nasıl Yüklenir?

1. Buradan Download bölümünün hemen altındaki dosyalardan birini indirmeniz gerek. Hangisini indireceğiniz ENB'nin sayfasında yazar. Örneğin: "please use with enb dll 0.119" diyorsa siz buradan v0.119'a tıklayacaksınız. Önünüze diğer bir sayfa geldiğinde işaretine tıklayarak rar halinde indireceksiniz.

2. Dosyayı açın. İçinde 2 klasör vardır: Injector Version ve Wrapper Version. Injector'a hiç dokunmayın. Wrapper Version'a tıklayın, bize gerekecek olan tek şey "d3d9.dll", diğerleri çöp.

3. Skyrim dosyasını (İçinde TesV bulunur.) açın (Genelde Program Files/Steam/SteamApps/common/Skyrim). En önemli yerlerden biri! Kopyaladığınız d3d9.dll'yi Skyrim klasörüne atacaksınız, Data'ya değil!

4. ENB'nizi yükleyin. Rar halinde açtıktan sonra içindeki tüm dosyaları kopyalayın ve d3d9.dll'yi attığınız yere atın.

5. Bir deneyin, eğer ENB'niz çalışmadıysa Belgelerim/Oyunlarım/Skyrim dosyasına gidin. Orada Skyrimprefs.ini olacak. Bunu not defteri yardımı ile açın. "bFloatPointRenderTarget" 'i bulun. Bunun karşısında yazan 0'ı 1 yapın. Bunu ENB'niz çalışmadıysa veya düzgün çalışmamışsa yapın.

NOT: ENBDEV sitesinden aradığınız dll'yi bulamazsanız buraya bakabilirsiniz.

Yeni Nesil ENB?

Son zamanlarda bir sürü ENB'nin Nexus'u doldurması ile ENB.dev, fazladan olarak bir çok yenilik getirmiş durumda . Örnek verecek olursak, enbhost. ENBhost, rar'ın içinde hazır olarak bulunuyor ve sistemlerin ENB'yi sorunsuz çalıştırmasına yarıyor. Uygulamayı ek olarak çalıştırmanıza gerek yok, oyun açılır açılmaz otomatik olarak çalışmaya başlıyor. Shift + Enter'a basarak oyun içinde ENB ayarlarını da açabilirsiniz. Yine de, yükleniş tarzının eskilerinden pek bir farkı yok. Eski ENB'ler için sadece d3d9.dll'yi WrapperVersion'dan çıkarıyorduk. Şimdi ise enbhost.exe yi de alıyoruz.

Kısacası, Wrapper Version'a tıklayın, bize gerekecek olan şeyler "d3d9.dll" ve "enbhost.exe". İkisini de kopyalayın ve Skyrim klasörüne atın, Data'ya değil.

Ayrıca eskiden sadece belli durumlarda yaptığımız "bFloatPointRenderTarget=1", zorunlu hale geldi. Belgelerim/Oyunlarım/Skyrim dosyasına gidin. Orada Skyrimprefs.ini olacak. Bunu not defteri yardımı ile açın. "bFloatPointRenderTarget" 'i bulun. Bunun karşısında yazan 0'ı 1 yapın.

Bunun dışında yapmanız gereken ayar olursa, yüklediğiniz ENB'nin açıklama kısmında bulabilirsiniz. Örneğin biri bTreesReceiveShadows'u değiştirir, bir diğeri bDrawLandShadows. SADECE ENB sayfasında yazan ayarları kullanın.

Skyrim Enb kurulumu (Real Vision, Vividian ve Bleak):

ENB'yi Nasıl Kapatacağım?

Eğer tümüyle kaldırmak istiyorsanız yüklediğiniz dosyaları silin. Oyunda açıp kapamak istiyorsanız "Shift + F12" 'ye basmanız yeterli.

Ekranım Yarım Görünüyor!

Öncelikle sakin olun. Oyununuza bir şey olmadı. ENB'yi yapanlar daha sinematik bir görüntü vermesi için alttan ve üstten siyah şeritler geçirirler. Bunu elbette kapatabilirsiniz. Peki bu nasıl yapılır? ENB'nin Nexus'taki files bölümünde Remove Cinematic Bars dosyası var ise bunu indirip ENB'nizin bulunduğu dizine atmanız yeterli. Eğer öyle bir dosya yok ise ENB'nizin bulunduğu dizine gidin. enbeffect.fx dosyasını not defteri ile açın. Burada #define HD6_VIGNETTE veya #define LETTERBOX_VIGNETTE yi bulun, bunların başına // ekleyin. (//#define LETTERBOX_VIGNETTE gibi)

Kendi İstediğiniz Renk Ayarları İçin Palette

Eğer bir ENB klasörüne girerseniz, her birinin içinde enbpalette.bmp bulunduğunu göreceksiniz. Bu palette'lerin her biri farklı tonlarda renkler içerir. Örneğin aşağıda, 9. palette'i kullanırsanız soğuk, 3.'yü kullanırsanız sıcak bir ENB elde edersiniz.

Farklı palette'ler deneyerek, göz zevkinize göre en iyisini seçebilirsiniz.

Tanıtım

ENB İçin Yüklemem Gereken Mod Var mı?

Hem evet, hem hayır. Çoğu ENB mod gerektirmez, ancak bazıları sis olsun, gölge olsun, su olsun, daha iyi performans olması ve çökme yaşanmaması için yüklenmesi gereken modlar sunuyor. Bunları yükleyeceğiniz ENB'nin sayfasında, açıklama bölümünde Required Mods bölümü altında -varsa- bulabilirsiniz.

Nedir Bu SweetFX?

SweetFX görüntü kalitesini arttırmaya yararken, FPS'inizi öldürmek için birebir olan bir araç. Bulanık olan yerleri giderir - ki özellikle ENB'lerde arkaplandaki yerlerin ne kadar bulanıklaştığını görebiliyoruz -, FXAA ve SMAA özellikleri gibi birçok özelliği geliştirir, soluk tonları canlandırır...

Her ENB bu özelliği desteklemiyor ne yazık ki, ancak destekleyen ENB'lerin klasöründe, diğerlerinden farklı olarak SweetFX dosyası, SweetFx_settings, d3d9injFX, shaderFX gibi birçok şey bulunur.

Eğer PC'niz iyiyse ve daha iyi oynamak istiyorsanız, bunları Skyrim klasörüne atmanız yeterli. Eğer performans düşürmek istemiyor ve kullanmamayı seçiyorsanız, bunları tek tek ayıklamanız gerekiyor.

Örnek verecek olursak Seasons of Skyrim ENB'nin dosyası:

SweetFX
d3d9.fx
d3d9injFX.dll
dxgi.fx

effect.txt
enbbloom.fx
enbeffect.fx
enbeffectprepass.fx
enbpalette.bmp
enbseries.ini
enbsunsprite.fx
enbsunsprite.tga
injector.ini
SweetFX readme.txt
SweetFX_preset.txt
SweetFX_settings.txt

Thumbs.db

Kalın olanları, eğer SweetFX kullanmayacaksanız, atmanıza gerek yok.

FPS'im Aşırı Düşüyor! Performans Arttırmanın Yolu Var mı?

Bazı ENB'ler vardır ki, ne yaparsanız yapın, ne kadar mod kapatırsanız kapatın, yine de oyunu kastırmaya devam eder. Bu yüzden ENB'yi kendi bilgisayarınızın özelliklerine göre ayarlayabileceğiniz seçenekler var. ENB'yi her zaman bilgisayarınızın belleğine göre ayarlayın.

Yüklediğiniz ENB klasöründe enblocal.ini bulunur. Bunu not defteri yardımı ile açın. Aşağıdaki özellikleri ayarlayın, tabii kendi tercihlerinize ve PC özelliklerinize göre.

[PERFORMANCE]
SpeedHack=true
EnableOcclusionCulling=true  // Bu, sadece ENB 243 ve üzerinde yer alıyor.

[MEMORY]

ReservedMemorySizeMb=256  // Eğer ekran kartınızın belleği çok çok az ise 128'i deneyin; normalde ideal olan ise 768-1024'tür.
VideoMemorySizeMb=0 // Eğer burası 0 ise, oyun, diğer oyunlarda hangi ayarda oynuyorsanız VRAM'i onun gibi kullanır. Dxdiag'a girerek ekran bölümünden VRAM'a bakabilirsiniz. En iyi yöntem VRAM - 128 MB'dir. Örneğin ekranınızın 1024 MB belleği var, - 128 = 896. VideoMemorySizeMb=896 yazabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise VRAM'in 4/2'sini almaktır.
EnableCompression=true  // genelde false'tur, true yaparsanız oyun ekstra bellek yemeyecektir.

ENB'LER

Performans Dostu ENB'ler

FPS kaybı az olan ENBler:

Tanıtım
Stakado Cinemascope ENB - Near to zero performance loss

Tanıtım

Tanıtım

Rezerect Skyrim ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Ultra Performance - Real ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Wintertide - Fantasy ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

RealLike ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Project ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Zoners High Performance ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Performance and realistic ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Vibrant Fantasy ENB

Tanıtım

Atmosferik ENB'ler

Atmosferik ENB'ler oyunun görüntüsünü daha sinematik, ürkütücü ve karanlık yapar. FPS kaybı fantastik ENB'lere karşın daha az.

Tanıtım
Stakado Cinemascope ENB - Near to zero performance loss

Tanıtım

Tanıtım

BLEAK ENB - UNBLEAK ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Seasons of Skyrim ENB True HDR

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

War Steel ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Winterheart II - Atmospheric ENB

Tanıtım

Tanıtım

Rezerect Skyrim ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Fimbulvinter ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

ENBPM - Atmospheric ENB Series

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Serenity ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Skylight ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Saraan Suum ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Poupouri ENBs - Extended

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Somber 3 ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Tundra ENB

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Gerçekçi ENB'ler

Oyunu ne fazla soğuk ne fazla sıcak yapar. Gölge ve grafik görünümünün kalitesini arttırır.

Tanıtım
SKYRIM ENHANCED SHADERS FX - ENB

Tanıtım

Tanıtım

RealVision ENB

Tanıtım

Tanıtım

Sharpshooters Extreme Graphics ENB

Tanıtım

Tanıtım

True Vision ENB

Tanıtım

Tanıtım

RealLike ENB

Tanıtım

Tanıtım

Performance and realistic ENB

Tanıtım

Tanıtım

PureVision ENB

Tanıtım

Tanıtım

Fantastik ENB'ler

Fantastik ENB'ler oyununuzun renk sıcaklığını arttırır. Böylece daha canlı bir görüntüye sahip olursunuz. Ancak bu gerçeklikten uzak bir canlılık. Renkler daha yoğun ve fantastik oluyor.

Tanıtım
The Wilds ENB

Tanıtım

Tanıtım

Vibrant Fantasy ENB

Tanıtım

Tanıtım

Project MATSO ENB

Tanıtım

Tanıtım

Teknik desteği için technobecet'e teşekkürler.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 21 Temmuz 2013 15:52
(@sarhi)
Üye

Ellerine sağlık çok teşekkürler. Senin bol bol favorin varmış onu öğrendik. Bunların hepsi beraber kullanılıyor mu ? Yani elbette birtakım şeylerden sonra kullanılır ama ben sadece hepsini yüklesem çalışır mı ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Temmuz 2013 15:57
(@artemis)
Üye

Hayır, ne yazık ki aynı anda bir kaç tane kullanamıyoruz. Dosyaların ismi hep aynı isimde olduğu için üzerine yazılıyor.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 21 Temmuz 2013 16:05
(@eno-hlaalu)
Üye

Enb güzelde çevresi kötü 😉

Ellerine sağlık, güzel paylaşım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Temmuz 2013 16:18
(@spirit-of-ruby)
Üye

The Wilds, True Vision ENB, E ENB Final Edition ve Seasons of Skyrim ENB kullanıyorum ben. ENB'leri kendinizce RP yaparken kullanabilirsiniz ama FPS sorunları yaratabiliyor. Özellikle beşe beş savaşlarda. Seasons of Skyrim ENB en iyisi diyebilirim. Düzgün bir video düzenlemesi ile Skyrim filmi bile çekebilirsiniz. Çoğu ENB Nexus Mod Manager ile yüklenmiyor diye biliyorum o yüzden elle kurmak en iyisi.

Sharpshooters Extreme Graphics ENB oyundaki gölge ve ışık gibi efektlerinid daha kaliteli yapar ama kasan bir mod. Artemis'in belirttiği gibi bilgisayarınız kasıyorsa SkyrimTuner Realistic ENB tercih etmelisiniz.

İki tavsiyem de olacak. Skyrim Visual Immersion modunu tavsiye edeceğim. Uzun zamandır kullandığım bir mod. Bir kaç örnek resim;

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım

Tanıtım


İkinci tavsiyem Ultimate Lighting Overhaul, beğenmenizi umuyorum. Bir kaç resim;

Tanıtım

Tanıtım

Konuya gelirsek büyük bir emek verilmiş. Konuya güzel giriş yapılmış. Kusursuz olmuş diyebilirim. Aynı çizgide çalışmalara Artemis, seni tebrik ederim  :).

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Temmuz 2013 16:29
(@scale)
Üye

Eline sağlık çok güzel olmuş  🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Temmuz 2013 12:04
(@nautilus)
Üye

Hepsini indiresi geliyor insanın, ellerine sağlık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Ağustos 2013 21:03
 Buse
(@buse)
Üye

Maalesef ekran kartım yeterli olmadı 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 7 Şubat 2014 20:01
(@eflatun)
Üye

Merhaba;

Yazınızı okuduktan sonra tavsiye ettiğiniz modlardan Seasons of Skyrim'i denedim. Grafikler kısmen güzelleşti fakat kapalı mekanlara girdiğimde bazı açılarda duvarlar, çatı ve zeminler kayboldu. Bunu kaldırıp True Vision 'ı denedim. Bunda da sanki ekran kartı bozuk veya kaldırmıyormuş gibi beyaz ve parlak alanlar birbirine girdi ve en sonunda makine dayanamayıp mavi ekran verip kapandı. (Ekran kartım Ati Radeon HD7950 3GB 384Bit) bunun üzerine ikisinide kaldırdım. Bu arada Texture Pack Combiner de yüklemiştim. Belki onunla çakışmalar olmuştur  o.O Şimdi gene ENB üzerinden RealVision kurmayı düşünüyorum. Fakat kafama şu takıldı. Direk nexus üzerinden indirim kurulum yapmam yeterli mi? Yoksa buradaki adresteki gibi modların hepsini indirip mi yüklemeli? Selamlar

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Haziran 2014 04:16
(@eflatun)
Üye

Merhaba;

Yazınızı okuduktan sonra tavsiye ettiğiniz modlardan Seasons of Skyrim'i denedim. Grafikler kısmen güzelleşti fakat kapalı mekanlara girdiğimde bazı açılarda duvarlar, çatı ve zeminler kayboldu. Bunu kaldırıp True Vision 'ı denedim. Bunda da sanki ekran kartı bozuk veya kaldırmıyormuş gibi beyaz ve parlak alanlar birbirine girdi ve en sonunda makine dayanamayıp mavi ekran verip kapandı. (Ekran kartım Ati Radeon HD7950 3GB 384Bit) bunun üzerine ikisinide kaldırdım. Bu arada Texture Pack Combiner de yüklemiştim. Belki onunla çakışmalar olmuştur  o.O Şimdi gene ENB üzerinden RealVision kurmayı düşünüyorum. Fakat kafama şu takıldı. Direk nexus üzerinden indirim kurulum yapmam yeterli mi? Yoksa buradaki adresteki gibi modların hepsini indirip mi yüklemeli? Selamlar

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Haziran 2014 04:16
(@artemis)
Üye

Merhaba;

Yazınızı okuduktan sonra tavsiye ettiğiniz modlardan Seasons of Skyrim'i denedim. Grafikler kısmen güzelleşti fakat kapalı mekanlara girdiğimde bazı açılarda duvarlar, çatı ve zeminler kayboldu. Bunu kaldırıp True Vision 'ı denedim. Bunda da sanki ekran kartı bozuk veya kaldırmıyormuş gibi beyaz ve parlak alanlar birbirine girdi ve en sonunda makine dayanamayıp mavi ekran verip kapandı. (Ekran kartım Ati Radeon HD7950 3GB 384Bit) bunun üzerine ikisinide kaldırdım. Bu arada Texture Pack Combiner de yüklemiştim. Belki onunla çakışmalar olmuştur  o.O Şimdi gene ENB üzerinden RealVision kurmayı düşünüyorum. Fakat kafama şu takıldı. Direk nexus üzerinden indirim kurulum yapmam yeterli mi? Yoksa buradaki adresteki gibi modların hepsini indirip mi yüklemeli? Selamlar

Dediğiniz gibi sorun çakışma, ekran kartı olduğunu düşünmüyorum. ENB texture ile uyumlu olmazsa renk kayıpları,  iç içe geçen duvarlar, ya da en çok olan mor ağaçlar gibi. ENB sitesi yeni versiyonlar çıkardığından beri yükleme her ENB'de değişebiliyor. Bu yüzden kurulumu sayfadan bakarak yapın,  ENB'nin nexus üzerinden kurulumu olmaz zaten.
Onun dışında,  her ENB'de sorun oluyorsa TPC'dan gerekli modlar harici fazla önemli olmayanları çıkarmayı deneyin. Ayrıca sanırsam TPC nin sayfasında uyumlu ENBler vardı.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25 Haziran 2014 06:22
(@artemis)
Üye

Merhaba;

Yazınızı okuduktan sonra tavsiye ettiğiniz modlardan Seasons of Skyrim'i denedim. Grafikler kısmen güzelleşti fakat kapalı mekanlara girdiğimde bazı açılarda duvarlar, çatı ve zeminler kayboldu. Bunu kaldırıp True Vision 'ı denedim. Bunda da sanki ekran kartı bozuk veya kaldırmıyormuş gibi beyaz ve parlak alanlar birbirine girdi ve en sonunda makine dayanamayıp mavi ekran verip kapandı. (Ekran kartım Ati Radeon HD7950 3GB 384Bit) bunun üzerine ikisinide kaldırdım. Bu arada Texture Pack Combiner de yüklemiştim. Belki onunla çakışmalar olmuştur  o.O Şimdi gene ENB üzerinden RealVision kurmayı düşünüyorum. Fakat kafama şu takıldı. Direk nexus üzerinden indirim kurulum yapmam yeterli mi? Yoksa buradaki adresteki gibi modların hepsini indirip mi yüklemeli? Selamlar

Dediğiniz gibi sorun çakışma, ekran kartı olduğunu düşünmüyorum. ENB texture ile uyumlu olmazsa renk kayıpları,  iç içe geçen duvarlar, ya da en çok olan mor ağaçlar gibi. ENB sitesi yeni versiyonlar çıkardığından beri yükleme her ENB'de değişebiliyor. Bu yüzden kurulumu sayfadan bakarak yapın,  ENB'nin nexus üzerinden kurulumu olmaz zaten.
Onun dışında,  her ENB'de sorun oluyorsa TPC'dan gerekli modlar harici fazla önemli olmayanları çıkarmayı deneyin. Ayrıca sanırsam TPC nin sayfasında uyumlu ENBler vardı.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25 Haziran 2014 06:22
(@eflatun)
Üye

Dediğiniz gibi sorun çakışma, ekran kartı olduğunu düşünmüyorum. ENB texture ile uyumlu olmazsa renk kayıpları,  iç içe geçen duvarlar, ya da en çok olan mor ağaçlar gibi. ENB sitesi yeni versiyonlar çıkardığından beri yükleme her ENB'de değişebiliyor. Bu yüzden kurulumu sayfadan bakarak yapın,  ENB'nin nexus üzerinden kurulumu olmaz zaten.
Onun dışında,  her ENB'de sorun oluyorsa TPC'dan gerekli modlar harici fazla önemli olmayanları çıkarmayı deneyin. Ayrıca sanırsam TPC nin sayfasında uyumlu ENBler vardı.

Renklerin birbirine girmesi ve renk kayıplarının nedeni ENB yüklü iken görüntü ayarlarından Antialiasing ve Anisotropic Filtering'in açık olması. Bunları kapatınca sıkıntı geçti. Pazar gününden beri mod yükleyip kaldırmaktan oyunu oynayamadım  :doh . Bugün sizin anlattığınız TPC yi tekrar denemeyi düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Haziran 2014 04:32
(@eflatun)
Üye

Dediğiniz gibi sorun çakışma, ekran kartı olduğunu düşünmüyorum. ENB texture ile uyumlu olmazsa renk kayıpları,  iç içe geçen duvarlar, ya da en çok olan mor ağaçlar gibi. ENB sitesi yeni versiyonlar çıkardığından beri yükleme her ENB'de değişebiliyor. Bu yüzden kurulumu sayfadan bakarak yapın,  ENB'nin nexus üzerinden kurulumu olmaz zaten.
Onun dışında,  her ENB'de sorun oluyorsa TPC'dan gerekli modlar harici fazla önemli olmayanları çıkarmayı deneyin. Ayrıca sanırsam TPC nin sayfasında uyumlu ENBler vardı.

Renklerin birbirine girmesi ve renk kayıplarının nedeni ENB yüklü iken görüntü ayarlarından Antialiasing ve Anisotropic Filtering'in açık olması. Bunları kapatınca sıkıntı geçti. Pazar gününden beri mod yükleyip kaldırmaktan oyunu oynayamadım  :doh . Bugün sizin anlattığınız TPC yi tekrar denemeyi düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Haziran 2014 04:32
(@technobecet)
İmparator

Ben bu konuyu daha önce niye farketmedim 🙂 Artemis'in favorisi yazanları teker teker denerdim 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Temmuz 2014 10:31
Sayfa 1 / 8