[Sabit] SKSE-FNIS kurulumu + Oyun içi ekran görüntüsü alma.  

Sayfa 2 / 2
 
(@skyrimmostking)
Üye

Ekran görüntüsü bmp formatında ve egik,bükülmüş halde geliyor.Ne yapmalıyım?Yardım ederseniz sevinirim.Birde bu yöntem savelerimin bozulmasına yol açtı.Steam üzerinden kolay varken niye bu tehlikeli yolu anlatıyorsunuz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Nisan 2016 17:12
(@beyaz)
Üye

[member=3228]gnryldrm[/member] Tam olarak sorunun ne olduğunu anlayamadım, üzgünüm. SKSE kurmak istiyorsunuz sanırım yanlış anlamadıysam. Bunun Nexus Mod Manager ile alakası nedir? Rehberi çok eskiden yazmıştım. O zamanlar SKSE sadece manuel kurulabiliyordu. Şimdi ise SKSE kurulumunu orijinal sitesinden "installar versyonunu indirip güvenle kurabilirsiniz. http://skse.silverlock.org/

[member=4796]skyrimmostking[/member] Steam'den ekran görüntüsü almasını bilmeyen yoktur zaten, o herkesin elinin altında olan bir şey. Ben ise burada sadece Bethesda'nın .ini doysasına koymuş olduğu basit bir ekran görüntüsü alma yöntemini ve devamında hoş kareler yakalamak için bir kaç konsol komutu paylaştım. Gösterdiğim ekran görüntüsü alma yöntemi oyunun kendi içerisinde olan bir özellik. Yaptığı tek şey ise ekran görüntüleri alımını aktif etmek. Bunun save'lerini bozması gibi bir şey mümkün değil.

Doğruyu söylemek gerekirse senin şu eğik bükük ekran görüntüleri neden olmuş olabilir hiç bir fikrim yok. Fakat bana şöyle bir şeyi hatırlattı. Oyunumda ENB yüklü iken ekran görüntüsü aldığımda 2 tane görüntü alıyordu. Bir tanesi normal, bir tanesi ise siyah bir sayfa olarak görünüyordu. ENB kullanıyorsan onunla ilgili bir sorun olabilir mi? Eğer çözüm bulamazsan basit bir ScreenShot programı indirerek sorunu kolaylıkla halledebilirsin. Bu programlar oyundan bağımsız çalıştığı için ekranda gözünle ne görüyorsan aynısının ekran görüntüsünü alacaktır.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 28 Nisan 2016 18:43
(@brond)
Üye

Bazı directx kullanan programlardan ekran görüntüsü alırken siyah ekran gelebilir (eğik büğük değil) o durumlarda fraps kullanabilirsiniz. fraps directx apilerini hooklayarak çalıştığından sonuç düzgün olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Nisan 2016 18:47
(@chimera)
Üye

Ekran görüntüsü siyah beyaz ve çizgili yamuk yumuk çıkıyor :/ :/ Fraps kullanmak istedim ama ekran görüntüsünü o da almıyor . Başka bir öneriniz var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Eylül 2016 14:54
(@beyaz)
Üye

Ekran görüntüsü siyah beyaz ve çizgili yamuk yumuk çıkıyor :/ :/ Fraps kullanmak istedim ama ekran görüntüsünü o da almıyor . Başka bir öneriniz var mı?

Eğer alabilirsen Bandicam tavsiye ederim.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 21 Eylül 2016 04:55
(@ismetisgor)
Üye

f12 ile kaydediyor steam. konuyu tam okumadığım için bilmiyorum orda yazıyormu... nexusda shadow strip fix isimli bir mod var sanırım senin dediğin sorunu çözüyor. Mobilden yazıyorum link veremeyeceğim kusura bakma 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Eylül 2016 05:50
(@chimera)
Üye

Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için oldukça bilgilendirici oldu. Ama şey.... Enb sorunumu çözdü 😀 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Eylül 2016 07:17
(@orfezeus)
Üye

Forumda yeniyim , aslında 2-3 dk da baktım ama bulamadım konu açma yerini ,ilk skse gördüğüm yere daldım . Daha fazla kafa ütülemedim soruyu sorayım hocam : Ben skse yi sadece modlar için indirdim yani biraz daha gerçekçi olsun zindanlar karanlık olsun vs vs için . Ama ne lanet şeymiş ki save dosyalarının içine ediyor bu skse ( en azından ben öyle olduğunu düşünüyorum ) . En fazla 5 tane save gösteriyor nasıl beş tane ? derseniz eğer , belgerim my games skyrim klasöründe değl oyun için yükle ye tıkladığımızdaki karşımıza gelen kayıt yerlerinden bahsediyorum eğer bu sorunu aşamazsam daha yeni yeni başladığım , yıllardır bir türlü zaman bulamadığım bu güzel oyuna veda edicem , sizden ricam bi yardım edin hocam bu sorunun kaynağı nedir ? ( az buçuk ingilizcem ile reddit te gezinmeye çalıştım translate ten yardım alarak ama nafile orada da bir şey bulamadım .

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Temmuz 2017 21:50
(@beyaz)
Üye

Forumda yeniyim , aslında 2-3 dk da baktım ama bulamadım konu açma yerini ,ilk skse gördüğüm yere daldım . Daha fazla kafa ütülemedim soruyu sorayım hocam : Ben skse yi  sadece modlar için indirdim yani biraz daha gerçekçi olsun zindanlar karanlık olsun vs vs için . Ama ne lanet şeymiş ki save dosyalarının içine ediyor bu skse ( en azından ben öyle olduğunu düşünüyorum ) . En fazla 5 tane save gösteriyor nasıl beş tane ? derseniz eğer , belgerim my games skyrim klasöründe değl oyun için yükle ye tıkladığımızdaki karşımıza gelen kayıt yerlerinden bahsediyorum eğer bu sorunu aşamazsam daha yeni yeni başladığım , yıllardır bir türlü zaman bulamadığım bu güzel oyuna veda edicem , sizden ricam bi yardım edin hocam bu sorunun kaynağı nedir ? ( az buçuk ingilizcem ile reddit te gezinmeye çalıştım translate ten yardım alarak ama nafile orada da bir şey bulamadım .

Skyrim oyuncularının %95'i SKSE kullanıyor ve daha ben dert yananı duymadım. Yani hiç SKSE'ye atma suçu, sen bir şeyleri yanlış yapmışsındır. SKSE'nin kurulumunu nasıl yaptın önce onu sorayım? En güvenlisi installer.exe'i indirip, yapman. Yani benim bu konuda anlattığım gibi.

Ayrıca SKSE'yi kurduktan sonra, oyuna girerken normal Skyrim kısayolundan değil. SKSE'nin oluşturduğu Skyrim(SKSE) kısayolundan girmen gerek. Eğer SKSE'yi manuel kurduysan, böyle bir kısayol gelmemiştir. Bu durumda oyuna Skyrimin kurulu olduğu dosyada bulunan "skse_loader.exe"den gireceksin. Yönetici olarak çalıştırmayı unutma.

Eğer oyunun korsan ise, ve güncel değil ise (ki korsansa büyük ihtimalle değildir) SKSE'nin yanlış çalışması gayet normal. Son olarak lütfen bir daha ki sefere konu açarak sor böyle şeyleri. Şanslısın sabahın 7'sinde kalktığım için gördüm iletini ve geldim. Biraz daha geç olsa diğer konulara gelecek olan iletilerden dolayı, senin buraya yazdığın yazı, ana sayfada arkaya düşer, kimse de görmezdi.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24 Temmuz 2017 01:20
Sayfa 2 / 2