Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Skyrim SE'nin Son Güncellemesinden Sonra Nasıl SKSE ile Oyuna Girilir? (Rehber)

 
(@frostpale)
Üye

Skyrim SE'nin son güncellemesiyle birlikte skse_loader.exe ile oyuna girmeye çalıştığımızda hata veriyordu bildiğiniz gibi. SKSE güncellenene kadar beklemek yerine bu rehberde size nasıl bir önceki güncellemeye geri döneceğinizi göstermeye çalışacağım.

Başlamadan önce:
1- Steam kütüphanenize gidip Skyrim SE'ye sağ tıklayıp özelliklere tıklayın.
2- Güncellemeler sekmesine gelip "Bu oyunu hep güncel tut" seçeneği yerine, "Bu oyunu sadece çalıştırdığımda güncelle" seçeneğini seçin.

 Böylece Skyrim'e gelecek sonraki güncellemelerde oyunu sadece kütüphaneden açarsanız güncelleme indirilecek. SKSE_loader.exe ile girdiğiniz için güncellemeler indirilmeyecek yani.

Diğer Adımlar:

1- SteamDB adresine gidin ve arama yerine Skyrim yazın.

2- İşaretli sayıları bir not defterine kaydedin ve daha sonra işaretli yere tıklayın.

3- Açılan yerde sol panelde Depots bölümüne tıklayın ve "Skyrim Special Edition exe" bölümünün yanındaki sayıları not defterinize bir önceki adımda kopyaladığınız sayıların yanına boşluk bırakarak yapıştırın. Daha sonra işaretli yere tıklayın.

4- Açılan sayfada Manifiests bölümüne tıklayın. Burada Skyrim SE'nin exe dosyasının geçmişte gördüğü güncellemeleri görüyoruz. Yaşadığımız update hatasının kaynağı bu exe dosyasının güncellenmiş olması. Şimdi burada son güncellemeden bir önceki güncellemenin kodunu kopyalayacaksınız. Yani 3 Nisan 2018'de gelen güncelleme. Alttaki ekran görüntüsünde de işaretlenmiş olan sayıları kopyalayıp not defterine yine önceki kodun sonuna boşluk bırakarak yapıştırın.

5- Steam Console'u açın. Eğer link çalışmıyorsa veya güvenemiyorsanız, Steam kütüphanenize gelip Windows+R tuşlarına basıp Çalıştır'ı açın ve steam: //nav/console komutunu yazıp (Emoji çıktığı için boşluk bıraktım o boşluğu silmeniz gerekiyor) Enter tuşuna basın.

6- Steam'den Console sekmesine gelip download_depot (kopyaladığınız ilk kod) (kopyaladığınız ikinci kod) (kopyaladığınız üçüncü kod) şeklinde kodlarını yapıştırın (size boşluklu bir şekilde kopyalatmamın sebebi buydu.) Kodların aralarında tek bir boşluk olmasına dikkat edin ve parantezleri de koymayın. Alttaki ekran görüntüsündeki gibi yazın. Daha sonra Enter tuşuna basarak önceki SkyrimSE.exe dosyasının indirilmesini bekleyin. "Depot download complete" yazısı geldikten sonra buradan çıkış yapabilirsiniz. Hatta Steam'den bir kere çıkıp girin. Bu şekilde Console sekmesinin yukarıdan kaybolmasını sağlamış olacaksınız.

7- İndirme işlemi tamamlandıktan sonra C:Steamsteamappscontentapp_489830depot_489833 adresine gidip SkyrimSE.exe dosyasını kopyalayın ve oyunun kurulu olduğu C:SteamsteamappscommonSkyrim Special Edition konumuna yapıştırıp eski dosyanın üzerine yazın.

Artık oyununuz bir önceki güncellemenin exe dosyasını taşıyor ve SKSE güncellenene kadar eski Skyrim SE sürümünde oynamaya devam edebilirsiniz  :sir

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 1 Eylül 2018 09:01