Tanrı Olma Rehberi (En Güçlü Zırh ve Silahlar)  

Sayfa 3 / 3
 
(@durummaster)
Üye
Gönderen: @destroyer

Tanrı Olma Rehberi
(Gibi)

Hepimiz 700-800 küsür vuran kılıçlar yapmayı biliyoruz. Lakin bu basit ekipmanları yapmak için saatler, günler harcamaya değer mi? Daha kısa bir sürede "OYUNUN BİR HATASINDAN YARARLANARAK" milyonlar vuran kılıçlar, hançerler; 200 milyon zırh puanı; %1000' in üzerinde tılsımlar; bir o kadarda güçlü iksirler yapmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Tılsımlama

İlk önce tılsımlamayı 100 yapmamız gerekiyor. Ayrıca demircilik, simya, tılsımlama üçlüsünden en rahat kasılan tılsımlamadır. Bu kısmın öyle karmaşık bir tarafı yok. Bulduğunuz her silaha Sürgün (Banish) basıyoruz. Kendimizin demir hançer yapıp basması daha kolay olur. Ayrıca ruh cevherlerin büyüklüğü fark etmiyor. Akçaydaki büyücümüzden Ruh Kapanı (Soul Trap) büyüsü alıp cevher doldurabilir veya paraya kıyıp dolu dolu cevherler alabilirsiniz. Peki neden Sürgün (Banish) basıyoruz?Çünkü en değerli tılsımlama bu. Zararınızı karşılamak için yani.

Simya

Gelelim asıl olayımız simyaya. Gidiyoruz tılsım tezgahına. Başlık, bileklik, kolye ve yüzük olmak üzere Simyayı Güçlendirme (Fortify Alchemy) basıyoruz. Hepsinde %25 değer olması gerekiyor. Sonra simya laboratuvarına gidiyoruz ve Yenilenmeyi Güçlendirme (Fortify Restoration) iksiri yapıyoruz. Zırhlarımızı çıkartıp iksiri içiyoruz ve tekrardan zırhlarımızı giyiyoruz. Obaa! Tılsımlarımız %35 olmuş. Bu işlemi 10'dan fazla kez tekrarlıyoruz. Simyayı Güçlendirme (Fortify Alchemy) tılsımımız %1000' leri aştığı için yapacağımız bir kaç iksir ile Simya 100 oluyor. Lakin simyanın 100 olması bizim için bir şeyi ifade etmiyor. Çünkü iksirin süresi bittiğinde tılsımlarımız tekrar %25 değerini bulacak. Son bir kez ,zırh çıkar-iksir iç-tekrar giy, işlemimizi tekrarlayıp Demirciliği Güçlendirme (Fortify Smithing) ve Tılsımlamayı Güçlendirme (Fortify Enchanting) iksirlerini birden fazla oluşturuyoruz. Dediğim gibi tılsımlarımız tekrar %25 değerini bulduğunda böyle güçlü iksirler yapma şansımız olmayacak. O yüzden istediğiniz başka iksirler de varsa bolca basın.
Detaylı Video

Spoiler

Abecean Longfin
Cyrodilic Spadetail
Salt Pile
Small Antlers
Small Pearl
Yellow Mountain FlowerDG

[collapse]

Spoiler

Blue Butterfly Wing
Hagraven Claw
Snowberries
Spriggan Sap
Chaurus Hunter Antennae DG
Spawn Ash DR

[collapse]

Spoiler

Blisterwort
Glowing Mushroom
Sabre Cat Tooth
Spriggan Sap

[collapse]

Demircilik

En zor olan oldu şimdi en basiti. Gidin 30-40 tane hançer yapın. Oluşturduğunuz Demirciliği Güçlendirme (Fortify Smithing) iksirini için ve hançerleriniz geliştirin. Bitti. Demircilik 100. İstediğinizi zırhı yapabilirsiniz. Aslında 40 hançer fazla ama tam hatırlayamadığımdan fazladan söyledim 🙂

Son Adım

Her şeyimiz tam. Tılsım tezgahına gidiyoruz, Tılsımlamayı Güçlendirme (Fortify Enchanting) iksirimizi içiyoruz ve eşyalarımıza (kolye, zırh, yüzük, bileklik) Demirciliği Güçlendirme (Fortify Smithing) basıyoruz. Sonrasında asıl zırhlarımızı ve silahları yapıyoruz. İstediğiniz seti yapın zaten maksimum zırh puanına ulaşacaksınız. Demirciliği Güçlendirme (Fortify Smithing) tılsımlı zırhlarımızı giyip iksirimizi içiyoruz. Sonrasında tüm zırhlarımızı ve silahlarımızı geliştiriyoruz. Alıyoruz bu zırhları Tılsımlamayı Güçlendirme (Fortify Enchanting) iksirimizi içip istediğimiz tılsımları basıyoruz. Tavsiyem büyü direnci.

Peki Neden Tanrı 'Gibi'
Çünkü bastığımız büyü dirençleri maksimum %85 engelliyor. Aynı şekilde zırhımız da fiziksel saldırıyı %80 engelliyor. O yüzden hâlâ ölümlüyüz. Fakat hasarımızda bir sıkıntı yok.

Left-click to win.

Spoiler

[collapse]

Herşeyi yaptım tam demirciliği güçlendirme basıcam iksiri içiyorum demirciliği güçlendirmeye bastığım anda oyun kapanıyor nedenini bilen birisi yardım edebilir mi?
Unofficial patch yüklü değil

Bu ileti 1 ay önce tarafından DurumMaster tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Ekim 2020 11:50
Sayfa 3 / 3